|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.12.2010 21:30:49   
Anoniman
Majko moja,Mateja je od pola 8 do malo pre plakaouser posted image ,nije pomogla ni topla pelena,ni fen,ma nista.Zacenjivao se.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 776
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.12.2010 22:52:59   
Anoniman
Bebibion :) user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 777
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.12.2010 22:57:25   
Brana
Espumisan kapi su odlicne dnevno 30 kapi moze da se da bebi i pojas sa voskom se moze kupiti u baby prodavnicama zageje se i stavi bebi oko stomacica i ta toplota pomaze da grcici prestanu,a za plac pomaze fen,bar je nama pomogao!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.1.2011 17:14:40   
Vika
Nama je pedijatar prepisala 3-4 puta dnevno po 25 kapi Espumisana, kad je imao manje od 1. meseca. na uputstvu pise da se sipa po 25 kapi u svaki bebin obrok i da prakticno nema predoziranja. Takodje nam je prepisala Bacilac Infantis prasak i super je za regulisanje stolice. >To je probiotik za bebce i moze se duze koristiti

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.1.2011 8:24:15   
maja19
Moja koleginica je kupila ovo za bebu i ima samo reci hvale pa rekoh da va preporucim...
http://www.top-shop.rs/baby_obloga_protiv_grceva-99758-872-pc.html?main=entertainment&ils=10&irp=6&pcs=2
Valjda sam smela...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
4.1.2011 17:43:56   
Ana007
Mi smo muku mučili sa grčevimauser posted image ,sada ima skoro 4 meseca,probali smo bukvalno sve,od koje kakvih čajeva,kima,sirupa i kapi,pazila sam šta jedem i ništa nije pomagalo.Jedino se umirivala kada je uzmem u naručje i ušuškam.Na kraju sam se pomirila sa tim da to jednostavno mora samo od sebe da prođe.Čini mi se da joj sada grčevi jenjavaju,pa je podnošljivo

< Poruku je uredio Ana007 -- 4.1.2011 17:48:34 >


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.1.2011 22:59:36   
Anoniman
Da li je neko imao iskustva sa Infacol kapima protiv grčeva ? Oni se koriste u Engleskoj i tetka mi ih je nabavila , ja ću ih svakako probati sa Ninom , pa me zanima da li ih je još neka mama koristila i kakva su iskustva .

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 782
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.1.2011 18:42:01   
Verus
To je simethicon, ja sam to ovde koristila.  Sad gledam da na internetu kaze da iako pomaze odraslima nema dokaza da pomaze bebamauser posted image  ja sam joj do skoro davala-uvek je lakse podnosila hranu i lakse prdila ili bar imala manje gasova.  To je moje iskustvo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
7.1.2011 19:14:53   
Vika
i Espumisan je simethicon

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2011 15:24:23   
Anoniman
Stigao lek pre par dana - ista stvar kao i Espumisan (Simetikon je osnova leka) , samo što je moja Nina Espumisan prihvatala bez problema (nije se bunila na ukus) a Infacol ne voli , mršti se i plače , bljutav joj je (Espumisan je ukusa banane , a Infacol pomorandža , čini mi se) . I da , Espumisan je 30 mikrograma , a Infacol 40 po dozi .

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 785
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2011 15:30:28   
indy_25
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da li je neko imao iskustva sa Infacol kapima protiv grčeva ? Oni se koriste u Engleskoj i tetka mi ih je nabavila , ja ću ih svakako probati sa Ninom , pa me zanima da li ih je još neka mama koristila i kakva su iskustva .


Mi smo ih koristili i nama nista nije pomoglo dok grcevi sami nisu prosli samo malo ublazi bol.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2011 16:11:23   
Anoniman
Mame, hajte stvarno probajte Bebibion, nece im naskoditi,a nije ni preterano skup (kod nas je 10+5 pakovanje oko 400 din, 1 dnevno). Verujte, mi smo bukvalno sve isprobali, ali bas nista nije pomagalo.

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 787
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.1.2011 8:48:44   
milijana.rs
Moja H je sa 14 dana dobila grceve,mada je pedijatar govorio da tako male bebe rijetko imaju grceve,ali eto...mi smo se bas namucili.Znali smo tacno vrijeme kada ih dobije,navece u 20h i place 2-3 h bez prestankauser posted image ,Sve sam pokusala sto sam znala,od espumisan kapi,caj od komoraca,Plantex,masaza stomaka kruznim pokretima,grijanje pelene,podizanje nozica prema stomaku,nosanje,pjevanje,ona gola na mojim golim grudima,ukljucivanje fena i usisivaca...nista nije pomoglo!Proslo je samo od sebe poslije 2,5 mjeseca.
Tek nedavno sam procitala da je moguce da majke koje doje a piju mlijeko,da moze uticati na pojavu grceva kod beba.Tada nisam znala,a pila sam i sada pijem po 1,5 l mlijeka dnevno.Osim toga sam jako vodila racuna o ishrani,pridrzavala sam se svega,i ni to nije uticalo da izbjegnemo grceve.Strasno je za izdrzati,mislila sam da nikad nece proci,ali izdrzalo se nekakouser posted image .Jedino sto je se tada navikla da je stalno na rukama,i nisam je uspjela od toga odvici,i danas je stalno nosam,a vec joj je 6.5 mjeseci...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.1.2011 9:11:57   
Anoniman
Ja sam probiotik uvela nakon sto sam procitala u casopisu "Pedijatar" rezultate nedavnog istrazivanja. Sve u svemu, bilo bi lepo znati da ce u skorije vreme pronaci nesto sto ce eliminisati grceve 100% od prvog dana jer je strasno gledati bebu kako se muci.

