|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
5.11.2020 21:13:21   
Bicesuper
Muka mi je više, treba ceo svet da stane. Više će ljudi pomreti jer nije imalo adekvatnu pomoć zdravstvenu nego sto će umeti od korone. Pazi jedna devojka je na forumu napisala da su joj u klinici rekli da ne rade intervencije zbog kovida ali nama je dr Emre rekao da se radi sve i dalje ali da broj tamo kao i svuda raste i da on brine o našem zdravlju i slicno. Ja idem sto pre samo da nas ludaci ne zatvore ponovo. On se nada da će se za 15-20 dana situacija stabilizovati. Vi biste isto kod njega?

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Azoospermija
5.11.2020 21:14:22   
Bicesuper
Ukljuceni su lekovi u taj iznos

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Azoospermija
5.11.2020 22:44:09   
miracleB
Devojke samo bi da vam otklonim tu pretpostavku da tamo daju svima istu terapiju i da ne prate stimulaciju kako treba... jeste nama nekoliko su dali Gonal F ali opet s obzirom da smo slicnih godina i zdravstvenog stanja pretpostavljam da se to pokazalo kao uspesna terapija pa je zato prepisuju. Takodje meni su tamo menjali, u jednom trenutku smanjili dozu pa izbacili gonal a uveli merional... istina je da oni tamo ne mere estradiol ali nisu jedini koji tako rade, oni prosto po parametrima sa ultrazvuka odredjuju kako dalje... meni je dr ovde rekla da mi je terapija po njoj prejaka, a onda na 2. Ili 3. Ultrazvuku rekla da bi ona povecala dozu 🙄...tako da eto... ja sam ipak slusala doktora iz turske i ostala na istoj dozi cak su mi je tamo posle smanjili... to je sve individualno ali moj licni utiska je da je tamo sve pa i pristup svemu savremenije ... 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Azoospermija
5.11.2020 23:17:52   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: miracleB

Devojke samo bi da vam otklonim tu pretpostavku da tamo daju svima istu terapiju i da ne prate stimulaciju kako treba... jeste nama nekoliko su dali Gonal F ali opet s obzirom da smo slicnih godina i zdravstvenog stanja pretpostavljam da se to pokazalo kao uspesna terapija pa je zato prepisuju. Takodje meni su tamo menjali, u jednom trenutku smanjili dozu pa izbacili gonal a uveli merional... istina je da oni tamo ne mere estradiol ali nisu jedini koji tako rade, oni prosto po parametrima sa ultrazvuka odredjuju kako dalje... meni je dr ovde rekla da mi je terapija po njoj prejaka, a onda na 2. Ili 3. Ultrazvuku rekla da bi ona povecala dozu 🙄...tako da eto... ja sam ipak slusala doktora iz turske i ostala na istoj dozi cak su mi je tamo posle smanjili... to je sve individualno ali moj licni utiska je da je tamo sve pa i pristup svemu savremenije ... 




Još bolje ako je tako, ja sam to više napisala laički nekako sam shvatila da ovde nešto više kontrolišu sto uopšte ne mora da znaci.Ko je tebi tamo bio ginekolog da li se sećaš imena?Ja sam razumela da si ti ovde radila stimulaciju, i verovatno si i tamo bila neki dan pa su te gledali?Verujem i znam da imaju sigurno bolji pristup i da je sve savremenije...Hvalaaaaa do neba na svakom odgovoru

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Azoospermija
5.11.2020 23:20:43   
Hope 18
Bicesuper da mi ćemo isto kod dr. Emre, samo da vidimo sto i kako, da nas uputi i kaže kad bismo mogli doci. 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Azoospermija
5.11.2020 23:21:56   
Hope 18

Slažem se u potpunosti zato bih i ja stimulaciju tamo radila. Više im vjerujem nego našim doktorima!!
IZVORNA PORUKA: miracleB

Devojke samo bi da vam otklonim tu pretpostavku da tamo daju svima istu terapiju i da ne prate stimulaciju kako treba... jeste nama nekoliko su dali Gonal F ali opet s obzirom da smo slicnih godina i zdravstvenog stanja pretpostavljam da se to pokazalo kao uspesna terapija pa je zato prepisuju. Takodje meni su tamo menjali, u jednom trenutku smanjili dozu pa izbacili gonal a uveli merional... istina je da oni tamo ne mere estradiol ali nisu jedini koji tako rade, oni prosto po parametrima sa ultrazvuka odredjuju kako dalje... meni je dr ovde rekla da mi je terapija po njoj prejaka, a onda na 2. Ili 3. Ultrazvuku rekla da bi ona povecala dozu 🙄...tako da eto... ja sam ipak slusala doktora iz turske i ostala na istoj dozi cak su mi je tamo posle smanjili... to je sve individualno ali moj licni utiska je da je tamo sve pa i pristup svemu savremenije ... 





