|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: 17 joka
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
29.10.2020 12:57:31   
miracleB
Cao, ja sam imala spremne analize koje su mi iz Praga ili Soluna tražili, a to su Homocistein, Feritin, hormoni: Prolaktin, DHEA-S, FSH, LH, Estradion, 17-OH-progesteron, TSH, FT4, Antimilerov hormon.
Meni su tražili Vitamin D, B12 i Folnu, i antitela IGg i IgM za TOXOplazmozu, Rubellu i CMV, i antitela za hasimota. Moguće da njima ni ne trebaju sve te analize ali najbolje da njih pitate ako niste sigurne a nećete da radite više nego što treba


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Azoospermija
29.10.2020 13:58:17   
Bicesuper
Super, hvala, cekam dr Emre da odgovori pa cu da trazim da me spoji sa ginekologom da vidim sta treba... mozda uspem da sad uradim u ovom ciklusu sve te hormone.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Azoospermija
30.10.2020 13:11:29   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Aniratak

Zdravo devojke, da se ja javim jer sam prosla kroz sve to sto lrolazite i vi sad i znam kako je stresni. Mi smo u decembru imali micro tese operaciju u Istanbulu kod dr. Emrea. Mm su nasli spermatozoide i odmah smo nastavili sa vto, vratili nam dva embriona koja su uspela iz prve, i sad cekamo blizance, ja sam usla u 6 mesec. Ono sto hocu da vam kazem je da se ne oslanjate na nase lekare, devojka je spomenula Vinku, ja sam cula da ona radi micro tese ali mislim da to ona radi sa strane da se tako izrazim. Mislim da jos uvek to kod nas formalno nije opcija ali mozda gresim, ne drzite me za rec. Svakako mi nismo bili zadovoljni nasim lekarima, znate i same kako je to kad ste u neizvesnosti za potomstvo, a oni mrtvi hladno nisu u stanju da daju ni jednu informaciju. Dr. Emre je po tom pitanju stvarno covek, sve lepo objasni, prijatan je i sto je najbitnije svetski je strucnjak u toj oblasti. Mm ima hormonalni disbalans pa ja mislim da odatle i problem azoo. Medenjak ne znam da li je tvoj muz radio ace analize da se utvrdi do cega je, da ki je radio mikrodelacije i kariotip? Najbitnije je da mu je to ok, ako jeste onda nema potrebe da ne radi operaciju, ne znam ko vam je rekao da ne pokusavate nista samo donorsku i zasto su vam to rekli.E sad sto se tice troskova, operacija je 1500 evra a vto je 2600 evra otprilike sa lekovima. Mi smo ostali bili 25 dana tako da generalno mora da se odvoji i za smestaj i put. Ako imate neka pitanja pitajte slobodno.

Ajde pliz napisi nam post vidim da si ostala 25 dana, da li si tamo ili ovde radila stimulaciju i kako si u tom pogeldu zadovoljna

(odgovor članu Aniratak)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Azoospermija
30.10.2020 20:28:10   
Srecasreca

Nikako da stignem da ti odgovorim. Planirali smo do kraja godine da odemo kod njega, mada nam je poslao mejl da se zbog covid-19 prvo dogovorimo sa njim pre nego što se odlučimo za tačan datum.
Meni je napisao da se ništa ne brinem i da ne radim ništa od analiza dok ne dodjemo kod njega, jer sve što je potrebno tamo će se odraditi.



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Azoospermija
30.10.2020 20:34:14   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Srecasreca


Nikako da stignem da ti odgovorim. Planirali smo do kraja godine da odemo kod njega, mada nam je poslao mejl da se zbog covid-19 prvo dogovorimo sa njim pre nego što se odlučimo za tačan datum.
Meni je napisao da se ništa ne brinem i da ne radim ništa od analiza dok ne dodjemo kod njega, jer sve što je potrebno tamo će se odraditi.





Nama uopšte ne odgovara. Zvacemo ga sledeće nedelje ako ne odgovori.Iskreno ja sam u drugom fazonu, hoću da sto više odradim ovde i da idem tamo na konkretan zahvat, a ne kao dogovorićemo se.Je l to znaci da prvi put se tamo ide onako, za par analiza i dogovor.Postoji i momenat slobodnih dana, bolovanja i ostalo.Dakle vi ćete otići tamo prvi put na pregled ili?

