|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.4.2012 11:49:02   
Anoniman
nama je dr rekao da je simptom urinarne infekcije uvek gubljenje apetita. kako jede?
neke pelene stvarno drugacije mirisu, mozda je do toga.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Urinarne infekcije kod dece
10.4.2012 12:01:42   
cockic
ma da kucnem u drvo jede super,mada ona je zapusena konstantno.
mozda joj je od tog sekreta vise nisam pametnauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.4.2012 7:58:18   
Anoniman
ako dobro jede, onda ne verujem da je urinarna infekcija

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.4.2012 9:22:10   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ksena

nama je dr rekao da je simptom urinarne infekcije uvek gubljenje apetita. kako jede?
neke pelene stvarno drugacije mirisu, mozda je do toga.


Marku to nije bio simptom. Ni pelena nije smrduckala, samo je odjednom dobio temperaturu. Dr nas je pitala da li se strese kad piški i da to može biti jedan od znakova infekcije.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.4.2012 13:45:16   
usamljena

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova.

Vidis kod nas se to desava tako vec 2 put! Prvi put sam primetila malo tamniju boju urina i jaci miris, a drugi put miris samo. Niti jednom nije bilo povisene T! Tako da toga ne mora biti. Radili smo urin jedan dan i pokazala se neka blaga upala a dva dana posle toga nista- sve ok. Radimo urinokulture pa cemo videti, mada su nam vec rekli da je prva ok.
Una inace pije brusnicu caj a kupili smo i neke kapi pa i to joj dajem. Ona se samo zalila prvi dan, kao boli me kokica i to nakon budjenja.


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.4.2012 16:10:11   
branki*
sad procitah ovo za stresanje kad piski.to radi moj boza.ali urinokulture su sterilne.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Urinarne infekcije kod dece
12.4.2012 21:17:04   
cockic
nama je danas bila gotova uk i rekose mi telefonom da ima enterokokus
e sad ne znam cifru 5,10 ili 50 000.smuljala je kad mi je rekla.a muz zaboravio
da ode po rezultat.valjda rade u subotu user posted image

mada mislim da i nije velika cifra i da cekamo utorak pa da odnese kod dr.user posted image
jedino da pitam ove privatne dr.sa kojim se cujem.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.8.2012 16:04:03   
New Mom
Jutros smo Kaći vadili krvnu sliku i davali urin, jer već treći dan ima visoku temperaturu između 38,5 i 39, koja ima skokove i padove nekoliko puta tokom dana.
Nalazi kažu da je u pitanju bakterijska urinarna infekcija.
Nije rađena urinokultura, stoji samo da bakterija ima "značajno" i da postoje proteini u urinu i veoma visok nalaz leukocita.
Dobila je Pankav da pije 2X dnevno i da pije što više tečnosti.

Sad kad premotam film, sve znake sam izgleda zanemarila.
Prvo, mokrila je manje, ređe (danas od ustajanja u 6.30h samo 2 puta; mada prethodnih dana nije bilo toliko izraženo). Doduše, urin se ne oseća.
Pre nekih 4-5 dana je počela da pipka ribicu posle piškenja, ali sam mislila da je to videla u vrtiću (donela je gomilu loših stvari, kao diranje nosa, bekeljenje itd., pa sam i ovo tome prepisala).

Bojim se posledica. U preko 70% u ovom uzrastu je u pitanju E.Coli, a to je po meni ubistvo - nikad kraja!
I stalno se pitam koliko loše je negujem, vodim računa o higijeni... Trudim se svaki put da je obrišem ka guzi, veš joj perem na 90 uz dvostruko ispiranje bez omekšivača, samo pamučne ima gaćice. Nošu ne dezinfikujem posebno često, ali, jbg., samo ona je koristi... Mada jeste krenula pre 2 i po nedelje u vrtić.

