|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hodalica
29.12.2012 19:51:52   
cockic
mi smo sad y paketicy iz mm firme dobili gyralicy MEGA BLOKS ima ih y OFY radnjama ja sam zadovoljna ovo je kao 3y1 ima i nekih 6 kocki pa se redjajy i 4 oblika za ybacivanje a ona kasnije kad je dete vece moze da byde tipa kao one kosilice ona je za yzrast od 9-36 meseci.do sad za ova dva dana koliko je vozi nije pala(a imamo samo parket bez tepiha) ali ne vozi je nesto pyno niti je teram kad se seti sama je yzme i vozi se.inace ide yz namestaj ystaje pyzi ali nije se pystila a i mala je ima vremena.

mi planiramo da yzmemo zbog malog te aytice ili ti gyralice ali vece dimenzije koliko sam ja nesto gledala na nety a cena je slicna nego nije bas onako mala.

(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Hodalica
30.12.2012 2:41:58   
opcinjena
sjajno cockic, to bas lepo zvuci i fino za igru.mi nismo imali ta pomagala,nista od toga,bas nam je to predstavljalo luksuz plus manjak mesta u kuci.ali izigraju se po igraonicama kad idemo na rodjendanima u meku isl

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Hodalica
30.12.2012 13:44:06   
jelenica011
imamo chiccov dubak, super nam je posluzao i cuvam ga za drugo dete, zdravlje od Boga. cak i sad se igra sa onim dodatnim delom,muzickim user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Hodalica
11.8.2015 7:53:13   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: eca89

Joj mirkam daj Bože, rodiću se ponovo. Nego mame zanima me jeste li vi za onu hodaljku/hodalicu ili kako se ve zove ili niste? Ne mogu da postavim u odg.temi, jer pretraživač ne radi. Mi smo njoj kupili ovo, ono kao šetač i igralni centar, kad hoda svira i tako, ok je.
user posted image

ili da joj i hodaljku kupimo? Ja nešto nisam za nju.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jelenica011)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Hodalica
11.8.2015 8:17:24   
emicaa
Eco ja nisam nikako za nju,imamo je i mi i T mogla hodati sa njom tek sanekih 16-17 mjeseci.Nevjerovatno je klizavo.Osim ako imaš tepih preko sjelog stana onda je super user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Hodalica
11.8.2015 8:23:28   
eca89

IZVORNA PORUKA: emicaa

Eco ja nisam nikako za nju,imamo je i mi i T mogla hodati sa njom tek sanekih 16-17 mjeseci.Nevjerovatno je klizavo.Osim ako imaš tepih preko sjelog stana onda je super user posted image


Čekaj, Emice je li ovo što smo kupili ili je hodalica klizava? Šta ja znam, meni je ona baš stabilna, već stoji onako čvrsto, cupka, pa mislim da će i sa ovim prohodati, čitala sam svašta za te hodalice, a i ovde pedijatri nikako ne preporučuju, šta ja znamuser posted image !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Hodalica
11.8.2015 8:26:31   
emicaa
To što ste kupili je klizavo,ne znam pokušaj pa vidjećeš ali T nije mogla sa njom.Ja sam nju stavljala u hodalicu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Hodalica
11.8.2015 9:06:05   
Sanjalicaaa
Mi imamo ovakvu istu. Možda zavisi od deteta, ali moje nije ovu hodalicu koristilo u fazi prohodavanja. Jednostavno mu nije bila interesantna. Ali zato kad je prohodao se sit izigrao. I još uvek mu je interesantna. Dosta dugo smo je nosili napolje kad idemo da se igramo. Više je služila kao neka igračka guralica nego što je ispunila svrhu

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Hodalica
11.8.2015 9:46:31   
Trcosava
Eco zar nije rano da bebac stoji?user posted image

Meni je Ana bila u dubku, mislim meni ide na živce to ''nemoj ovo, nemoj ono'' i akko koja godina mine, samo nešto novo vrte. Hit mi je da je najbolje da idu bosi. Ana mi ima krive noge, odnosno stopala jer nije imala pravilan oslonac u zglobu. Tako da ja nisam poslušala za dubak i stavila je. On mi je bio idealan zimi jer smo zagradili peć, tj postavili odbijače da nije mogla da dođe dupkom do peći, a mogla je po celoj sobi da šparta.

