|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
13.2.2024 17:15:25   
17 joka
 Ivona 👏👏👏 bravooo samo jako i hrabro rekoh ja imala sam osecaj bice to sve super i  cekamo lepe izvestaje i najlepse vesti 🙏🙏🍀🍀 navijam svim srcem ja  vam  taman cuvam mesto u trudnickim  temama nase devojke ce u prvoj polovini marta da se rode a vi da popunjavate nase mesto 

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Azoospermija
13.2.2024 18:58:24   
Ivona2509
Jel imao tko situaciju da je dobio terapiju a menzes još nije došao.Mene je danas pregledao uzv,rekao da od sutra kreće stimulacija gonal f. 🤔

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Azoospermija
14.2.2024 12:19:02   
Jelena3989
Iskreno Ivona, ja nisam čula. A otkud to da dobiješ terapiju van ciklusa, a pre toga nije hteo da radi stimulaciju već da odlaže?

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Azoospermija
14.2.2024 12:40:27   
17 joka
Sto se tice stimulacije pre ciklusa  neznam nisam imsla iskustvo sa tim u  svojoj 13godisnjoj borbi.Mada iskreno se nadam da znaju sta rade mozda ce biti neka duga sema   ko zna pjtaj ih slobodno. Kad inace treba da krene ciklus?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jelena3989)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Azoospermija
14.2.2024 12:59:48   
Jelena3989
U dugoj šemi uglavnom ide diferelin od 16/17 dc da umiri jajnike, pa onda od novog gonal/meriofert ili šta odluče. 

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Azoospermija
14.2.2024 13:24:58   
pudlicica
Kad sam radila prvi put vto, mi smo radili u Srbiji kod doktora iz svedske, meni je krenuo stimulaciju kad su mi bili plodni dani, desilo mi se da prokrvarim tokom stimulacije , na kraju sam imala 11 jc, 8 su bile ok, oplodila se samo jedna i bila je zamrznuta  drugog dana, e sad da li zbog loših spermatozoida nam je morfologija bila 0, nama je embriolog rekao i ti i muz ste loši, mada meni su hormoni svi dobri

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Azoospermija
14.2.2024 13:29:41   
Ivona2509
Meni je cista na jajniku,i mislim da je zbog toga.

(odgovor članu pudlicica)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Azoospermija
14.2.2024 13:48:38   
Ivona2509
Ovako ja sam dobila gonal f 225 jedinica danas,sutra i prekosutra,a onda 17og pregled,i dalje cu vise znati

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Azoospermija
14.2.2024 21:48:46   
Jelena3989
Okej, ti si na stimulaciji. Koji ti je dan ciklusa? I zasto je pored ciste odlucio da ipak ide sa gonalom?

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Azoospermija
16.2.2024 22:36:27   
Maki@

Pozdrav svima, postojece clanice/clanovi upd_ate-ujte nas kako teku vase procedure, trudnoce? :)

Sto se nas tice mm je radio mikrodelecije, hvala Bogu nalaz je uredan. Jos uvek je na hormonskoj terapiji a neki efekat cemo tek saznati za par meseci jer mu je dr Macut ukinuo Ovitrel a to nikako nije smeo jer je T bez hCG pao skroz. Na terapiji Menopura is Ovitrela Inhibin B je skocio za 50% pa sam se obradovala, mada iz ostalih komenatara zakljucujem da taj nalaz i nije toliko bitan, ali nema mikrodelecija sto je najbitnije…


Koje laboratorije/VTO centre preporucujete za spermogram? Mi smo bili kod Vinke i u Analife, na oba mesta su bile 0, ali se razmisljam da nemaju mozda neku modernu aparaturu kao Turci pa ne pronalaze nista…

Koje vitamine vam predlazu obicno dr?

I jos jedno pitanje - da li i Emre trazi da par bude vencan pre postupka?