(odgovor članu Srecasreca)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Azoospermija
30.10.2020 20:43:25   
Srecasreca
Planirala sam makar hormone da odradim, kako zbog sebe, tako i zbog odlaska kod njega. Do sad su mi uvek bili okej, nisam imala problema.  


Bas cudno kako vam nije odgovorio. Nama je jutros rano poslao mejl u vezi Covid-19, da slucajno ne isplaniramo put bez konsultacije sa njim. Proverila si da li si dobro iskucala e-mail adresu?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Azoospermija
31.10.2020 14:36:39   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Srecasreca

Planirala sam makar hormone da odradim, kako zbog sebe, tako i zbog odlaska kod njega. Do sad su mi uvek bili okej, nisam imala problema.  


Bas cudno kako vam nije odgovorio. Nama je jutros rano poslao mejl u vezi Covid-19, da slucajno ne isplaniramo put bez konsultacije sa njim. Proverila si da li si dobro iskucala e-mail adresu?


Da da šaljemo na mail na koji nam je odgovorio prvi put. Posle toga je nestao, par mailova smo poslali i ništa.Ovo mi sad malo nemoguće izgleda.Na koji mail ti šalješ?Znaci idete tamo kad potvrdite termin sa njim?Ali ne znate šta ćete tada raditi?

(odgovor članu Srecasreca)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Azoospermija
2.11.2020 17:50:49   
Hope 18
Ćao. Da li neko ima skoro zakazanu micro tese u New life ili kod dr. Emre u Istanbul?

Meni su rekli u New life da trenutno zbog covid19 ne rade intervencije. 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Azoospermija
2.11.2020 19:25:53   
Bicesuper
Mi nemamo jer nam dr uopšte ne odgovara. Da li su davali neke info koliko dugo se neće raditi intervencije? Na svu muku još ne možemo ni da pokusamo

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Azoospermija
2.11.2020 19:32:21   
Hope 18
Rekli su mi samo da se iskreno nadaju da će u decembru početi opet. Tačno jer je ovo horor i bez covid19 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Azoospermija
3.11.2020 1:55:20   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Hope 18

Rekli su mi samo da se iskreno nadaju da će u decembru početi opet. Tačno jer je ovo horor i bez covid19 


[/quote

E to si lepo rekla. Mi šaljemo sutra dr ponovo mail jer ili neće da odgovara ili su možda naši mail ovi otišli u junk ili šta znam.Kakvi su vama bili planovi jeste imali zakazano

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Azoospermija
3.11.2020 6:19:36   
Hope 18

Bicesuper mi sad čekamo microtese. Mm je imao klasičnu biopsiju i ne mogu prežaliti što se namučio ali tada prosto nijesmo ništa znali o temi, bilo smo u šoku i slušali doktore u koje smo jako razočarani kako znanjem tako i pristupom. Na kraju u našem zdravstvenom sistemu smo samo broj i ništa više. Mm je nakon toga radio genetiku koja je u redu. Fsh mu je 21 i u njegovom slučaju nema terapije samo microtese. Tako su nam rekli sa klinike u Sarajevu. Ja bih ipak radije da radi u Istanbul u kod dr. Emre jer stvarno bih da pokušamo sve što je do nas na najbolji način, pa kako Bog kaže biće. A za doktora sam čula sve najbolje i samo riječi hvale što se tiče ove grane medicine. I vi ćete sada na microtese? 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper



IZVORNA PORUKA: Hope 18

Rekli su mi samo da se iskreno nadaju da će u decembru početi opet. Tačno jer je ovo horor i bez covid19 


[/quote

E to si lepo rekla. Mi šaljemo sutra dr ponovo mail jer ili neće da odgovara ili su možda naši mail ovi otišli u junk ili šta znam.Kakvi su vama bili planovi jeste imali zakazano