(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Azoospermija
6.11.2020 12:10:36   
miracleB
Kao što sam ti napisala na ovom drugom forumu, moj ginekolog je Numan Bayazit.
Ja sam ovde po njihovom uputstvu pratila stimulaciju od 2og do 8og dana ciklusa znači 6 dana, a tamo sam nastavila sledećih 7 dana, pošto mi je aspiracija bila 16og dana ciklusa.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Azoospermija
6.11.2020 12:47:48   
Bicesuper
Da da to je Bayazit, a ovo Sulejman...
Meni to slicno...
Hvala puno puno.
Ne znam sta bih bez vas

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Azoospermija
30.11.2020 22:36:36   
Danzadanom
Da li ste otišli tamo sa NULA spermatozoida pa su ih tamo pronašli par komada u ejkulatu? Tj jel se opet potvrđuje da u Srbiji bude nula u ejkulatu a tamo i ih pronađu? Hvala 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Azoospermija
30.11.2020 22:38:50   
Danzadanom


IZVORNA PORUKA: miracleB


IZVORNA PORUKA: Danzadanom

Čitala sam negde da se u Engleskoj mislim nisam sigurna više previše informacija ali sam 100 % sigurna da je studija u pitanju i da muškarac daje dva uzastopna ejkulata u danu i da su iz drugog ejakulata mnogo više uspešnije VTO. Hvala članici koja je napisala da je suprug dva dana za redom dao ejkulat na spermogram analizu i da je prvi dan bila nula a drugi dan je pronađen određen broj. Plus su članice pisale da se u Istanbulu sperma daje na pola sata kad se traže spermići. To mi je potvrdilo zajedno sa informacijom koju sam čitala da tu ima nečega. To je definitivno suprotno teoriji o apstinenciji pred spermogram. 



Kada smo bili u decembru moj muž je dao uzorak, zaledili tih par komada, i posle par dana opet tako. A sada kad smo bili dao je uzorak i posle pola sata su tražili da opet da. Ja sam za to prvi put čula ali sam googlala i našla te studije gde je dokazano da kod muškaraca sa lošijim spermogramom u tom drugom uzastopnom nadju više, ili bar bolje spermatozoide. Na dan aspiracije ponovo je dao uzorak, pa posle pola sata još jedan, a bilo je uplanu da ih taj dan da 4 user posted image ...srećom u ta 2 našli su dovoljan broj pa posle nije više davao.
Ali da, definitivo baš prate nova istraživanja, i meni se svidja način na koji rade.


Otišli ste u Tursku sa predhodno obavljenim nalazom iz Srbije gde nije pronađeno spermatozoida u ejkulatu? I tamo su ih našli 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Azoospermija
2.12.2020 19:58:07   
miracleB
Da, da 3 spermograma u srbiji 0...tamo su nam pronasli tom metodom koja se zove peletiranje nekoliko spermatozioda


(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Azoospermija
2.12.2020 20:59:15   
Danzadanom


IZVORNA PORUKA: miracleB

Da, da 3 spermograma u srbiji 0...tamo su nam pronasli tom metodom koja se zove peletiranje nekoliko spermatozioda




"Peletiranje" e super, hvala ti srdačan pozdrav 

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Azoospermija
2.12.2020 21:10:31   
Danzadanom
Jedno pitanje kako se zove klinika gde radi Dr Emre ili koja je njihova email adresa? Kako ih kontaktorati? Verovatno ste već napisale email oprostite čitala sam sve više puta sve forume vezane za azoo ne mogu se set_iti gde je pisao mejl beše... 


(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Azoospermija
3.12.2020 13:13:52   
miracleB
Mail dr.Emrea je emre@emrebakircioglu.com, a klinika njihova se zove SANS, to je kao privatna ordinacija zapravo a sve intervencije se rade u raznim bolnicama u kojima oni rade, nekada smo bili u Florence Nightingale a sada u doba pandemije su nam radili u Ota Jinemed.

(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Azoospermija
3.12.2020 13:22:30   
Danzadanom
Neizmerno ti hvala na svim informacijama. Od srca ti želim sve najbolje, tu sam ako ja mogu nekako pomoći... 


(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Azoospermija
3.12.2020 13:25:26   
miracleB
Nema na čemu, ako možemo da pomognemo jedni drugima što da ne :)

(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Azoospermija
9.12.2020 16:45:12   
bebec
Pozdrav svima
Evo I mene nove clanice sa istim problemom kao I vi svi ovde.
Moj muz ima azoospremiju za koju smo saznali ove godine februara. Obratili smo se urolozima, koji su nam davali da uradimo analize (FSH 27, LH 8,5 Testosteron 17, prolaktin 118). Dok smo skupili sve analize krenulo je vanredno stanje, kada nista nije radilo. Krajem maja odlazimo do treceg urologa, koji na ultrazvuku vidi da mm ima tumor desnog testisa I varicocelu levog testisa. Savetuje nam da se to sto pre mora operisati. Krajem juna operisali smo Tumor na vma, odstanjen mu je testis. Iz rezultata biopsije smo saznali da je beningni, tada smo I otisli na kontrolu I dobili uputstvo da se javimo za tri meseca, da sto se tice trudnoce, moze da se desi I prirodno sada, a mozda ce trebati terapija ili TESA, sto ce videti na kontrolu za tri meseca.
Jedva smo cekali tu kontrolu koja je inace bila pre 15 dana gde nam je doktor rekao da cekamo, da treba vremena….bez terapije, bez uputstva sta dalje, sta se to desava sa nama….
Tako sam ja pre par dana dosla na ovaj forum I detaljnim citanjem shvatila sta je ustvari ovo sto je nas snaslo. Sve vreme sam se trudila da nista ne citam, da na sve gledam pozitivno, ali sada zapravo vidim sta znaci azoo I uopste situaciju u kojoj se nalazimo I hvala vam svima na tome.

