|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
8.5.2014 8:46:27   
Diabla
moze li neko da me prosvijetli, posto ja ne znam da li moja beba ima grceve ili ne. Do 20og dana je bio prava knjiska beba. budi se na tri sata, pojede onoliko koliko mu napravimo, spustam ga u krevetac, ili zaspi iodmah, ili malo cuti pa zaspi. U zadnjih 10 dana se sve mijenja. Prvo, da naglasim, preko noci odlicno spava, budi se dva puta. Zaspi oko 8-9, pa spava do 9 ujutru sa dva budjenje da jede. Ali onda kad se probudi ujutru on ne spava punih 3 sata. Prvo jede, i ne pojede sve sto mu se napravi. Malo cuti, i onda pocinje da se buni, pa ga uzmemo na kratko, pa ga spustim recimo na trosjed, pa se opet buni, pa ga stavim u onu auto-sjedalicu jaje, kako li se vec zove, pa kad se opet pobuni, stavljam ga u krevetac, obrni, prevrni, ali minimalno na ruke. On se buni, negoduje, ali zna i da popi*diuser posted image . Ali se na rukama smiri. Kad ni na ruke ne miruje, krene da trpa rucice u usta, sisa bekicu, i onda mu dam onu razliku sto nije pojeo. Ali to se kosi sa onim mojim principima da ga uobrocim. (jedino je preko noci vremensi uobrocen). I onda ga opet spustim u krevetac i opet obrni na bok, pa na stomak, malo cuclu, i onda jedva zaspi. Spava sat, sat i po pa opet isto. napominjem, da u popodnevnim casovima, kada jede, na pola flasice krene da stenje i da se grci, nateze se da prducka...

Ja bih rekla da ima neke blage grceve koji mu poremete ritam, jer mi je cudno da tako mala beba budna cijeli dan. Spava sve ukupno 4, 4i po sata dnevno. Prvi sin mi je bio hipotona beba i on je po cijele dane spavao, nije imao grceve i bio je uobrocen. Mozda sad nisu grcevi. mozda je prgave naravi user posted image

Dajemo mu biogaiu ujutru. Da li smijem kombinovati Espumisan?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
8.5.2014 8:58:20   
Peace*
Ne znam šta da ti kažem. Da se bebe razlikuju - to znaš. To što je prva spavala cele dane, ne znači i da će i druga. Koliko mi je Luka jeo i spavao prvih 6 nedelja non stop, imao blage grčeve koje smo rešavali sa malo Plantex čaja, toliko drugom ništa nije pomagalo za grčeve punih 6 meseci, sem termosa na stomak.
Znaš za foru sa fenom za kosu? Uspavljivanje fenom

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
8.5.2014 9:09:13   
Diabla
Znam za fen, sa Davidom sam sagorela 3 user posted image Jer je sa 4 mjeseca samo uz fen mogao da zaspi. Pa smo se jedva odvikli. Ali vidim sad da ima na youtube tih videa sa "bijelom bukom". Probacu. Begam, evo ga pjeva user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.5.2014 12:00:09   
Klarita
Ovde sam procitala savet za ples sa bebom, pored redovnih masaza stomacica, vezbica i termofora na stomacicu,ples je super...obavezno zaspi i mislim da mu je lakse. Super je savet user posted image jos ce i mama da smrsauser posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 14:45:36   
Jole84
Ženskice mi za sad koristimo enterokind od prekjuče počeli baš jaki grčevi,pa sam pojačala na 6 puta dnevno,grejem joj stomače stavljam na moj,masirkam,plešem,sve pokušavamo....vidim prijalo joj je i kupanje sinoć,valjda zbog tople vode. Danas mi patronažna reče da mogu da joj dam i hipov čaj sa komoračem,jel ga koristila neka,da li je efikasan? Vidim da većina vas koristila planteks.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 14:50:43   
Anoniman
Ja koristila, samo sam to i davala Uni, sa nekih mesec i po pocela da spava celu noc, i vise ni g od grceva nije bilo. Nikakve kapi nismo koristili. Malo tople obloge, masiranje, spavanje na mom stomaku i proslo