(odgovor članu milijana.rs)
  Direktna veza do poruke: 789
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.1.2011 11:28:00   
Anoniman
Treći dan terapije Infacolom , ali REDOVNE (davala sam lek zaista uz svako hranjenje , ranije sam preskakala sa Espumisanom) - moja Nina i juče i danas bez tegoba . Spavala juče ceo dan kako treba , juče noć i noćas od 24 do 05 , pa od 6 do 9 :30 , što je woooow ... kaki redovno ... Da li je od leka ili ne - zaključićemo za još par dana . Ranije je kenjkala bar , a ovih dva dana , pu , pu , pu , NI DA BEKNE user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 790
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.1.2011 13:21:44   
duda82
Moj bebac ima 3.5 meseca. Skoro su nam prestali grcevi. Da li to znaci da jos uvek treba da izbegavam hranu koja ih inace izaziva dok ih imaju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.1.2011 13:43:19   
Anoniman
Pa ja bih malo po malo uvodila tu hranu i pratila bebinu reakciju . Da probaš tako ? user posted image


(odgovor članu duda82)
  Direktna veza do poruke: 792
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.1.2011 13:45:02   
lenaa
Mojoj bebi prestali grcevi i ja se opustila jela posno kad je bila slava i beba je dva dana samo vristala koliko je boleo stomak.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.1.2011 13:52:07   
Anoniman
Ja sam ishranu bila svela na supu i bareno meso i povrce ali beba je plakala kao i pre toga,tako da ne znam da li ishrana zaista ima neko udela user posted image

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 794
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.1.2011 14:10:11   
duda82
Pa verovatno ima veze...Nego stvarno ne znam vise sta da jedem,a kad pogledas, trebalo bi da bude raznovrsno. Koliko uopste traje taj period dok treba da pazimo? Verovatno do 6 meseci, ne znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.1.2011 14:53:51   
Anoniman
Evo rezultata : danas je 6/7 dan kako koristimo Infacol . Nemamo ni G od grčeva !
Slučajnost ili ne - ja sam prezadovoljna . Espumisan nije bio tako efikasan . Ne znam u čemu je fora , ali samo dok je ovako - ni ne moram da znam user posted image .
Samo , šta da radim dok ne nabavim novu bočicu user posted image user posted image

(odgovor članu duda82)
  Direktna veza do poruke: 796
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.1.2011 16:16:26   
Ana007

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Evo rezultata : danas je 6/7 dan kako koristimo Infacol . Nemamo ni G od grčeva !
Slučajnost ili ne - ja sam prezadovoljna . Espumisan nije bio tako efikasan . Ne znam u čemu je fora , ali samo dok je ovako - ni ne moram da znam user posted image .
Samo , šta da radim dok ne nabavim novu bočicu user posted image user posted image


Jel nema kod nas da se kupi?user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.1.2011 16:44:57   
Trudnicica83

IZVORNA PORUKA: duda82

Pa verovatno ima veze...Nego stvarno ne znam vise sta da jedem,a kad pogledas, trebalo bi da bude raznovrsno. Koliko uopste traje taj period dok treba da pazimo? Verovatno do 6 meseci, ne znam...


Ja jos nisam pocela da jedem pasulj i kupus npr, a Lana vec ima 5 meseci..iako odavno nema grceve (bar mesec dana), ja se jos ne usudjujem. Tek pre neki dan sam prvi put jela kukuruz i grasak, ali zato sto je ona pocela da jede kukuruzne pahuljice, pa kontam sve jedno joj je...Tek od 6. cu poceti sa svim namirnicama...


_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu duda82)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.1.2011 17:48:16   
Anoniman
Ana 007 - mislim da ih nema kod nas , meni su ih doneli iz UK ...

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 799
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
12.1.2011 19:49:02   
JMPM

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Treći dan terapije Infacolom , ali REDOVNE (davala sam lek zaista uz svako hranjenje , ranije sam preskakala sa Espumisanom) - moja Nina i juče i danas bez tegoba . Spavala juče ceo dan kako treba , juče noć i noćas od 24 do 05 , pa od 6 do 9 :30 , što je woooow ... kaki redovno ... Da li je od leka ili ne - zaključićemo za još par dana . Ranije je kenjkala bar , a ovih dva dana , pu , pu , pu , NI DA BEKNE user posted image

user posted image user posted image user posted image Neka,neka,samo neka ne beci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here