|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor
11.12.2011 19:08:04   
JellKo
Ja sam sada 10+1, i ovih dana primjecujem se da problemi sa zatvorom polako smanjuju. A prvih dana sam plakala koliko me to mučilo. Uglavnom, ja svaki dan jedem nešto od sljedećeg: suve šljive ili kompod od njih, suve smokve, jogurt sa kašikom lanenog i susamom, zobene pahuljice ili musli, pomorandze.
Meni ni prije trudnoce, a ni sada nisu pomagala rjesenja poput solje mlijeka, tople vode i sl. Nista! Samo ako kontinuirano radim na poboljšanju ishrane, onda nemam ni problema sa zatvorom.

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Zatvor
12.12.2011 6:32:25   
jabukica
Meni je najviše pomogla pečena bundeva kod zatvora, nes 3u1 se pokazao da može da mi olakša problem, ali bundeva je zakon. Ranije su mi pomagale i ovsene pahuljice, al sada slabo.

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Zatvor
12.12.2011 9:37:17   
smeskicTB
jabukice, zato treba da kombinujemo vise toga..najbitnije je da se creva prazne..kako odmice trudnoca, jako je bitno..da se ne stvara pritisak, pa i hemoroidi..

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Zatvor
18.12.2011 6:25:34   
jabukica
Pa kod mene je dobro što imam redovnu svakodnevnu stolicu, čak i kad je bila jako tvrda, malo je bilo gadno, jer sam imala potrebu da se napinjem, a mislim da ne bih smela. Sad se, da kucnem, sredila pa više nije tvrda. Gledam da svako jutro odem u wc, čak i ako trebam da idem negde rano, trik kojeg se držim je jakobs 3u1 i posle 5 min završim u wc-u, to kod mene uvek radi user posted image .

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Zatvor
18.12.2011 17:27:07   
Makica99
Ej, stvarno jabukice, pa jel opasno da se napne? Meni je stolica malkice problematicnija poslednjih nekoliko dana, pa moram malo da poguram user posted image I bas sam razmisljala, nije valjda da je opasno?

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Zatvor
19.12.2011 7:07:49   
jabukica
Ne bi trebale da se napinjemo, prvo zbog hemoroida, a ne znam da li je štetno, da li može izazvati kontrakcije i sl. neki kažu da može, nemam pojma user posted image Zato brže bolje traži neko rešenje, u krajnjem slučaju, možeš i od doktora tražiti da ti preporuči neki probiotik i sl. bolje nego da se napinješ.


< Poruku je uredio jabukica -- 19.12.2011 7:08:29 >

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Zatvor
19.12.2011 11:30:26   
slavica.
Ja imam utisak da oduvek imam problem sa zatvorom... Probavala sam da ga resim na razne nacine,ali zadnjih godinu,pa i malo jace ga resavam sa "sena help" kolacicima koje nalazim u zdravoj hrani. Uvece pojedem jedan,i ujutro bez ikakvih propratnih problema resim stvar user posted image
Probala sam i sa cajem od sene,i jeste on resavao problem,ali on mi je stvarao strasne grceve ceo dan. Sada tih problema nema. A mislim da mi se u poslednje vreme,sve to malo i regulisalao....

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Zatvor
19.12.2011 15:36:57   
smeskicTB
slavice, sigurno znam da sena ne sme u trudnoci. jaka je i moze izazvati kontakcije!

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Zatvor
20.12.2011 11:47:20   
slavica.
Smeskic hvala ti na obavestenju,ja stvarno nisam znala...mada,evo sada ni ne uzimam cesto,posto mi se sve to malo izregulisalo... U tome nije samo sena,ima i suva sljiva,suva smokva,i sena,i sve je stavljeno izmedju ooblatni... e sad,koliko cega ima,to ne znam. U svakom slucaju,hvala ti,a ja cu bas pitati doktora kad budem isla sledeci put,sta bi mogla da pijem da mi pomogne.

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Zatvor
20.12.2011 11:51:55   
Alexxa
Slavice, nisam videla te kolačiće, koja im je cena, moja sestra od poslednjeg porođaja nikako ne uspeva da reguliše hemoroide i opstipaciju?