Ove guralice meni nisu nešto wow.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Hodalica
11.8.2015 9:56:27   
mama krava
Trćo, pa baš zbog dubka ti ima loš oslonac, ali dobro.

Ja nisam za nikakvo forsiranje i veštački i na silu nametati detetu nešto za šta ono nije spremno. To što se dete uspravlja ne znači da sada treba odmah da prohoda. Kada bude spremno prohodaće, ne znam zašto mora odmah!???

Moja deca su od 4 meseca bila na podu bez bilo kakvih pomagala, tipa guralica, dubak, hodalica i normalno prohodalo svako u svoje vreme, tj kad je bilo spremno! Ćerka sa 15 meseci, a sin sa 12 meseci!

I da!!! NIKADA, ali NIKADA nijedno nismo vodali za ruke! NIKADA!

Puzali su i kada su bili spremni za hodanje samo su prohodali!

< Poruku je uredio mama krava -- 11.8.2015 9:57:42 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:03:54   
Trcosava
Milkice, njoj noge idu na unutra, tj stopala. Ne znam da li me razumeš. Kapiram da je od dubka bi bile izvrnute napolje. Jer gledam kad hodaju u dubku nekako krive noge napolje (pa onda nogde budu u O), Ani idu na unutra, odnosno noge na X. Nije nju niko forsirao isto. Bila na podu, sama se pustila.

Ali je jesmo držali za ruke, kasnije je šal bio odlična pomoć, odnosno povodac ahahahahaha

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:11:48   
mama krava
Sam dubak, hodalica, kaiševi ili šta već ti težište tela prenose na gornji deo tela i dete nema pravilan oslonac, pa se zbog toga ne razvijaju pravilno mišići oko skočnog zgloba na nogama i nrive se stopala, bilo na unutra bilo na spolja! Takođe ima i uticaj na razvoj ravnoteše i osećaja u prostoru!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:22:35   
Trcosava
Moja je smotana i bez toga (mada kod nas ima i malo genetike, sestra od mm ima grozne noge) jedva smo je naučili i da puzi - ni to nije kako treba, nego jednu nogu vukla ahahah joj

Mislim, ovaj mali neće imati ni dubak ni hodalicu. Dubak smo dobili kad smo kupili kolica, pa otud inače ne bi kupovala user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:43:55   
eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Eco zar nije rano da bebac stoji?user posted image



Ma, žene drage ne stavljam ja nju pola sata da stoji, šta vam je, nego onako kad je stavljam na pod, ona neće ni da leži ni da sjedi, nego da stoji i ja joj držim kilažu, ne drži se ona sama.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:46:08   
eca89

IZVORNA PORUKA: mama krava
Ja nisam za nikakvo forsiranje i veštački i na silu nametati detetu nešto za šta ono nije spremno. To što se dete uspravlja ne znači da sada treba odmah da prohoda. Kada bude spremno prohodaće, ne znam zašto mora odmah!???



Takođe, MK ni ja ništa ne forsiram i nisam je mislila uopšte stavljati ni u hodaljku niti da sama stoji, nego sam samo pitala za hodalicuuser posted image !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:47:18   
mama krava
Eco, ali baš to ne bi trebalo...neka vidi sama da li može ili ne može...ovako joj ti stvaraš lažni osećaj sigurnosti. Ako se sama uzdigne i sama stoji neka je, ali nemoj ti da je držiš! Nemoj da se ljutiš, nadobronamernije ti ovo pričam, ali ne ulazim u to da li hoćeš ili nećeš da koristiš!

Trćo, a možda sestra od mm ima takve noge i smotana je zato jer je i ona koristila dubak ili su je vodali a nije bila spremna.

Suština je da deca po osećaju uče stvari, pogotovo te fizičke, i najbitnije je da vežbaju mišiće, i to baš tako pokušavajući da urade odredjene stvari! Mišići su najbitniji za zdrava stopala, a onda kolena i kičmu!