Inace, nije tema zensko reporduktuvno zdravlje ali sam samo u 1 recenici htela da preporucim prirodnu mesavinu caja MSN caj - nisam hormone proveravala ali primetila da sam kad pijem redovno mnogo psihicki mirnija, nema PMS ludila, lice se ocistilo i vec nekoliko meseci unazad nisam popila lek kad dobijem (a inace me svaki mesec boli da moram cim malo oset_im da popijem kako ne bi bilo uzasno bolno), a cula sam da pomazu kod policisticnih jajnika, mioma itd




(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Azoospermija
17.2.2024 16:40:06   
Ivona2509
Hej ženice moje,evo da se ja javim,kao upd_ate. 🥰
Dr.Suleyman je otkrio cistu na maternici 12.2 i onda mi je 13.2 taman na dan operacije mm dao Gonal f(900) 225jed.
I ja kako nisam imala mengu nije mi bilo baš jasno kako stimulacija prije menge 🤯,ali dr mi je objasnio da je to zbog ciste,te danas na pregledu eto i folikula veličine 6.5mm 🥰 te mi daje:
Femmara 2 ujutro-2 navečer
Klomen 2 ujutro-2 navečer 
Meriofert 150 injekcije 
Gonal f 150 
I tako do 20.2 kada opet idem na pregled.
Za sada kaže ide sve po planu,ali embriotransfer ćemo obaviti idući ciklus,sad je najbitnije doći do kvalitetnih embrija. 🥰
Unatoč terapiji osjećam se okej,malo mučnina,stomačić raste od silne vode kako mi se čini,malo glavobolje,ali okej je. 😃
Što se mm tiče,savršen oporavak,mali rezić,danas se otuširao,gotovo se ništa ni ne vidi,a njega još ništa nije zabolilo. 😁
I Emre i Suleyman su jako pozitivni oko slučaja.


(odgovor članu Maki@)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Azoospermija
17.2.2024 18:15:41   
17 joka
Mene je malo strah   toliko hormona  cuvaj se hiperstimulacije  pogotovo ako si sklona cistama ili slucajno imas PCOS.Nadam se da ce punktirati tu cistu pre  transfera  i da nije bitan kvantitet vec kvalitet. Puno srece i uspeha 🍀🍀🍀   pitaj bas koliko imas  folikula na sledecem uz.


_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Azoospermija
17.2.2024 18:21:51   
Ivona2509
Iskreno,ovo je prva meni u životu,to je navodno od stresa Za sada je okej 😁Hoću,pitat ću. 🥰

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Azoospermija
17.2.2024 18:22:59   
Ivona2509
Cista se dosta smanjila,tako da je čak do aspiracije i neće biti 😁

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Azoospermija
19.2.2024 9:04:55   
Anoniman
Ako morate ponovo dolaziti razmislite i o malo duzoj pauzi prije embriotransfera. Ja sam npr potrcala odmah sl mjesec i prvi put mi nije uspjelo tj bila je biohemiska trudnoca...mozda nije to razlog ali...isto treba malo da se sve vrati u normalu...odlucila sam onda da ne zurim za drugi pokusaj iako vrlo smo bili nestrpljivi i dosli smo nakon 5 mjecesi...uspjelo. sad evo cekamo porodjaj bilo koji dan :) srecno svima! 

(odgovor članu Ivona2509)
  Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Azoospermija
19.2.2024 9:11:30   
Ivona2509
Iskreno,jako dobro se osjecam sto se tice hormona,menga jucer dosla,probadanje u stomaku,nisam uzimala za bolove,malo grijala stomak,i jutros se probudila i nista ne boli pa smo otisli u srtnjicu laganu,ne previse,odlicno je doslo. 😃

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Azoospermija
19.2.2024 13:59:01   
Teda
Drage moje, evo i mene u cekanju bete. Morali smo da transfer radimo odmah, jer vise ne smemo odsustvovati s posla. Inace, imali smo 11 jajnih celija, 7 zrelih, ali su se oplodile samo 3 i od toga 2 stale s rastom cetvrtog dana, sto nam je potpuno ista situacija kao na prethodnoj vto, koju smo radili u Pragu i niko ne moze da nam da odgovor zasto se to desava. Ono sto je napredak je da su suprugu nadjeni dobri speramtozoidi u uzorku, bez mikrotese, za koju smo mislili da je neophodna, posto su nas kod nas zbog tog problema svi otpisali. Inace, izuzetno sam zadovoljna doktorima, i dr Emre i dr Numan Bajazit. Saljem pozdrave iz Istanbula!

