|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor
10.11.2013 22:09:12   
anci kv
ne zna se koja je muka gora!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Zatvor
10.11.2013 23:16:29   
vikiveki
I ja sam i pre trudnoće imala problema sa zatvorom, a da ne govorim kako mi je bilo u trudnoći,probala sam i ja sve i svašta ,i čajeve i šljive,čak sam i sama pravila probavitu,smućkam laneno seme,kim i integralno brašno,ali ništa mi nije pomoglo.
Od skoro sam pronašla idealno rešenje,neznam da li ste čule za speltu? Spelta mi je zadnjih pola god. dosta pomogla u rešenju tog problema.To je žitarica vrlo slična pšenici,ja je jedem uveče i pomaže odlično.Ja koja nekad po 5 dana neidem u wc sada idem svaki dan po nekoliko putauser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Zatvor
11.12.2013 10:00:28   
mirkam
Ja nemama zatvor ali ne znam gdje bih drugo postavila ovo pitanje.
Desilo mi se prije neki dan da sam na papiru posle stolice nasla trag krvi. Ne znam sta to moze biti i da li da brinem. Nikada nisam imala redovnu stolicu pa ni sada u trudnoci, ali nikada nisam imala nikakve probleme sto se tice toga.
Jel se nekom desilo nesto slicno?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Zatvor
11.12.2013 10:11:28   
New Mom
Ja imam redovno problem sa zatvorom i cvrstom stolicom i desava se da dodje do krvarenja zbog hemoroida. Tu ti moze pomoci da malo promenis ishranu, da stolica bude meksa, da mozda koristid kreme kao sto je faktu mast, i sl.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Zatvor
11.12.2013 10:26:30   
mirkam
Mozda ce glupo zvucati ali ja pojma nemam ni sta su ni kakao izgledaju ti hemoroidi.Spolja mi se cini sve okuser posted image ,ali sam ula da oni valjda mogu biti i unutrasnji, pa ce biti da je to. Inace nemam uopste tvrdu stolicu, nego bas onako normalnu.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Zatvor
11.12.2013 10:43:55   
Leax
IZVORNA PORUKA: mirkam

Mozda ce glupo zvucati ali ja pojma nemam ni sta su ni kakao izgledaju ti hemoroidi.Spolja mi se cini sve okuser posted image ,ali sam ula da oni valjda mogu biti i unutrasnji, pa ce biti da je to. Inace nemam uopste tvrdu stolicu, nego bas onako normalnu.


Mirkam evo jednog linka gde je najkrace objasnjena klinicka slika hemoroida klik a ako ti se ponovi to krvarenje najbolje bi bilo da odes kod svog dr da se posavetujes user posted image

< Poruku je uredio Leax -- 11.12.2013 10:46:34 >


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Zatvor
11.12.2013 12:13:35   
mirkam
Leax hvala za link,dobro objasnjeno.
Samo mi je jednom desilo,al ako se ponovi recicu sigurno doktoru.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Zatvor
21.12.2013 10:25:15   
Mille
Pozdrav drage trudnice. Ja sam imala problem sa stolicom i pre trudnoce a isto se nastavilo i sada. Ponekad pomogne Donat. Poneka pomesam mekinje i seme lana sa jogurtom. Jedem suve sljive i smokve i pijem dosta vode i ostalih tekucina. Jedem mnogo povrca i voca jer ne jedem meso. Jedem i bademe, lesnike, indijski i brazilski orah. Sve po ps-u ali problem i dalje postoji. Mama mi je savetovala caj od suvih sljiva, to jos nisam probala ali moracu..

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Zatvor
26.12.2013 18:39:48   
dunja RR
Evo ja se u 14. nedelji susrećem sa ovim problemom. Elem jutros na šolji provedoh u dva maha po sat vremena, jedva izbacih na kraju, ali su naponi bili jaki, i bolni, još uvek me sve boli a mislim i da mi je iskočio hemoroid. Inače imam brz metabolizam i uvek redovnu stolicu. Ok, počeću da primenjujem šta sve treba, nego me zanima da li su ti naponi koji su toliko bili jaki da su suze išle na oči od bolova, dva sata, mogli da izazovu kontrakcije ili na drugi način mogli da štete bebi? Nisam osećala stvrdnjavanje stomaka posle a nisam imala ni bolove bilo koje vrste nakon što se agonija završila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.12.2013 18:47:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Zatvor
26.12.2013 18:49:54   
anajid
Dunja ja sam sa blizancima imala uzasne zatvore,meni vala nije nista pomoglo od preparata.Dobila sam uzasne hemoroide i sad muku mucim s tim.Sto se tice tih napora,napona to ne bi trebalo smetatibebi,toga sam se i ja uzasno bojala,posto sam se znala napinjati kao da se poradjam,strasno.
Jedi kasastiju hranu,puno tecnosti....Nadam se da neces proci kao ja.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Zatvor
26.12.2013 18:53:16   
dunja RR
Hvala draga. A baš vala boli, ja sam pomislila da ni porođaj tako ne može boleti kao ovi jutrošnji naponi. Par puta samo što se nisam onesvestila od bola, imala sam osećaj kao da ću da eksplodiram.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Zatvor
26.12.2013 18:59:49   
Maslacak15
Dunja draga nebi smelo nista da smeta bebi. Zatvor je redovna komplikacija, organizam je pripremljen na to, progesteron usporava crevnu peristaltiku. A probaj da primenis neke od saveta devojaka da bar malo olaksas situaciju. user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Zatvor
26.12.2013 19:01:13   
dunja RR
Hvala punooo user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Zatvor
26.12.2013 19:01:47   
minnica
Ja sam isto u trudnoći kuburila i dosta mi je pomogla Donat voda i za mučnine i za zatvor.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Zatvor
26.12.2013 19:38:30   
zece
Dunja pij na utro na gladno po edna casa voda kompot vari od suvi slivi pij jadi kiselo mleko jogurt