Baš sam se rastužila na sve ovo... Ona je strašno loše, bleda, razdražljiva, plače preko 80 posto vremena, piški na 6 sati i to jedva uz vrištanje. Sad nema T., ali noćas skoro celu noć preko 39. I tako... user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.8.2012 16:06:10   
Snelle
IZVORNA PORUKA: New Mom

I stalno se pitam koliko loše je negujem, vodim računa o higijeni...


E živo me interesuje šta je onda dobra higijena, ako ovo tvoje nije user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.8.2012 16:08:16   
New Mom
Ne znam, Snelle, sad sam neuračunljiva. Naravno da se prvo samopreispitujem...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.8.2012 16:10:33   
Snelle
A možda je nazebla, prehladila se, ipak u vrtiću nemaš mogućnost nadgledanja šta i kako....I ne paniči odmah, čekaj da rezultati pokažu šta je u pitanju.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.8.2012 16:29:41   
dijana1*
NM user posted image
Bas mi je zao sto nam se blizancic muci user posted image nadam se da nije E. Coli i da ce ubrzo ozdraviti user posted image
Poljubac za Kacu od Vuka i mene user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.8.2012 22:10:49   
New Mom
Danas je 4. dan kako pije Panklav i prvi da je redovnije piškila (inače je piškila na 16 sati čak uz vrištanje), tako da mislim da smo ovo prebrodili. Ima još 3 dana da pije ab i kontrolu urina koja posle sledi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.8.2012 22:22:20   
cockic
ja moram ovih dana izvaditi i petru jer cesto pipa pisu,mislim da i odvikavanje od pelena moze da utice na stvaranje tih bakterija jer se neispiske do kraja.vec se nerviram za peku sto se pipka za pisu.mada on se pipka i kad mu se piski.mada ja sam ubedjena da oni ne znaju da kontrolisu mokracu kad su u gacicama i da duze trpeuser posted image mi se odvikavamo vec dugo i evo vec 3 dana nema uopste pelene dan noc za vrtic ne znam ali rekli smo im za pelene da skidamo.nemam pojma samo znam da iz pelena mora da izadje tako da bi ga ovo kad tad cekalo.

mada ja odmah odnesem i izvadim uk da imam odmah rezultat.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.8.2012 23:22:04   
Anoniman
Pipkaju pišu i iz radoznalosti, kako drugačije da upoznaju svoje telo. Mm se na skoro svim slikama iz ranog detinjstva drži za pišu.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.8.2012 23:25:45   
Lilla
Ah, to sto se pipkaju je normalno za muske, evo ovo moje prde tek saznalo za sebe ali cim mu skinem pelenu odmah rukica ide dole i rasteze li rasteze, a sve se seretski smjehulji user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.9.2012 13:25:48   
ishler
Mojoj devojcici se preksinoc osecao strasno urin,posto nikako tokom jutra nisam uhvatila,uzela sam posle spavanja,inace nema temperaturu normalno je raspolozena.Dan pre nego sto je poceo da se oseca dala sam joj prvi put bosiljak koji inace ima jak miris,ali evo i danas se oseca ali ne toliko neuporedivo manje.Rezultat urina je stigao kaze malo bakterija 9-10 eritrocita,proteina 5 ostalo negativno.Ima li neko iskustva sa infekcijama i da li bi pokazalo infekciju iako nije prvi jutarnji uzorak? Ne mogu da dobijem doktora,ali svakako cu je voditi u dz ako se ne javi danas.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.9.2012 13:38:45   
madamme
naravno da valja i vecernji uzorak....sa tim infekcijama nema zezanja....odmah kod dr...naravno, vazno je da dete dobro OPERES pre uzimanja uzorka inace rezultat moze da bude los, a da to zapravo nema veze sa urinarnim traktom.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.9.2012 21:26:15   
Ana RR
Mi smo danas bili kod urologa, da vidimo šta će on reći na Markove česte infekcije. Pogledao mu je pišu, povukao kožicu (ja vrisnula kad sam ugledala crven glavić, posle mi se slošilo user posted image ), rekao da mu i dalje povlačimo da bi došlo do toga da glavić izviri i da će tada problem sa bakterijama biti rešen. Da i dalje održavamo higijenu kao i do sad (pranje posle nužde, obloge od kamilice itd) i da ni slučajno ne pije nikakve antibiotike ako su leukociti i sediment urina dobri, ako nema temperaturu i ako je on dobrog stanja pa makar imao i milion ešerihije. 
Uradili smo i uz stomaka i bubrega, sve u najboljem redu.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 8:29:46   
ishler
Ana kako su kod vas krenule urinarne infekcije.?Mozes li mi reci gde vodis Mareta,i ako je privatan lekar u pitanju da mi na pp posaljes broj.Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 8:43:00   
ishler
Ps Ana da li sme sve da pije i jede,sta je rekao urolog?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 9:00:00   
cockic
pa da glavic se mora videti makar malo ako se nevidi tu ispod kozice je pogodno za razmnozavanje bakterija tako je nama dr rekla za petra i povukla kao sto sam se vec ponavljala sto puta kad je imao 3 meseca.