Na osnovu vasih pisanja za doktora Tansela I Emrea, poslacu im poruku da vidim sta ce nam reci. Vec sam ih zapratila na instagramu. Pa cu vam javiti sta su nama odgovorili.
Ali da li neko zna nekog koje prosao kroz istu ili slicnu situaciju? I da li znate vezano za varicocelu, kakva su iskustva? Videla sam da je neka clanica pisala da je su to operisali prvo, iskreno mnogo strahujem oko toga da li je to neophodno, jer mi imamo jos tu jednu rezervu. Hocu reci jel mislite da je neophodno srediti varicocelu pa onda raditi sve ostalo?
Ne znam ko je od doktora bolji za ovu nasu situaciju,ali pokusacu da vidim iz njihovih odgovora.
Srecno nam svima

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Azoospermija
11.12.2020 13:42:18   
Hope 18
Bicesuper da li ste nešto uspjeli? Mi smo se čuli sa dr. Emre i čekamo da se stanje sa covidom malo stabilizuje kako bismo mogli poći na microtese. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Azoospermija
11.12.2020 20:52:03   
Maraj
Bebec ima ja mislim tema na forumu o varicoceli. Koliko se ja secam 33% je sansa da rezultat bude bolji nakon operacije 33% losiji i 33% isti.
Mislim da ne treba da zurite sa tim, posto sada imate samo jedan testis... pa ne mozete tako lako da "odlucujete"
Da li ste radili punkciju iz testisa, da vidite da li tu ima pokretnih spermatozoida?
I ako je taj tumor bio benigni... dal je morao da se vadi testis user posted image

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Azoospermija
14.12.2020 9:38:03   
Bicesuper
Ми смо планирали да идемо крајем јануара (тад ће ми бити циклус).
Са др Емре смо се чули пре 10 дана као и са гинекологом да бисмо проверили да ли су тамо...
Поново ћемо им писати овох дана кад и муж извади неку анализу.
Не знам да ли чекати смиривање короне, то неће скоро, можда треба отићи што пре, док нас не буду уцењивали вакцинама за излазак из земље...

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Azoospermija
15.12.2020 18:32:45   
bebec
Hvala na odgovoru, pronacicu i to kao temu, da vidim kakva su iskustva.
Nismo radili do sada nista, tek ulazimo u sve to. Fokusirali smo se bili na problem tumora, pa smo cekali vreme po uputstvu lekara, ali sam shvatila da je to bezveze i da nema nikakvog smisla.
Videcu sta ce reci ovi doktori.
Do rezultata biopsije koji su stigli mesec ipo dana nakon operacije nismo znali tacno sta je. Po rezultatima tumor markera pre operacije sve je bilo u redu, ali je doktor procenio da mora sve da se ukloni sa te strane.

Mislila sam da treba mozda neka terapija, ocekivala sam da ce nesto tako da dobije mm, medjutim nista. Tako da cu morati da vidim sta dalje. Iskreno ne znam da li da se uopste obracamo nekom od lekara ovde u Srbiji.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Azoospermija
15.12.2020 18:53:04   
Maraj
Bebec moj ti je savet da uvek potrazis savet vise lekara. Nemojte na prvu loptu da odlucujete. Ne svidja mi se taj vas dr... nalazi bili ok a on nalaze da se sve vadi... biopsija isto pokazala... ne znam... potrazi savet drugog dr. Imas vrsne urologe kod nas. Raspitaj sena vise strana.
Ja sam sa mojim muzem dosta lutala, dok nismo otisli kod specijalista koji se bave iskljucivo sterilitetom...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Azoospermija
15.12.2020 18:54:41   
Maraj
Nesto mi taj vas dr ... ne znam... on bi samo da secka i recka. I sta posle... jedan testis je izvadio, a sad bi i drugi da recka
I sta ako tu nesto "zezne"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Azoospermija
17.12.2020 11:33:46   
Bicesuper
Meni iskreno nista nije jasno... Kako trudnoca prirodna kad neko ima azzospermiju...
Jedino ako on misli da je azo posledica tumora pa kad je otklonjen sad ima spermatozida...
Tako da nisam od pomoci.
Nemoj odmah gledati inostranstvo... Mislim mi cemo tamo jer nemamo opciju... kao i vecina gde nema spermija u ejakulatu...

(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Azoospermija
17.12.2020 11:35:57   
Bicesuper
A kod kog ste vi urologa isli ovde?
Ne mogu da nadjem post

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here