|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
16.8.2013 21:03:57   
Meisje
Da zabelezim jedan plus za Infacol,od juce ga koristimo i momentalno je poceo da pomaze,bas prducka mnogo i podriguje visr a grceva nema. Jos kad bi smislili nesto za vecernju nervozu bilo bi bas super!

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 1551
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
16.8.2013 21:15:18   
Moiraina
Moji nisu imali grčeve user posted image Starijem sam od početka davala po malo Bibilibi čaja, ali to je bila jako mala količina koju bi popio, par gutljaja za ceo dan. Mlađem sam od kako smo drugi put izašli iz bolnice davala BioGaia kapi, po preporuci lekara zbog antibiotika koje je pio (i još uvek pije, nadam se da ćemo uskoro prestati sa tim), isto smo prošli bez grčeva. Da li je to zbog čaja/kapi, ili smo prosto imali sreće, ne znam.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 1552
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
16.8.2013 23:57:34   
Meisje
Cuti,super to je stvarno sreca. I nama se pojave pa ih nema,nije mnogo strasno i isto ne znam da li su sami prosli ili je lek pomogao,vazno da ih nema! Do sad smo prolazili sa masazom,grejanjem stomaka,al pre neko vece je bas plakala i reko daj da kupimo i probamo

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1553
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.8.2013 0:14:14   
Azra_
Mi smo se napatili i duže nego što lekari rekoše-navodno ona 3 meseca, ali nama su i do sredine 5.meseca trajali grčevi. Probali svašta, nije uspelo... I sada kada se setim kako je vrištao, crveneo, bude mi loše...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 1554
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.8.2013 8:26:27   
serpica
Mi vec dve noci u periodu od 1h do 5h ne spavamo,poceli su grcevi iako mislim da je jos uvek rano.Bas place i grci nogice,davala sam mu espumisan ali nema vajde,cim svane on se uspava i preko celog dana ga ne cujem ali zato tih par sati nocu dete se iskida od plakanja. Ima li nesto efikasnije od espumisana?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1555
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.8.2013 8:41:48   
minnica
Nama je u kritičnim momentima najviše pomagao termofor na stomačić, onaj sa gelom unutra, sa tim je mogao da odspava. Koristili smo bio gaiu i colief, ali za njih ne znam koliko su pomogli, jer je svakako plakao i mučio se.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1556
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.8.2013 11:05:43   
Misha i Ljisha
nama nista nije pomagalo, ni espumisan, ni caj, ni biogaja, ni liobif ma nista. Samo nosanje, masaza i grejanje stomacica. Nebrojeno puta je spavala na meni dok je imala grceve. Ja se zavalim u fotelju i dignem noge, mm pokrije mene i nju i tako smo spavale. Isto kad se setim nije mi bilo dobro. Doduse nije nikad pravila frku tako u sred noci. Uglavnom su je hvatali grcevi oko dva popodne, to nesto malo i uvece oko 7 isto malo i onda od 9 pa do 11 uvece a desavalo se i do 1 nocu. Ali retko. Prodje sve to brzo evo velika je vec

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1557
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.8.2013 12:13:33   
Peace*
Оно што сам ја приметила је да је дојење током грчева само погоршавало ствари.
Тако да, када крену грчеви, термофор на стомак (нисшта друго није помагало пуних 6 месеци), и нема сисања док грчеви не прођу.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1558
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.8.2013 0:51:10   
buds_of_may
Ja da konstatujem samo da su Infacol i Espumisan isto, tj. sastojak im je simetikon, jedino je razlika u doziranju: za E. kazu da se da 25 kapi odkednom jednom dnevno, a za I. da se da jedan taj drop pre svakog podoja. Mozda to cini razliku?