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Azoospermija
3.11.2020 11:57:26   
Bicesuper
Mi cemo isto mtese, kontaktirali sm dr Emre ali njega bas predugo nema da odgovri, toliko da sam se zabrinula.
Ja sae svaki dan po malo sokiram... saznanjima...i nasim sistemom.
Cak i da se nadje nesto na biopsiji to je samo u dijagnosticke svrhe tj nema mogucnosti da se zaledi (bar o trosku drzave a to je poenta).
Tako da se samo ljudi muce ni za sta.
Ako vec placamo bolje daidemo kod svetskih strucnjaka,a bice onako kako je sudjeno...
Jeste li se vi dogovarali nesto konkretno sa dr Emre

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Azoospermija
3.11.2020 23:41:42   
Danzadanom
Poštovanje žene moje drage, borci, suprug i ja ukratko smo u borbi sa bakterijom pseudomonas u spermokulturi i urinokuturi kod njega već 12 meseci, pre dva i po meseca moj ginekolog predloži da proverimo njegov spermogram...Prvo kad mi je muž poslao na mejl rezultat ja preko telefona vikala na njega: "ma tebe su prevarili idi traži novac nazad, dr je sve stavke gde treba da pišu brojevi precrtala, ovo je neka brljotina od nalaza!" Kad na drugoj strani piše:" bla, bla azoo... bla bla... Nama je situacija malo zbog tih bakterija zamršena,pije antibiotike,treba da uradimo još jedan spermogram (mada moj ginekolog kaže biće opet nula 100 %, kad je jednom nula onda je to to) a čitam neka vaša iskustva koja i nisu takva, znači ima nade-odakle pravo mojoj doktorki da mi kaže da 100% nema nade?! I da nam samo biopsija/tesse šta god može pomoći i to možda. Predlagala mi je Sarajevo, ne znam koja klinika tačno. Ja ne znam, jako sam tužna što se tiče našeg sistema i pitam se gde su ti svi bajni lekari sa tih čuvenih naših fakulteta za koje se busamo i grudi kako su najjači na svetu... 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Azoospermija
3.11.2020 23:53:45   
Danzadanom
Čitala sam negde da se u Engleskoj mislim nisam sigurna više previše informacija ali sam 100 % sigurna da je studija u pitanju i da muškarac daje dva uzastopna ejkulata u danu i da su iz drugog ejakulata mnogo više uspešnije VTO. Hvala članici koja je napisala da je suprug dva dana za redom dao ejkulat na spermogram analizu i da je prvi dan bila nula a drugi dan je pronađen određen broj. Plus su članice pisale da se u Istanbulu sperma daje na pola sata kad se traže spermići. To mi je potvrdilo zajedno sa informacijom koju sam čitala da tu ima nečega. To je definitivno suprotno teoriji o apstinenciji pred spermogram. 


(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Azoospermija
4.11.2020 17:45:54   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Danzadanom

Čitala sam negde da se u Engleskoj mislim nisam sigurna više previše informacija ali sam 100 % sigurna da je studija u pitanju i da muškarac daje dva uzastopna ejkulata u danu i da su iz drugog ejakulata mnogo više uspešnije VTO. Hvala članici koja je napisala da je suprug dva dana za redom dao ejkulat na spermogram analizu i da je prvi dan bila nula a drugi dan je pronađen određen broj. Plus su članice pisale da se u Istanbulu sperma daje na pola sata kad se traže spermići. To mi je potvrdilo zajedno sa informacijom koju sam čitala da tu ima nečega. To je definitivno suprotno teoriji o apstinenciji pred spermogram. 




