|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Kupovne ili domace kasice


Domaće kašice
  100% (22)
Kupovne kašice
  0% (0)


Ukupno glasova: 22


(Poslednji glas : 27.6.2020 11:41:06)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:02:01   
magde
ali od Milupe ovde ima one sto su sa ad mleka pa se rastvatraju sa vodu mislite milupe kasice gotove??

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:06:53   
Zvoncica77
Da ja mislim na milupa kasice.A ti si verovatno mislila na one u kutijama sto se pripremaju sa vodom,a neke sa mlekom?Ako je to u pitanju,uzmi slobodno,neces pogresiti sta god od milupe uzmes,sve im je ok.To su bar moja iskustva,Aleksa ih sve obozava

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:07:47   
mejvis
Da, da staklenke sa mesom i povrćem, kao hipp a i jeftinije su! Baš ću da probam ovih dana! Hvala Zvonči! user posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:10:55   
Zvoncica77
Nema na cemu,zato smo tu user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:12:12   
magde
au steta nema ih tu nema ni u Skopje steta......

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:20:50   
Zvoncica77
Pa i ovde su se skoro pojavile,mozda ih uskoro i ugledas user posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:24:04   
magde
daj boze ja i kuvam vise i to skuvam na primer morkov i u 3 male teglice jos veoma vruce stavim i odmah zatvorim u te  sterilne teglice i one se vakumiraju kao kupecu pa kad ih otvorim slusam onaj zvuk klop sto znaci da je hrana sigurna i to za nekoliko dani na primer jedno 3 dani je sasvim super to je najbolji nacin da ustedis i vreme i struju i sad na primer skuvam mozda i tikvica pa sta zelim pomesam i dodam mlevenu plazmu ili te kasice od hip sto su sa ad mleko da malo ujacam i super je

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Kupovne ili domace kasice
27.7.2011 22:31:48   
Zvoncica77
Ma da,ustedis i vreme i energiju,pogotovu leti po vrucinama kad mi je muka prici sporetu

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Kupovne ili domace kasice
16.8.2011 15:38:01   
mama_na_godisnjem
videla sam u aksi juce sunvalove one kasice 1+1, uzela sam vocnu za probu, super je prosla, videh i da ima BIO sertifikat sto je neverovatna stvar za te pare.
jel ima neko iskustva sa njihovim slanim kasicama?

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Kupovne ili domace kasice
16.8.2011 15:42:16   
Snelle
Ja sam jednom kupila njihovu kašicu od muskatne tikve, ali je bila nekako pregusta, zbijena...nije mi se svidela, a ni mom detetu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mama_na_godisnjem)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Kupovne ili domace kasice
22.9.2011 12:34:46   
Capa
Evo da prekopiram i ovde:

"Nismo joj davali ništa osim pirinča, palente i šargarepice (s tim što smo nju samo malo dodali u pirinač, zbog ukusa )...
Inače, nema više proliv, ali sada nam se desilo (kada je jela pirinač) da joj se baš stegla stolica. Pa sam sad u nedoumici, da li je to zbog količine, da li da joj ne dajem uopšte to, već samo kupovnu kašicu... ne znam. Šta mislite ?
Ja sve imam utisak da je domaća kašica zdravija, ali možda i preterujem. Koliko su kupovne loše ?"

Inače, beba je imala proliv, ali sada se to ustalilo...

< Poruku je uredio Capa -- 22.9.2011 12:36:11 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Kupovne ili domace kasice
22.9.2011 13:12:41   
minavb
Ovde ces procitati sve i svasta. user posted image Kupovne kasice nisu lose. 

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Kupovne ili domace kasice
22.9.2011 13:40:59   
Capa
Mi smo do sada jeli Milupine instant pahuljice, i to pirinčane, ali i kombinaciju pirinčanih i kukuruznih... Mislim da su OK.

Inače, ja ludim od različitih stavova pedijatara... ali, hajde da podelim stav posledjeg sa kojim smo pričali ( a koja inače i vodi Kaću ): ona je rekla da joj dajemo kupovne...i to pred spavanje.

Dr kod koje smo bili pre nje (jer je oa bila na odmoru) je rekla da uvedemo obrok umesto užine popodnevne i mi, iskreno rečeno, tako i radimo, jer smo tako i počeli, a i Kaći tako odgovara (t.nama deluje da joj ništa ne smeta)...

P.S: Jel imamo temu o tome kada i kako uvoditi kašice bebi ? Ja nisam uspela da je pronađem, pa ako neko zna stavite link, please.........



< Poruku je uredio Capa -- 22.9.2011 13:44:18 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Kupovne ili domace kasice
22.9.2011 14:34:17   
*Alexx*
Capa, prelistaj one teme o ishrani dece 3-6, i 6-9, tu smo najviše čavrljale o redosledu uvođenja.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Kupovne ili domace kasice
22.9.2011 16:21:01   
Capa
Hvala user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Kupovne ili domace kasice
22.9.2011 17:01:55   
ivaj
Boga mi ovo moje dete odraste na kupovnim kasicamauser posted image

Ali ne sekiram se zbog toga.I meni lakse.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.10.2011 15:10:57   
vukosava

IZVORNA PORUKA: ivaj

Boga mi ovo moje dete odraste na kupovnim kasicamauser posted image

Ali ne sekiram se zbog toga.I meni lakse.