Mi koristimo Colief, i rekla bih da mozda malo pomaze, a dajem detetu i Biogaju posto je to samo probiotik. Ali muzi ga svejedno par sati ujutru i par sati uvece. Mucenje user posted image

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1559
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.8.2013 1:05:12   
Azra_
Šerpi, drži se.... Meni je taj period sa grčevima bio najgori, a potrajalo je. Od espumisana mu je samo još gore bilo. Sve smo probali. Na kraju, uzimali redovno liobif, nije škodio, ali slabo pomagao. Onda je negde od 1,5 meseca kakio tek na 5-6 dana! Pakao! Doktori su govorili da je to normalno i da će se srediti. Sredilo se kada je počeo po malo da ručka one pahuljice, tamo u petom mesecu... Spavao na nama, nosali ga...ma svašta. loše mi je kad se setim. kažu da kod dečaka grčevi obično budu jači nego kod devojčica, ne znam da li je zaista tako.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 1560
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.8.2013 15:31:56   
Misha i Ljisha
Joj jeste ne treba davati da sisa na manje od tri sata. Ili bar ne na manje od dva da bi svarili mleko. Ja sam moju odmah na tri sata dojila retko kad sam davala na zahtev samo u onim skokovima u razvoju i to je to. U pocetku smo bili na rezimo 6,9,12,3,6,9 sisanje a sad smo na 5,8,11,14,17,20 tj sad jede u to vreme. I uredno ona na tri sata sizi ako joj kasni rucakuser posted image

a ja sam nabavila onaj termofor sto ide u mikrotalasnu na 20 sekundi i stvarno je super jos ispusta miris lavande. mmmmmm...

a ako pogledate malo bolje sastav tih preparata svi oni imaju istu bakteriju u sebi. Tako da je po meni svejedno sta se daje.A Inace ne slazu se ni pedijatri da li biogaju treba dati pet puta po jednu kap (tj do pet puta na dan) ili odjednom pet kapi. Kad procitate uputstvo pise po jedna kap pet puta. A espumisan moze isto do pet puta na dan po 25 kapi. Mislim mozda nije zgodno mesati. bolje jedan preparat i caj nego dva preparata. Plantex caj je sladak pa ga bebe rado piju ali je to isto sto i hipov od komoraca. Nego meni je jedna pedijatrijska sestra rekla probati dati vodu detetu jer svoda spere gasove pa bebi bude lakse. Nemam pojma ali da li je to tacno ili ne ali ja sam mojoj vec prve nedelje zivota dala vode da pije iako je iskljucivo dojim. Mislim da voda ne moze da steti.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.8.2013 15:36:45 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1561
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.8.2013 15:37:34   
minnica
MiLj, koji je to termofor' Mi imamo onaj što ide u ključalu vodu.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1562
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.8.2013 15:53:47   
Misha i Ljisha
mm je kupio u aksi izgleda kao plisani i napunjen je nekom tecnoscu i mirise na lavandu, a sad izem ga nema pojma naziv. U svakom slucaju ide samo na 20 sekundi u mikrotalasnu sto je super jer kad krene frka mislim da bi mi bilo nezgodno da sam trebala da kuvam vodu

