|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.2.2010 15:42:49   
Markovicka
Nama nesto ne pomazu ove Espumisan kapi, moracemo probati nesto drugo.
Danas smo ceo dan cekali da kaki, muci se sirotica jos od juce uvece...kao da je jos gore od tih kapi. Probacu taj Plantex, svi ga hvalite.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.2.2010 15:45:40   
marince1
IZVORNA PORUKA: marince

Nama kao da se pogorsala stvar sa grcevima user posted image
Posle svakog jela sledi plakanje grcenje,strasno.
Cini mi se u ocetku nije bilo tako user posted image


edit :Nisu bili grcevi,nego je problem u ad mleku,misle da imamo netoleranciju na lravlje,pa smo resli na humanu hipoalergenu i sad je bolje.

Pouka:Ja sam sve vreme kukala na grceve,a nije bilo to u pitanju.
Znaci,ne donosite zakljucke tek tako!


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.2.2010 15:46:45   
marince1
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Nama nesto ne pomazu ove Espumisan kapi, moracemo probati nesto drugo.
Danas smo ceo dan cekali da kaki, muci se sirotica jos od juce uvece...kao da je jos gore od tih kapi. Probacu taj Plantex, svi ga hvalite.


plantex ili bibilibi.
Btw kod nema da se nabavi plantex user posted image  pa akone nadjes mozes probati i ovaj drugi


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.2.2010 15:50:19   
Markovicka
Hvala Marince, odoh da kupim.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
6.2.2010 16:23:58   
SUPER MAMA
Ja sam koristila bibilibi i stvaaarno pomaze.Probala sam Elpumisan kapi ali nisu pomogli.
Sada vidim na trzistu e izaso BEbibion protiv grceva je
vidim  neke od moje drugarice ga koriste i pomaze im barem tako su mi rekli.

obrisala sam link, korisnici se mogu informisati preko google-a, a i imamo i temu o bebibionu - jeca rr user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 6.2.2010 17:57:20 >

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.2.2010 20:03:46   
BabyG
Drage moje, 'mi' smo prvi put imale grčave i srećom pa su joj moji kupili termofor, još pre rođenja! Grčevi su prošli u roku od 10-15 min i onda je lepo ručkala o zaspala.. Bez čaja, bez kapi (iako je sve u pripravnosti), samo termofor..

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 19:06:07   
Modessty
da li je moguće da beba stara 12 dana već ima grčeve?
Lepo sisa, kaki redovno. Danas se evo jedva uspavao nakon dojenja. Počeo da spava i nakon nekoliko minuta se dao u dreku. Uzela ga u ruke i privila uz sebe. Uspavao se nakon 5 min. Da li su u pitanju grčevi?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 19:27:26   
Mery
Modessty prvo da ti cestitam za bebu, ja nevjerujem da su to grcevi jer plac zbog grceva obicno traje duze. Kazu da iako su mali u tom periodu se mogu sjetiti necega sto izazove taj plac (mada neznam sta bi to moglo biti kod bebe od 12 dana) meni su tako rekli u porodilistu pa ja prenosim. Kako ste ti i bebac? 

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 20:13:51   
Anoniman
Mod,takav plac ne verujem da su grcevi.Moj Stefa je nekad tako plakao ako nije dobro podrignuo posle podoja pa ga taj vazduh zaboli u stomacicu.

(odgovor članu Mery)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 20:17:11   
Modessty
Mery hvala!
Po nekad se tako kenjkavi kad treba da kaki. Ali juče i danas ima takve epizode plača pa se mi zapitali da li je moguće da su već grčevi.

A da ima čega strašnog da se seti - ima. Jadnička su toliko često boskali u porodilištu da se prvog dana samo cimao kad spava.
Sad je dobro.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 20:21:06   
Anoniman
Mogu biti grčevi i može biti samo vrisak. Luka je meni tako, vrisne, digne nogice, pa mir, pa vrisne digne nogice... a nekada se čak i budio. user posted image

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 20:27:42   
Mery
Moj Milos je tako plakao prvih 15-20 dana i teze je kakio i prdio, to jesu bili na neki nacin grcevi dok se crijeva nisu prilagodila na rad u spoljnom svijetu, to je proslo sa tih 20-ak dana i vise nije imao grceve a evo za koji dan ce napuniti 4 mjeseca. I zaboravila sam napisati da je taj njegov plac tih dana trajao po 20-30 minuta.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 20:45:28   
liliana
Modessty, moguće je da su grčevi. Mojoj bebvi su se javili 10 dana nakon rođenja baš intenzivno, mada ih je imala i u porodilištu. Mi smoi joj grejali pelenicu i stavljali na trbicu, davali smo joj "Espumiusan" kapi, a ono što joj i sad dajem je "Bibilibi" čaj. Ona će 25.02. da napuni 3 meseca i još uvek ima grčiće, mada ne toliko dugo kao u početku. Dajem joj "Bibilibi" čaj i kad nema grčiće, jer joj pomaže za lekše varenje i za izbacivanje "kakeca". Probaj - nama je pomoglo!!!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.2.2010 23:58:58   
lola78
IZVORNA PORUKA: liliana

Modessty, moguće je da su grčevi. Mojoj bebvi su se javili 10 dana nakon rođenja baš intenzivno, mada ih je imala i u porodilištu. Mi smoi joj grejali pelenicu i stavljali na trbicu, davali smo joj "Espumiusan" kapi, a ono što joj i sad dajem je "Bibilibi" čaj. Ona će 25.02. da napuni 3 meseca i još uvek ima grčiće, mada ne toliko dugo kao u početku. Dajem joj "Bibilibi" čaj i kad nema grčiće, jer joj pomaže za lekše varenje i za izbacivanje "kakeca". Probaj - nama je pomoglo!!!