Nema potrebe da se cudis. Kod nas u zemlji mi nemamo šansu. I kad bi otišla na biopsiju to je nažalost samo u svrhe dijagnostike i da nadju spermatozoide ne mogu da se zalede (bar o drzavnom trošku).To sto je dr rekla da će i sledeći put biti nula nemoj da te ljuti. Mom muzu su našli retke drugi puta ali to ponovo gle čuda kod nas ništa ne znaci. Jer oni hoće da ih ima u milionima. Iako ipak je jedan dovoljan da oplodi.Devojka koja je pisala da su njenom suprugu našli nam je dala nadu da možda i ne mora operacija ali to ponovo kod nas ništa ne znaci.Dakle ja sam to shvatila ovako- sve radimo tamo, a ovde odes i zamoliš dr u domu zdravlja da ti da uput za sve sto može ovde da bar ustedite malo novca - hormoni, brisevi i ostalo...Možeš da doneses spermatozoide od komšije (to je meni dr rekao) ali ne možeš da se oplodis sa sprematozoidima svog muza osim ako ih nema na milione u samom ejakulatu.Piši šta god da te zanima. Kao sto si verovatno i čitala ovde su svi isli ili kod dr Emre ili kod dr Tansela.Ja čekam konsultacije sa dr Emre pa pišem posle toga ako će to nekom da znaci.Pozdrav i samo napred

(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Azoospermija
5.11.2020 11:27:21   
miracleB
Mi smo bili u septembru na stimulaciji i ICSI, i npr kada smo bili prvi put na konsultacijama i kada su mužu našli nekoliko spermatozoida pa je odložena microTESE, tada smo bili u bolnici Florence Nightingale, a sada kada smo otišli dr.Emre nam je rekao da su kod njih potpuno stopirane vto, i da je naš zamrznuti uzorak prebačen u drugu bolnicu ali da ga možemo preuzeti ako bude potrebe(ali nije bilo potrebe pošto su opet našli, i to ovog puta više). Ta druga bolnica je 3 puta manja ali otprilike u rangu naše najbolje :)... on nam je rekao da može da nas vodi i u neku drugu, lepšu i bolju, ali da taj tim tj.on, mo gonekolog i taj neki fantastični embriolog kao tim sada rade tamo. Mislim da baš zbog ove situacije i hoće da se ranije najavite, da ne dodjete u situaciju da obustave vto a da ste tamo.

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Azoospermija
5.11.2020 11:31:35   
miracleB

IZVORNA PORUKA: Danzadanom

Čitala sam negde da se u Engleskoj mislim nisam sigurna više previše informacija ali sam 100 % sigurna da je studija u pitanju i da muškarac daje dva uzastopna ejkulata u danu i da su iz drugog ejakulata mnogo više uspešnije VTO. Hvala članici koja je napisala da je suprug dva dana za redom dao ejkulat na spermogram analizu i da je prvi dan bila nula a drugi dan je pronađen određen broj. Plus su članice pisale da se u Istanbulu sperma daje na pola sata kad se traže spermići. To mi je potvrdilo zajedno sa informacijom koju sam čitala da tu ima nečega. To je definitivno suprotno teoriji o apstinenciji pred spermogram. 



Kada smo bili u decembru moj muž je dao uzorak, zaledili tih par komada, i posle par dana opet tako. A sada kad smo bili dao je uzorak i posle pola sata su tražili da opet da. Ja sam za to prvi put čula ali sam googlala i našla te studije gde je dokazano da kod muškaraca sa lošijim spermogramom u tom drugom uzastopnom nadju više, ili bar bolje spermatozoide. Na dan aspiracije ponovo je dao uzorak, pa posle pola sata još jedan, a bilo je uplanu da ih taj dan da 4 user posted image ...srećom u ta 2 našli su dovoljan broj pa posle nije više davao.
Ali da, definitivo baš prate nova istraživanja, i meni se svidja način na koji rade.

(odgovor članu Danzadanom)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Azoospermija
5.11.2020 17:54:02   
Hope 18

Nijesmo ništa dogovarali. Čekamo da nas uputi što dalje. Ja bih voljela kad bi mogli odmah da odradimo microtese da bar znamo na čemu smo. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi cemo isto mtese, kontaktirali sm dr Emre ali njega bas predugo nema da odgovri, toliko da sam se zabrinula.
Ja sae svaki dan po malo sokiram... saznanjima...i nasim sistemom.
Cak i da se nadje nesto na biopsiji to je samo u dijagnosticke svrhe tj nema mogucnosti da se zaledi (bar o trosku drzave a to je poenta).
Tako da se samo ljudi muce ni za sta.
Ako vec placamo bolje daidemo kod svetskih strucnjaka,a bice onako kako je sudjeno...
Jeste li se vi dogovarali nesto konkretno sa dr Emre



