|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrijum
1.2.2014 21:44:58   
Štetica
Ivana nika dobro dosla,pridruzi nam se i na ostalim temama.
Prvo pitanje je kog dana ciklusa je radjen ultra zvuk?
Endometrijum je odlican,verovatno je vec bila ovulacija cim se zadebljao na 11mm.
U anovulatornim ciklusima je tanak,4-6mm.
A 3 meseca pokusaja nije nikakav signal za uzbunu,tek posle godinu dana pokusaja bi trebalo da razmisljas da mozda nesto nije uredu.
Pokusaj da se opustis i nerazmisljas o zatrudnjivanju vec sa muzem u akciju cisto iz zadovoljstva. Znam da je lakse reci nego uraditi,ali to ti je moj savet.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ivana_nika)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Endometrijum
1.2.2014 22:21:43   
17 joka
I meni je u utorak bio endometrijum 11mm

receno mi je da sam imala ovulaciju da se vidi zuto telo, da ima ,antralnih folikula i ono najvaznije da vise nemama policisticne jajnike

to potvrđuju i hormoni i UZuser posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Endometrijum
3.3.2014 11:02:36   
Maksima18
Drage moje devojke, evo i mene na ovoj temi. Situacija kod mene je sledeća:
Drugi ciklus sam na klomifenu 2x1 od 50mg od trećeg dana ciklusa. Jutros sam išla na UZ i endometrijum je danas, 11dc, svega 4mm.
Već sam počela da jedem brazilski orah, cveklu, ananas, pijem čaj od vrkute.
Dr mi je rekla da nije nemoguće ostatiti u drugom stanju sa ovako tankim endometrijumom, ali da je to jako teško user posted image
Jako želim da ostanem user posted image , ali ne ide već 2 godine...
Samo da se očistim od klomifena, pa će da mi da neke lekove za endometrijum.
U međuvremenu, sama ga zadebljavam ishranom, pa me zanima vaše iskustvo - koliko vam se zadebljao endometrijum uz cveklu, ananas, čaj....???

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Endometrijum
3.3.2014 17:52:14   
17 joka
Maksima uzimaj Estrofem 2mg vidi sa dr. koliko puta na dan i endometrijum ce biti ko bombonica

pozdrav i srecnouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Endometrijum
4.3.2014 9:51:30   
Maksima18
17joka, hvala puno!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Endometrijum
19.3.2014 16:58:03   
Maksima18
Dr mi je rekla da mi je endometrijum jako tanak (cini mi se da sam vec pisala koliki je bio), da je tesko ostati u drugom stanju s tako tankom endometrijumom, ali ne i nemoguce. Trebalo bi da dobijem za 2 dana, nemam nikakve simptome da cu dobiti, ali opet ne smem da se nadam. Cini mi se da je bio 4mm 11dc. Rekla mi je i da nije samo debljina endometrijuma presudna vec i neki drugi faktori. Naravno, bilo bi bolje da je deblji.
Da li je neka od vas ostala trudna sa tankim endometrijumom?

< Poruku je uredio Maksima18 -- 19.3.2014 16:59:28 >

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Endometrijum
19.3.2014 17:43:03   
Verolina
Pa maco, mozda ti je samo kasnije ovulacija. Na koliko dana dobijas?

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:06:23   
Maksima18
Dobijam na 23 do 28 dana. Najcesce na 26.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:10:21   
Verolina
Da da...Ali svejedno nista ne mora da znaci. Trebalo bi da ispartis folikulometrijom sta se tacno zbiva.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:16:57   
Maksima18
Moj problem je taj sto muz i ja trenutno zivimo u dve drzave i ja onda idem na folikulometriju i cim bude folikul oko 15mm, ja pravac kod njega. Zato nikad ne znam sta se desava do kraja. Ovulaciju osetim, ali nemam pojma koliki je bio endometrijum. Pijem caj od vrkute, jedem ananas i cveklu i nadam se najboljem.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:25:11   
Verolina
Ih, bre, svaka vama castuser posted image . To se zove medjunarodni sex. Mada, maco, samo napred, pre ces ti nego jauser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:28:46   
Maksima18
Hvala ti! Obavesticu te o ishodu! Daj da zajedno budemo trudne pa da se druzimo na nekim drugim temama!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:35:24   
Verolina
user posted image
Drzim te za rec! Bas si mi simpauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:41:24   
17 joka
Verkic, miola a ti nam cutis a ja stalno gledam gde si i ima li novosti?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Endometrijum
19.3.2014 19:42:46   
Verolina
Darling, nista se ti ne brigaj, ja cu deklarativno da klicem kad stignu vestiuser posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Endometrijum
19.3.2014 20:46:17   
17 joka
i ja user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Endometrijum
19.3.2014 21:06:06   
zece
Za dobar endometrium treba da se jade med ananas I cveklo

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Endometrijum
24.3.2014 1:37:37   
Maksima18
Verolina, kod mene je situacija sledeca - posle 2 dana neopisivih bolova u butinama (identicne bolove sam imala u prvoj trudnoci), dobila sam 22.03. Menstruacija je retka, svetlo crvena krv sa crnim komadima, vlaknima, trakicama i tackicama. 23.03. je skoro stalo (za ceo dan trecina jednog uloska). Bolovi u butinama nisu vise konstantni, ali su prisutni s vremena na vreme. stizem danas i zovem dr. to je to u ovom ciklusu.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Endometrijum
12.4.2014 8:16:09   
Trcosava
Ok ja imam jedno pitanje oko debljine endometrijuma.