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 14:57:48   
vikiveki
Jole84,neću da te obeshrabrim ali ja sam sa mojom najstarijom ćerkom imala baš problema zbog grčeva...ja tri i po meseca skoro uopšte nisam spavala a ni ona.Ja sam isprobala i taj hipov čaj i planteks i neki makedonski sam koristila...Koristila sam i neki engleski sirup protiv grčeva kod beba,da ne govorim o termaforu,masaži,plesanju,lupkanju ,cupkanju,ležanju na stomaku...ma ne mogu više ni da se setim šta sam sve radila da joj umanjim grčeve,ali mogu ti reći da joj ništa nije mnogo pomoglo..namučile smo se i ona i ja,bilo mi je posle pravo olakšanje kada su grčevi konačno počeli da joj prestaju tj. da se smanjuju
Drugo dete mi nije ni približno toliko imalo grčeve,malo je imao samo na početku i to nešto slabo prvih mesec dana.
jedino što ti ja mogu reći iz mog iskustva je da imam utisak da imaju manje grčeva kada spavaju na stomaku,e sad tu postoji pitanje koliko je koja beba jaka tj. koliko joj je razvijena motorika,da može sama da pomeri glavu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:04:58   
Jole84
UM onda ću da probam i s tim,mada što kaže Viki nema pravila,to su mi svi rekli,nešto pomogne a nekoj bebi ništa...prvi dan sam se baš uplašila kad je počela da vrišti ali sad sam smirenija,vidim da i to utiče na nju.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:08:38   
bubulence
moja E se jaaaako mucila sa grcicima, bukvalno po ceo dan vristala, bez pauza, ludeli smo, vodili je na hitnu...
uglavnom, tada su bile popularne Biogaia kapi i one su nam dosta pomogle a koristili smo i taj caj... probaj... probali smo i neke Espumisan kapi cini mi se, ali mislim da su joj one cak u jednom trenutku pojacale grceve ... svako dete je prica za sebe, isprobavas dok ne vidis sta joj odgovara...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:13:21   
Rosita

IZVORNA PORUKA: bubulence

svako dete je prica za sebe, isprobavas dok ne vidis sta joj odgovara...


A u tome i prodju. Ja sam probala svasta, doduse mi smo imali i probleme sa intolerancijom pa su grcevi i gasovi bili nesnosni, ali evo, znam da ti sad to nece doci do svesti, nije ni meni tada- nista! Masaza, nosanje, grejanje, vezbice da se isprducka, boravak na stomaku- ako je sto kaze Viki beba dobra motoricki, preko dana moze pod nadzorom na stomaku da spava i tako... dok ne prodje samo od sebe.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:18:56   
Jole84
Rekli su mi i pedijatri u porodilištu i patronažna da joj je super razvijena motorika,lepo namešta glavu kad je stavim kod mene stomak na stomak ali nisam je još stavljala tako da leži,probaću,mada mi rekoše da je rano. A da li nešto utiče i moja ishrana? Hranim se baš bolnički,bez začina....mleko,keks,krompir,pirinač,jaja,sir itd...

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:25:54   
bubulence
jole moze biti a ne mora da znaci. probaj da izbacis jaja, ona su teska... mlecno isto moze da smeta... susam...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:27:34   
Olga75
ja sam davala espumisam od njenog 15tog dana do dobrih tri meseca , nije imala grceve neke da ih prevristi
da l zbog espumisana ili ih ne bi ni imala ne znam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:30:24   
vikiveki
I mene je nekad muka bila naterala da se pridržavam strogo svega toga šta treba jesti a šta ne

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:31:46   
Jole84
Ako izbacim jaja i mlečno,onda ne znam šta da jedem user posted image
Uh,probaću sve...kad uhvati muka.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:33:39   
Azra_
Ovo i jeste tema ˝pomoć˝. Mi pokušavamo da pomognemo, ali grčevi se uglavnom mogu samo ublažiti, i onda čekamo da bebe porastu i da to prođe. Mi smo se napatili strašno. Ništa nije pomagalo, i sada mi odzvanja vrištanje u ušima. Svako dete priča za sebe. Čajevi ne mogu da škode, enterokind hvale. Nama espumisan nije pomogao, bilo je čak i gore, dr nam posle rekla da ukinemo jer kod neke dece i hoće da dovede do pogoršanja.

