|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.12.2009 17:10:54   
mihi
Ima ga gagana 83 samo je u okrugloj kutiji i mislimu granulama, vidjala sam ga u Idei, Aksi.....

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.12.2009 17:27:50   
gagana83
Trco,nemoj molim te da joj dajes adaptirano mleko ako imas svoje.Prvo isprobaj sve druge solucije,mozda nesto pomogne.Citaj unazad postove,ima raznih saveta pa mozda nesto upali.
Mihi,taj u granulama nam uopste nije pomogao,samo u filter vrecicama iako su sastojci manje-vise isti.Nasla sam ovaj u vrecicama i uzela pet kutija za svaki slucaj,vec sutradan je bilo bolje.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.12.2009 17:37:34   
Trcosava
pa ja neću, žao mi da joj dajem adaptirano kad već imam ja, to je mm predložio. To ako se i odlučim biće ona kraaaaajnja kraaaaaaaajnja solucija. Evo sad bila patronažna, Anči ima 3710gr (pre tri nedelje je imala 3050) kaže da lepo napredujuemo, samo da nam prođu grčevi... 

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:28:43   
Trcosava
dakle žene moje...ovde sam čini mi se skoro sve pročitala, probali smo sve i jedinoštoima ''trajno'' dejstvo, tj ono što za sada radi radnju da se ne dere do zacenjivanja i čak se i lepo uspava - tople pelene na trbu, ali ne ono tople-mlaake, nego ugrejane na peglu baaaš baaaaaš tople. Inače to mi je sestra predlagala i da kupimo neki termoforo koji na žalost ovde nema (u Bg ga ima, okačiću sliku) već par dana kad krene da urla od grčeva (iako sam joj dala kapljice od kima, sinoć smo probali i čaj od anisa, kima, prstohvata majarona)- onda lepo upalim peglu i grejem pelene, pa tako jedno 15-20 min i umiri se, čak i zaspi. Sad oko 1-2 treba da počnu grčevi, a taaaja je otišao da kupi termofor. Probajte, ništa vas ne košta da malo peglate pelenice user posted image (mislim na tetra pelene, presavijene do manjeg kvadrata otp. 15x15cm)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:34:11   
SUPER MAMA
Kada su u pitanje tople pelene nemojte da stavljate dok pupak ne otpadne jer moze da se otvori rana i da prokrvari.meni je to rekla pedijatar dok sam bila jos u bolnici.Jeste da pomaze ali samo kada pupak otpadne jer dok ne otpadno to ipak je otvorena rana koja pri toplote se siri opusta i moze da prokrvari i posle niko nemoze to spreciti.
pedijatar mene je upozorio jer je to opasno u slucaju kada pupak nije otpao, nikako greati pelene i stavljati na stomacic.
To je moje iskustvo.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:34:16   
Dora
Draga, grčevi se mogu ublažiti ali ne izlečiti dok sami ne prođu. To je baš gadno, ali izdržite!user posted image Ja sam sve probala i na kraju otkrila Espumisan kapi, tako da znam za sledeći put, ali čisto sumnjam, svakom detetu nešto drugo odgovara...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:36:52   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Dora

Draga, grčevi se mogu ublažiti ali ne izlečiti dok sami ne prođu. To je baš gadno, ali izdržite!user posted image Ja sam sve probala i na kraju otkrila Espumisan kapi, tako da znam za sledeći put, ali čisto sumnjam, svakom detetu nešto drugo odgovara...


I mi smo koristili Elpumisan kapi bili su dobri ali kako sto kaze Dora to nemoze se izleciti mora samo da prodze vremenom.Hvala bogu Monika je imala samo 15 dana grceva.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:38:18   
Lilly*
Trco, dobro je što ste našli šta joj bar malo pomaže user posted image Držite se user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:46:17   
Trcosava
Amm..ovde skroz drugačije tretiraju pupak bebe, Ani je pupak otpao još u bolnici (2 dan). Koliko ja znam u Srbiji na pupu stavljaju gazu, pa povidon jod i šta sve ne, ovde ništa!!! Sve vazduh sam odradi, kupamo je odavno celu... Ali dobra napomena za ostale mame, ja na to nisam obraćala pažnju jer sestra zna da joj je otpao pupak i tad mi je rekla da joj stavljam pelene
ups.. zaboravila sam da postavim sliku termofora user posted image

Termofor se zove - CANPOL TERMOFOR u pitanju je nešto punjeno gelom (dakle nije voda) i ima neki ''novčić''

ovo piše u opisu termofora
BEZ ČAJEVA I SIRUPA na potpuno prirodan način umirite grčeve u stomačiću svoje bebe. CANPOL termofor protiv grčeva, aktivira se jednostavno, pritiskom na pločicu koja vrąi kristalizaciju i zagrevanje termofora. Zagrejeni termofor stavite na bebin stomak, toplota koju ima termofor smiriće vaąu bebu, a vas poątedeti noćnog ustaja- nja, kuvanja čajeva, davanja sirupa.
košta 377 din
user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:47:56   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Trco, dobro je što ste našli šta joj bar malo pomaže user posted image Držite se user posted image


