|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
10.1.2012 23:43:28   
Anoniman
koliko dana da cekam pre nego sto probamo sa novim pahuljicama? da li je ok da sutra preskocim, pa da joj prekosutra dam?
sad sam se set_ila, u cetvrtak idemo kod fizijatra na kontrolu, da joj ne bude previse stresa za jedan dan... a sa druge strane ne bih u petak da eksperimentisem. a da cekam do ponedeljka, od srede.. pa cini mi se previse. user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 10.1.2012 23:44:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 576
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
10.1.2012 23:44:53   
Verus
macaki: pokusaj da obaris pirinac u vodi i da ga izblendas i das tako, po tome ces znati da nije od mleka; MADA veca je sansa da je reagovala na mleko nego na pirinac, ali, Tashin Mare je imao dugo problema sa pirincem tako da nema pravila.  Kad je moja H dijagnostikovana sa alergijom na kravlje mleko, dr. je rekla da prvo uvodim jecmenu kasu, nikako pirinac. Ja je pitam zar nije pirinac "najblazi" u tom smislu, kaze NE> Tad sam prvi put i cula da pirinac moze da pravi problema....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
10.1.2012 23:48:20   
Yula
Imam i ja jedno pitanje:

da li beba od punih 7 meseci treba sa mlekom da pije i neku zitaricu? Moja beba ujutru i uvece pije po 240ml cistog specijalnog mleka ( Allernova ) a uvela sam palentu, pa velim, mogla bih mu ako treba mesati malo palente sa mlekcetom? Planirala sam tako da radim,a li s obzirom da smo palentu tek pre neki dan zvanicno uveli u punoj meri, a i s obzirom na to da mi beba sa 7 meseci ima 10.5 kg i preko 75cm, plasila sam se da ne natovim dete ako mu dodajem palentu u mlekce... Ono istina, dete mi nije ni malo debelo, potpuno skladno gradjena beba, ali ne bih da preterujem sa kljukanjem, jer od juce tek uvedosmo drugi nemlecni obrok, pa rekoh da ne bude sada previse nemelecne hrane za zeludac?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
10.1.2012 23:53:44   
Yula

IZVORNA PORUKA: Verus RR

macaki: pokusaj da obaris pirinac u vodi i da ga izblendas i das tako, po tome ces znati da nije od mleka; MADA veca je sansa da je reagovala na mleko nego na pirinac, ali, Tashin Mare je imao dugo problema sa pirincem tako da nema pravila.  Kad je moja H dijagnostikovana sa alergijom na kravlje mleko, dr. je rekla da prvo uvodim jecmenu kasu, nikako pirinac. Ja je pitam zar nije pirinac "najblazi" u tom smislu, kaze NE> Tad sam prvi put i cula da pirinac moze da pravi problema....


Jecam nema glutena? Ako nema odmah cu da ga nabavim i da spremam mojoj bebi, da ne jede mukica samo palentu od zitarica, tj. kukuruz. Ja bas nesto veceras gledala po bio radnji, i vidim imaju heljdino bio brasno, a imaju i bio palentu, neku italijansku, moracu da je kupim. Za sta bi moglo da se iskoristi heljdino brasno, zna li ko, mozda neka kasica, ako nije previse sitno?

P.S. Od kada se uvode namirnice sa glutenom?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
10.1.2012 23:55:44   
Verus
Yula: ja kazem NE, po onome sto pedijatri kazu.  Mleko samo na flasicu, ostalo na kasikicu, nikako da dete uci da pije kasice, ako razumes sta hocu da kazem?  Znaci nastavi sa mlekom, allernovom na flasicu, a ovako pocni na kasicicu ako vec ne dajes...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
10.1.2012 23:57:51   
Verus
Ima glutena....Helena je bila 6 meseci kad smo poceli, i davala sam joj ali je imala strasne gasove od toga, i ja sam odustala od tih kasica i presla na povrce i to prvo uvodila. 

Ja sam joj od nekog 8og meseca pocela davati hleb i gluten...  (ako izuzmemo tih nekoliko obroka jecmene kase, gde jeste bila izlozena glutenu..)

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 0:06:55   
Yula
Hvala Verus. Nastavicu ovako do daljnjeg, pa cu videti kasnije kada napunimo 8 meseci sta i kako dalje.
Pozdrav svima i laku noc.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 0:59:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

macaki: pokusaj da obaris pirinac u vodi i da ga izblendas i das tako, po tome ces znati da nije od mleka; MADA veca je sansa da je reagovala na mleko nego na pirinac, ali, Tashin Mare je imao dugo problema sa pirincem tako da nema pravila.  Kad je moja H dijagnostikovana sa alergijom na kravlje mleko, dr. je rekla da prvo uvodim jecmenu kasu, nikako pirinac. Ja je pitam zar nije pirinac "najblazi" u tom smislu, kaze NE> Tad sam prvi put i cula da pirinac moze da pravi problema....


