|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
13.1.2011 14:43:31   
Kvrkac
Mi smo imali srece sa grcevima..kad slusam druge moja cura uopste nije bila problematicna.U periodu od mesec dana pa do nekih 4-5 meseci grceve smo imali svega nekih 10 -15 puta ali kad je pocela da place mi smo odmah stavljali toplu pelenu i masaza preko nje nekih pet minuta,tj grejali smo pelenu par puta i uvek je prestajala da place za 10-15 min...najvise pola sata(ali retko je bilo).Nismo nista davali,ni cajeve ni nista drugo! 

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.1.2011 13:20:32   
Anoniman
I da dodam, koristimo flasice drBrown,mozda je i to pomoglo, tj unosi manje ili nimalo vaduha s hranom.

(odgovor članu Kvrkac)
  Direktna veza do poruke: 802
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.1.2011 16:05:58   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Snelle
Žene, moram off, od kog dana se daju Espumisan kapi, nemam vremena da čitam onu temu! Ja sam zaboravila user posted image


IZVORNA PORUKA: nela79
Od 15-og dana nakon rodjenja koliko se sjecam


IZVORNA PORUKA: olga75
da od 15 - tog dana , obicno se ni grcevi ne javljaju ranije a i vigantol se daje od 15 - og dana user posted image


IZVORNA PORUKA: Snelle
Za vigantol se sećam, ali se ne sećam za Espumisan kapi. Olga, kažu da se ne javljaju grčevi pre 15-og dana, ali evo kod Sanjine Teodore su izgleda već počeli user posted image


IZVORNA PORUKA: nela79
Evo mene opet, Vigantol se koristi od 15.og dana a Espumisan kad se pojave grcevi. Malo sam pomijesala ta dva naziva . Obnavljam gradivo i ja pomalouser posted image


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA
Olga, kažu da se ne javljaju grčevi pre 15-og dana, ali evo kod Sanjine Teodore su izgleda već počeli user posted image


I kod nas su se pojavili grcevi vec drugu noc znaci od 18h popodne do 3h ujutro ali trajali su citavih nedelju dana i vise nisu se vratili.
A sto se tice Espumisan kapi ja jos cuvam kutijicu cisto radi uspomena a na nju pise ovako su mi prepisali
od 10-15 dana 3x10 kapi
od 15 dana 3x25 kapi

Iskreno nama nisu ni trebali jer nisam mogla da ih koristim pre 10-tog dana a nama tada su prestali grcevi.



IZVORNA PORUKA: nela79
Te kapi su zakon!!! Nama su pravo pomogle, cim se porodim kupujem ih opet, zlu ne trebalouser posted image


IZVORNA PORUKA: indy_25
Nama su grcevi poceli 8 og dana po rodjenju.


IZVORNA PORUKA: marija32
Mi smo protiv grceva probali sve sto postoji na trzistu, i relativno nam je jedno vreme pomagao Nurse Hurvey sirup i Espumisan kasnije,i meda termofor na stomak obavezno.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.1.2011 21:30:47   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

 A zašto si mu davala šećer i vodu,za grčeve ili?


Danas smo izašli iz porodilišta a zadnja tri dana je Luka pio glukozu na kašičicu između dojenja ali ne radi grčeva nego radi čišćenja organizma od žutice... rekla mi je doktorka tako.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 804
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.1.2011 21:32:52   
IVA 11
Da, i moj Luka je u bolnici dobijao isto to. Dobrodosli kuci! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.1.2011 21:34:31   
Verus
Radouser posted image   Kako ste?  Kako ide sikenje?
IZVORNA PORUKA: Rada T.


IZVORNA PORUKA: Lu RR

A zašto si mu davala šećer i vodu,za grčeve ili?


Danas smo izašli iz porodilišta a zadnja tri dana je Luka pio glukozu na kašičicu između dojenja ali ne radi grčeva nego radi čišćenja organizma od žutice... rekla mi je doktorka tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.1.2011 21:37:02   
Pretty78
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
bravo za izlazak


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
23.1.2011 21:52:49   
Anoniman
sikenje je fantazija... doveo me moj sinak u red o' čas posla.... grudi meke mleko teče... ma milinauser posted image
samo se malo dohranjujemo... još uvek nemam dovoljnu količinu a imam veliku bebuuser posted image

(odgovor članu Pretty78)
  Direktna veza do poruke: 808
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 12:45:02   
strahinja11
Primecujem da ga muce grcici, a nema jos ni 15 dana
user posted image
Sta da radim?

da zaboravila sam da kazem da i on siki i da mu nista ne dodjem... ponekad mu malo gejem stocic pelencom.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 12:49:39   
Anoniman
Mislim da sad smes da mu dajes caj od komoraca, espumisan (kapi), nurse harveys (sirup) i bebibion (probiotik) posto ima vise od 2 nedelje. Nama nista sem ovog poslednjeg nije pomoglo. Mozes i da ugrejes vodu,sipas je u flasicu,uvijes je u pelenu i stavis mu je na stomacic, ili da kupis onaj grejac,mislim da je oko 500din,al nama je i flasica malcice ublazavala muke, makar je uspevao da zaspi (doduse posle 3 puna sata ne plakanja,nego vristanja user posted image )user posted image user posted image

