|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2013 19:51:05   
viking
Mirkam, ja sam isto probala prvo s cveklom i slično, ali uopšte nije pomoglo, naredna krvna slika mi je bila duplo lošija od prethodne, tako da sad pijem Heferol. Kaže doktorka "jedan Hefrrol ti je kao da si pojela tonu cvekle"-

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.12.2013 9:22:48   
madre
i ja sam pre 20ak dana radila gvozdje jer se nisam osecala dobro, vrtelo mi se u glavi, bila sam sva malaksala... na svoju ruku sam uradila analizu i gvozdje je 4. sada grickam ferum lek i bolje mi jeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.12.2013 10:05:43   
mirkam
Viking,kako si podnosila Heferol? Meni nesto frka, kazu te mucnine, te zatvor i sl.Zato mi se ne pije..

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.12.2013 10:10:00   
viking
Ništa od toga nisam imala. I moj muž ga pije još odavno zbog nekih operacija koje je imao, i on odlično podnosi, nemamo nuspojave ni ja ni on.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.1.2014 10:00:39   
zmajče
MENI JE HEMOGLOBIN 111 a gvožđe 29, kako da povećam hemoglobin?

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.1.2014 10:08:19   
daca77
I moje gvozdje je ispod donje granice-9,9. Pijem vec 2 dana Ferolin C, pa cu videti.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.1.2014 10:16:28   
New Mom
Zmajce, ti si trudnica, tako (ne vidim imas li ticker sa tel)? To nije nizak nalaz Hgb za trudnocu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.1.2014 19:23:31   
zmajče
new mam draga da trudnica sam danas vadila hemoglobin pao na 104,gvoždje palo na 9 uzas

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
10.1.2014 0:17:33   
Azra_
Ja uradila analize, kontrola uobičajena. Gvožđe mi je od kad pamtim bilo na granici, ali sada je baš nisko 2,8! Primala sam ranije injekcije, čuda, OHB12 za vezivanje gvožđa uz gvožđe, bude ok neko vreme pa opet padne. Ja sam se navikla na to, samo dr digne dreku. I u trudnoći sam bila na granici, nisam ništa pila osim Femibiona(kompleks vitamina).

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.1.2014 19:37:03   
zmajče
prepisan mi je ferum sandoz samo ne znam do kada treba da ga pijem i kada pravim pauzu

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
12.1.2014 21:28:11   
mamica 91
Znate li mozda da li trudnice smeju da piju kupinovo vino ( malu casicu, kao za rakiju, dnevno) ? cula sam da to bas popravlja krvnu sliku...ja u petak bas radila nalaze i hgb 98 (a tek sam 20.nedelja)... a ne podnosim nista od tih preparata skoro sve sam probala i heferol, legofer, tothemu od svega povracam po sedam dana od poslednjeg uzimanja i temperatura mi skoci, ali identicni simptomi za svaki lek user posted image ... jedino revita mi je pomagala, maticna mlec sa dodatkom gvozdja, moram je sutra kupiti... ali bih rado probala i sa ovim kupinovim vinom ako smemo da pijemo u trudnociuser posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
9.2.2014 10:43:22   
dunja RR
Meni je dr. prepisala Heferol, svako jutro pola sata pre doručka sa čašom nezaslađene limunade. Evo treći dan pijem, ok se osećam, čak imam svakodnevno stolicu (prethodnih mesec je bila na dva dana), a ja se preporodim kada mi je stolica redovbna. Videćemo da li će tako i ostati ..
Inače mi je gvožđe bilo ok, ali eto dr. uvela ..

IZVORNA PORUKA: mihi

Tothema ima manje gvožđa nego Heferol koji se super podnosiuser posted image .



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 14:36:09   
Mille
Ja sam danas dobila rezultate krvi i urina. I malokrvna sam :( Nikad do sad nisam bila malokrvna, mada nikad do sad nisam bila ni trudna :) Uglavnom ja htela da to sredim priordnim putem, mnogo vise cvekle sa jabukom i sargarepom i limunom i kinoa i alge i spanac itd, medjutim dr kaze ne, to nije dovoljno, tothema. Ima uzasan ukus ali je navodno najbolja za trudnice. Ne znam nista o tome, a citam da izaziva zatvor. Sa kojim ja vec bijem bitku. Kako vi podnosite tothemu, ima li nesto bolje?

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 14:45:22   
mamica 91
Mileee ja sam anemicna od kad znam za sebe, ali te preparate za krvnu sliku nkako ne podnosim i od svega povracam....pisala sam tu negde gore, meni je jedino revita odgovarala, to se pravi slcno kao cedevita (u apoteci s kupuje naravno) a ima ukus sumskog voca sad mi hgb 109 a pre nekih 6-7 nedelja je bio 98... nije lose, tj kod mene i ne moze bolje...