Pokušavajte....proćiće...ako ne za dan-dva, onda za koji mesec.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:36:07   
Torbica
Moja cerka je imala blage grcice. Patronazna mi je pokazala kako da je masiram i pritiskam nogice na stomacic. Kako je pritisnem, ona prducne. To sam radila pre svakog podoja i dosta je olaksalo. Prakticno smo izbacivali gasove koji su smetali. E sad, to nije ni blizu mazenja nego ruka kao kad se dojka masira, onako energicnije kruznim pokretima i u pravcu kazaljke na satu kako i idu creva. Espumisan ne znam da li je pomogao, ali je brzo to proslo, od njenih 15 dana do 2 meseca, u trecem ih vec nije bilo, a i ovo povremeno. Djole je imao isto, davala sam mu svakave probiotike i onaj engleski sirup isto, jace ga je mucilo od seke.. A ovaj najmanji nije imao. Preventivno sam mu davala Biogaju.
Naci ces vec nesto sto ce pomoci user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 15:39:40   
dijana1*
Jole ja sam koristila kiselo mleko i sve namaze. Ali sam izbacila sve sto u sebi ima paradajiz. I svaki put posle podpja obavezno da podrigne. A Vuk je pio AD mleko i on je imao katastrofa grceve. Njega sam znala i po sat vremena masarita dok se ne isprducka.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 16:14:12   
emicaa
ja sam Teodori davali caj od komoraca i nismo nikad je grcevi nisu mucili,spremim joj caj koliko bih vode za mlijeko obicno 100 ml i onda u to satresem mlijeko i bili smo misrni,tako sam joj davala svako jutro i vece i preko dana masaze stomaka,na kraju krajeva ne znam ni dali bi je mucili grcevi ali sam pocela na vrijeme sa ovim da se nebi mucila.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
29.5.2014 16:15:43   
emicaa
nadam se da cete shvatiti sta sam htjeli reci,ocigledno sam na nesto deseto mislila dok sam pisala pa je tekst budi Bog sa nama user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.5.2014 14:38:37   
Jole84
Sinoć smo prošli bez jakih grčeva user posted image masirala sam joj stomačić i leđa,lepo je utoplila i nalet je prošao,naravno pre svakog podoja enterokind,nešto je valjda pomoglo. Jela sam isto što i ovih dana,znači nije do hrane. Mm nigde po apotekama nije našao hipov čaj s komoračem,nude mu neki humana,šta mislite?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.5.2014 14:44:15   
vikiveki
Jole84 ako si uspela da joj ublažiš grčeve onda samo tako nastaviuser posted image probaj da joj na taj način olakšaš bez upotreebe čaja ako si već primetila da joj je od masaže bolje.Mislim da nema potrebe da joj daješ tj. kupuješ taj čaj i sirup ako joj je bolje i od masaže

< Poruku je uredio vikiveki -- 30.5.2014 14:47:02 >


_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.5.2014 12:21:53   
ivaMark
Jole, mislim da nema veze ko je proizvodjac, bitno je da je komorac... to je moje misljenje, samo pogledaj koji je sastav.
Nadam se da ves nece vise muciti grcici user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.5.2014 12:28:04   
World
Mi smo uzimali u dm-u neki njihov caj od komoraca, mada sam ga uglavnom ja pila.. a masirali smo stomacic svaku vece pred kupanje i spavanje, a nakon jela stavljali termofor i dobro je prosla, imala je grceve mozda samo 2-3 x...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
31.5.2014 13:19:44   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Jole84

Mm nigde po apotekama nije našao hipov čaj s komoračem,nude mu neki humana,šta mislite?


Nedavno sam slucajno cula u Aksi da Hipp ne izvozi vise na nase trziste taj caj, valjda je promenio ambalazu i cenu i procenio da to vise nije za nas prihvatiljivo... Tako bar kaze prodavacica.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here