|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 9:16:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Pardon zbog slovnih gresaka, malo sam se opustila uz drustvo i vince user posted image




user posted image user posted image user posted image


bojkice, koristim isključivo Mustela stelatopia uljanu kupku. Čak mu više ni guzu ne perem sapunom, samo vodom. Pre neki dan sam mu prvi put od rođenja oprala kosu Lukinim Mustela šamponom, inače sam mu čak i kosu "prala" samo polivajući tom vodom sa uljanom kupkom. Posle ga mažem Mustelinom emolijentnom kremom (i kosicu malo namažem, da prođe do glavice, sva sreća pa nema puno kose. user posted image

Zille, razmišljala sam. Mislim da se P nije očistio od razlike između domaćeg i mađarskog Alfarea, nego je sada prošlo dosta vremena pa mu se organizam isčistio, pa se i koža čisti. Koliko znam, nakon ukidanja alergena, treba oko 3-4 nedelje da se organizam potpuno isčisti od alergena (vi otprilike toliko dugo koristite Alfare, možda malo jače). Baš juče moja mama kaže (nešto smo pričale pa sam joj pričala o svima vama user posted image ), da se tvoj P brzo očistio. Mi smo se mučili još oko pola god dok se nije stabilizovao (nakon prelaska na Allernovu)... a ustvari, evo za koji dan će biti godinu dana od hospitalizacije, i tek sada smo počeli da živimo bez (ili sa jako malo) kortiko. Tako da, ćuti i uživaj!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 601
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 14:40:40   
Anoniman
skuvala sam danas pirinac, izmiksala ga, pa dodala trunku mog mleka da joj bude lepse na ukus. nije bila odusevljena, pojela je par kasicica i tada nije bilo crvenila. medjutim, kada sam je umila i obrisala malo je bilo crvenila po bradi. i malo sa desne strane vrata, a tu i nije koza dosla u dodir sa kasicom. sad sam bas u dilemi, pojma nemam sta da mislim. user posted image mama kaze da joj je izgleda to sve zbog toga sto joj je koza mnogo nezna pa reaguje na brisenja, potriklu, kasicicu itd..
mozda sutra probam da dam par kasicica te impamil kasice, pa cemo videti.. ili samo da je namazem oko usta?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 602
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 15:39:51   
Anoniman
tesko se mogu videti te dve crvene tacke jer je fotka mutna, bacakala se na fotoaparat dok sam pokusavala da slikam.

user posted image

a evo tog crvenila na vratu za koje nemam pojma od cega je, jer tu kasica nije ni stigla. inace, nije pecat, nego bas nepravilnog oblika.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 603
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 18:19:12   
Anoniman
opet ja... user posted image smorila sam vise sa pricom o pirincu user posted image
tata nam je dosao malocas sa posla i resili smo da jos jednom pokusamo. dali smo joj ponovo kuvani miksani pirinac sa malo mog mleka. uopste joj se ne dopada, jedva je par kasicica pojela. namazali smo je namerno oko usta da bismo videli da li se nesto desava (nekako sam hrabrija kada je mm tu). nista joj nije izaslo izaslo ovog puta. umili smo je posle toga, nezno obrisali i to je to. nemam pojma sta se desava, da li sme da jede pirinac ili ne. sutra probamo impamil, ako od njega ne bude nista nastavljamo da ga dajemo svakoga dana. a od ponedeljka mozda krecemo sa povrcem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 604
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 20:35:36   
Anoniman
user posted image
Draga Macaki, ovako je moje dete izgledalo pre nekih mesec dana. Ako moze da te ovo utesi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 605
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 20:58:54   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jesi li ga vodila u hitnu ili vec znate sta radite u takvim slucajevima? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 606
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
12.1.2012 21:18:47   
Yula
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Htedoh da vam iskopiram post o zamrzavanju hrane i blansiranju, ali to cu ucinuti drugim prilikom. Kada videh ovu sliku Zulle tvog bebona dusa me zabolela, ali bukvalno. Ljubi ga puno i zelim mu da mu se vise nikada ta alergija ne ponovi!
Uh, jadna mala deca. Mrzim alergije! user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 14:39:26   
Anoniman
dala sam danas kseniji impamil pirincanu kasicu. neko vreme je jela i nisam primecivala nista neobicno. onda sam primetila crveni pecat sa jedne strane. ostale verovatno nisam ni mogla da vidim jer je bila umazana, a ja joj nisam brisala odmah namerno. kada sam je umila, buknuli su crveni pecati svuda po bradi. kroz 15,20 minuta se sve povuklo. mislim da cemo bataliti pirincane kasice na neko vreme. u ponedeljka cemo probati neku konkretnu hranu.
e sad.. ja sam juce kuvala pirinac da bih isla sistemom eliminacije i saznala da li reaguje na pirinac ili ad mleko u pahuljicama. pre podne je imala skroz blago crvenilo, a uvece nikakvo. da li je onda ipak u pitanju reakcija na ad ili pirinac.. i dalje nisam nacisto.
moja mama kaze da joj je mozda samo oset_ljiva koza na umivanje, brisanje.. ali ne bi valjda bas ovakve pecate imala od toga. sem toga i ranije sam je umivala pa nije ovako izgledala.
iskreno, sad mi je frka i tu sargarepu da joj dam. ako bude isto ovako izgledala i posle nje, onda je mozda stvarno samo iritacija u pitanju.  nisam pametna. user posted image

