|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:19:30   
Veca77
Uradila sam dosta analiza! Za neke sam već dobila rezultate (sve je OK), ali za većinu čekam kraj avgusta. Ni jedan lekar ne zna da kaže koji je uzrok missed-a. Većina čak misli da nema potrebe da se urade ove analize jer pretpostavljaju da se to neće ponoviti. A šta ako se ponovi...? E zbog toga sam, na svoju ruku, odradila te analize. Pisala sam o tome u temi "Imunoloski faktori i VTO", pa ako si zainteresovana da uradiš neke od ovih analiza (što ti preporučujem), možeš da vidiš šta se radi... Međutim, obzirom da živiš u Švedskoj (ako sam dobro razumela), te silne analize bi te koštale baš puno!!!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:27:32   
Mince85
Zao mi je stvarno. Najgore je kad nagadjaju.. Nezna covjek sta da radi.. Najbolje je zapoceti analize. Bas cu pogledati koje si analize radila.
Upravo tako, ovdje bi me bas to sve kostalo puno:-( neznam kakvi su doktori tu, ali ovdje su jedva cekali da mi vide ledja.. A kad sam isla dole kod doktora osjecala sam se sigurno,. Neki poznati doktori iz zagreb. Kad me je pregledo i sve, reko je sine dragi nesikiraj se, bice djece. Kad sam pitala za analize reko mi je nekoliko ali to nisam stigla.

Kako se ti sad osjecas??
Znam po sebi jos nisam skontala sta se desilo. Drzi mi fige za pregled danas.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:42:43   
Veca77
Držimo fige, nemoj da se sekiraš!!! user posted image Biće sve OK.
Ja bih ti savetovala da odradiš makar neke analize i konsultuješ se sa tim dr u Zagrebu....
Ja se sada osećam OK. Fizički sam jako dobro- materica mi se maltene vratila na prvobitnu veličinu (bila je baš uvećana), počela sam da se bavim sportom. Psihički sam uglavnom dobro, svesna toga što mi se desilo, tužna zbog toga, ali jako optimistična po prirodi. Verujem i znam da ću kad-tad imati svoju decu! I ti ćeš. Mlada si. Život je pred tobom! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 10:43:23   
Veca77
P.S. Javi se posle pregleda, ako možeš user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 11:12:22   
Mince85
Moracu vidjeti za analize. Sad imam vrijeme u 11.30. Obavezno se javljam. Evo cekam, a bas sam nervozna.
Drago mi je da si se oporavila koliko toliko.
Bice sve uredu, nesumljam u to. Moram covjek da se bori!!

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 11:29:10   
poludecu
Mince, jako mi je zao zbog tebe... user posted image Ja, drage moje, jos uvek cekam UZ, u ponedeljak idem ponovo da vidim sta je i kako.... Juce sam popila poslednju tabletu Utrogestana, ali mi nije receno da li da nastavim sa terapijom i nakon prve kutije i sad ne znam sta da radim, a ginekolog je do ponedeljka na odmoru....

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 11:48:25   
poludecu
Inace, Mince, moja majka je pre mene u petom mesecu trudnoce imala spontani... Nakon par meseci je ostala trudna i nosila je blizance, s tim sto sam se nesrecnim slucajem samo ja rodila, tako da brige nemas oko toga da li je trudnoca moguca nakon pobacaja, ili bilo cega drugog. Samo moras da budes jaka i da verujes da mozes sve! I drzim ti palceve da user posted image bude uskoro!!! :*

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 14:44:15   
Mince85
Evo da vam se javim. Kao prvo, hvala vam na podrsci.
Poludecu, zao mi je zbog tvoje majke, a hvala Bogu sve se opet dobro zavrsilo!!
Isla sam na preglem, nije sve izaslo ostalo je jos neki 12mm., a po njegovoj nekoj logiki je reko da je to sasvim normalno, i da ce tjelo to samo izbaciti. Imali iko od vas takva iskustva?? 12mm. Nije puno, ali u ovoj situaciji osjecam da je previse.
Boji se da imam neku infektiju i dao mi je antibiotiku! Test za trudnocu je negativan, nekontam! Ako je jos ostalo da pokazuje negativno. ????Reko mi jeda sve drugo izgleda normalno, i da sacekam jednu user posted image (jos kaze da mi m moze doci za mjesec a i kasnije) ida onda mozemo raditi na user posted image a ja se nekako bojim. Voljela bi odma da krenemo ali me strah:-(

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 14:57:42   
Mince85
Poludecu, zao mi je zbog tebe. Nadam se da ce sve dobro proci u ponedeljak. Najgore je iscekivanje. Drzimo ti fige :-*

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 15:57:01   
Veca77
Mince, mislim da je tvoj dr u pravu. Izacice sve u sledecij menstruaciji. Onda mozes da radis na user posted image . Bitno je da je sve OK user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 16:12:31   
Mince85
Nadam se da je upravu!! Planiramo poslje user posted image da pocnemo, pa cemo vidjeti sta ce biti!! Ostalima zelim da sto prije ostanu trudne i da trudnocu sacuvaju i rode user posted image
Hvala na podrsci:*

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 16:48:22   
poludecu
Mince, drzim ti fige. user posted image Sto se mene tice, ja cvrsto verujem da je samo los UZ aparat, a beba premalena i zato se nije videla... A ti ne odustaj nikako, bice sve u redu! Glavu gore!!!

