|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:22:08   
Filadendronka

Kamicak, nisam probala. A to je probiotik i onda necu ni pocinjati posto dajem Wayu.
quote]IZVORNA PORUKA: kamičak

Pitala sam za Bebicol, sada je deo RR paketa za trudnice, da li je probao neko?
[/quote]


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:23:34   
Misha i Ljisha
fil odgovorih ti na prethodnoj

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:24:04   
kamičak
Ok, mislila sam sa ce neko moci da ga uporedi sa drugim probioticima tipa Biogaja. Hvala svakako.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:26:57   
Misha i Ljisha
kamicak ja mislim da je bolji od biogaje ali opet to je individualno. Nekoj deci espumisan resi stvar a mojoj deci pogorsa

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:28:02   
Filadendronka
Nisam znala ni da postoji, mada probiotici su uglavnom istog sastava i dejstva. Samo je rec o različitim proizvodjačima. Mozda neko isproba uskoro i javi utiske. 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:33:30   
kamičak
Verovatno..ja ipak vise verujem iskustvima mama :)

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:34:03   
Ivanka 75
Ja se kunem u espumisan majke mi, 10ak min pre podoja joj dam, podojim i poslesamo cujes puc puc puc iz stomacica. Za nekoliko min sve prodje i ona mirno zaspi. Ili smo samo imali srece... Rekla bih da je to

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:36:08   
Misha i Ljisha
kod mog P a i kod D ni kamilica nije radila posao ma gomila stvari. Kamilica ih jos dodatno naduva a ne mogu da izbace gasove pa jos vece muke. Isto i sa espumisanom. Kakve crne zasladjene vodice i kimovi. To kod mojih samo kontraefekat sve imalo. Drali se kao blesavi, kao da im je bol bio nepodnosljiv. Tako je bilo kod mojih

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:38:46   
Filadendronka
Ivanka, kazu da su grcevi mnogo jaci kod dečaka. Ja sam prvom detetu davala Infacol koji je na foru Espumisana i nije imalo nekog efekta. Sad pokusa am sa ovim drugim proizvodima posto mi najviše pije vodu njihovo navodno dejstvo oko razlaganja laktoze. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:42:38   
kamičak
Izgleda da je svako dete posebna prica..nemam neko sjajno iskustvo sa Espumisanom.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:44:04   
Filadendronka
Ma naravno, samo dok nadjemo sta kome odgovara i deluje. Samo treba zivaca i vremena. 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.4.2019 23:58:51   
Ivanka 75
Ne znam sta da vam kazem... Moja jetrva je pokusala sa svim i svacim, i neke kapi iz grcke su joj donosili i nista.
Ali, ona je jela mahunarke, pecurke, po meni sve tesku hranu za dete. A dojila iskljucivo 6 meseci. Kad sam joj predlozila da prestane da jede grasak, boraniju, pecurke i tako to, jer ona je kao neki polu vegan, dete se preokrenulo. A samo su ga kljukali, i kljukaju i dalje raznoraznim dodacima. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 0:05:28   
Filadendronka
Ja pazim i sta jedem, bas pazim. Samo se ne odricem jedne ili dve domace kafe. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 0:06:05   
Filadendronka
Grejanje stomaka ima efekta i to je jedino sigurno.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 0:07:35   
Filadendronka
Javljam uskoro kako se Colief pokazao. Boze pomozi da radi posao, makar da mu regulise stolicu posto retko kaki. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 0:12:42   
Ivanka 75
Treba tu sabrati sve faktore, sta bebi prija a sta ne.
I opet polazim od mog najmladjeg sestrica koji je pio ad mleko, hipoalergeno i opet imao grceve. A onda je sestra ukapirala da mu ne prija polozaj u kome je kad mu daje flasicu pa je pocela da ga podize, da ne bude u skroz lezecem polozaju nego neki polu lezeci, uspravan skoro. I to je upalilo. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 0:27:58   
bubulence
Tvrdim da nema neke velike pomoci sa cajevima, kapima, ishranom itd... Neko dete je sklono neko nije i to je to. Moja starija cerka je 2 meseca prevristala. Zivela sam na kuvanom krompiru i kuvanom pilecem bataku, sisala je iskljucivo na 3 sata, prvo jednu pa drugu siku po 10 ili15 min, ne secam se. Nekoliko puta je vozili na hitnu jer nismo znali sta da radimo... I prestalo...

