|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
28.11.2013 8:34:21   
anci kv
i ja se spremam da pocnem da joj uvodim cvrstu hranu,sisa,spava preko cele noci,mislim da cu sacekati jos nekih mesec dana dok ne uvidim da joj je malo.inace pije po 180ml.mislim da cu i ja zapoceti sa zitaricama

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
29.11.2013 13:27:07   
serpica

IZVORNA PORUKA: minnica

Danas smo probali krompir. Potpuni fijasko! user posted image Uzeo je par kašičica i to sa gađenjem i onda je krenuo da se davi i ispovratio. Ja sam mislila da mu uz krompir uvodim ostalo povrće, ali ću izgleda uz pirinač. To je lepo prihvatio.




Minice ja mislim da on vec moze mlecne proizvode,kiselo mleko,pavlaku,pa mozes da mu stavis malo pavlake u krompir koji si pre toga izmiksala,moje su tako jele bez problema.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
29.11.2013 17:08:07   
minnica
Šerpice, tek sam počela da mu uvodim, pa polako jednu po jednu namirnicu, čisto da vidim reakciju, a posle ću, naravno da mu pravim kombinacije da mu bude lepo. Danas je probao pečenu jabuku. Malo se stresao, ali je pojeo par zalogaja i nije pljuvao. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
2.12.2013 11:14:00   
ivaMark
Minnice i moja beba je na jabuku reagovala sa-bljaaak user posted image Na ni jednu namirnicu nije tako reagovala.
Sada je rucka bez problema.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
4.12.2013 9:08:32   
minnica
Ručkao je Frutek kašicu od jabuke baš lepo i popio juče sok od šargarepe i jabuke. Danas i sutra mu dajem samo šargarepu i onda već mogu da mu pravim kombinacije sa krompirom ili pirinčem.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.12.2013 6:58:35   
serpica
E da vam ispricam sta se meni desilo,poludela sam juce...
ja sam bebcu dala prvu kasicu Humana pirincane pahuljice,to je smazao bez problema onda nije bilo u apoteci pa sam uzela baby king pirincane isto i to je pojeo,i juce mm uzme isto te Baby king kad ja procitam na kraju kutije sitnim slovima moze da sadrzi gluten u tragovima!!! Poludela sam,on je vec pojeo takvu kasicu jos pre nedelju dana i hvala bogu nista nije bilo,ali tada nisam ni citala do detalja sta pise na kutiji inace mu nikad ne bih dala.Na Humaninoj lepo pise velikim slovima GLUTEN FREE a na ovoj nasoj ne,nego sitno upozorenje. Kakva neodgovornost,hrana za bebe od 4 meseca a da sadrzi gluten,doduse u tragovima ali opet i to je dovoljno da izazove alergiju.Poludela sam juce,doslo mi da placem,nisam ja neki panicar da me ne shvatite pogresno,ali postoje stvari kojih se stvarno plasim,kao recimo tog glutena iako znam da su male sanse da se nesto desi ipak sam resila da ga izbegavam do prvog rodjendana.Od danas sama kuvam pirinac,pa cu da ga miksam sa sargrepom,jabukom..i tako cu da ga hranim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.12.2013 7:05:31   
Misha i Ljisha
Ne brini serpice neko kaze da gluten i treba dati sto pre jer se kasnije alergija na gluten sporo ispoljava. Misljenja su naravno podeljena. Ja znam zenu koja je sa 4 meseca svom sinu dala hleb da glodje mislim koricu hleba. I nase babe su davale koricu hleba vrlo rano. Ima tu neceg. Stari svet je sve znao za razliku od nas. Kako to da je moja baba znala da se paradajz ne soli??? Nije ona imala pojma o kalijumu i kojecemu a nije kasnije kad je i imala frizider stavljala ga tako da se hladi vec lepo u hladnoj vodi. stari nasi su da ne kazem mozda bili i pametniji od nas ili prosto intuitivniji. Mi se sad oslanjamo stalno na neka istrazivanja i neka pravila.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.12.2013 7:53:06   
minnica
Šerpice, ja sam zato uvek kupovala Milupine. Kasnije, kad je ćera sveveć jela, onda sam uzimala i Lino, a te Baby King nisam. Baš neodgovorno sa njihove strane. user posted image Ali, ne verujem da tu ima neka količina, ako je uopšte i ima da može da izazove bilo šta. Nemoj brinuti. I mene užasava kad napišu jedno, a unutra drugo. Na kašici piše šargarepa, a unutra šargarepa, krompir i pirinčano brašno. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.12.2013 8:51:33   
madamme
potpisujem sve sto je rekla Misa i Ljisa!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.12.2013 9:19:55   
serpica
Ne znam sta da mislim,sa mladjom cerom svaki put kad smo isli na kontrolu pedijatar sa vrata pita: "jel niste dali psenicu"? Na kraju sam ja pitala da li on nesto zna sto ja ne znam a tice se mog deteta.I nisam joj davala do prvog rodjendana,i sa Tomom cu da sacekam malo,ali ovo sad mi je bas rano za gluten,hvala bogu pa nije imao reakcije,a ustvari mozda i nije bilo glutena ni u tragovima.Necu vise da kupujem ni jednu kasicu dok ne pocne da jede raznovrsnu hranu,spremacu mu sama,evo upravo kuvam pirinac i jabuku pa cu sve to u blender..
Hvala vam zene znaci mi svako misljenjeuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
6.12.2013 18:20:32   
madamme
jeli smo danas suvu sljivu u kompotu sa jabukama i kruskama...zacrveneo nam se obraz...mada moja mama kaze da ne lupetam, to je onako crveno, nema veze s hranom...bas mo naplasene oko uvodjenja,,,,ali sta da se radi, oprez nije na odmet...sutra cemo preskociti sljivu...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
6.12.2013 18:28:32   
majared
Moj to tamani kao veliki. Valjda mu je bolja ta domaca varijanta od hippove kasice od sljiva koja je bljak mada je i nju hteo.
Samo, meni se cini da svaki dan vrtim jedno te isto voce, kruske, jabuke, sljiva; banana jabuka, sok od pomorandze; bundeva, jabuka i to je to. Dala sam mu gotovu kasicu jabuka tresnja ali nije bio odusevljen. E da, obozava mandarine, oljustim mu onu opnu a on sredinu isisa

