|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
22.12.2009 18:27:44   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Trcosava

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Trco, dobro je što ste našli šta joj bar malo pomaže user posted image Držite se user posted image


Lilly sve smo probali - fen i usisivač imaju trenutno dejstvo, zaspi ona dok je uključen fen - čim se isključi krene dranje. Čak sam i snimila zvuk NAŠEG fena i pustila - ma kakvi... i onda krenem da peeeglam i peeeeeglam user posted image
Sinoć smo baš odlepili... user posted image user posted image user posted image



i Luka se budio kako iskljucis fen, kada je imao grceve, pa nam je nekad fen radio i po celu noc. Kad se setim...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.1.2010 9:24:51   
YAYA
I mi smo imali strasnih problema sa grcevima i nema sta nismo pokusali.
Grijali stomacic , masirali ,kamilicu,kim,komorac,vodu,Espumisam kapi ,nurse harvey,vozili se autom po nekoliko puta nocu - zvuk motora je donekle smirivao situaciju ali i to je kratko trajalo.Nista ali nista nije pomagalo.
Grcevi su bili toliko jaki da beba skoro da nije spavala , citav dan je plakala.
Nocna mora,na kraju smo stigli u bolnicu uradili sve pretrage i sve je bilo ok.
Do tada je koristila aptamil imunofortis.Bila je stara mjesec dana u to vrijeme.
Na kraju smo po preporuci pedijatra kupili hranu novalac Ac i kao da smo kupili novo djete a ne hranu ...
Svima toplo preporucujem ovu hranu,jeste da je skupa ali mame ako imate problema sa grcevima a vase djete je na formuli probajte sa ovom hranom necete se pokajati ...



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.1.2010 9:34:45   
Trcosava
Ana je možda u početku imala grčiće, onaj period kad nismo znali šta ćemo od ''grčeva', ispostavilo se da je dete gladno.

@ yaya - skoro svako AD mleko sad ima formuli protiv grčeva, zatvora, bljucanja....

Probali smo Ani da dajemo to protiv grčeva i nikakvu razliku nismo primetili od onog običnog i zaključili na kraju da nema grčeve već joj je samo dosadno ili bi jela

U pitanju je Novalac adaptirano mleko.

< Poruku je uredio Trcosava -- 5.1.2010 9:35:22 >

(odgovor članu YAYA)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:20:45   
mejra81
Ja sam u dilemi da li moja beba ima grceve...
Obicno kada je spustim u krevetac ,navodno dobije napad i ne moze da se smiri cak ni kada je uzmem i stavim na grudi...
Slabo spava i samo place,grci nogice i zacrveni se al negde sam procitala da one tako rade i kad samo placu...
Probala sam da vidim i da li je gladna,nije...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:30:41   
Trcosava
mejra mene su prvo ubeđivali da smo je navikli na ruke...

Ana sada retko tako histerično plače, tj ima period od nekih 20-24 kad nema šanse da je uspavamo, ili zaspi pa onda krene posle 5 min plač... kapiram da su to grčevi

Zaceni se od plača i sva pocrveni, obično kad se iskaki bude bolje
A za sada jedino primećujemo da je super happy kad je gola user posted image user posted image user posted image user posted image
Danas je nešto extra bilo. I plakanja i tog savijanja nožica
Još jedan ''znak'' grčića (ove ih zovu ''koliki'') je zelenkasta stolica (dok je ana bila na mom mleku nije baš bila zelenkasta)
Jel dojiš? Imaš sigurno dovoljno mleka? (pitam jer se meni ispostavilo da nemam dovoljno)

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:41:39   
mejra81
Dojim je...cak sam se izmlazala i davala joj na flasicu da vidim koliko pije....Jednom sam joj dala i dohranu i nije se smirila posle toga...
Cudno mi je sto nekad spava po 3 sata,onda se probudi,presvucem je,nahranim,i taman kad treba opet da spava ona dobije grceve,kako bas tad?
Zato mi je sumnjivo....Nekad ne spava po ceo dan...A ono sto se tice pupka,pa zarasta sa mesec dana,jel to znaci da do tada ne smem da koristim termofor?
Ja ga koristim, ne tako cesto al stavljam joj....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:45:21   
simke
Mejra kakav je placuser posted image Da li bude mirna i odjednom dobije grc u licu,pa pocne histericno da place iliuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:46:08   
Trcosava
eh mejra nisam pametna - ana meni jednom nije spavala od 2 noću pa do 3 popodne naredni dan

a za pupak ne bih znala da ti kažem, ani je otpao 3 dan, kad sam joj ja stavljala zagrejanu pelenicu odavno je pupa zarasla... ne znam koji termofor koristiš? Onaj što sam ja postavljala ili onaj što se puni vodom?

