|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:02:24   
Yula

IZVORNA PORUKA: Snelle

Yula, ja sam mojoj Lani dala prvo kašičicu jogurta, pa dve, tri...pa sam posle nekih mesec, mesec i po uvela pahuljice sa AD mlekom u sebi, i na kraju kravlje mleko posle godinu dana, čini mi se sa 13 meseci. A jogurt sam počela sa 11 meseci. I čim sam videla da nema rekacije, išla sam dalje korak po korak. Da li je moguće da tvoje dete nije alergično na kazein, već samo na jaja, i možda još nešto? Podseti me, kako se njemu manifestovala alergija, preko stolice (krv) ili osipom?


Imao je sluz u stolici i vrlo malo suvog osipa po kolencima i lakticima u pocetku. Na kraju se pojavili tragovi krvi kada sam posle eliminacione dijete od mesec i po dana, gde sam bila bez mleka, ali povremeno i bez jaja, vratila prvo jaja a posle i mleko u ishranu i onda se pojavili i tragovi krvi u kaki. Gastroenterolog je navaljivala da mu damo ad mleko i proverimo da li je alergican jer sumnja da to sve bilo samo zbog jaja, ali ja se ne usudjujem. PRIC test, ili kako se vec zove, je pokazao alergiju na jaja, ali ne i na mleko. Kao i test specificnih IgE.

Nosim se mislju da sacekam do 10. meseca punog i onda da pokusam da mu dam tako kao ti po kasicicu jogurta i da pratim reakciju.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:02:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Gledam sad MArkovu i PEkijevu sliku, sećam se kad si mi prošle godine poslala onaj mail, sa svojom slikom pored Markove, čoveče...to sad možda priča iskustvo iz tebe, ali i ti si tad delovala kao da si na granici, mršava, bleda, pogled prazanuser posted image A Markić duša, preporodio se, kao i mamauser posted image


Jesam bila na granici, imam jednu svoju sliku dan pre hospitalizacije - užas!
A ne znaju se od pre Terase? Odakle bre ja znam tvog muža? user posted image
BTW, eno slike od sinoć na FB, da zna tm šta je propustio! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 652
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:03:38   
Anoniman
Ne znaju se od pre, idem da vidim fotkuuser posted image A tu tvoju fotku ja imam, strašnouser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 653
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:04:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula



Nosim se mislju da sacekam do 10. meseca punog i onda da pokusam da mu dam tako kao ti po kasicicu jogurta i da pratim reakciju.


user posted image

Razmišljala sam dosta o onome što sam ti napisala da bih ja sačekala do godinu dana... Ustvari sam razmišljala bih li zaista?
Realno, da sada odem kod dr, i ona kaže da dam detetu mleko, ja bih se mnogo plašila, ali bih to uradila.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 654
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:11:00   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Macaki, NEMOJ biti uplašena!
Smiri se i doji bebu par dana. Ako uletiš u stres izgubićeš mleko, i šta ćeš onda!?
Odmori par dana, smisli kojim redosledom želiš da uvodiš namirnice, piši ideje kako misliš da bi to trebalo, i moj savet je da izbegavaš za sada te gotove kašice.
Ako će ti biti lakše, bebu u Medlab, 5000din, krv iz vene, neka odrade Specifične IgE na nutritivne alergene.



I ja se opet slazem sa Tash. Predlozila bih ti da pocnes sa recimo krompirom ili palentom, znas ono skuvano kao kacamak, samo malo redje i mozes da pomesasa na kraju sa malo svoga mleka i eto ti zitarica. Posle uvedes npr. karfiol, pa blitvicu, pa brokoli, ja sam i tikvice kao drugu namirnicu uvela. Ma videces, sve ce to super da ide. Nema potrebe da se plasis i panicis. Iscitaj temu od pocetka, Tash je puno pisala, sve u detalje, a sada to cinim i ja, pa ces videti gde smo se mi spoticale i kako smo radile.
Nista to nije strasno, ako problem vec postoji da ga ignorisemo ne vredi, samo mozemo napraviti gore, i zato je najbolje odmah se prestrojiti, informisati se, adekvatno odreagovati i pomoci detetu. Sve ce oni to da prerastu! Zato strpljenje i sve ce doci na svoje.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:15:27   
Ivanka 75
Tash, sad sam videla Markove slike user posted image
Tako izgleda i devojčica moje drugarice. Ima 8 meseci i kad joj je pre dva dana dala kiselo mleko mala se sva osula, usta kao da se raspadaju, leđa, prepone, pazuh, strašno.user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:15:50   
Anoniman
Macaki, pitala si ovo Zille:

IZVORNA PORUKA: Macaki

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jesi li ga vodila u hitnu ili vec znate sta radite u takvim slucajevima? user posted image



Odgovoriću ti ja za naš slučaj, a koliko sam upućena u njenu priču, slično je bilo i kod njih.

