|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 9:44:44   
jance
evo da se javim, mi smo juce oko 4 primili Torlakovu vakcinu. vristao je tamo ko nenormalan, na putu kuci se malko smirio al kad smo dosli kuci je nastavio da vristi. kako ga spustim na dasku za presvlacenje tako vristi iz sve snage. onda je jeo, tad je pojeo celu svoju dozu (oko 200ml) i onda je bio ok, gledao crtane i gukao, i pricao, jedno pola sata, pa je opet poceo da kenjka. ununala sam ga da zaspi, spavao je jaako plitko, budio se uz onako jaako zalostan plac nekoliko puta, na kraju je oko pola 9 poceo ponovo, onako iz sna, da vristi, e tad sam ga jedva presvukla, stavila mu novi oblog na ono na rukici i butinici, dala mu da jede i dala mu eferalgan, al sam lose uradila, dala sam mu posle jela pa je dosta ispljunuo. inace to vece nije pojeo punu svoju dozu. zaspao je u roku od odma i spavao negde do pola 3, tad je jeo, opet redovno, i konacno je i kakio. jutros se budio valjda sat vremena, skroz je onako nemirno spavao i kad se probudio poceo je opet da vristi. dala sam mu da jede i popio je 50ml manje nego obicno. e to me je bas zabrinulo, on je inace bas alav. evo ga sada gleda crtani i miran je nekih 10min pa cemo videti kako ce danas biti.
jutros na butinici nema nikakve reakcije, ali na rukici ima onako crveni pecat, pa sam tamo nastavila da stavljam hladne obloge.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 9:47:44   
Olga75
vazno da nije imao temperaturu a sto se tice bljuckanja , bolje je tako malim bebama staviti cepic
to na rukici moze da bude crveno jos dan - dva pa i duze user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 9:49:50   
minavb
Prekjuče dobio Pentaksim i u toku noći je imao temperaturu do 39. Tako je bilo i sa prethodnim Pentaksimom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 9:58:25   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: minavb

Prekjuče dobio Pentaksim i u toku noći je imao temperaturu do 39. Tako je bilo i sa prethodnim Pentaksimom.


To mu je bio četvrti, poslednji? I Andrej je imao T kao reakciju na poslednji Pentaksim, kažu da je to očekivano, i da se reakcija najviše javlja kod te poslednje revakcinacije (zašto - ne znam).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 10:11:04   
jance
da, a jel normalno to smanjenje apetita?
jutros sam mu lepo uspela da dam tih pola doze, zezla sam se sinoc, dala mu posle jela. pre jela sa mlekom je lepo popio.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 10:17:57   
lajla
Jeste jance normalno je da bebica nema apetit.Uros nije uopste sisao 12h kada je dobio vakcinu,i rukica ga je jako bolela,kad kod bi je pomerio plakao bi.ali sva sreca vec sutradan sve je proslo.

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
22.12.2011 10:26:29   
jance
ma juce i nije bilo bas tako strasno al zato sam se jutros bas zabrinula. mislim, ima skoro 6kg, nije da ce mu faliti al mi je apetit nekago pokazatelj zdravlja...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
13.1.2012 0:11:46   
Mariya
Od prve doze pentaxima je spavala ceo dan. Od druge dobila temperaturu uveče i imala je do sledeće večeri između 37,6 i 38. I malo manje jela nego inače oba puta.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.1.2012 20:32:17   
Anoniman
Mi smo 10.1.promili prvu dozu pentraksima, i hvala Bogu nismo imali ni kakvu reakciju, nadam se da ce tako biti i sledeci put, samo da se Una ne muci.

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
18.1.2012 22:32:06   
srna001
Ogi nikada nije imao nikakvu reakciju ni na jednu vakcinu a Zoja do sada:
I pentaxim- ništa
II pentaxim- temperatura 37.9, jecanje, plitak san, trzanje iz sna, crvenilo prečnika 1 cm.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
2.2.2012 13:24:42   
PoisonEve
Mi smo opet uzeli drzavnu, nije bilo nikakve reakcije sem sto je malo bila nervozna popodne, sledeceg dana sve superuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
2.2.2012 16:37:23   
zelenooka
teodoru je tata vodio na vakcinaciju,jer sam ja morala da idem za grad...kaze da je plakala ko magarence ali pre nego sto su je boliuser posted image .mi smo dosta kasnili sa vakcinama(mada je doktor reko da nije nista strasno sto se odlaze)zbog ojeda i slajmica,tako da je dobila prve vakcine ne racunajuci porodiliste sa 3.meseca umesto 1.meseca.tri je dobila odjednom,jednu da popije i dve boce.pedijatar reko da je moguca temperatura i da za  svaki slucaj uzmemo paracetamol sirup.sva sreca dao Bog,pa nismo imali temperaturu,bili smo samo pospani.sutra idemo ponovo na vakcinaciju i u savetovaliste pa cemo videti kako cemo podneti...opet nas tata vodi(postao poznat tamo:)))jedini tata sa bebom sam)user posted image user posted image

_____________________________

NE MOZES TI BITI TOLIKA SVINJA KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM BRE!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
2.2.2012 21:31:08   
ikacc
Mi smo uzeli drzavnu, imala je temperaturu do 37/7, nije prelazila 38. ali je te veceri bas dosta plakala, samo te veceri .. narednih dana je bilo sve ok