evo slike posle impamil pirincane kasice

(izgleda mnogo gore nego posle milupe)

user posted image



< Poruku je uredio Macaki -- 13.1.2012 14:41:44 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 608
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 14:59:46   
Yula
Mozda ovakav odgovor ne bi zelela da cujes, ali iz iskustva i najbolje namere ti kazem da je to alergijska reakcija, nikakva iritacija od kasicice ili umivanja. Nemoj to nista da te previse zalosti, najvaznije je otkriti na vreme i blagovremeno dete udaljiti i samim tim zastiti od alergena. Moras sama da otkrijes da li je od ad mleka ili pirinca, pokusaj mozda da joj opet dajes domaci kuvani pirinac, pokusaj nekoliko dana ako prvi dan izostane reakcija. I to uvodi malo po malo, kao sto se uvodi svaka nova namirnica, znaci prvi dan samo zalogaj, drugi dan jednu kafenu kasicicu, treci dan jednu supenu, a 4. dan joj daj punu kolicinu. Naravno, ako neki od tih dana primetis reakciju, bataljuj pirinac i probaj ad mleko ili neke nove namirnice.

Nemoj da se ustrucavas da pises sve sto te muci i sve svoje sumnje, mnogo je lakse kada se podeli sa ljudima koji su prosli ili prolaze kroz isto i kada razmenimo iskustva. Verovatno ce se jos neka od zena javiti i reci ti svoje misljenje.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 15:05:04   
Yula
Nama dans bio 4. dan brokolija! znaci uveli smo i tu povrcku! sada jedemo:
- krompir
- tikvice
- karfiol
- blitvu
- palentu
- brokoli

i od sutra krecemo sa jaretinom!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 15:33:58   
Anoniman
hvala ti Yula!

i ja sam planirala da pokusamo jos jednom. veceras cu joj kuvani pirinac samo namazati oko usta i ostaviti par minuta. necu joj dati da jede jer joj je danas drugi dan kako nije kakila, a to se inace nije nikada desilo, jer kaki 3-4x svakoga dana. ne mogu da verujem da je pirinac zatvorio, a bas je malo pojela.
ako se ispostavi da joj nsita ne bude, znaci li to da se sigurno od ad? koliko to onda moze biti lose? ja je jos uvek samo dojim, ali dokle cu ne znam. sad mi je frka sta cu joj onda dati ako ad ne podnosi. user posted image
da li to znaci da ce biti alergicna i na kravlje mleko? user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 611
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 15:38:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

Mozda ovakav odgovor ne bi zelela da cujes, ali iz iskustva i najbolje namere ti kazem da je to alergijska reakcija, nikakva iritacija od kasicice ili umivanja. Nemoj to nista da te previse zalosti, najvaznije je otkriti na vreme i blagovremeno dete udaljiti i samim tim zastiti od alergena.



inace, ne zavaram se ja. nego baba navija za to da joj je unuka nezna i svilena, tesi se da nije alergija...
kako da probam da li od ad mleka kad moje dete nece da pije na flasicu? nikada nije pristala. jedino da joj i mleko dajem na kasicicu. nemam pojma ni koje bi kupila, kad ima sto vrsta i sva su drugacija. nemam iskustva sa tim, jer nikada nisam kupovala.

jos nesto.. jako mi je neobicno sto je tek posle skoro nedelju dana dobila reakciju. jela je 5 ili 6 dana pahuljice i to u slast i nista. user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio Macaki -- 13.1.2012 15:40:46 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 612
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 15:53:41   
Yula
E to ne bih znala da ti kazem. Pazi, mozda dete ne reaguje ni na pirinac ni na ad mleko, vec na neki sastojak tih fabrickih pahuljica. Da mogu ili moram da biram, uvek bih izabrala za mene manje zlo, a to je alergija na pirinac. Mi nismo azijati i pirinac u nasoj kuhinji nije toliko zastupljen, mozemo bez njega, dok su mlecni proizvodi svuda oko nas. Ipak, alergija na mleko se uglavnom preraste, kazu u 85% slucajeva, pogotovu ako se na vreme otkrije. A da li je alergicna na ad mleko ne verujem da ces sigurno znati sve dok ga ne proba. Mozda ce ti bolje o tome reci Tash ili neka od zena cija su deca pila ad mleko i reagovala na njega. Ja se mom ne usudjujem dati jos uvek jer je reagovao na kravjle mleko koje je dobijao kroz moje mleko. Da, jesi li primecivala neke promene kod deteta kada si ti konzumirala mleko ili nesto mlecno, a ona dojila, tipa jaki grcevi, sluzava kaka, suvi osipi po telu, prolivkaste stolice... Ako nije bilo nikakvih reakcija onda najverovatnije da ako i ima alergiju na mleko, da je to neka blaza varijanta.
Ipak, ne sekiraj se, polako samo, konsultuj se i sa doktorom pa ces videti sta i kako. Slusaj svoj instinkt i prati dete.