Takvo bebino stanje se ne pojavi odmah.
Krene od blagog ekcema, koji se postepeno pogoršava. Kada ti je drugo (kao meni), ili treće (kao Zilletu) dete, ne trčiš u hitnu. user posted image Mažeš ovim onim, pitaš možda pedijatra za savet. Pedijatar nema pojma, da ti kao neku kremu... tako mesecima, beba sve gore, pedijatar odmahuje glavom "Nije to ništa, proći će"... Onda odeš kod dermatologa jer misliš da je samo ekcem. Pa te oni zamajavaju nekim pomadama, i onda ili slučajno naletiš na alergologa (kao ja; dermatolog je pozvao alergologa da vidi bebu), ili te ja natrpam da uradiš alergotest i odeš kod alergologa (kao Zille) user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 657
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:18:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Tash, sad sam videla Markove slike user posted image
Tako izgleda i devojčica moje drugarice. Ima 8 meseci i kad joj je pre dva dana dala kiselo mleko mala se sva osula, usta kao da se raspadaju, leđa, prepone, pazuh, strašno.user posted image


Pa što joj dade onda kiselo mleko? Neka ukine sve mlečno! Do tada neće proći. I treba bar 3-4 nedelje da se dete iščisti!

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 658
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:18:18   
Ivanka 75
Kad malo bolje razmislim, devojčica te moje drugarice je i ranije imala blagi osip na rukama, leđima ali niko nije obraćao pažnju na to, mislili da je zato što se znoji. A ovo pre dva dana, tako naglo i toliko....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:21:50   
Anoniman
Neka se ne zeza, nagrabusiće. Pošalji je da vidi ove slike što smo Zille i ja stavile, pa neka čita temu. 

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 660
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:22:26   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Tash, sad sam videla Markove slike user posted image
Tako izgleda i devojčica moje drugarice. Ima 8 meseci i kad joj je pre dva dana dala kiselo mleko mala se sva osula, usta kao da se raspadaju, leđa, prepone, pazuh, strašno.user posted image


Pa što joj dade onda kiselo mleko? Neka ukine sve mlečno! Do tada neće proći. I treba bar 3-4 nedelje da se dete iščisti!



Govorila sam joj pre da joj ukine nešto da vidi da li je od hrane ali nije htela da me sluša, prilično je tvrdoglava.
Ona je još uvek doji ali neke stvari mislim da radi totalno pogrešno. Dala joj kiselo mleko iako je videla da ima reakciju na jogurt, daje joj ćuretinu a reaguje i na piletinu.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:24:17   
Yula

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Kad malo bolje razmislim, devojčica te moje drugarice je i ranije imala blagi osip na rukama, leđima ali niko nije obraćao pažnju na to, mislili da je zato što se znoji. A ovo pre dva dana, tako naglo i toliko....


Pretpostavila sam da je i ranije bilo simptoma koji su naravno ignorisani.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:25:17   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Tash

Neka se ne zeza, nagrabusiće. Pošalji je da vidi ove slike što smo Zille i ja stavile, pa neka čita temu. 


Rekla sam joj za RR, reče da će pogledati ali sumnjam...
Ma ima tu dosta stvari u kojima se ona i ja ne slažemo, pogotovu oko hrane, ipak treba paziti i birati šta se detetu daje a ne olako ga trpati svi i svačim.
A da! Taj jogurt što joj je dala je neka privatna mlekara, ko zna odakle je i kako se proizvodi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:28:43   
Anoniman
Ako dete reaguje i na piletinu, onda sem alergije na mleko ima i alergiju na jaja.
Nemoj da se ljutiš, ali ne možeš pomoći nekome ko ne želi da mu se pomogne. A jadno dete nema drugu majku.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 664
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:41:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: Tash

Macaki, NEMOJ biti uplašena!
Smiri se i doji bebu par dana. Ako uletiš u stres izgubićeš mleko, i šta ćeš onda!?
Odmori par dana, smisli kojim redosledom želiš da uvodiš namirnice, piši ideje kako misliš da bi to trebalo, i moj savet je da izbegavaš za sada te gotove kašice.
Ako će ti biti lakše, bebu u Medlab, 5000din, krv iz vene, neka odrade Specifične IgE na nutritivne alergene.