ana bolje da mu je dr to uradila kad je bio manji on se toga nebi secao nece ni sad dugo ali ce jedno vreme da kenka kad mu povlacis kozicu.ali i to ce proci  user posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 10:02:52   
mihi
Priča sa povlačenjem kožice je veoma diskutabilna od pedijatra do pedijatra. No stav jeste da se malim bebam ne povlači jer upravo kožica štiti uretru od infekcije za neko vreme dok kod dečaka krene (erekcija i kožica se sama povlači od preve godine od prilike.)

Ana sve mi je jasno do ove priče da se ništa ne preduzima ako ima 1x106 bakterija tj milion ešerihije koli. Postoji nešto što se zove asimptomatska bakteriurija nema kl. simptoma, temperature niti nalaza Le u sedimentu urina ali kod dece se pogotovu tako male leči sve preko 100.000 bakterija jer mogu da oštete bubrege kada ih ima u tolikom broju. Da li je Mareta gledao urolog ili nefrolog? Nama su posle samo jedne urinarne infekcije sa 2 meseca starosti preporučili da radimo mikcionu urocistografiju.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 10:04:29   
mihi
Ishler neka je pogleda pedijatar a Leukocita u urinu da li ima?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.9.2012 15:45:31   
Ana RR
Mihi, bili smo i kod nefrologa i kod urologa. Sve je u redu što se tiče bubrega, bešike, radili su mu uz (i onda sa 2 meseca i sada). Ne znam, on je tako rekao, ako nema temperaturu, ako je urin u redu (nisu povećani leukociti, nitriti..), on je dobrog stanja, nikako antibiotik. Zanimljivo je da je to isto rekla i jedna doktorka u Kanadi, kada su svekijevci bili tamo. Pričali su joj o Marku i ona je rekla da se kod njih ne daju antibiotici čak i ako ima velika količina ešerihije ako je sve ostalo u redu. Ja se tada nisam složila sa tim ali evo ovaj dr to isto kaže..

Ishler, bili smo kod prof. Zorana Krstića u Tiršovoj, po preporuci nekoliko lekara.

Marko je sa dva meseca dobio visoku temperaturu, u uk je imao jako veliki broj ešerihije. Tada smo išli kod nefrologa, radili uz i sve je bilo u redu. Rekao nam je da se javimo samo ako se infekcija ponovi sa visokom temperaturom, što se više nije desilo. Od tada mu na svakih 15ak dana kontrolišemo urin, skoro uvek ima neku količinu bakterije ali pošto je uvek imao iste i u brisu prepucijuma dr kažu da se zbog toga nalazi i u urinu.

Izvinite ako malo nepovezano pišem, malo kuckam a malo se jurim sa Markom user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here