Mladja cerka od prvog dana sisala na zahtev, sto je bilo na pola sata, sat. Uvek jednu siku da bi izvukla do kraja, i ono masnije mleko. Posle dve nedelje od porodjaja sam pocela da jedem sve. Ni jednu kap probiotika nije popila, nikakav caj, nista... I ni minut nije imala grceve... Nikada, bas nikada. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 0:29:27   
bubulence
I jos bih dodala da je starija redovno, svaki put podrignula. Mladja, skoro nikada. Nosili je, lupkali po ledjima, namestali... Ne vredi. Mogu na prste jedne ruke da nabrojim koliko je puta podrignula


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 3:18:28   
dunja RR
Bubi, kod nas obrnuto, S kao stariji nije podrigivao (i nije imao grćeve), a M svaki put podrigne i ima grčeve.

Mislim da pomaže Lefax, manje se grči i ubrzo i iskaki tako da joj bude lakše, čim se isprazni.


IZVORNA PORUKA: bubulence

I jos bih dodala da je starija redovno, svaki put podrignula. Mladja, skoro nikada. Nosili je, lupkali po ledjima, namestali... Ne vredi. Mogu na prste jedne ruke da nabrojim koliko je puta podrignula





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 6:18:44   
Filadendronka
Definitivno je svako dete drugacije, jer kod J su definitivno najgori grcevi onaj dan kad kaki. Inace jos da probam to sto Ivanka pominje da sisa u uspravnom polozaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 17:47:18   
Olga75
Ja sam davala espumisan, onih 25 kapi pre svakog podoja i to dobra tri meseca, baš svaki put. Jednom je samo imala te plačuće grčeve a onda smo završili u hitnoj i doktorka je izdrmala i prestala je sa plakanjem. Posle trećeg meseca sam davala svaki drugi podoj. Možda je Zvercica takvo dete da i nije imala grčeve. Bratova starija je četiri meseca preplakala, ništa joj nije pomagalo kažu oni. Mlađa već nije. Izeš ga do deteta je verovatno. Jedino što znam je da se espumisan daje u kontinuitetu i onda pomaže a nije probiotik.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 18:12:41   
dunja RR
Fili, ne kaki svaki dan?
M i sada o nekoliko puta dnevno, doduše utanjila je zadnjih par dana, ali bar 2 puta obavi. A ranije je češće kakila.


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Definitivno je svako dete drugacije, jer kod J su definitivno najgori grcevi onaj dan kad kaki. Inace jos da probam to sto Ivanka pominje da sisa u uspravnom polozaju.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 18:20:46   
Filadendronka
Dunja, na pocetku je kakio vise puta dnevno. I onda su negde od deset_og dana krenuli grcevi koji su praceni izostankom stolice po par dana. Sad poslednji put pet punih dana nije kakio. :( Od sinoc mu samo dajem Colief. I razmisljam da li da nastavim sa Wayom. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
1.5.2019 18:33:37   
Filadendronka

Ivanka, od jutros dojim u ovom polozaju koji si opisala. Dakle ne lezim na ravnom nego na jastuku na kome spavamo. To je pod nekim uglom od 20-30 stepeni, pa da vidim kako ce ici.
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Treba tu sabrati sve faktore, sta bebi prija a sta ne.
I opet polazim od mog najmladjeg sestrica koji je pio ad mleko, hipoalergeno i opet imao grceve. A onda je sestra ukapirala da mu ne prija polozaj u kome je kad mu daje flasicu pa je pocela da ga podize, da ne bude u skroz lezecem polozaju nego neki polu lezeci, uspravan skoro. I to je upalilo. 




(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
3.5.2019 9:19:36   
Filadendronka
Znate onu krilaticu “da ne ureknem”, ali za sada Colief se pokazao najbolje. Guramo treci dan, intezitet grceva je svakako manji. Dakle sve ostalo sam izbacila iz upotrebe i dojim ga kako sam opisala iznad. Pratim i dalje, pa cemo videti. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here