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Zatvor
20.12.2011 11:57:37   
slavica.
Izmedju 20 i 25 dinara komad,kako gde. Meni stvarno pomazu,i sto je najvaznije,od njih nemam grceve,kao sto mi je recimo bio problem sa cajem.

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Zatvor
20.12.2011 12:00:28   
Alexxa
Sjajno i jeftino, moram joj reći da proba, i ona je probala senu, ali od nje ima bolove, grčeve i nekontrolisanu stolicu ceo dan, pa je obično pila subotom uveče,jer nedeljom ne radi...

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Zatvor
20.12.2011 12:06:24   
slavica.
Pa da,tako sam i ja sa tim prolazila,ali tada sam mislila da mi je to jedino resenje... Mozes zamisliti kako sam se odusevila kada sam ovo otkrila user posted image
Ali u svakom slucaju,mogu ti reci da ni ovo ne koristim previse cesto,nego kada vidim da bas,bas vise ne mogu da izdrzim,da sam naduvena kao balon...jer mislim da ako se previse cesto koristi bilo sta,creva se ulenje,i da tako kazem,cekaju da ih nesto natera.

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Zatvor
20.12.2011 16:58:05   
smeskicTB
slavice. tako je najbolje-posavetuj se sa dr.
znam kakvi su to kolacici..

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Zatvor
16.2.2012 9:19:51   
Anoniman
Dakle , imam muke u poslednje vreme sa zatvorom . Odnosno imam jaako tvrdu stolicu , idem jednom u dva dana otprilike ali jeeedva . Guza me jako boli user posted image Probala sam toplu vodu , slatku kamilicu , pomorandze na prazan stomak ili uvece , kivi na prazan stomak , kompot od sljiva, suve sljive .. Ne znam sta jos da uradim da omeksam situaciju user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Zatvor
16.2.2012 10:17:07   
Anoniman
mislim da ne pomaze nista instantno. probaj to isto voce koje si jela ujutro da pojedes pred spavanja i ujutro na prazan zeludac, pa onda da popijes kafu. i u toku dana gledaj da ne jedes suvu hranu, nego supice i kuvano nesto.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Zatvor
16.2.2012 10:20:59   
Sesilija 83
Meni je u pocetku to resio sirup portalak sme u trudnoci
A sada svaki drugi ili treci dan ujutru popijem po jednu kasiku njega ali mi je obavezni dorucak musli sa susenim vocem u koji iseckam jednu suvu sljivu i prelijem sa toplim mlekom i hvalaBogu idem obavezno svakog jutra....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:26:07   
branki*
ja pijem skoro svako jutro jogurt sa lanenim semenom,to je odlicno za stolicu,moze i 2 puta na dan.dobre su i ljute pepricice,malo bolucka,ali bar obavis posao.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:43:23   
Anoniman
Jedem ljuto stalno i kuvano , samo kuvam po ceo dan , jedino to voce da jedem i uvece i ujutru , probacu .

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:46:19   
branki*
probaj i laneno seme,ako ti ne pomogne,a stvarno bi trebalo,meni jeste,ne moze ni da ti steti,kazu da je bas zdravouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:47:08   
Anoniman
Gde da kupim to seme ?

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:49:47   
branki*
imas u svim prodavnicama zdrave hrane.uopste nije skupo,uzmi oko 200gr,trajace ti bas dugo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:51:11   
Ana RR
Ribizla, imaš u zdravoj hrani.

Ja sam kupovala ovsene, lanene, ražane pahuljice i svako veče jela sa jogurtom, ujutru sam jela voće i to mi je pomoglo.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Zatvor
16.2.2012 11:52:12   
Anoniman
E pa bas cu da kupim user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Zatvor
16.2.2012 12:14:16   
Maya21

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Evo još nešto iz školice, za zatvor:

Zatvor
1.
- čaša mlake vode na prazan stomak
- kompot od dunja ili šljiva
 
2.
- 150gr sena čaja
- 100gr suve smokve
- 100gr suve šljive
- 1 kašika meda
Praviš kuglice, menje nego što su Rafaelo, 1 ujutru, 1 uveče (držati u frižideru)




ovo sam i ja dobila u skolici i pomaze user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here