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 17:15:46   
Mince85
Hvala poludecu!! - de mi reci jeli krvaris ili?? Kako se osjecas??Obavezno javi u ponedeljak!!

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 17:34:42   
poludecu
Ne, ne krvarim, sve je ok, samo me ponekad stomak zaboli kao pred menstruaciju, kada ustanem ujutru osecam se kao pijana kokoska, pregladnim na sat vremena, grudi su mi vece za ceo jedan broj i i dalje oticu i bole uzasno, a pocele su i mucnine, bez povracanja, patike ne obuvam jer mi noge oticu u zatvorenoj obuci i izgledaju kao puter kifle, a prsti mi postaju cevpi.... Inace sam imala 45 kg pre nego sto sam uradila test, a sada imam 47 kg, a nije proslo ni mesec dana od tad, a ja ne mogu 2 kg da se ugojim za sest meseci, koliko god jela... I zbunjena sam zbog svega toga...

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 18:39:21   
Mince85
Uh to je super user posted image ja mislim da je sve najboljem redu, jer da je nesto ti bi to osjetila. Ja sam sumljala da nesto nije uredu kad su me grudi prestale boljeti i to u roku dva dana, nakon toga koja kapi krv. Kad sam otisla odmah su posumljali da je b. Ovum. Ali smo cekali dvije sedmice. I odem opet nakon dvije sedmice na kontrolu i opet nista. Sacekamo jos koli dan i kad sam otisla zadnji put da je dr reko da nema nista:-(
Zato ja mislim da se ti trebas opustiti i uzivaj. Jer mi zene najbolje poznajemo nase tjelo. Da nesto nije uredu vjeruj da bi osjetila.. Jeli ti prva trudnoca?

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 18:43:51   
poludecu
Imam 22 godine, prva je trudnoca, zeljena neverovatno, godinu i jace smo pokusavali i nista... Molim Boga da ne bude isto to 'nista' i ovaj put.... :)

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 18:47:50   
Mince85
Ija imam 22 godine!! I mi smo nakon drugog pokusaja i jako smo se obradovali. Nazalost nije dobro zavrsilouser posted image ali ne odustajem, idemo dalje. Imam srece sto je tjelo samo to podnjelo tako da nemoramo praviti veliku pauzu, samo jedna normalna user posted image i idemo u pobjedi :-) bice sve ok sa tobom, stvarno mislim da nemas potrebu za brigu, ko sto sam rekla da je nesto osjetila bi. A koliko si ono trudna??

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 18:55:52   
poludecu
Po racunanju lekara sad sam vec treci mesec, sto je nemoguce, obzirom da u toku user posted image ne mogu ostati trudna. Po mom racunanju mesec i po dana.... :) Bice sve u redu! :*

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 18:59:30   
Mince85
Bice dobro. Javi nam se u ponedeljak. Drzimo fige user posted image

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Blighted ovum - prazan GM
2.8.2012 19:45:16   
Veca77
Devojke, srecno!
Poludecu, rekoh ti ja da je sve kod tebe OK i da je bilo previse rano a se bilo sta vidi.
Mince, srecno u daljem radu na user posted image . Da sledeci put uspe do kraja i da rodis slatkuuser posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Blighted ovum - prazan GM
3.8.2012 8:02:13   
Mince85
Veca, hvala ti puno. Uglavno se javljam :-*

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Blighted ovum - prazan GM
6.8.2012 8:44:39   
Mince85
Poludecu, sretno danas. Drzimo fige za dobre vijest i da vidis svojuuser posted image ..
Kod mene nista novo.. Cekam poziv od doktora za nalaze,. Uzimao neke analizr za baktrije pa je reko javiti danas ili sutra. Pocela sam uzimati trakice, da vidim kad imam O., jer prema tome se mogu orentisati kad cu dobitiuser posted image .. A 1 Sept. Idemo u tursku na more pa se nadam da necu tad procuriti?!
Kako ste vi drage moje??

Poludecu, cekamo dobre vijestuser posted image

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Blighted ovum - prazan GM
7.8.2012 11:50:55   
Mince85
Curke, kako ste??
Znali iko kako je poludecu??

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Blighted ovum - prazan GM
7.8.2012 16:09:03   
poludecu
Danas sam isla na UZ, zato vam se nisam javila juce... Pa, drage moje, moja user posted image ima 12mm, cula sam njeno maleno srce, sad sam osma nedelja, po proracunu mog ginekologa!!! user posted image Malo je da kazem da sam PRESRECNA!!! Ipak, izmedju materice i posteljice se pojavio nekakav hematom, koji nije pozeljan nikako, pa nastavljam sa terapijom Utrogestanom. Verujem da ce i to uskoro nestati, sto se mene tice vec ga nema! user posted image Mince, drzim ti fige da sve bude u redu, i da ti odmor prodje super! Hvala vam svima na podrsci i savetima, i zelim vam da sve imate puno user posted image !

(odgovor članu Mince85)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Blighted ovum - prazan GM
7.8.2012 16:12:21   
anajid
Poludecu super,jako mi je dragouser posted image


I ja sam imala hematom na pocetku i sam se povukao.To se desava i ne mora biti nista opasnoo.Srecno,cuvaj se i prebacuj se u prvo tromesecje!user posted image

(odgovor članu poludecu)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here