I ja se opet slazem sa Tash. Predlozila bih ti da pocnes sa recimo krompirom ili palentom, znas ono skuvano kao kacamak, samo malo redje i mozes da pomesasa na kraju sa malo svoga mleka i eto ti zitarica. Posle uvedes npr. karfiol, pa blitvicu, pa brokoli, ja sam i tikvice kao drugu namirnicu uvela. Ma videces, sve ce to super da ide. Nema potrebe da se plasis i panicis. Iscitaj temu od pocetka, Tash je puno pisala, sve u detalje, a sada to cinim i ja, pa ces videti gde smo se mi spoticale i kako smo radile.
Nista to nije strasno, ako problem vec postoji da ga ignorisemo ne vredi, samo mozemo napraviti gore, i zato je najbolje odmah se prestrojiti, informisati se, adekvatno odreagovati i pomoci detetu. Sve ce oni to da prerastu! Zato strpljenje i sve ce doci na svoje.


palentu mislite da sme? a kacamak?  (to je valjda isto tj. slicno) a griz?
ja sam mislila da pocnem sa sargarepom, jer kazu da nju uglavom sva deca vole, pa onda krompir.
onda me ishler posavetova da dam prvo jabuku jer K dva dana nije kakila, sto nam se NIKADA nije desilo. obicno kaki nekoliko puta na dan. to je verovatno od pirinca. ja se bojim da ako joj prvo dam voce nece hteti posle da jede povrce.
inace, sledeceg petka idemo na kontorlu i vakcinu. tada cu porazgovarati sa pedijatrom, ali od nje slaba vajda. ona nam je rekla kada je K napunila 4 meseca da moze da pocne da pije sokice, pa onda pecenu jabuku. i utrapila nam da citamo neki casopis, kao eto tu sve pise. a tu pise sve suprotno od onoga sto je ona rekla.

tash, nisam iz bg-a. ali videcu po nasim privatnim laboratorijama rade li to.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 665
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:47:44   
Yula
Pa da, isto je, samo sto je palenta od zutog, a projino brasno je od belog kukuruza. Griz ti je cist gluten a to bi trebala izbegavati bar jos neki mesec.
Da, zaboravih zatvor. Pokusaj onda sa sargarepom, mada neko cini mi se pisa da i ona zatvara stolicu. Tikvica je lagana, mozda mozes i sa njom da krenes.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:52:00   
Anoniman
šargarepa i jabuka su dijetalni meni kada imaš proliv, pa pretpostavljam da zatvaraju, ili su prosto lagane pa ne štete. Gde je sad Mina da nam kaže?
Macaki, ja sam iz NS.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 667
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:55:24   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: Tash

Ako dete reaguje i na piletinu, onda sem alergije na mleko ima i alergiju na jaja.
Nemoj da se ljutiš, ali ne možeš pomoći nekome ko ne želi da mu se pomogne. A jadno dete nema drugu majku.



Ma kako da se ljutim, pa meni da nije bilo RR ko zna kad bih ostala T (nisam ni znala za bazalnu temp do tad), a kasnije i čuvala i brinula o detetu na ovaj način. I uvek se trudim da prenesem znanje kje imam, još ako je i praktično znanje onda još bolje, jer se na sopstvenom primeru učiš i naučiš najbolje.
Svako odlučuje da li će da posluša nečiji savet ili ne, po sopstvenoj savesti kada je dete u pitanju.
Iva je jesenas odreagovala na neke "neprskane, domaće" jabuke, guza crvena ko kuvani jastog, po leđima pečati. Čim su izbačene iz ishrane prošlo za 3 dana (tj kad su svekijevci prestali da joj daju a ja poludela i izvrištala seuser posted image )
Tako je bilo i sa "domaćim" kruškama.
jesu bile domaće, iz sela, ali verovatno u njima ima nešto što detetu ne prija, jedva kakila tih dana (dete koje kaki minimum 2 puta dnevno dobilo zatvor), plakala od muke, a kad se iskaki haos, crvenilo na sve strane.
Eto, a jabuke jede od 6 meseca, ali baš te jabuke ne može.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 0:01:24   
Yula
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Tash

Ako dete reaguje i na piletinu, onda sem alergije na mleko ima i alergiju na jaja.
Nemoj da se ljutiš, ali ne možeš pomoći nekome ko ne želi da mu se pomogne. A jadno dete nema drugu majku.



Ma kako da se ljutim, pa meni da nije bilo RR ko zna kad bih ostala T (nisam ni znala za bazalnu temp do tad), a kasnije i čuvala i brinula o detetu na ovaj način. I uvek se trudim da prenesem znanje kje imam, još ako je i praktično znanje onda još bolje, jer se na sopstvenom primeru učiš i naučiš najbolje.
Svako odlučuje da li će da posluša nečiji savet ili ne, po sopstvenoj savesti kada je dete u pitanju.
Iva je jesenas odreagovala na neke "neprskane, domaće" jabuke, guza crvena ko kuvani jastog, po leđima pečati. Čim su izbačene iz ishrane prošlo za 3 dana (tj kad su svekijevci prestali da joj daju a ja poludela i izvrištala seuser posted image )
Tako je bilo i sa "domaćim" kruškama.
jesu bile domaće, iz sela, ali verovatno u njima ima nešto što detetu ne prija, jedva kakila tih dana (dete koje kaki minimum 2 puta dnevno dobilo zatvor), plakala od muke, a kad se iskaki haos, crvenilo na sve strane.
Eto, a jabuke jede od 6 meseca, ali baš te jabuke ne može.