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 16:07:26   
Yula
Procitaj temu alergija na proteine kravljeg mleka ( cini mi se da se tako zove ), evo ti ovde linka do jednog od postova, iscitaj ako imas vremena, mozda ce ti razjasniti malo dileme i mozda nadjes odgovore na neka od pitanja.
http://www.ringeraja.rs/forum/fb.asp?m=564047

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 17:09:48   
Anoniman
Yula, ja i sada pijem kravlje mleko, iako dojim, skoro svakodnevno. mlecne prozivode satirem, ne mogu bez njih. nisam primetila simptome koje navodis. K je mala grceve malo duze nego sto je uobicajeno, do 4. meseca, ali eto i tome dodje kraj. proliv je imala samo jedanput, sa njenih mesec dana, tada su nam rekli da je verovatno bila neka viroza. koristili smo biogaia kapi, ali nam nisu nesto pomagale, proslo samo od sebe, posle nedelju dana. i da, tada sam joj davala na kasicicu pirincanu vodu i nista joj nije bilo!!!

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 615
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 17:21:42   
Sanjica26 RR
Macaki, bas sam laik za ovakve stvari, ali neces sigurno imati potrebu da joj dajes adaptirano mleko. Ti je dojis i kad bude jela sve vise i vise obroka cvrste hrane sve manje ce piti tvoje mleko. Sve onako kako treba da bude. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 18:18:45   
Anoniman
sanjice, daj Boze da tako bude. samo da bude dovoljno mleka da joj do godinu dana dajem bar taj jutarnji podoj i onaj pred spavanje. plasim se sta cu ako se nesto desi da ne mogu da je dojim, jer ona mozda ad mleko ne sme, a i flasicu odbija.
mislis da mi ad ne treba uopste? da li se stavlja u neke kasice? npr. kada bude pocela da jede cokolino isl kasice koje smeju od 8 meseci, a spremaju se sa mlekom.. sa kojim onda? ja mog imam dovoljno da je dojim, ali ne i da joj sa njim spremam kasice. imam nesto malo zaledjenog, nedovoljno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 617
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 18:44:49   
Sanjica26 RR
Macaki, sto bi koristila ad ako samo dojis. Moramo Snelle pitati sa cime je ona mesala cokolino i ostale zitarice koje se mesaju sa mlekom. Ona je samo dojila, pa ce nam tacno reci sta ti je ciniti.user posted image A, njena Lana je plus bila alergicna na mlecne proizvode. Sad je i to prevazisla. Ali polako ima vremena do tada. Kreni sad sa povrcem, pa ces posle izvesnog vremena ponovo da probas sa pirincem. Mozda kasnije vise nece biti alergicna na pirinac. Samo polako i nemoj da se sekiras. J

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 19:19:31   
minavb
Na trzistu postoje i pirincano i sojino mleko za muckanje pahuljica. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:15:29   
Anoniman
Deca alergična na kazein ne jedu (piju) soju.

Sinoć sam se jako napila, slavili smo rođenje drugaricinog sina, ne mogu sada da se udubljujem u temu, sorry.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 620
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:18:40   
minavb
Onda postoji pirincano mleko.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:30:29   
Anoniman
Tek sada vidih da ste se ohrabrile sa slikama, ja sam htela da predložim Zille da ti i ja stavimo slike, mislim da smo mi najkritičnije trenutno ali rekoh, ko sam ja da ti predlažem takvo što.

Pa evo onda i nas nedelju-dve pre hospitalizacije:

user posted image

user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 622
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:33:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Onda postoji pirincano mleko.user posted image


Za slučaj da joj dete nije alergično na pirinač. user posted image

E kad smo kod ovoga, pre neki dan sam pričala sa mamom, i ona mi kaže da pošto su se pre deca alergična na mleko prebacivala na pirinčano mleko, da su ta deca često ubrzo razvijala alergiju na pirinač. Ja joj kažem da to nisam znala, a ona me ubeđuje da nam je to dr rekla kada smo počeli sa pirinčem. Zaista se toga ne sećam, ali ja sam tada bila u takvom delirijumu, da nije čudo što se ne sećam.

< Poruku je uredio Tash -- 13.1.2012 22:36:00 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 623
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:36:03   
Anoniman
veceras sam joj namazala oko usta pirinac i nista se nije pojavilo. znaci, ipak nije od njega. pre ce biti da je od ad, kako sam se i plasila.

hoce li smeti mlecne proizvode kad dodje vreme? npr. da joj isto ovako namazem jogurt oko usta..

inace, pre neki dan pricam sa kumom koja ima dvoje i pitam je kada je uvodila deci hranu i sta je prvo davala. kaze jogurt. user posted image bas sam bila u soku.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 624
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:37:37   
Anoniman
Ja bih, Macaki, na tvom mestu batalila i pirinač i ad mleko.
Kreni sa voćem ili povrćem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here