Potpisujem, jedino mi je pomogao bibilibi, i to odmah po konzumaciji. Espumisan kapi jedino imaju efekta ako se daju prije ili poslije svakog podoja, meni apsolutno nisu imale efekta kad sam ih davala kad se pojave grcevi. Glupo mi je bila da ih dajem stalno, jer je ona imala grcice, ne prejake jednom u 5 dana. Onda sam pocela bibilibi, i u istom momentu joj bude bolje.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.2.2010 18:47:48   
Nanica1
Mi isto imamo malcice muku sa grcevima. Kazem malcice jer nisu oni grcrvi kada bebe vriste non-stop nego ponekad ne moze lepo da kaki a navikli smo u svaku pelenu pa cim jednu preskoci odmah znam da ce biti problema!
Dajem mu Espumisan kapi ali pomazu samo kada se daju konstantno, ako pocnem recimo da mu dajem 1Xdnevno za dva dana se opet muci sa kakenjem...
Ja bi isto probala neki caj(inace davala sam kamilicu i kim) ali ne znam kako ce da ga pije kada nece ni ovaj sto mu kuvam pa ni vodu, tek ponekad popije malo... Sta mislite? Ako budem uzimala koji da uzmem? Plantex ili taj Bibilibi(ili kako se vec zove)? A jel znate cenu otprilike? Nemam uopste predstavu koliko kostaju ti cajevi?

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.2.2010 19:00:49   
*Alexx*
Bibilibi je u kesicama, jedna kesica jedan čaj. Mislim da je 30 din komad. Plantex nemam pojma, nije ga bilo kad sam ja tražila.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.2.2010 19:18:41   
marince1
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Bibilibi je u kesicama, jedna kesica jedan čaj. Mislim da je 30 din komad. Plantex nemam pojma, nije ga bilo kad sam ja tražila.


plantex se vise ne proizvodi kao isve dobre stvari user posted image
Trazila sam i u Sloveniji!
Ovde sam iskupovala sve zalihe,a kostao je 25 din kesica.
Juce mi svewki rece da ga neka apoteka ima ''na crno'',ali kosta 53 din!
Preterali su!
Sad smo samo na bibilibiju

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.2.2010 19:25:39   
gagana83
Ja sam jednom obisla ceo grad da kupim Plantex caj,na kraju pitam u jednoj apoteci ,kazu mi ima.Ja kupim nekoliko kesica i tek kad dodjem kuci vidim da nije pravi Plantex vec neka nasa kopija koju zovu PlantAx.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.2.2010 19:29:23   
marince1
Znam za to,meni je bibilibi bolji od te kopije

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
3.3.2010 20:32:43   
AtenA
mi vec dva tri dana imamo bas jake grceve,preplace ceo dan,evo i danas malopre sam je spustila prekukala je celo popdne!
i nista nam ne pomaze ni espumisan,ni kim,ni razni cajevi,masiram je,grejem pelenicu!Stvarno sam ocajna,bas bi volela da mogu bar malo da joj ublazim!
Malo pre mi je tetka rekla da je ona svojoj devijcici  spremala mleko u caju od anisa i da joj je to pomoglo,zna li neko nesto o tome?
sin mi je isto tako imao jake i konstantne grceve i to od prvog dana pa do tri puna meseca!i nista mu nije pomagalo

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 20:19:52   
Anoniman
A kada krecu grcevi i kako da ih prepoznam sem po nogicama koje se savijaju prema stomaku?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 20:25:41   
tea87bgd

IZVORNA PORUKA: OTI

A kada krecu grcevi i kako da ih prepoznam sem po nogicama koje se savijaju prema stomaku?

Zavisi kako kojoj bebi kazu da pocinju negde od 3-4 nedelje.Nama su poceli sa 2 nedelje.Prepoznaces ih tako sto place i skuplja nogice.Plac je,bar nama trajao oko 1.5-2 sata i to obicno predvece.Ne mislim da konstantno place 2 sata nego place pa prestane 5 min pa opet.Bar je kod nas tako bilo.Koristila sam i kapi i cajeve i termofor,ali nista nije pomagalo kao kad lezi na meni.

_____________________________

Hajde da ostavimo za sobom
bar mali trag na svetu ovom
kad jednom ode nam sve u vetar
i svako od nas bude nepar...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 20:31:56   
*Alexx*
Andrej se zaplače kao blesav, bacaka nogice, u nekom trenutku se zaceni i izgubi dah- ali to prođe brzo. Nije trajalo satima. Pomagao nam je Nurse Harveys sirup, ali mislim da njega više nema.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu tea87bgd)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 20:34:55   
Anoniman
Mi hvala Bogu nismo imali grceve!Ne znam sta bih,kazu da stvarno nista ne moze u potpunosti bebi da pomogne...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.3.2010 20:51:52   
Anoniman
a je l postoji nesto sto covek moze preventivno moze da uradi????????
pretpostavljam da ne..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here