Dajte ljudi pisite svoja iskustva, dragocena su nam! I svasta, zaista deca reaguju na svasta nesto da se covek bas nadje u cudu, a neka deca mogu kamenje pored puta da jedu i nista im nije! Znam neke ljude davali detetu od 5 meseci cevape!

< Poruku je uredio Yula -- 14.1.2012 0:06:43 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 0:07:10   
Ivanka 75
Yula, veruj mi, deca su toliko različita da je to neverovatno.
Sin moje sestre, 6 dana mlađi od  moje male, nije sisao ni 2 nedelje odmah na AD mleko. Menjali mleko a on ni makac.
Nije napredovao nimalo i dr joj kaže da počne polako da mu uvodi nemlečnu ishranu. Od 3 meseca je on na plazmi, čokolinu, kravljem mleku i svemu što sam ja mojoj bebi davala tek posle 6 meseca, i nikad mu ništa nije falilo. Zdrav, prav, nikad se nije razboleo, sedi od 4 meseca, hoda od 11. Da li će kasnije da ima posledice od toga, ko zna.
Ima samo 4 zuba ali sad sve jede isto kao i moja beba i ništa mu ne fali.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 0:19:39   
zzzoka
Zene, moram nesto da pitam. Savetovale ste Macaki da pocne sa palentom.
Ja sam juce mom detetu dala palentu, lepo mi je jela ali ne puno i cim sam je uzela da podrigne sve je povratila.

Mm me onda tako naplasio da vise nisam bila sigurna da li dete od nepunih 5 meseci sme to jesti. Strasno sam se plasila da joj nesto ne bude.

Danas sam pitala pedijatra, kaze palenta od 6 meseci, nisam joj ni spominjala moje iskstvo.

Verujete li mi ka kazem da se sda bojim ponovo joj to davati?!user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 0:24:15   
Ivanka 75
Zoko, ja sam palentu počela sa 6 meseci ali je ona nikako nije htela. Stavljala sam svašta da joj ulepšam ukus i ništa, i dalje je ne jede, uzme max 10 zalogaja i to je to. Sad jede al sa brdo sira u njoj.
Sačekaj još koju nedelju pa probaj opet, možda je to bila slučajna reakcija.

(odgovor članu zzzoka)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 0:43:57   
Yula
zzoko, pa ne znam draga sta da ti kazem, ocigledno joj nije prijala. To ne mora da znaci nista, sto ti rece Ivanka, pokusaj kroz desetak dana opet, ako ponovi reakciju ti batali palentu na neki mesec. Ne znam tacno kada se uvodi palenta, kod nas je stigla na red sa skoro punih 7 meseci, ali mi smo poceli uvodjenje hrane sa 6.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 1:25:02   
minavb
IZVORNA PORUKA: Yula

Svako odlučuje da li će da posluša nečiji savet ili ne, po sopstvenoj savesti kada je dete u pitanju.
Iva je jesenas odreagovala na neke "neprskane, domaće" jabuke, guza crvena ko kuvani jastog, po leđima pečati. Čim su izbačene iz ishrane prošlo za 3 dana (tj kad su svekijevci prestali da joj daju a ja poludela i izvrištala seuser posted image )
Tako je bilo i sa "domaćim" kruškama.
jesu bile domaće, iz sela, ali verovatno u njima ima nešto što detetu ne prija, jedva kakila tih dana (dete koje kaki minimum 2 puta dnevno dobilo zatvor), plakala od muke, a kad se iskaki haos, crvenilo na sve strane.
Eto, a jabuke jede od 6 meseca, ali baš te jabuke ne može.


Ja pisala sto puta, a i mihi, o mikotoksinica iz neprskanog voca, i da neprskano nije zdravo.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
14.1.2012 11:39:32   
Anoniman
Nisam imala pojma da je vasa prica ovako strasna bila , znala sam da ste imali dosta problema sa decom i alergijama ali da je to bilo ovih razmera ne mogu da verujem . Toliko sam se potresla sad zbog ovih slika user posted image Mnogo mi je tuzno sto ste vi i vasa deca to doziveli , a opet mi je mnogo drago sto je to iza vas . lj vas



(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here