< Poruku je uredio mama krava -- 11.8.2015 10:50:24 >

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:51:48   
eca89

IZVORNA PORUKA: mama krava

Eco, ali baš to ne bi trebalo...neka vidi sama da li može ili ne može...ovako joj ti stvaraš lažni osećaj sigurnosti. Ako se sama uzdigne i sama stoji neka je, ali nemoj ti da je držiš!




Eto, a meni e pedijatrica rekla, da je nikako ne puštam samu, nego da joj ja držim kilažu , a ona da tapka nogicama, jer je poprilično teška, pošto kad ju je stavljala da vidi kako sjedi, ona neće nego ostaje da stojiuser posted image user posted image !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:57:28   
Trcosava
Milkice, nije sestra od mm smotana, nego ima krive noge. Mislim da nije bila u dupku.

p.s meni je Ana bila u dupku max pola sata dnevno, nije po ceo dan provodila. To onako samo kad ja nemajka odem da pušim van sobe, pa da ne urla user posted image

a moja je smotana pa je smotana user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Hodalica
11.8.2015 10:57:46   
mama krava
A kako stoji? Kako se podigne? Ako se podigne sama uz nešto neka je! I moj je bio težak i sa nepunih 7 meseci je ustao uz krevet i nije bilo šanse da sedi...i fizijatar mi je rekao ok, ako je sam ustao neka ga!

I ok, je...svako ima svoje razloga...ne osudjujem nikoga, da se razumemo! Samo želim da podelim moj asaznanja koje mi je fizijatar, tj stručno lice savatovalo, a ja sam ih koristila!

< Poruku je uredio mama krava -- 11.8.2015 10:59:21 >

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Hodalica
11.8.2015 11:03:02   
eca89
Da, sama se podiže, uz krevetac , sto i tako prvo na koljena, pa onda polako, stoji malo i onda padne.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Hodalica
11.8.2015 11:03:03   
Trcosava
Mislim da ovo što Ecina beba radi nije to

Sad su u fazi hoću da stojim, neću da sedim, neću da ležim. I moj kad ga uzmem u ruke se stegne sav i jedva ga posadim da sedne kod mene u krilo. Ako recimo ga držim okrenutom prema meni i sednem, samo se nasloni na mene stomakom i ukruti se (stoji). Mislim da je jedna od faza. Zato ja ovog mog retko i uzimam u ruke - pod i one puzle na podu jer ili glavom treska o pod ili prstićima.

Sve u svemu, jedno što ću mu uzeti je onaj autić, tj to im od Ane, ali i to je kad prohoda.

Dakle nema guralica, nema hodalicauser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Hodalica
11.8.2015 11:06:00   
mama krava

IZVORNA PORUKA: eca89

Da, sama se podiže, uz krevetac , sto i tako prvo na koljena, pa onda polako, stoji malo i onda padne.



Odlično! To je normalan razvoj i tako i treba da radi! Nema veze što je teška...verovatno su sve mišićiuser posted image user posted image !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Hodalica
11.8.2015 11:08:00   
eca89
Kako da ne, kifle i krofne na sve straneuser posted image user posted image !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Hodalica
11.8.2015 12:14:41   
choopa choops
Mi imamo ovakvu hodalicu, imamo i one autiće što mogu da služe kao hodalice sa prve strane, a imamo i dubak.

Ovo je bezveze, koristili su ga kao igračku, autic je isto bezveze, ne pruža nikakav otpor lak je i onda sklizne (kao autić je dobar i dugo je bio u funkciji). a i dubak smo koristili najnormalnije, ali to je druga tema.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Hodalica
11.8.2015 12:59:17   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: emicaa

Eco ja nisam nikako za nju,imamo je i mi i T mogla hodati sa njom tek sanekih 16-17 mjeseci.Nevjerovatno je klizavo.Osim ako imaš tepih preko sjelog stana onda je super user posted image


Slažem se. Mi imamo baš ovu chicco sa slike a pošto tepihe nemamo ta hodalica bukvalno leti po stanu. Točkovi se ne okreću već samo klize i nije bezbedno za dete koje nije stabilno na nogama.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here