Lilly sve smo probali - fen i usisivač imaju trenutno dejstvo, zaspi ona dok je uključen fen - čim se isključi krene dranje. Čak sam i snimila zvuk NAŠEG fena i pustila - ma kakvi... i onda krenem da peeeglam i peeeeeglam user posted image
Sinoć smo baš odlepili... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:53:24   
sneza24
I mi smo koristili taj termofor i nije nam nesto pomogo.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:57:45   
Lilly*
user posted image user posted image Trco, nasmeja me sa snimanjem fena user posted image Baš je sladak taj termofor, gde to ima da se kupi user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 12:59:10   
Trcosava
Znam da je sve od bebe do bebe... ovde je ispisano skoro sve osim tog termofora i grejanja pelenama

Mislim da je eugenija pisala da je grejala trbu fenom... nisam sigurna

Ne kažem da radi radnju kod svih i uvek, ali nek ostane za sledeće mame pa nek probaju.

Ja i dalje dajem kapi, daju se pre podoja, tj nakapa se 2-3 kapi tvog mleka na kašičicu pa kapljice saspeš joj u usta i odmah na sojku. Dajem joj ih pred podoj u periodu kad ima grčeve
To su kapi koje prave ove ovde apoteke, od sastav je:ulje kima, prečišćena voda/destilisana i saharoza (valjda je saharoza, ono što sme beba da ''jede''), smeju da se daju 3x-5x dnevno i po 8-10 kapljica.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 13:00:27   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

user posted image user posted image Trco, nasmeja me sa snimanjem fena user posted image Baš je sladak taj termofor, gde to ima da se kupi user posted image


U stanju očaja sve probavaš user posted image user posted image user posted image

jel smem ovdi link ili da šaljem na PP? user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 13:06:31   
Lilly*
Možeš staviti adresu bez linka ili mi šaljni pp, da ne pravimo reklamu user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 13:08:26   
Trcosava
ehehe poslala sam ti upravo PP user posted image

samo ne znam kako da stavim adresu bez linka? user posted image user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 13:10:25   
Lilly*
Kopiraš link i paste, a ne koristiš onu Zemlju sa lancima user posted image Valjda me razumeš user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.12.2009 13:14:33   
Trcosava
ja ćem turim ovako, a ti prepravi ako ne valja user posted image user posted image user posted image

TERMOFOR <-- klik

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.12.2009 16:14:20   
Anitaaa
Bogami ja sam svašta koristila,
Hipp čaj od komorača-nije pomogao
Espumisan kapi-ništa
Nurse Harveys-malo je ublažio
a onda sam negde čula/pročitala da nekim (dojenim) bebama smeta mleko u ishrani majke pa sam ga skroz izbacila.Umesto njega konzumirala sam jogurt,pavlaku i kiselo mleko i grčevi su potpuno nestali za dva ili tri dana.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.12.2009 17:38:28   
sephora
ja sam strogo pazila šta jedem pa mi je beba urlala od grčeva...
čini mi se da je kod dečaka zaista ova tegoba malo više izražena nego kod devojčica (moje iskustvo bar tako govori) ali mom malom nije pomagao ESPUMISAN L  (ćerki je bio super, nije mu pomagalo ništa od čajeva...
i jedino mu je pomogao Nurse Harvey"s sirup...sa njim sam se rešila muka a i moj bebac... 

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.12.2009 16:12:43   
lola78
Da li je neka od vas koristila pojas protiv grceva na bazi voska, koji se zagrijava peglom? Kod nas u CG jedino to ima da se kupi, nema termoforauser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.12.2009 16:19:48   
gagana83
Lola,ja sam to stavljala Uni al nam i nije bas pomoglo,zapravo nama skoro nista nije pomagalo ali svaka beba je prica za sebe.A da greje-greje,drzi toplotu neka 2-3 sata,mislim da ti je to lakse za upotrebu i prakticnije od termofora.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.12.2009 16:31:31   
lola78
Gagana hvala, kupila sam, eto cisto da imam nesto kad zagusti user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.12.2009 16:56:44   
*Alexx*
Nama uopšte taj vosak nije držao toplotu, nekih pola sata max. Ne znam u čemu smo grešili.

IZVORNA PORUKA: gagana83

Lola,ja sam to stavljala Uni al nam i nije bas pomoglo,zapravo nama skoro nista nije pomagalo ali svaka beba je prica za sebe.A da greje-greje,drzi toplotu neka 2-3 sata,mislim da ti je to lakse za upotrebu i prakticnije od termofora.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.12.2009 17:19:19   
gagana83
Ja sam ga stavljala tako da do nje bude bodi,pa pojas pa onda jos nesto preko pojasa i fino je drzalo temperaturu,ohladi se malo ali ipet bude prijatno toplo

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here