|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevenar 13
5.2.2014 21:12:14   
jovicaa
mislimo isto jecouser posted image
nego sad citam gore ova iskustva ljudi sa vakcinama, pa to je stvarno da se covek prepadne....
ja sam mislila da je nasa reakcija na mmr bila strasna, aleks imao 5 dana preko 39 temp i osuo se po celom telu. ovde vidim da su deca cak i u bolnici zavrsavala, na operacijama, stvarno straaaaasno.... morala sam da prokomentarisem iako je malo off. ali nije svejedno.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prevenar 13
5.2.2014 21:35:52   
Maslacak15
Kao infektivni biolog stvarno bih preporucila svima da patogene bakterije ne uzimaju olako. Sa antibioticima treba biti umeren u prvom redu zbog sirenja rezistencije ali to je neka druga tema. Pneumokok itekako moze biti opasan kod male dece i ljudi sa oslabljenim imunitetom. To je ista prica kao i za druge stvari, samo zato sto neko nije imao problema ne znaci da drugo dete nece jako tesko podneti. Ako postoji vakcina ne vidim sto je nebi primili. Problem je samo sto pneumokoke imaju veliki broj sojeva pa vakcina nije apsolutno efikasna ali sama po sebi nije problematicna ni nakoji nacin. Prevenar se nalazi u zvanicnom kalendaru vakcinacije u Nemackoj.
A dok se ja budem pitala doktori ce ratovati samnom na svakom pregledu i radice se bris grla i nosa kako bi mi dokazali da je u pitanju virus a ne bakterija posto mi se od odmahivanja rukom i " virusno je" dijagnoze odokativno dize kosa na glavi. I mojoj deci cu uvek rado dati antibiotik pre nego sto cu streptokoke leciti homeopatskim metodama user posted image . Ali da ne idem u off posto su tema vakcine....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prevenar 13
5.2.2014 21:43:35   
lesica
Ja samo da vas podsetim na izmene Pravilnika o imunizaciji, koji je stupio na snagu. Prema njemu dakle, je pneumokokna vakcina uvedena kao obavezna za svu decu koja su u tkz. rizičnim grupama, a prema proceni lekara.

Evo deo iz članka :

*** Sa izmenama pravilnika, stiže i još jedna novina – uvođenje vakcine protiv pneumokoknih oboljenja za onu decu koja su pod većim rizikom od oboljevanja ( iako je većina pedijatara i epidemiologa za uvođenje ove vakcine u obavezan kalendar imunizacije), zavisno od procene izabranog lekara odnosno od indikacija a to su: nedostatak slezine, srpasta anemija, hronične kardiovaskularne i plućne bolesti, šećerna bolest, problemi sa jetrom, problemi sa bubrezima, simptomatska i asimptomatska HIV infekcija, transplantacije organa i tkiva, maligna oboljenja, utvrđena stanja oslabljenog imuniteta... Odnosno u svim slučajevima kada bakterija Streptococcus pneumoniae u uzrastu između 2 meseca i navršenih 5 godina deteta može da da težu kliničku sliku.

Izvor

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prevenar 13
5.2.2014 22:07:49   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Kao infektivni biolog stvarno bih preporucila svima da patogene bakterije ne uzimaju olako. Sa antibioticima treba biti umeren u prvom redu zbog sirenja rezistencije ali to je neka druga tema. Pneumokok itekako moze biti opasan kod male dece i ljudi sa oslabljenim imunitetom. To je ista prica kao i za druge stvari, samo zato sto neko nije imao problema ne znaci da drugo dete nece jako tesko podneti. Ako postoji vakcina ne vidim sto je nebi primili. Problem je samo sto pneumokoke imaju veliki broj sojeva pa vakcina nije apsolutno efikasna ali sama po sebi nije problematicna ni nakoji nacin. Prevenar se nalazi u zvanicnom kalendaru vakcinacije u Nemackoj.
A dok se ja budem pitala doktori ce ratovati samnom na svakom pregledu i radice se bris grla i nosa kako bi mi dokazali da je u pitanju virus a ne bakterija posto mi se od odmahivanja rukom i " virusno je" dijagnoze odokativno dize kosa na glavi. I mojoj deci cu uvek rado dati antibiotik pre nego sto cu streptokoke leciti homeopatskim metodama user posted image . Ali da ne idem u off posto su tema vakcine....