(odgovor članu strahinja11)
  Direktna veza do poruke: 810
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 14:02:53   
Capa
Nije da baš pričam iz ličnog iskustva, jer čekam prvu bebu, ali jedna moja drugarica je problem grčeva sa svojom bebom rešila uz pomoć nekog čaja koji je ona pila, a onda i beba ( putem dojenja ). Znam da je bla baš oduševljena tim čajem, pa rekoh da podelim to sa vama. Nisam sigurna da li taj čaj pravi Institut Josif Pančić ili neki drugi proizvođač.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 14:05:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Capa

Nije da baš pričam iz ličnog iskustva, jer čekam prvu bebu, ali jedna moja drugarica je problem grčeva sa svojom bebom rešila uz pomoć nekog čaja koji je ona pila, a onda i beba ( putem dojenja ). Znam da je bla baš oduševljena tim čajem, pa rekoh da podelim to sa vama. Nisam sigurna da li taj čaj pravi Institut Josif Pančić ili neki drugi proizvođač.

Ja sam cak i taj caj prestala da pijem jer mu je ,verovali ili ne, po recima lekara i on izazivao grceve! Strasni su grcevi...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 812
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 14:05:19   
nela79
Espumisan kapi su zakon!!! Sve ostalo, kao sto su cajevi i termofori, sam mu davala ist da pripomogne. Al opet, vjerovatno nekom drugom djetetu ovo nebi odgovaralo. 

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 14:08:27   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nela79

Espumisan kapi su zakon!!! Sve ostalo, kao sto su cajevi i termofori, sam mu davala ist da pripomogne. Al opet, vjerovatno nekom drugom djetetu ovo nebi odgovaralo. 

Oba deteta mog brata su povracala od epumisana - tako da se slazem u potpunosti s konstatacijom da je zaista relativno sta ce kome odgovaratii.

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 814
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 14:25:23   
strahinja11
hvala puno:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.1.2011 14:28:58   
Anoniman
Nema na cemu, ja vam zelim da vam prvo sto probate pomogne u potpunosti! user posted image

(odgovor članu strahinja11)
  Direktna veza do poruke: 816
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
28.1.2011 17:28:22   
Anoniman
Najsrdačnije preporučujem Infacol protiv grčeva . Sada . posle skoro mesec dana , mogu da kažem da je nama baš pomogao . Saznala sam da se može poručiti preko neke apoteke , stiže iz Mađarske , ali ne znam detalje . Pitaću mamu .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 817
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
28.1.2011 17:36:42   
minna
Juce sam cula da kada rastu zubici moze da muci i stomacic, jel to istina ili samo neka tamo prica? Mislim nema mi nikakve logike da to bude povezano, al otkud znamuser posted image Jel zna neko mozda?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
28.1.2011 17:57:46   
Brana
moze da se javi zatvor ili proliv i temperatura!user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
28.1.2011 18:07:26   
minna
Vlada mi vec nekoliko dana ima jace grceve nego kad je bio bas mali pa mi je jedna zena rekla da su mozda zubi. A i manje kaki nego ranije, mozda zato sto ga muci stomacic, a mozda je zbog zubica zatvor, mada nije da ne kaki uopste(tako da to nije zatvor). Uf al sam sklopila recenicuuser posted image Sta god da je procice, ili ce da izraste zubic ili ce da prestanu grceviuser posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
28.1.2011 18:18:25   
jovicaa
bubo gde bih ja to mogla da nabavim, zivim u zru???

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
28.1.2011 18:20:00   
Brana
ma da procice tako je bilo i sa mojim lakijem dobio zatvor i kada mu probio zubic proslo!user posted image
Ali kada su jako male bebe onda su sigurno grcevi jer je jos rano za zubice!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 10:58:54   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

bubo gde bih ja to mogla da nabavim, zivim u zru???


IZVORNA PORUKA: jovicaa

bubo gde bih ja to mogla da nabavim, zivim u zru???


Pitala sam mamu . Ona kaže da su joj konkretno u našoj seoskoj apoteci rekli da SVAKA apoteka može da ti naruči taj lek iz Mađarske . Nama su ponudili da nam naruče lek , sve zajedno košta 1800 din . Vidi po tim apotekama u ZR , kontam , kad jedna seoska apoteka moiže da ga nabavi , valjda može i bilo koja druga u bilo kojem gradu .

Btw , jesi li probala Espumisan kapi ? Pošto su taj Infacol i Espumisan po sastavu skoro pa isti , ali eto , nama Espumisan nije pomogao , ali Infacol jeste .

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 823
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 13:59:38   
jovicaa
koristim espumisan i biogaia probiotik... ne znam da li pomaze, posto on stalno ima grceve, ali ne preterano jake, samo ponekad bas jake..
kakve nina ima?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.1.2011 14:13:07   
jovicaa
evo citala sam sad sta ste pisale. ali kako ja da nateram bebu da sisa 15 min jednu sisu? on sisa 5 min jednu i 5 min drugu. jako puno vazduha guta! ponekad i 7-8 min jednu i drugu..
i zar nije logicno da sve mame unose mnogo vise mlecnih proizvoda dok doje i dok su trudne? svaka trudnica to radi...
meni je patronozna rekla da pijem min 1 l mleka dnevno

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here