< Poruku je uredio majared -- 6.12.2013 18:32:17 >

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
6.12.2013 18:58:21   
Maslacak15
pominjala sam ovo na drugom topicu za bebe od 6-9 meseci ali mozda je primerenije ovde da mame mogu na vreme da razmisle. Znam da je tema kontroverzna ali poslednja istrazivanja kazu da je zapravo bolje uvesti gluten relativno odmah izmedju 4-6 meseca da bi organizam bolje razvio toleranciju.

http://www.medpagetoday.com/OBGYN/GeneralOBGYN/42089

moj mali vredno jede zitarice vec dva meseca.

Puno pozdrava svimauser posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
7.12.2013 19:18:26   
minnica
Mi smo do sad probali pirinčane i pirinčano-kukuruzne pahuljice, krompir, šargarepu, jabuku i danas je probao muskatnu tikvu. Još nismo nijedan obrok zamenili u potpunosti, ali svakim danom pojede sve više i ja sam zadovoljna.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
7.12.2013 20:58:24   
Misha i Ljisha
Majared tvoje bebče već jede citruse? Ja sam D dala dva puta kivi i dva puta narandzu ali necu da joj dajem redovno jer je askorbinska kiselina ipak jaka a i vidim to po njenoj kaki. Meni dr rekla da mogu svega par kasikica da joj dam za sad a i da joj ne treba za njen organizam jos uvek tako nesto.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.12.2013 21:46:14   
serpica
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pominjala sam ovo na drugom topicu za bebe od 6-9 meseci ali mozda je primerenije ovde da mame mogu na vreme da razmisle. Znam da je tema kontroverzna ali poslednja istrazivanja kazu da je zapravo bolje uvesti gluten relativno odmah izmedju 4-6 meseca da bi organizam bolje razvio toleranciju.

http://www.medpagetoday.com/OBGYN/GeneralOBGYN/42089

moj mali vredno jede zitarice vec dva meseca.