U nasem slucaju nije bila potrebna terapija, nismo lecili streptokoknu infekciju homeopatijom, da ne bude zabune. Preporuka pedijatra - homeopate je bila da nema potrebe za antibiotikom iako je bris pozitivan zato sto se dete samo izborilo.
A sto se tice ovog sto je Lesica napisala za Prevenar, mislim da je ta opcija bila i ranije u opticaju zato sto mi je pedijatar kad sam se raspitivala i nameravala detetu da damo, napomenula da moze da nas provuce na teret Fonda bas zato sto herpesna infekcija ukazuje na oslabljen imunitet, a to je bilo 2011-e. No, nije bilo potrebe, i da, resili smo se herpesa homeopatijom. Kao lekar sam vise od godinu dana gledala nemoc zvanicne medicine da pomogne mom detetu. Samo simptomatski, mazanje do besvesti a uzrocno? Sipak! No kao i svaka majka, kopala sam kao luda dok nisam nasla resenje za nas problem.
Nemam nista protiv Prevenara, naprotiv, samo sam htela da kazem da nije svaka infekcija streptokokom fatalna. Treba stvari nayvati pravim imenom, ja jesam za to kad postoji indikacija da se da, najzad i meni je to bila opcija.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prevenar 13
5.2.2014 22:50:15   
jovicaa
ja jesam za to kad postoji indikacija da se da, najzad i meni je to bila opcija

user posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prevenar 13
6.2.2014 7:12:40   
serpica
Bas mi je drago sto ima podeljenih misljenja i sa svakom od vas se slazem na neki nacin,medjutim moje dete ne spada u grupu rizicnih beba i nemamo apsolutno nikakvih indikacija da primimo Prevenar,znaci pedijatar hoce da je da cisto preventivno. Verujem da vakcina nije opasna sama po sebi,verujem i da nece da izazove bog zna kakve reakcije,mene je samo zabrinulo to da su poceli da nude sve i svasta cisto "preventive " radi pa sam posumnjala da dr ima licni interes iz svega toga.Ne volim da me neko smatra budalom koja ce slepo da trci i kupuje sve sto mu se plasira samo zato sto "mozda" ima sanse da se razboli. Evo primera radi, starija devojcica puni za koji dan 9 god i ni jednom nije primila injekciju,antibiotik nije pila sigurno 4 godine,a isla je u vrtic od 18 meseci. Mladja ima 5 godina takodje nije primila injekciju nikad a antibiotik je pila letos kad je polomila nogicu,pre toga ni jednom,takodje ide u vrtic. Moja deca imaju jak imunitet nisu podlozna upalama uha,prehladama,bronhitisu i td..pa i ja sam prvu injekciju primila sa 25 god kad sam otisla na porodjaj,tako da se nadam da ce i Toma da povuce na njih i bude jaka i zdrava beba. Jer ovo sa vakcinama kako je krenulo za par meseci ce nam nuditi vakcinu protiv ko zna cega...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prevenar 13
8.2.2014 20:56:40   
serpica
Odlucila sam da ne primimo Prevenar,ne zato sto mislim da ne treba i ne zato sto mislim da nece da se raboli,jednostavno u ovom trenutku ne mogu da placam necije seminare,pedijatarske skole,izlete,putovanja,usavrsavanja,sada ne,svaka cast nasem dr,ali ovog puta mi je neki unutrasnji glas rekao NE.
Mozda kasnije kad napuni godinu i krene u vrtic.. A koliko sam cula vakcina ne stiti od same bolesti vec samo ublazava simptome u slucaju da se oboli...Hvala vam puno na savetima i misljenju,nadam se da necu da zazalim zbog svoje odluke.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prevenar 13
8.2.2014 21:20:46   
Torbica
Serpice, unutrasnji glas me u roditeljstvu jos nikada nije prevario. Verujem da nece ni tebe. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prevenar 13
8.2.2014 21:24:26   
serpica
Torbi user posted image i ja se nadam da nece.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prevenar 13
10.2.2014 14:20:09   
milicicak
T je primila Prevenar u petak, revakcina za dva meseca. Reakcije za sada nema... sad samo jos dve nedelje da sacekamo pa ponovo krece avantura vrtic

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prevenar 13
11.2.2014 20:44:16   
salle
nisam mogla da citam bas sve postove....

mi danas bili u institutu, i dr pulmolog nam savetuje prevenar 13.... ne znam sta mi je ciniti..... moram da porazgovaram i sa njegovim pedijatrom iz d.zdravlja....

ceo dan me glava boli.... cinjenica je da ima bronhijalnu astmu, ali nesto me strah od voih vakcina....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prevenar 13
28.4.2014 19:22:53   
superm

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Kao infektivni biolog stvarno bih preporucila svima da patogene bakterije ne uzimaju olako. Sa antibioticima treba biti umeren u prvom redu zbog sirenja rezistencije ali to je neka druga tema. Pneumokok itekako moze biti opasan kod male dece i ljudi sa oslabljenim imunitetom. To je ista prica kao i za druge stvari, samo zato sto neko nije imao problema ne znaci da drugo dete nece jako tesko podneti. Ako postoji vakcina ne vidim sto je nebi primili. Problem je samo sto pneumokoke imaju veliki broj sojeva pa vakcina nije apsolutno efikasna ali sama po sebi nije problematicna ni nakoji nacin. Prevenar se nalazi u zvanicnom kalendaru vakcinacije u Nemackoj.
A dok se ja budem pitala doktori ce ratovati samnom na svakom pregledu i radice se bris grla i nosa kako bi mi dokazali da je u pitanju virus a ne bakterija posto mi se od odmahivanja rukom i " virusno je" dijagnoze odokativno dize kosa na glavi. I mojoj deci cu uvek rado dati antibiotik pre nego sto cu streptokoke leciti homeopatskim metodama user posted image . Ali da ne idem u off posto su tema vakcine....