A to što ne spava po ceo dan...evo vidiš i Ana meni danas nije spavala...

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:48:30   
Trcosava
a što se tiče termofora, moja sestra je kupila onaj sa gelom, i držala je po celu noć klincu (sad ima 6 meseci, naravno ranije je stavljala termofor) 

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:51:49   
mejra81
Simke,pocne sa kme kme i onda postane urlanje a ujedno i mrda nozice kao zaba,traje minut dva pa se smiri ionda posle opet...A nekad samo kmezi onako bez urlanja...
Jel moze biti da je po prirodi kmezava i da se razmazila?Ona je samnom bila sve vreme u porodilistu i tamo je nisam pustala da place nego odmah na siku...A da ,to kad urla obicno je stavim na grudi i onda urla i odmah trazi siku...Kao da kljuca...
Trco,koristim onaj termofor sto si ti stavila na forum...Njoj pupak izgleda zaraslo ali su mi rekli da i dalje stavljam jod pa kontam da je onda jos uvek svez...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 22:55:37   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: mejra81

A da ,to kad urla obicno je stavim na grudi i onda urla i odmah trazi siku...Kao da kljuca...
Trco,koristim onaj termofor sto si ti stavila na forum...Njoj pupak izgleda zaraslo ali su mi rekli da i dalje stavljam jod pa kontam da je onda jos uvek svez...


user posted image user posted image user posted image to i Ana radi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Nisam pametna.... ti gledaj kako joj izgleda pupa, ja sam ani grejala stomak sa pelenicama kad je imala 3 nedelje
Inače ovde nisam videla da su joj stavljali jod, pisala sam da je ovde sve drugačije

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:00:08   
simke
Draga posmatraj joj lice,ako napravi bolan izraz i skuplja nogice ka stomaku-to su kolike(ili grcevi).Na koliko siki?Ako skracuje period izmedju podoja,moguce je da je gladna,pa zbog toga place.Postoje tzv.skokovi u razvoju,kad bebi raste apetit tj.ne zadovoljava je kolicina mleka koju je do tad imala,pa trazi da doji cesce.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:01:11   
mejra81
Ovoj mojoj samo sika u glavi,mogla bi po ceo dan da je vuce...Cini mi se kad bi je drzala na siki ceo dan ne bi imala ni grceve ni nista,bila bi mirna ko bubica.....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:02:09   
simke
Evo o skokovima smo pisale ovde KLIK

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:03:41   
mejra81

IZVORNA PORUKA: simke

Draga posmatraj joj lice,ako napravi bolan izraz i skuplja nogice ka stomaku-to su kolike(ili grcevi).Na koliko siki?Ako skracuje period izmedju podoja,moguce je da je gladna,pa zbog toga place.Postoje tzv.skokovi u razvoju,kad bebi raste apetit tj.ne zadovoljava je kolicina mleka koju je do tad imala,pa trazi da doji cesce.


Siki na dva-tri sata,nekd joj dam i pre i dalje se ne smiri posle toga,cak mi bljucka posle toga pa ja kontam da se prejela...Ko ce ga znati...
Jel ce to skoro prestati? Sta mislite otprilike?user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:13:04   
engimengi
IZVORNA PORUKA: mejra81

Ovoj mojoj samo sika u glavi,mogla bi po ceo dan da je vuce...Cini mi se kad bi je drzala na siki ceo dan ne bi imala ni grceve ni nista,bila bi mirna ko bubica.....


Normalno je da ti stalno trazi da sisa ako ima grceve,ona se time smiruje da joj bude lakse iako je sita,to rade novorodjene bebe!A da nisi jela nesto sto joj smeta,suhomesnato,pila mleko,sok od narandze,tursija..?

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:31:32   
Trcosava
engimengi - nemoj sad pogrešno da me shvatiš. Ja sam pazila šta jedem pa je imala
Dokaz - 24h nije bila na mom mleku - danas ceo dan nije spavala - grčići
Naravno da naše mleko utiče, ali jednostavno dok im se ne srede crevca - mi možemo na trepavicama da dubimo - neće nestati, možemo samo da ih ublažimo, tako sam se pomirila sa grčevima. Takođe mi rekoše da naše mleko utiče nekih 10% na grčeve. Svakako - nisam jela nikakve citruse jeća sam- krompir, šargarepa, belo meso bareno, domaća supica, jogurt... ja sam pila mleko, tj čokoladno nekih 0.5 l dnevno, prestala i to - pa je opet bilo grčeva
Kiselo nisam pomirisala od kako sam se porodila, ljuto ne jedem svakako...