Na njegovu debljinu utiče tačno koji hormon?

Naime, prošli put na pregledu sam bila 19. dc i tada je endometrijum bio 6mm. Čitajući postove u temi to je katastrofa malo.

Pošto doktori, kao i svuda ne rade ništa do 1 godine ja sam mislila da uradim privatno progesteron.
Zadnji put kad sam bila kod dr ona je ponudila da mi napiše utrogestan, ali na sam odbila da uzimam bilo šta na slepo. Dakle nije htela da me pošalje ni na kakav test (laboratoriju). Pokušavamo mi od novembra da napravimo drugu bebu.
Sumnjam na progesteron jer sam guglala koji je hormon zadužen za kosu, nokte bla bla. Nađoh da progesteron, tačnije manjak istog, hoće da izazove opadanje kose, noćno znojenje i oskudne menstruacije.
Do avgusta (u julu krvarila 1 mesec) mi je menstruacija bila normalna, od avgusta je grozno oskudna.
Verovatno treba da napomenem da sam u aprilu imala indukovani pobačaj, ostao je deo posteljice pa sam i tad krvarila do juna. Tad je urađena revizija. Pa je onda kasnilo nekih 10 dana ili više i onda ceo jul krvarenje. Dobila primolut nor, bila bez uložaka 3 dana i od onda mesntruacija na 27-28 dana. Jadna i bedna.

Saveti i iskustva su dobrodošli. Hvala

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Maksima18)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Endometrijum
7.5.2014 20:58:26   
iva80
Trcocasa, ja ti ne mogu pomoci jer se ne razumem u tebi slicne situacije- jedino znam da zbog pada progesterona hoce da se pojavi tamna sukrvica u drugom delu ciklusa...

meni je potrebna sledeca pomoc- moj je endometrijum 9.6mm i to 13dc ali mi je proliferativan (a ne troslojni- kakav bi trebalo da bude, zar ne??)- da li moze da se ostane u drugom stanju i sa ovakvim endometrijumom?!?!?

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Endometrijum
16.5.2014 18:10:21   
KSneza
Poruka
Drage devojke u slicnim zivotnim okolnostima, zelela bih da podelim sa vama svoje dragoceno iskustvo i nadam se da zasvetleti pozitivnijom verom u svaku vrstu izlecenja..moj problem se zvao “endometrioza” (zadebljani endometrijum zbog nedovoljnog isticanja menstrualne krvi) endometricna cista 3cm puta 3cm..buduci da sam iz porodice lekara (prof. knjizevnosti sam po struci) zatvorenih prema alt_ernativnim medicinskim resenjima, dugogodisnji problem vodenih cista sam sporo i dugotrajno resavala konzumiranjem hormonskih, kontraceptivnih pilula (uprkos cinjenici da je je njihova upotreba dodatno rizicnija po oboljenje od kancera ukoliko je neko u porodici imao kancer dojke ili grlica materice, jajnika, sto je slucaj sa mojom majkom). Kada mi je postavljena dijagnoza endometrioze, “omeksala” sam prema savetima nekih prijatelja, koji su odusevljeni rezultatima svojih zdravstvenih problema, pricali o proizvodima Forever Living Products na bazi aloje i najlekovitijih biljaka ( koje pije preko sto miliona ljudi u svetu, kao i nas Nole izmedju ostalih, svesni neverovatnog dejstva ovoh proizvoda ) Iskljucivo prirodnim putem sam se izborila sa ovom bolescu za cetiri meseca, doktori su bili u neverici, ali ja nisam usamljen slucaj, lece se i ozbiljniji problemi- iskorenjuju hpv virusi visokog rizika, nestaju miomi, ciste, lece uzroci steriliteta svake vrste…koliko sam ja odusevljena svojim licnim iskustvom, toliko sam u jos vecoj zelji da podelim svoje iskustvo i veru u mogucnost saniranja naizgled tesko resivih oboljenja, i to iskljucivo prirodnim putem!!! Mene je savetovala predivna, dobronamerna zena u konsultaciji sa ginekolozima, inace prof. matematike po struci, ali svojim zivotnim okolnostima od rane mladosti upucena na medicinu, i pomazuci mnogobrojnim ljudima poslednjih petnaest godina koliko je svedok blagodeti i dobrocinstava ovih proizvoda…koliko je “magicno” njihovo dejstvo govori cinjenica da i ja svoje tvrdokorne lekare polako “osvecujem” otvarajuci ih prema realnim, ni sa cim merljivim blagodetima ovih proizvoda…Od srca vam preporucujem, i ako neko zeli da se izbori sa bolescu na ovaj nacin, moj kontakt tel je: , sa srecom  user posted image

EDIT: Poštovana, broj telefona je obrisan zbog reklamiranja, ukoliko je neko zainteresovan može vas kontaktirati putem privatne poruke.

< Poruku je uredio Ana RR -- 21.7.2014 12:29:40 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Endometrijum
15.7.2014 23:43:58   
gogili75
Devojke da li je tanak endometrijum 10dc je 7mm?

(odgovor članu KSneza)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Endometrijum
17.7.2014 20:07:01   
gogili75
12dc endometrijum mi je 8mm troslojan a folikul 24mm , i verovatno će noćas ili sutra da pukne. pitanje- da li je endometrijum tanak...

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Endometrijum
17.7.2014 20:34:24   
Verolina
Nije. sve preko 6-7 je okuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Endometrijum
21.7.2014 0:00:13   
micaubica83
Sta znaci cavum uteri deluje razvuceno? Nisam nigde nasla na netuuser posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here