user posted image Iako nisam iz te struke, iskustvo sa starijim sinom je pokazalo da , kada detetu nije dobro, obavezno pre odlaska lekaru uradimo na svoju ruku krvnu sliku i CRP. Ipak, pokaze se odmah da li je virus ili bakterija.
Nama je bas danas pedijatar preporucila za mladjeg sina da kada napuni godinu dana, primi Prevenar odnosno SYNOFLORIX. Doc kaze da je za nase podrucje on delotvorniji.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prevenar 13
28.4.2014 19:26:18   
superm
Inace, bebac je sa 9 meseci imao u nosu Streptoccocus Pneumoniae, valjda sam dobro napisala, i, posto je bilo previse zelenog gustog sekreta, tako nesto jos nisam videla, primio je antibiotik oralno i antibiotske kapi za nos.
Inace verujem u homeopatiju. Zahvaljujuci nekim dobrim ljudima sa ovog forum, dosla sam do odredjene dr homeopate, imamo zakazano za 2 dana.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prevenar 13
28.4.2014 20:42:29   
Sanjica26 RR
superm jel idete kod one dr homeopate sto sam ti dala broj?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prevenar 13
22.2.2015 17:14:56   
mila83
Ima li neko jos iskustva sa vakcinom Prenevar? Beba mi je imala operaciju srca i kardiolog mi je jos ranije spominjala da bi bilo pozeljno da primi ovu vakcinu.Inace,kasnimo i sa ostalim vakcinama,mora proci tri meseca od operacije da bi pocela sa vakcinisanjem.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prevenar 13
22.2.2015 17:57:41   
milicicak
Mini buba je primila Prevenar nesto pre drugog rodjendana. Pisala sam gore. Nikakvu reakciju nje imala. Ako postoji indikacija, mislim da je jako koristan. Samo sto je skup :(

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prevenar 13
22.2.2015 19:57:33   
mila83
Milicicak, a koja je cena ? Da li to ide kao i Pentaksim, u tri doze ?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prevenar 13
23.2.2015 10:44:18   
milicicak
Mila, mislim da je oko 7000 jedna doza a prima se u tri doze.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prevenar 13
23.2.2015 11:44:26   
mila83
Lepa cena....pa dobro,sta se mora,mora se.Posavetovacu se sa pedijatrom kada bi poceli sa tim. Bitno da pomaze detetu.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prevenar 13
23.2.2015 15:29:03   
sasaaa
Broj doza zavisi od uzrasta deteta.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prevenar 13
31.10.2016 13:35:54   
Maraj
Nama ne ledijatrica preporučila da vakcinisemo L sa prevenafim odnosno sinflureksom. Ne znam sta da radimo
Do sad je imao jednu upalu usoju koju smo lecili mesec dana
Popio je 3 antibiotika za tih mesec dana jel smo nesto tezeecili upalu. Kaze ledijatrica da je sklon infekcijama i da ga vakcinisemo. Nisam pametna sta da radim. On sada ima 13 meseci. Kaze da se prima u dve doze a citam da ste gore pisale da se prima u tri doze. Jel vakcinisao ko skoro dete sa ovom vakcinom?

(odgovor članu sasaaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prevenar 13
31.10.2016 15:35:18   
gagana83
Una je primila Prevenar, ne secam se tacno da li jednu ili dve doze,davno je bilo ali sigurno nije bilo 3.
Nakon vakcinacije nije imala upale usiju kojima je bila sklona pre toga.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prevenar 13
1.11.2016 16:55:02   
Maraj
Hvala gagana na odgovoru.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prevenar 13
2.10.2018 10:54:48   
Mala Elena
Devojke, da li znate ko je distributer za Prevenar i da li ste otkrile neku jeftiniju cenu te vakcine negde? Pedijatrijska sestra mi rece da je cula za to ali ne zna tacno gde. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prevenar 13
13.10.2018 12:11:44   
Filadendronka
Ne znam da li je dozvoljeno pominjati nazive apoteka, ali pre pola sata sam nazvala njih nekoliko u Bg. Svuda su cene od 6.100 ( on jeftina apoteka u Sindjelicevoj) do 6.500 din ( ime apoteke kao caj za umirenje, opustanje) . Moje dete ima skoro 2.5godine i cesto ga muci curenje nosa. Sad mu je u brisu nosa nadjena streptokoka i dr nas usmerava da privatno primi Prevenar 13. Nikad nije imao problem sa usima, plucima, pa ne znam da li ga vakcinisemo ili ne. 

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here