verus, hocu, pokusacu i tako. mada je ona vec pila pirincanu vodu zbog prolivakada je bila jako mala i nista joj nije falilo. mozda je ipak od mleka. a mozda i preosetljivost na neki drugi sastojak koji je unutra. sto neko rece ko zna sta ima unutra sve.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 583
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 1:15:04   
gagana83
Macaki, imas ove Babyking, spremaju se sa vodom

user posted image

Ja sam davno Uni uzimala Impamil kukuruzne pahuljice sa bundevom, ona ih je bas volela.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 8:52:30   
Anoniman
E te pahuljice sam davala Luki pre 5 godina. Meni su extra ukusne, za razliku od Milupinihkoje su lepljive. Jednom sam kupila Milupine, grizla me savest što detetu kupujem najjeftinije cerealije, pa kao uzela najskuplje, on za malo nije povratio, onda sam i ja probala - kao žvaka se teglilo. Vratili smo se Baby King-u, i to je jeo. Nekada prazno, a nekada sam mešala sa voćem.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 585
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 12:06:05   
Yula
narode, da li mogu da napravim kasicu od palente, tikvice i blitve i da je ponesem i dva sata kasnije dam bebi da jede? Moramo danas u shoping, a ne bih da mu zamenjujem nemlecni obrok za mlecni.
I da, da li moram tu kasicu posle da grejem, i ako moram da li mora da se dobro prokuva ili smao da zagrejem?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 12:07:16   
Yula
Uh, sada se setih da blitva ne bi trebalo da se ponovo greje... Da mu dam hladnu? Ili da jednostavno ne ubacujem blitvu, ili da ne komplikujem i dam mu mleko? user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 12:31:51   
Olga75
a zasto se blitva ne podgreva ?
znam za spanac ali ne i za blitvu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 12:46:25   
minavb
Isto važi i za blitvu. Kuvanjem, stajanjem i podgrevanje, sadržaj oksalne kiseline se dosta povećava što šteti bubrezima i sprečava resorpciju Ca.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 13:25:41   
Anoniman
Yula, ja sve kašice (doručak, ručak, večera) napravim ujutru. Doručak odmah pojede, ostalo stoji u frižideru i podgevam u mikrorerni. Ako negde idemo, izvadim kašicu iz frižidera i nepodgrejanu stavim u tašnu. Recimo, nedeljom, idemo kod sveki, nosim sa sobom i ručak i večeru u tašni. Ručak ugrejem kod nje u mikro, večeru ni ne vadim iz tašne, obično posle sveki idemo kod moje mame. Kod mame izvadim večeru, podgejem u mikro, i jede. Ako idemo negde gde nemam mikro, onda nosim podgrejanu kašicu. SVE namirnice (pa i blitvu) podgrevam, i ništa mu ne fali. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 590
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 13:30:53   
minavb
Pa neće umreti od podrejane hraneuser posted image Ja imam pesak u bubregu od svoje petnaeste godine. Tada sam imala prvi napad, a pesak verovatno imam od ranije. Ždrala sam oduvek mnogo kupusa, spanaća, blitve i zelene salate. Od tad ne jedem to u tolikoj meri i više nemam problema. Ono što jedemo kad smo mali, ostavlja posledice za kasnije. 

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 13:40:51   
Anoniman
Pretpostavljam da bi onda trebao da jede ceo dan mleko jer je to sveže, a noću da ga hranim kašicama (taman za onaj obrok u ponoć bih mogla da mu je spremim svežu, nepodgrejanu) jer tada sam kod kuće a ne na poslu, pa mogu da mu kuvam svežu blitvu. user posted image Mislim da nam takve info, iz knjiga (koje su verovatno tačne), ništa ne pomažu, samo nas teraju na razmišljanje kako uništavamo svoju decu a realno tu ne možemo apsolutno ništa da promenimo. 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 592
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 13:46:56   
minavb
Vanja jede sveže spremljene obroke, bebisiterka mu kuva svaki dan. Podgrevamo jedino leguminoze i neka složena jela tipa punjena paprika i sl. I za nas spremam hranu skoro svaki dan neposredno pred obok. Sad smo već off. izvinjavam se.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 13:56:36   
Anoniman
kad smo kod grejanja hrane, znaci sme u mikrotalasnoj? jel ove gotove kupovne kasice isto grejete ili dajete onako, sa sobne T?
ako nosim sa sobom toplu kasicu, u cemu je nosim? imate termos, tj. one torbice? gde to da kupim?

mi smo danas preskocile pirinac. da li da joj sutra dam samo kuvan pirinac ili ove impamil pahuljice, sta mislite?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 594
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 14:05:30   
minavb
Termos torba
grejač flašica
Da ne spamujemo ljudima više temu.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 14:10:22   
Yula
Hvala puno na savetima. Ipak ce popiti mlecke, nece mu mislim nista faliti ako zamenimo kasicu za mleko samo danas.


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 14:49:18   
Anoniman
Mi nikada ne jedemo sveže obroke, budu gotovi oko 13h, a mi jedemo tek oko 16h. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 597
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 16:50:42   
bojkica
Tash-sta koristis Marku za kupanje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 22:07:35   
Anoniman
Tash, moj P je dobar tek par dana, dugo je imao bronhitis, ali ga je sad vec prosao. Gledajuci dugorocno, od rodjenja, bio je cist jedno mesec i po dana, a sad ima 8,5 meseci. I to kad je bio cist nije bilou kontinuitetu. Kad citam vase postove, sve mi se cini da smo mi najgori. A sudeci po tome na sta je sve moj P alergican, onda nije ni za cudjenje, i mogu reci da je on i dobar! Ne ko ko je alergican na jaja, psenicu, mleko, soju, kikiriki, kukuruz i pirinac, i ko zna sta jos, ona se dobro i ocisti o saduser posted image A sto se tice tvog M, pa on je vec velik momak, i ja mislim da on polako prerasta alergije user posted image Iz mojih usta u Bozije usi!!!

(odgovor članu bojkica)
  Direktna veza do poruke: 599
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
11.1.2012 22:10:44   
Anoniman
Pardon zbog slovnih gresaka, malo sam se opustila uz drustvo i vince user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here