|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrijum
11.8.2014 21:20:01   
Anck Su Nmaun
Odem danas na Kompletan pregled , pregled grudi, vaginalni i kolposkopiju i na UZ mi vidi da mi je endometrijum malo zadebljan!
Kaze moguca trudnoca, ja licno bass ne verujem ali ujutru radim test.
Na sve ovo sam otisla jer mi menstruacija poslednja dva meseca cudna, jjako malo krvarim, samo jedan dan a pstalih 5 sve samo braon mrlje.
Test sam radila pre 15 tak dana bio je negativan.

Posto kazem neverujem da sam trudna a sredina mi je ciklusa (btw ne vidi ni da je bilo ovulacije), znaci ne treba da dobijem... zanima me sta bi mogao biti jos uzrok ovog zadebljanja?? odradila je sve preglede i sve je ok user posted image
I jos rece ako nije trudnoca verovatno cu imati obilnu Menstr.

Planiram da sacekam sledecu menstr. pa da vidim sta ce biti i onda trazim misljenje drugog Dr.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.8.2014 21:22:01 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Endometrijum
11.8.2014 21:22:18   
branki*
mozda neki hormonalni disbalansuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Endometrijum
11.8.2014 23:56:40   
17 joka
ASN, slazem se sa Branki odradi hormone,a mozda te test iznenadiuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Endometrijum
12.8.2014 0:03:13   
zece
Aa zasto ne ispitas preku krv dali si ili ne trudna ako krvaris a si trudna mozda me treba da primas progesteron ili nekoja terapija

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Endometrijum
12.8.2014 7:25:49   
Anck Su Nmaun
Jutros sam odradila opet test na trudnocu, znaci negativan 100% , videcu za 20 tak dqana kad se vratim s mora sta cu dalje.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Endometrijum
25.8.2014 22:11:33   
serpica
Ja sam prosle nedelje bila na pregledu,izmedju ostalog na izvestaju sa UZ pise: endometrijum u sekrecionoj fazi debljine 12mm,napominjem da mi je tad bio 8dc.
Ne razumem se bas najbolje ali zar nije endometrijum previse zadebljan obzirom na dan ciklusa? Ja znam da su mi rane ovulacije ali mislim da je 8dc bas rano. Inace mi M traje 6,7 dana.
Zna li neko sta to moze da bude? Dr je rekao da je sve ok ali nije pomenuo ovulaciju niti bilo sta slicno.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Endometrijum
25.11.2014 20:40:56   
gogili75
prošlog meseca na folikulometriji endometrijum mi je 13dc bio ispod 7mm ali je bio troslojan. moja dr kaže da to i nije tako tanak endometrijum i da je bitnije da je on troslojan. da li mi neko može reći svoje iskustvo...

(odgovor članu micaubica83)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Endometrijum
3.12.2014 12:12:30   
mica1983
da li neko moze da mi kaze da li je debljina endometrijuma od 7,1mm 10 dana ciklusa dobra

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Endometrijum
3.12.2014 12:30:41   
mica1983
zaboravila sam da kazem da mi endometrijum ima 2 listauser posted image

(odgovor članu mica1983)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Endometrijum
3.12.2014 12:47:42   
Trcosava
Mico, iz nekog svog iskustva o debljini endometrijuma možemo da brinemo samo ako znamo i prethodne mere (više njih bi bilo odlično) iz istog perioda ciklusa.

Moje iksustvo imaš na prethodnoj strani. 19. dc mi je bio 6 mm!!! PA ostado' ja trudna. Niko mi nikkave slojeve nije pominjao.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mica1983)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Endometrijum
3.12.2014 12:52:37   
madre
mico, koliko ti inace traju ciklusi?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mica1983)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Endometrijum
4.12.2014 22:08:42   
najmilije
Danas sam bila kod ginekologa na ultrazvuku mi je endometrijum bio 17 mm..doktorica mi kaze da postoji mogucnost trudnoce a postoji mogucnost i menstruacije a imala sam 8.11.zadnji put,znaci za par dana bi trebala dobiti,danas sam napravila i test negativan pa kako je moguce da postoji mogucnost i trudnoce!Samo zato sto je endometrijum zadebljan 17 mm..hvala