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Azoospermija
5.11.2020 19:40:59   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Hope 18


Nijesmo ništa dogovarali. Čekamo da nas uputi što dalje. Ja bih voljela kad bi mogli odmah da odradimo microtese da bar znamo na čemu smo. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi cemo isto mtese, kontaktirali sm dr Emre ali njega bas predugo nema da odgovri, toliko da sam se zabrinula.
Ja sae svaki dan po malo sokiram... saznanjima...i nasim sistemom.
Cak i da se nadje nesto na biopsiji to je samo u dijagnosticke svrhe tj nema mogucnosti da se zaledi (bar o trosku drzave a to je poenta).
Tako da se samo ljudi muce ni za sta.
Ako vec placamo bolje daidemo kod svetskih strucnjaka,a bice onako kako je sudjeno...
Jeste li se vi dogovarali nesto konkretno sa dr Emre


Naravno. Mi smo se culi, imamo sve analize tj moj surug (odmah raite delecije i kariotip) ,ostalo ja da se cujemo za 15ak dana da vidimo situaciju sa kovidom.Dao mi je mail ginekologa jer ja zelim paralelnu stimulaciju. Isla sam danas da radim briseva, valk\jda cu uspeti i hormone sad kad dobijem AKO ME NE UHVATI VIKEND. I nadam se da cemo vec za decembar dogovoriti sve. Mozda je to preamciozno ali ja bih isto da znam na cemu smo

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Azoospermija
5.11.2020 19:48:44   
Hope 18

Pa tako sam i ja mislila. A je li te uputio ginekolog i je li ti poslao koje sve nalaze da uradiš? A kako je sa stnlacijom? Radiš li sve u Istanbul? 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Hope 18


Nijesmo ništa dogovarali. Čekamo da nas uputi što dalje. Ja bih voljela kad bi mogli odmah da odradimo microtese da bar znamo na čemu smo. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mi cemo isto mtese, kontaktirali sm dr Emre ali njega bas predugo nema da odgovri, toliko da sam se zabrinula.
Ja sae svaki dan po malo sokiram... saznanjima...i nasim sistemom.
Cak i da se nadje nesto na biopsiji to je samo u dijagnosticke svrhe tj nema mogucnosti da se zaledi (bar o trosku drzave a to je poenta).
Tako da se samo ljudi muce ni za sta.
Ako vec placamo bolje daidemo kod svetskih strucnjaka,a bice onako kako je sudjeno...
Jeste li se vi dogovarali nesto konkretno sa dr Emre


Naravno. Mi smo se culi, imamo sve analize tj moj surug (odmah raite delecije i kariotip) ,ostalo ja da se cujemo za 15ak dana da vidimo situaciju sa kovidom.Dao mi je mail ginekologa jer ja zelim paralelnu stimulaciju. Isla sam danas da radim briseva, valk\jda cu uspeti i hormone sad kad dobijem AKO ME NE UHVATI VIKEND. I nadam se da cemo vec za decembar dogovoriti sve. Mozda je to preamciozno ali ja bih isto da znam na cemu smo




(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Azoospermija
5.11.2020 19:58:05   
Bicesuper
Ja sam malopre pisala ginekologu, zamolila sam ga da mi kaze sta sve treba od analiza dauradim kako bih bila zdrava i spremna za stimulaciju.
Ona se pocinje od na primer 2 dana ciklusa tako nesto. A hormoni mora da se provere 2-4 dan pa se nadam da cu sad to uspeti.To sam uzela uput.
Cekam njegov odgovor.
Iskreno ja bih mozda tamo radila stimulaciju jer to sve ulaziu cenu koju svakako placamo (2500) a ako se kojim slucajem ne nadje nista kod muskarca naplate samo lekove.
Malo mi je glupo da se ovde stimulisem jer to kosta minimum 1000 evra a tamo mi zbog toga ne umanjuju nista.
Jedini razlog zbog kog nisam jos prelomila i stoi dalje ostavljam opciju stimulacije u Srbiji je to sto mislim da se ovde vise prati zena, iz nekih iskustava vidim da tamo svima daju iste lekove, da ne menjaju doze... Ali ponovo moramo imati poverenja, ipak tamo radimo zahvate.
Kakav je tvoj utisak ili plan sto se tice stimulacije.
Ja sam sokirana cenom lekova za stimulaciju, to je sokantno.
Mada mislim da je to jer su to mnogo jaki lekovi i jake doze, mene je ginekolog pitala kako stimulisu, koju fazu rade ili tak netso ali ja nisam znala nista da kazem osim imena jednog leka, ali sam videla po njoj da je to bas jako.
Verovatno nece da rizikuju hoce sto vise jajnih celija...