I moje. Nista joj ne fali, nije anemicna user posted image

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.10.2011 15:33:03   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Prijateljica detetu daje iskljucivo kupovne kasice i to sad kad zaista ima svega na pijacama i u marketima. Probala je sve koje postoje na trzistu. Detetu nista ne fali, naprotiv, malecka je buckasta i vesela.  Ne znam da li da to podvodim pod lenjost, jer ona uvek ima vremena, majka obavlja operativu (kuvanje, spremanje, peglanje,kupovinu... ), sestra joj maksimalno pomaze oko bebe (setnja, hranjenje, kupanje, uspavljivanje). Pitala bih je zasto to radi, odnosno, zasto detetu ne kuva ,ali msm da ce se naljutiti...

Evo zašto je moje dete odraslo na organskim Hipp kašicama:zato što ne mogu da nabavim voće i povrće u koje imam poverenja (da nije "zalivano hemijskim otpadom"). To što svega i svačega ima na pijacama znači baš to da "sve i svašta" prodaju. Samo sam u pičetku dok nije uveo više namirnica ja pravila neke slane kašice. Toliko ih je obožavao da sam mislila da nikada neće prestati da ih jede.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.10.2011 15:39:50   
Anoniman
Vocne kupujem i obozava ih, a slane nece ni da pipne kupovne, tako da joj spremam...

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 569
   RE: Kupovne ili domace kasice
14.10.2011 19:42:36   
minavb
IZVORNA PORUKA: Leki 77


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Prijateljica detetu daje iskljucivo kupovne kasice i to sad kad zaista ima svega na pijacama i u marketima. Probala je sve koje postoje na trzistu. Detetu nista ne fali, naprotiv, malecka je buckasta i vesela.  Ne znam da li da to podvodim pod lenjost, jer ona uvek ima vremena, majka obavlja operativu (kuvanje, spremanje, peglanje,kupovinu... ), sestra joj maksimalno pomaze oko bebe (setnja, hranjenje, kupanje, uspavljivanje). Pitala bih je zasto to radi, odnosno, zasto detetu ne kuva ,ali msm da ce se naljutiti...

Evo zašto je moje dete odraslo na organskim Hipp kašicama:zato što ne mogu da nabavim voće i povrće u koje imam poverenja (da nije "zalivano hemijskim otpadom"). To što svega i svačega ima na pijacama znači baš to da "sve i svašta" prodaju. Samo sam u pičetku dok nije uveo više namirnica ja pravila neke slane kašice. Toliko ih je obožavao da sam mislila da nikada neće prestati da ih jede.
Tacno. Vanja je uglavnom jeo kuvano samo zato sto sam ja uspevala da nabavim normalno gajeno meso i povrce. Da nisam, jeo bi kupovnu hranu.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.10.2011 1:27:54   
Brand new mama
Citala sam juce u jednom bebi-casopisu o ishrani kupovnim kasicama- dosli su do zakljucka da u slucaju da se klinci hrane pretezno gotovim kasicama i fabricki pripremljenom hranom do trece godine to moze uticati na njihovu inteligenciju.Mrzi me sad da trazim on-line verziju i prevodim,ali uradicu to ovih dana. Ponekad,kazu,nije problematicno,ali skoro iskljuciva ishrana gotovim obrocima nije OK.Ovdje su izbacili sad obroke i za klince iznad godinu i po tako da stvarno ima klinaca koji se mozda tako i hrane do 3 godine.
Ja uglavnom spremam klincima klopicu,mada se desava da dodam neko povrce i od gotovih.Meso mi je nekako bilo glupo da im dajem iz kupovnih.I,da, za bebu kupujem i spremam bio-povrce i voce,nije neka drasticna razlika u cijeni na tako male kolicine

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.10.2011 16:10:56   
vukosava
Mana tog istrazivanja je sto su ispitivali gotove kasice (koje su obicno samo pasterizovano voce i povrce uz nesto limunske kiseline zajedno sa ostalom industrijski pripremljenom hranom kao sto je npr plazma i ostale stvari. Ne moze biti isto pasterizovano voce i povrce ni industrijska hrana kao sto je npr plazma koja ima jako puno nekih sastojaka.

A nije mi jasno ko bi hranio dete kasicama do trece godine? Zar ne treba posle jedne godine da predje na nesto cvrscu hranu?

Ja mislim da je razlika ako se od jedne do trece godine hrani industrijski procesiranom hranom ili sveze spremanom hranom.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.10.2011 16:12:16   
vukosava
Pahuljice su takodje napravljene u fabrici, uzgred budi receno.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.10.2011 16:17:19   
Anoniman
Bilo bi lepo kada bi neko ispitao i ovde kvalitet domacih kasica napravljenih od onoga sto se kupuje po pijacama i marketima. Pa da se onda to uporedi. Meni nije poznato da kod nas ima da se kupi organska hrana.

Ja cu lapo-lapo user posted image Gico, nek ti je sa srecom user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 574
   RE: Kupovne ili domace kasice
15.10.2011 18:07:55   
minavb
Kad smo kod povrca, Vanja je do sad jeo patlidzan iz baste moje mame. Nikad nikakvu reakciju nije imao i super je klopao moj buckuris od patlidzana. Danas spremim taj isti buckuris od istih sastojaka, i stavim patlidzan iz marketa u Ruzveltovoj. U roku od minut se zacrveneo i osuo oko usta. Morala sam da bacim rucak i otvorim teglicu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here