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Azoospermija
19.2.2024 14:11:11   
Ivona2509
Teda to je odlična vijest,i mi smo u Istanbulu te mene vodi dr.Suleyman.Razmišljamo produžit boravak da odradimo i transfer,isto zbog posla imamo pritisak 🙈

(odgovor članu Teda)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Azoospermija
19.2.2024 16:06:00   
Alex1708
Pozdrav svima,Mi u ponedeljak (26.02.) imamo zakazano kod dr Emrea. Podelila bih sa vama da nama nije tražio avans, komunikacija je bila poprilično duga, na prvi mail je odgovorio odmah a zatim ništa 10ak dana,pa onda svaki dan po jedan odgovor. Ono što nam je rekao je da misli da je neka opstrukcija u pitanju. Mi smo poslali rezultate hormona (svi su bili dobri jedino testosteron nizak 5,2) i genetika je bila dobra. Tražio je da ponovimo hormone i tada je testosteron bio 8 (nije bilo terapije). Ja ne idem sada na stimulaciju, sačekaćemo da vidimo šta će biti.  Nadamo se dobrim rezultatima. Ako je neko u Istanbulu sledeće nedelje moze da mi ostavi mail da se čujemo. 

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Azoospermija
19.2.2024 16:11:42   
Ivona2509
Draga Alex,dr.Emre ti je inače svaki dan u nekim gužvama,ali pomoći će vam svakako.Samo polako,najbolje komunikacija whats app.Tako se ja s njim čujem.Suprug imao mtese,oporavak pri kraju,pa se i ne čujemo sada.Mene sada vodi dr.Suleyman i odličan je.Oni ti svi preko whats appa pišu,tako sam ja Emreu slala nalaze muževe,on mi slao preporuku za lijekove,savjeti...Mi smo ovdje do 3.3,ali bi ostali duže da odradimo i transfer 

(odgovor članu Alex1708)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Azoospermija
20.2.2024 10:04:53   
17 joka
 Bice  puno  Istabulskih beba   navijam svim srcemIvona cekamo izvestaj sa uz🍀🍀🍀

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Azoospermija
20.2.2024 10:07:39   
Ivona2509
Drage moje imam divne vijesti,folikuli se odlicno razvijaju,i doktor nas je obradovao time sto ni ciste vise nema,te je embriotransfer mozda 6.3,tako da se vracamo s bebom/bebama kuci 😍

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Azoospermija
20.2.2024 11:40:51   
Maya20
Zdravo svima, pratim sve objave i radujem se sa svima koji su uspeli ili su na putu ka tome. Mi nakon dve neuspe Mtese i dalje tragamo za potencijalnim rešenjem. Nedavno sam stupila u kontakt sa klinikom u Ukrajini koja radi lečenje matičnim ćelijama. Oni kažu da svaki pacijent izadje iz terapije sa pozitivnim ishodom. Takodje smo kontaktirali dve klinike sa Kipra. Još uvek ne znamo šta nam je činiti. Da li ima još neko ko je razmišljao o ovome ili nečemu sličnom,da podeli sa nama? Pozdrav svima🍀

(odgovor članu Ivona2509)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Azoospermija
20.2.2024 12:17:34   
17 joka
Ivona ma bravo  od pocetka sam imala dobar osecaj👏👏🍀🍀Mayo, ono u sta ja posle 13g borbe sumnjam je kad kazu da  100% ima rezultata  u to neverujem nikako.Nikakvu garanciju niko nemoze da daje sa sigurnoscu.Uvek sam za to da  se sve pokusa  ukoliko imate mogucnosti i finansija.Ali nemojte bezati ni od donacije ako nebude nista drugo moglo. Puno srece vam zelimo🍀🍀🍀

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Azoospermija
20.2.2024 12:20:27   
emily88
Pozdrav.. Mi smo nažalost u istoj situaciji, dve neuspešne microtese. Od druge je proslo mesec dana i ocajna sam. Uzeli smo u medjuvremenu neke prirodne preparate čisto da ne bude da ne činimo ništa. Čula sam i ja za terapiju matičnim ćelijama od Emrea ali nije imao konkretnu preporuku. Delovalo mi je kao da je to još uvek nedovoljno istraženo polje. Takodje u Nišu postoji neka klinika koja radi dnk molekularna testiranja i na osnovu toga možda nadje uzrok problema. Testiranja se kreću od 1000 do 1500 eur. Razmišljamo kako dalje.. Svima srećno u daljim postupcima i bravo za hrabrost i istrajnost!

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here