Puno pozdrava svimauser posted image




Evo vidite sad ovo..kad sam procitala malo mi je lakse jer ja stvarno imam averziju prema glutenu.
Starija cerkica je jela gluten pre prvog rodj.a mladja tek nakon godinu dana po savetu pedijatra,kad sam ga pitala zasto se to promenilo a proslo je svega tri godine on kaze da nasi dr prate svetsku zdravstvenu organizaciju i da se upravljaju po njima,tj.za tri godine se povecao broj dece alergicne na gluten pa samim tim i oni pomeraju granicu uvodjenja istog. Kad sam sad pitala kad ce Toma da krene sa uvodjenjem glutena on je rekao "Pa krenucemo oko 8 meseca"user posted image zanci po njegovom se u proteklih 5 godina smanjio broj dece alergicne na gluten pa su sada smanjili starosnu granicu? Tako sam zbunjena oko svega da vise i ne znam kog da slusam.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.12.2013 8:33:08   
minnica
Ja sam ćerki uvela gluten negde sa 6,5 meseci, a počela sam da joj uvodim hranu sa 4,5. Sinu sam počela sa 5, znači planiram gluten oko 7. meseca.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.12.2013 14:47:41   
anci kv
mene vec glava boli od toga sta sme a sta ne sme.kad ste prvi put dali bebi sok od jabuke?

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.12.2013 15:56:29   
minnica
anči, ja nešto nisam ljubitelj sokova, pa nisam ni davala deci, tek ponekad. kad sam počela sa hranom, onda sam davala i sokove, ne ranije.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.12.2013 16:25:17   
Misha i Ljisha
Ja sam rendala. Jabuke pa ih ostavim da potamne onda ih iscedim i dam taj sok. Kupovni joj nisam nikad dala a ovako joj cedim od nekog šestog meseca,jedan matori dr kaze da je to odlicno piti da bi se izbegla anemija

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.12.2013 21:34:05   
serpica
Upravo sam nasla jednu knjizicu koju je izdao Hip izdanje je 1976god ( nisam ni znala da je tad postojao Hipp) i tamo pise da se bebi od 4 meseca moze dati sok od paradajza ili od narandze.user posted image Znam da je paradajz alergen isto tako i citrusi tek posle godinu dana,procitala sam jos gomilu takvih stvari i prosto mi je nelogicno da je to po savetu lekara napisano a hip je izdao.znam da su tad bila druga vremena ali opet,paradajz sa 4 meseca mi je stvarno nenormalno,pa i ja jedem tek u sred leta a ne onaj koji izadje prvi.
A sto se sokova tice i ja ih sama pravim,pomesam jabuku i srgarepu svezu i to ubacim u sokovnik,s jedne strane mi izadje svez sok a sa druge onaj da kazem otpad jer cedim voce u komadu ne seckam ga,i iscedi ga maltene sve.Ali ne dajem cesto sokove.
Takodje kuvam jabuku i sargarepu ponekad i tikvu pa kad omekne u blender i to mu dajem ponekad pomesam sa kuvanim pirincem takodje pre toga izmiksan.Sutra cu prvi put da mu dam retko napravljen kacamak od kukuruznog brasna ali cu da dodam i malo mleka adaptiranog,da vidim kako ce to da prihvati,sve ovo do sad je super prihvatao.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.12.2013 21:41:37   
Misha i Ljisha
I u mojoj knjizi pise da moze paradajz na samom početku uvodjenja hrane

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
29.12.2013 10:46:32   
serpica
Ja sam uvela tikvicu mladu i tikvu koje mesam sa pirincanim pahuljicama i super je prihvatio,uzela sam i hipovu kasicu mlado povrce i to je prihvatioa najvise voli voce sa integralnim pirincem,kacamak smo probali i nije islo valjda mu je bezukusno. Uglavnom imamo tri glavna obroka i izmedju mleko i ponekad sok. Bas lepo jede i ja sam zadovoljna,ne znam samo da li mogu da mu uvedem sljivu ili je rano?
Sve bih ja ovo spremala da ima sveze ovako sada vise kupujem,i jedva cekam prolece da sve imamo u basti.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
30.12.2013 8:04:46   
minnica
Ja sam uvela šljivu rano. Lepo je prihvatio i lepo kaki od nje.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
23.1.2014 15:03:37   
Lota
Mame, interesuje me koje kukuruzne pahuljice mogu da uvedem bebi? Nisam ih nigde nasla. Milupa ima kukuruzne u kombinaciji sa pirincanim, ali nema ciste kukuruzne.
Mi smo poceli sa uvodjenjem pirincanih pahuljica, pre 10 dana, sa tacno 4,5 meseca. Do sad smo uveli jos samo sargarepicu. Malo se mrstimo, ali ruckamo. Sledece na meniju, bice muskatna tikva.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here