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu zelenooka)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
9.2.2012 13:05:50   
jance
e na ovu vakcinaciju smo poveli tatu i mnoogo je bolje proslo. ziveo tata! user posted image
nije puno plakao kad su ga bockali tamo, samo se krvnicki naljutio na med. sestru koja ga je bockala, nije hteo ocima da je vidi user posted image , sve se okretao i durio.
kad smo dosli kuci nisam mu odma dala paracetamol jer je spavao, dala sam mu tek pred veceru. nije imao temperaturu to vece ali je opet prevristao vece i jedva zaspao. lepo je spavao u komadu od 11 do 7 ujutru bez budjenja, ujutru se probudio lepo nasmejan, ali je jos 3 dana posle podne bio jaako kenjkav i neraspolozen. i naravno opet brljavi sa hranom, nikad ne znam koliko ce pojesti, cas pojede punu flasicu i vristi jer je gladan jos a nekad ni pola i zaspi tako.. to me najvise nervira oko te vakcinacije. no za 6 nedelja poslednja pa cu valjda da danem dusom posle toga.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
9.2.2012 14:26:29   
Sashica82
Prekjuce smo bili na drugom Pentaximu. Nije glasa pustio, smejao se i pricao sa slicicama na zidu.

A prvi put se draooo, orio se DZ! Reakcija nema nikakvih. Da ne vidim crvenu tackicu na butini kad ga presvlacim, zaboravila bih i da smo isli kod pedijatra user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
10.2.2012 19:59:08   
Anoniman
Mi danas primili drugu dozu pentaxima, i nema nikakve reakcije, za sada, hvala Bogu. Neka prodje kao prva i bice super.user posted image

< Poruku je uredio Unina mama -- 10.2.2012 20:00:23 >

(odgovor članu Sashica82)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
13.2.2012 10:54:08   
Lilla
Vratili smo se prije nekih pola sata kuci, primili smo 2 vakcine, po jednu u obe noge user posted image MM i ja smo ga drzali za rukice, ile su dvije sestre, u isto vrijeme su ga ubole tako da ga ne bodu iz dva puta. Kazu manje placu kad bodu istovremeno. Malo je zavristao kada su ga ubole, ali je brzo bilo gotovo i odmah sam ga uzela pa se ucutao. O Boze, mislim da je mene vise boljelo nego njega. One su mi se smijale, kazu mama place kao da smo nju ubole user posted image Dali smo mu cucu i odmah je zaspao, i sada spava. Vidjet cemo kakav ce biti kad se probudi, ali meni je dok nije zaspao izgledao sasvim normalno, nije bio nervozan. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
14.2.2012 15:34:23   
MERYEN
Odlicno smo podneli vakcine pupupu nadam se da cemo i ostale tako,Sari dajemo torlakove,aJovan je primao pentaxin!user posted image

_____________________________

Starajte se da imate Boga za prijatelja i nebojte se nista!

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
14.2.2012 21:10:58   
Lilla
Da dodam na ono iznad, bio je juce nervozan, kenjkav, predvece je imao i temperaturu. Slabo je spavao ali je juce dobro jeo. Danas je prespavao pola dana, slabo je jeo ali nije bio strasno nervozan, malo. Sad je zaspao, sto je rano za njega jer obicava zaspati oko 23. Vidjet cemo sta ce biti nocas.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
14.2.2012 21:17:37   
Anoniman
Druga doza pentaxima prosla kao prva, bez crevenila , temperature, jedino je bilo malo tvrdo u predelu uboda, ali je pedijatar rekao da je to normalno.
Lepo je spavala i jela.

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
21.2.2012 17:53:10   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Mariya

Od prve doze pentaxima je spavala ceo dan. Od druge dobila temperaturu uveče i imala je do sledeće večeri između 37,6 i 38. I malo manje jela nego inače oba puta.



Treća doza-sinoć T 37,6 i crvenilo oko uboda. Nikakvih promena u raspoloženju i spavanju,hvala Bogu, sad smo mirni neko vreme..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.2.2012 10:45:56   
Lu
IZVORNA PORUKA: hana11

hvala svima a savete! ja evo pokusam da shvatamm zasto ponekad ni majka sama nemoze da smiri svoje dete.prekjucw je moja mala primila vakcinu u ruci siruo i u nozi re sto sevprimaju 3 u jedno na 3 meseca.shvata m da treba dete sa o plaxe sabude kenkavi ali ona toliko place da bemoze vazduh da uzme i cela skroz pocrveni uplasila se jako valjda.mislenje?


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.2.2012 10:59:12   
hana11
mi smo primili sad na 3meseca tri vakcine od jednom.nema nikakvih problema uvezi otoka ili uboda medjutim mnoooogi je kenjkavakad i nema samo to javmislim da se preterano uplasila da non stop kad mi place vazduh nemoze da uzme i pocrveni se cela.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
29.2.2012 11:22:40   
Anoniman
hana koju ste vakcinu primili, pridruzi nam se na temi razgovori mama.

(odgovor članu hana11)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kako je vaša beba podnela vakcinaciju?
3.3.2012 23:13:28   
madre
cini mi se da ce razjasniti neke stvariuser posted image mislim da neke mame imaju nedoumicu da li ili ne... KLIK



_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here