< Poruku je uredio Trcosava -- 9.1.2010 23:32:09 >

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:35:29   
mejra81

IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: mejra81

Ovoj mojoj samo sika u glavi,mogla bi po ceo dan da je vuce...Cini mi se kad bi je drzala na siki ceo dan ne bi imala ni grceve ni nista,bila bi mirna ko bubica.....


Normalno je da ti stalno trazi da sisa ako ima grceve,ona se time smiruje da joj bude lakse iako je sita,to rade novorodjene bebe!A da nisi jela nesto sto joj smeta,suhomesnato,pila mleko,sok od narandze,tursija..?



Ovo jedem,nije valjda da to utice?????Cajna kobasica? Ostalo vodim racuna...Znaci ni kravlje mleko da ne pijem??/

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:48:07   
engimengi
Izbegavaj kravlje,bolje popi jogurt,pojedi sir pavlaku,čajnu nikako,gazirano,kupus,grasak,pasulj,kaficu...Probaj,izbaci videces sama

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:49:35   
mejra81
A jel smem da jedem spanac?

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:51:44   
sneza24
IZVORNA PORUKA: engimengi

Izbegavaj kravlje,bolje popi jogurt,pojedi sir pavlaku,čajnu nikako,gazirano,kupus,grasak,pasulj,kaficu...Probaj,izbaci videces sama

Nista od toga nisam jela ili pila pa je David imao grceve.I jos uvek nista od ovoga ne konzumiram.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.1.2010 23:52:47   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Trcosava

engimengi - nemoj sad pogrešno da me shvatiš. Ja sam pazila šta jedem pa je imala
Dokaz - 24h nije bila na mom mleku - danas ceo dan nije spavala - grčići
Naravno da naše mleko utiče, ali jednostavno dok im se ne srede crevca - mi možemo na trepavicama da dubimo - neće nestati, možemo samo da ih ublažimo, tako sam se pomirila sa grčevima. Takođe mi rekoše da naše mleko utiče nekih 10% na grčeve. Svakako - nisam jela nikakve citruse jeća sam- krompir, šargarepa, belo meso bareno, domaća supica, jogurt... ja sam pila mleko, tj čokoladno nekih 0.5 l dnevno, prestala i to - pa je opet bilo grčeva
Kiselo nisam pomirisala od kako sam se porodila, ljuto ne jedem svakako...

Ma znam trco,svaka je beba za sebe,ali probas sve,neko ih ima neko ne,zalosno je da ih nesto boli a mi smo nemoćni!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.1.2010 17:57:23   
YAYA
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Ana je možda u početku imala grčiće, onaj period kad nismo znali šta ćemo od ''grčeva', ispostavilo se da je dete gladno.

@ yaya - skoro svako AD mleko sad ima formuli protiv grčeva, zatvora, bljucanja....

Probali smo Ani da dajemo to protiv grčeva i nikakvu razliku nismo primetili od onog običnog i zaključili na kraju da nema grčeve već joj je samo dosadno ili bi jela

U pitanju je Novalac adaptirano mleko.



Ne svako,AD mlijeko.Neka su sa vise ili manje laktoze ,neka su prilagodjena djeci sklonoj alergijama ili bljuckanju ( AD MLIJEKO KOJE SADRZI VECU KOLICINU SKROBA ) Sve zavisi od potrebe dojenceta.
Mi smo na pocetku davali Aptamil,vjeruj mi kao da smo joj otrov davali ,odmah nakon hranjenja je neutjesno plakala,pravila grimase i kupila nogice,cak smo stigli i u bolnicu snjom.
Zatim smo probali Hipp-ovu hranu ali nam nni ona nije pomogla.
Na nagovor pedijatra probali smpo Novalac AC -Anti Colic ...
Nasoj bebi je jako pomoglo od tada nikada vise nije imala grceve ,sada ima tri mjeseca i pije Novalac AC.
I mi smo na ocetku bili skpeticni misleci da je to sve isto ali smo se uvjerili da nije,hvala bogu nama je pomoglo,jer smo skoro izludili koliko je plakala.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.1.2010 21:01:20   
marince1
Nama kao da se pogorsala stvar sa grcevima user posted image
Posle svakog jela sledi plakanje grcenje,strasno.
Cini mi se u ocetku nije bilo tako user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
18.1.2010 21:04:46   
2002m
Marinceuser posted image da li dojis ili ruckate adap.mleko?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here