nip pise na njemu

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 27.8.2013 15:55:15 >

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1563
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.8.2013 16:02:08   
minnica
e, hvala ti. nama je ovo treći. dva su pukla jer smo ih zaboravili na šporetu. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1564
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.8.2013 10:03:07   
Misha i Ljisha
minnice samo pazite jako ga je lako pregrejati. Kad ga izvadis iz mikrotalasne ostavi ga jos jedno 5 sekundi da vidis koliko se zagrejao, jer nam se desilo da smo stavili bebi na stomacic a bas je bio vruc, srecom zima je bila pa je imala dva sloja do sebe pa je nismo opekli user posted image u svakom slucaju je zgodno.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1565
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.8.2013 18:08:57   
serpica
Ja samo da vam javim Enterokind kapi su super,danas smo ih uzeli i evo celi dan bebac spava grcevi svedeni na minimum,videcemo sta ce biti nocas...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1566
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.8.2013 20:00:00   
minnica
super, šerpice! nadam se da ćete se naspavati. nama (da kucnem u drvo) nikad noću nisu dolazili grčevi. njemu je najgore ujutro, jer noću ne podriguje dovoljno posle podoja, zaspi i ne mogu da ga nateram. nekad ga uhvati i popodne, tako oko 5,6. sad mu je bolje što se toga tiče, ne dajem mu nikakve preparate, samo po potrebi grejemo stomačić.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1567
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.11.2013 14:06:43   
mati
I nama krenuli grcevi. Sa Matom nam je najvise pomagao Nurse harvey-engleski caj ali ga vise nema. Espumsan smo bacili skoro celu bocicu. A sad sta cemo pojma nemam.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1568
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.11.2013 14:11:47   
serpica
Mati probaj sa enterokindom ali daj mu na svaka tri sata i ako ti kazu na 6h jer jedino tako ima vajde,ili ako to ne pomogne probaj babyfun cini mi se,to je ulje od kima grozno mirise ali pomaze,doduse vise ispusta gasove pa im je valjda tako lakse. Biogaja ili colif kazu da su najbolji i da treba da se koriste u kombinaciji ali ta kombinacija kosta 3500dinuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1569
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.11.2013 14:12:50   
jovana jojo
Ja sam mojoj devojčici davala samo vodu sa kimom mislim prekuvano i čini mi se da je to najviše pomagalo,više nego ove kapi

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 1570
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.11.2013 16:12:36   
vikiveki
Ja sam kod moje dece isprobala sve i svašta i imam utisak da im ništa nije pomagalo kao moja toplina dok sisaju,kad ih stavim da sisaju oni se obavezno umire i nemaju grčeve a čim prestanu da sisaju počnu da se grče i uvijaju,tako je bilo prva 4 meseca.S tim što je najveće grčeve i,ala najstarije ćerka,srednji sin je imao manje a najmlađi najmanje grčeva

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 1571
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.11.2013 16:45:04   
Modessty
Meni je dr sa dečije klinike preporučila Biogaia. I mogu reći da mu je baš pomoglo. Nije kakio po 4-5 dana. kako sam počela da miu da je Biogaiu tako je počeo redovnije da kaki i manje se muči. Biogaia je oko 960 din, a taj Colief što pominje šerpi koristila je moja drugarica i kaže da je najbolji, on košta preko 1000 din

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1572
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.1.2014 13:42:38   
tanja91

Da li neko zna mogu li se naci u Srbiji i gde Colic Calm??

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1573
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
14.1.2014 14:52:36   
dacamladenovic
Mi smo nasu devojcicu par puta vec sa mesec dana vodili kod pedijatra jer je vristala po 7-8 sati,od muke nismo znali sta cemo,svako je pricao drugacije,probali smo espumisan ,mada ona ima i gasove i stolicu redovnu,i caj od kima i ja pijem od starta natal plus caj za dojilje i termofor pr grceva ,iskreno kd nas nista to nije imalo efekta...A trpati u dete sve to odjednom i espumisan i caj i biogaju mislim da nije normalno kako su mene savetovali u halobebi,i na kraju smo isli kod super pedijatra u institut za majku i dete ,i zena nam je pokazala kako da joj izbacimo visak hrane i drzimo preko ruke i beba se juce odmah uspavala,ne pomaze uvek ali i jednom je dovoljno,ona ima 3 dece i kaze da su sve te stvari gluposti i da prodje od sebe,mora da se razvije digest,trakt kod bebe i to je normalno,samo nam je dala savet da se uobrocimo tj da je ne hranim ispod 3 sata da dete lepo svari hranu,to je najbitnijeuser posted image

(odgovor članu tanja91)
Direktna veza do poruke: 1574
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
19.2.2014 13:41:04   
mamaisara
moja bebica ima 21 dan,ima napade placa,udara nogicama,rukicama,neutjesno place,po svemu sudeci muce je grcevi,na adaptiranom smo mlijeku,bebelac mozda joj ne odgovara ne znam dal treba da mjenjam hranu sama il da pitam doktora? koristimo kapi za sada pomazu.

(odgovor članu dacamladenovic)
Direktna veza do poruke: 1575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 [63] 64 65   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here