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Endometrijum
11.12.2014 18:27:27   
mica1983
trcosava rr hvala na odgovoru ja sam u ponedeljak bila kod doktorke da vidi da li mi je pukao folikul rekla je da je jedan pukao da se drugi smezurao i da je bila ovulacija,endometrijum mi je 15 dc bio 9,9 videlo se zuto telo 11.5x5mm pa sad ne znam
madre sve zavisi na 25,26,27 dana odprilike

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Endometrijum
7.7.2016 6:51:37   
Zemunka85
Ljudi, je l zna neko da mi objasni sledece - kuma je bila juce na redovnom ginekoloskom sistematskom, bez iiikakvih sumnji na trudnocu.
Ona je imala onaj CINII i konizaciju pa zato to redovno prati.
Kad tamo "Endometrijum 15mm postoji mogucnost trudnoce". Ona u soku. Kaze DR da ako je trudna to odgovara trudnoci od 2 nedelje. Oni jesu tada bili na moru i jednom sve lepo odradili, ali ona zena dobi posle toga ....
Kad ono bese najranije moze BETA da se radi i sta jos moze biti uzrok zadebljanog endometrijuma?

(odgovor članu mica1983)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Endometrijum
7.7.2016 6:55:20   
vocicana
Kao i test vec nakon 10 dana. CIN II je ranica sa ulceracijom, treba da se prati jer je uradjena konizacija, a ako je do trudnoce doslo sto ide u prilog debljine endometrijuma, najranije ce beta to i dokazati. Vecbi trebala biti oko500

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Endometrijum
7.7.2016 7:13:41   
Zemunka85
Hvala draga user posted image .
Ona vec ima sina od 4god, a konizaciju je radila pre te trudnoce. Tu trudnocu je podnela skolski, znam da je bila "nehomogena materica" celu trudnocu, toga se secam, ali nmm pojma sta je to user posted image i sve je proslo ekstra. Posle je zestoko nadrljala, no nema veze sa temom.
Znaci da proba betu vec danas? U cudu zena, tek je prosla meca ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Endometrijum
7.7.2016 7:26:30   
vocicana
Neka uradi betu, nehomogeno znaci da nije jasno ogranicenih ivica, iz nekog razloga se endometrijum i sama materica tako opisuju u izvestajima. Ovulacijski dan se menja sa godinama, moze da se desi vrlo lako da je zatrudnela ili na kraju prethodnog ili vec cim se zavrsilo krvarenje. Srecno, bas javi sta je uradila, zivo me zanima.
A lepo bi bilo, to joj je idealna razlika izmedju klinaca.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Endometrijum
12.7.2017 1:33:24   
Sunashce
Zdravo. Imam problem i molim vas ako neko ima takvo iskustvo neka mi odgovori. Trombofilicar sam i na antikoagulantima sam. Imala samn neredovne mens.ali su se zadnjih 6 meseci sredile. Zadnji put sam dobila 29.6.ali se to produzilo i izgleda kao sukrvica. Bila sam kod gin.i kaze da mi je endom.8.5mm i da nemam ovulacije. Da li je moguce da se tako utvrdi da li ovulacija postoji ili ne? I da li postoji mogucnost da je rana trudnoca a da se to jos ne vidi jer sam citala da ta sukrvica moze biti jedan od simtoma rane trudnoce? Inace radim na bebi vec duze vreme i nista :(

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Endometrijum
7.11.2018 15:16:19   
Zorica98
K

(odgovor članu Sunashce)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Endometrijum
7.11.2018 15:24:25   
Zorica98
E ovako cao zenice..zadnja men mi je bila 23.09.2018 trajala je do 27.09.2018..e ovako sad u Okt nista samo sam imala bolove kao da cu da dobijem tih dana imam grceve citala sam da je to normalno da se razvija materica itd kasni mi 16 dana kako ja mislim danas 7.11.2019 bila kod Ginekologa i ona mi kaze nevidi se nista Endometrijum mi je 8mm ne razumem se bas u te stvari..zbunilo me to sto mi kaze da se nevidi nista mene bole grudi peckaju mucnina povracanje kiselo jedem ko nenormalna i te bolove samo kad lezim na stranu ili stomak imam sto su grcevi koji ne traju puno sve ukupno 5min kao da cu dobiti...posto mi rekla da vadim betu nemogu stici sad al me zanima endometrijum 8mm je jel postoji mogucnost da sam trudna??

(odgovor članu Zorica98)
Direktna veza do poruke: 370
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here