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Zatvor
26.12.2013 20:17:12   
dunja RR
Evo kupih Donat, u al je jaka, jel je mešate sa običnom ili pijete samu?

Imam suve šljive, domaće, svekrvine, ujutru ću ih skuvati.

Hvala devojčice user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Zatvor
26.12.2013 20:19:23   
Ana RR
Ja htedoh danas da ti kažem za Donat, pa zaboravih... ja nisam mogla da je pijem, bilo mi je muka od tog ukusa.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Zatvor
26.12.2013 20:22:03   
wivern
Dunjci ja bas pre neki dan sa Trcom se prisecala tog froznog problema I ona mi je isto rekla za donat vodu...I spomenula je neke cepice (bas za ne daj boze situaciju) ali sam zaboravila koje..
Ne smem ni da pomislim kako ti je...ja jos nisam ni pocela sa stimulacijom a vec se plasim sledeceg zatvora user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Zatvor
26.12.2013 20:30:42   
dunja RR
Mni je ukus ok, i ranije sam probala kod jedne naše RR trudnjače i svidela mi se, ali mi je sada nešto previše gazirana, pa kontam da li da je pomešam sa običnom?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Zatvor
26.12.2013 21:46:45   
minnica
Dunja, samo je sipaj u čašu pa ostavi malo da izvetri, pa onda popij.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Zatvor
26.12.2013 22:14:54   
New Mom
Dunjce, kupi Mivelu, ona ima 300mg Mg, a Donat 1000, pa je Mivelu lakse biti. A postoji i u negaziranoj varijanti.

Ima i tema ovde dal o Miveli il Donatu, ne mogu sad da se setim.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Zatvor
26.12.2013 22:56:07   
Torbica
Dunja, meni je sveze voce i sveze cedjeni sokovi iz sokovnika uticalo na to da ni u jednoj trudnoci nisam imala problem zatvora. Hemoroide koje do pred kraj prve trudnoce nikad nisam imala, dobila sam jer imam zavaljenu matericu pa je mehanika tj pritisak povece bebice uticao na to. I pila sam magnezijum sumeci preventivno u poslednjem trimestru, on em je laksativ em je miorelaksans tj opusta misice i u neku ruku je preventiva kontrakcija. Naci ces vec nesto sto ce ti pomoci. Nazalost, nekoj trudnici radi jedno, nekoj nesto sasvim drugo.
A o hemoroidima da ne pricam... Porodjaj je ipak "prirodna" bol, ja sam isla sva tri puta bez epidurala svesno, a hemoroidi su uzas zivi... To pred kraj prve trudnoce sam u 38 nedelji imala inciziju tromboziranog hemoroida... E, i posle svega kad mi se pojavise i pred kraj druge trudnoce, pita me hirurg, sto nisi dosla pre trudnoce da sredimo?! user posted image Pa rekoh, niste rekli i nisam mislila da mi je to obavezno desavanje.... E ne lezi vraze, pred trecu trudnocu sam otisla, operisala kad mi je sin bio sest meseci, i sa njegovih devet ostala trudna treci put. Predivno jenemati hemoroide, ja sam se mojih resila zauvek! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Zatvor
26.12.2013 23:41:30   
madre

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo kupih Donat, u al je jaka, jel je mešate sa običnom ili pijete samu?

Imam suve šljive, domaće, svekrvine, ujutru ću ih skuvati.

Hvala devojčice user posted image

znam da ih neko kuva, ja npr. nisam... sto ne pojedes par komada pre spavanja, taman da prorade preko noci, pa ce ujutru biti veselouser posted image
suve sljive kod nas najbolje resavaju te probleme! i kod mog bogija pale samo takouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Zatvor
27.12.2013 0:22:03   
dunja RR
Pojela sam kivi, popila pola flaše Donata, mleko, tri suve šljive, stvarno će biti veselo user posted image


Nego, izgleda mi se malo raskrvario taj hemoroid od jutros, i sada baš boli. E danas mi baš nije dan.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Zatvor
27.12.2013 0:25:36   
madre
lele, to nece ni sacekati jutrouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here