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 15:23:22   
Mille
Mamice puno hvala na brzom odgovoru..probacu nekih 10 dana da pijem svaki dan sok od cvekle, caj od koprive, tinkturu koprive, kakao, semenke bundeve itd, da setam pa cu videti kad prekontrolisem krvnu sliku. I kontrolu cu raditi kod prijateljice koja ne radi kompjutersku analizu vec pod mikroskopom, ne verujem mnogo tim kompjuterima i njihovom bazdarenju. Ako se ne popravi onda cu videti da uvedem neki preparat. Citala sam o reviti, ona mi je prva i pala na pamet. Javicu vam rezultate. Inace se super osecam.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 15:30:55   
Mama.Veki
Ja bih mogla da vam preporucim Floradix , tonik sa zelezom.
Mnogo je lepog ukusa, kako sokic. I bas se preporucuje i sportistime i trudnicama i deci. Na biljnoj bazi.
Ja sam davala i sinu i tako mu se lepo popravila krvna slika, i od tada uopste nije imao problema.
Lepo se podnosi, ne pravi tvrdu stolicu, kako sto obicno drugi preparati sa gvozdjem prave.
Evo ovaj. Kostao je negde oko 10 evra, skoro mesec dana koriscenja.
user posted image

< Poruku je uredio Mama.Veki -- 21.2.2014 15:31:39 >

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 15:37:38   
superm
To je na bazi cvekle i ...?

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 15:39:52   
tillia
Meni je poslednji put hemoglobin bio 110.
Dr.mi je uvela Feroglobin,uz obrok i C vitamin.Stolica mi je ok.
Ja sam jos svakako napravila med i seme koprive pa to svako jutro po kasicicu pojedem.

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 15:48:34   
superm
med i seme koprive. cula sam da je odlicno.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 16:00:21   
madre
ja sam u trudnoci po preporuci lekara grickala ferum lek.
zna li neko za onu foru sa jabukom i 7 eksera, kazu da cuda cini, ja nisam probala?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 22:31:24   
Jeltje

IZVORNA PORUKA: madre

ja sam u trudnoci po preporuci lekara grickala ferum lek.
zna li neko za onu foru sa jabukom i 7 eksera, kazu da cuda cini, ja nisam probala?


Kakva ti je to vradzbina sa ekserima? hahah user posted image ...salim se...ali cudno zvuci user posted image


_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 22:34:51   
Jeltje
IZVORNA PORUKA: MilleJa sam danas dobila rezultate krvi i urina. I malokrvna sam :( Nikad do sad nisam bila malokrvna, mada nikad do sad nisam bila ni trudna :) Uglavnom ja htela da to sredim priordnim putem, mnogo vise cvekle sa jabukom i sargarepom i limunom i kinoa i alge i spanac itd, medjutim dr kaze ne, to nije dovoljno, tothema. Ima uzasan ukus ali je navodno najbolja za trudnice. Ne znam nista o tome, a citam da izaziva zatvor. Sa kojim ja vec bijem bitku. Kako vi podnosite tothemu, ima li nesto bolje?


Ja sam pre mesec i po dana imala hemoblogin 96, eritrociti i hematokrit isto ispod donje granice, a gvozdje 8...I dr mi je rekao Tothema. Cak mi je rekao tri puta dnevno, ja nisam pila toliko, ali mogu ti reci da moze da se podnese i nije uopste nista strasno. Ja sam je pila ujutru i uvece sa limunadom, jer se bolje apsorbuje sa vit C...nisam imala ni mucnine, ni zatvor, nista...

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 22:41:36   
Jeltje
A sada moj slucaj...

Danas sam vadila krv i posle mesc dana koriscenja Totheme, gvozdje mi je skocilo sa 8 na neverovatnih 35.42...ja nemam pojma koliko je to nenormalno user posted image ali mi nije svejedno, jer je iznad gornje granice. Takodje mi je hemoglobin skocio sa 96 na 110, a eritrociti i hematokrit su se takodje popravili...tu su pri donjoj granici. Pravila sam pauzu 7-8 dana da bi izvadila krv.

Ono sto me najvise uplasilo je sto na nalazu pise: U serumu nema okom vidljive hemolize. Molimo proveriti da li pacijentkinja uzima preparate koji sadrze gvozdje i ponoviti uzimanje uzorka za odredjivanje gvozdja bez staze.

Da li neko ima pojma sta to znaci??? Pooomagajteee user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 23:00:58   
Jole84
Jelt nemam pojma user posted image baš ti je skočilo,javiće se već neka koja se razume,nemoj da brigaš.
Mile ja uzimam sirup Ferum,blagog je ukusa,jeste mi stolica malo tamnija i čas proliv/čas zatvor ali nije strašno,podnošljivo je,navikavam se još,a uskoro radim ks pa ću da vidim stanje.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.2.2014 23:04:11   
Jeltje
Jole, nadam se da ce se javiti neko ko se razume...Bas mi nije svejedno. Ali bice valjda ok. user posted image I tebi drzim fige da ti ks bude dobra. user posted image

Najgore mi je to sto se zadnjih par dana bas osecam umorno bez ikakvog razloga, pa se pitam da nije od tolikog skoka gvozdja user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here