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Azoospermija
5.11.2020 20:07:56   
Hope 18
Mi smo iz Cg. Za stimulaciju se ništa nijesam raspitivala u smislu cijene ljekova niti znam što se uzima. Jer sam svakako mislila da se "prepuštim" njima u Istanbulu što se cijelog procesa tiče. Kako ti kažeš svakako ulazi u cijenu i nekako imam poverenja u njih. Planirala sam samo da izvadim sve nalaze i krenem sve kod njih po dolasku. Jedino ne znam koliko bi vremena trebalo da budemo tamo ako bih cijeli proces stimulacije radila gore uporedo sa microtesom. Meni je ciklus gotov za ovaj mjesec pa bih čekala sledeći. 
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ja sam malopre pisala ginekologu, zamolila sam ga da mi kaze sta sve treba od analiza dauradim kako bih bila zdrava i spremna za stimulaciju.
Ona se pocinje od na primer 2 dana ciklusa tako nesto. A hormoni mora da se provere 2-4 dan pa se nadam da cu sad to uspeti.To sam uzela uput.
Cekam njegov odgovor.
Iskreno ja bih mozda tamo radila stimulaciju jer to sve ulaziu cenu koju svakako placamo (2500) a ako se kojim slucajem ne nadje nista kod muskarca naplate samo lekove.
Malo mi je glupo da se ovde stimulisem jer to kosta minimum 1000 evra a tamo mi zbog toga ne umanjuju nista.
Jedini razlog zbog kog nisam jos prelomila i stoi dalje ostavljam opciju stimulacije u Srbiji je to sto mislim da se ovde vise prati zena, iz nekih iskustava vidim da tamo svima daju iste lekove, da ne menjaju doze... Ali ponovo moramo imati poverenja, ipak tamo radimo zahvate.
Kakav je tvoj utisak ili plan sto se tice stimulacije.
Ja sam sokirana cenom lekova za stimulaciju, to je sokantno.
Mada mislim da je to jer su to mnogo jaki lekovi i jake doze, mene je ginekolog pitala kako stimulisu, koju fazu rade ili tak netso ali ja nisam znala nista da kazem osim imena jednog leka, ali sam videla po njoj da je to bas jako.
Verovatno nece da rizikuju hoce sto vise jajnih celija...



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Azoospermija
5.11.2020 20:25:05   
Bicesuper
Sve otkucala i nece da posalje.
Cim mi ginekolog odgovori ja javlam ali radi sad kolkoskopiju papa briseve, hlamidiju miko i ureaplazmu.
Ako se tamo radi stimulacija, mora se biti sigurno minimum 20ak dana. To se pocinje kad se dobije pa se na sredini uzimaju jajne celije, pa dok spoje...
Kontam da paralelno sa aspiracijom urade i micro tese da bi bilo sveze sve (mada mozda nadju spermatozoide u ejakulatu, sto da ne budemo optimisticni).
Bolje znaju devojke koje su bile tamo, ali su one sa kojima sam se ja kuckala radile stimulaciu ovde.

(odgovor članu Hope 18)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Azoospermija
5.11.2020 20:38:33   
Hope 18
Da tako sam i ja mislila otprilike. Znači kod njih u cijenu od 2 500 e ulaze i ljekovi za stimulaciju? Ne znam, ja bih se prije odlučila za to u svakom slučaju i naravno da ćemo biti pozitivni i da će naći nešto :).

Ali ova korona mi pokida živce, sve će zakomplikovati 🙄😒

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here