|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
21.4.2010 23:39:55   
dacica
cipi ti si 9+6,kao po tikeru...tako i meni dr.racunaju

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Double test
21.4.2010 23:41:19   
cipiripi
da, ali moja dr zaokruzila na 10 nedelja, i danas u lab kad sam rekla 9+6..i oni zaokruzise... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Double test
22.4.2010 12:42:04   
cipiripi
i tako...stigao meni double test

user posted image

ja koja nikad nisam verovala u te matematicke proracune sad su me ti isti malo izbacili iz takta...
nalaz je sledeci....

PAPP-a 0.3 mIU/ml   (corr.MoMs-0.38)
fb-hCG 201.3 ng/ml (corr.MoMs-3.08)

double test at term 1:62
age risk at term 1:1241

The calculated risk for Trisomy 21 is above the cut off which represents an increased risc.
The free beta HCG level is high.
The Papp-a level is low.
The calculated risc of trisomy 18 is < 1:10000, which indicates a low risc.



E sad zasto sam ja poludela...
Double 1 se radi od 9-11 nedelja...to je prvi double koji sam ja radila...drugi double se radi od 12-15 nedelja..triple se radi u 16...valjda ...ovo sam se pogubila skoroz..
Nebitno uglavnom radila sam ga u toj ranoj fazi...
Cula sam se sa mojom doktorokom koja je u ovoj nedelji mogala samo da mi da vrednost CRL...koji je iznosio 3cm.
Ona se cula sa geneticarkom i laboratorije koja je rekla "nemojte mnogo da verujete u ovo jer program u kojem ja radim detektuje samo plod veci od 3.8cm, nekazem da je rezultat lazan, ali najbolje je ponoviti kasnije, desava se da program izbaci anomaliju jer nije detetktovao plod u velicini koja je potrebna"

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I kako covek da ne po*izdi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja dr nije mogla da izmeri u ovoj nedelji "ono vezano za kicmu" neznam kako se zove...
Sutra idem u "Jovanovu" sa njom na vrhunski UZ ciji aparat to moze da izmeri pa cu da vidim da li sam i koliko baksuz...

Ja stvarno ne mogu da verujem sta me sve nece snaci..zaista...
Bas sam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Double test
22.4.2010 12:46:55   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: cipiripi

i tako...stigao meni double test

user posted image

ja koja nikad nisam verovala u te matematicke proracune sad su me ti isti malo izbacili iz takta...
nalaz je sledeci....

PAPP-a 0.3 mIU/ml   (corr.MoMs-0.38)
fb-hCG 201.3 ng/ml (corr.MoMs-3.08)

double test at term 1:62
age risk at term 1:1241

The calculated risk for Trisomy 21 is above the cut off which represents an increased risc.
The free beta HCG level is high.
The Papp-a level is low.
The calculated risc of trisomy 18 is < 1:10000, which indicates a low risc.



E sad zasto sam ja poludela...
Double 1 se radi od 9-11 nedelja...to je prvi double koji sam ja radila...drugi double se radi od 12-15 nedelja..triple se radi u 16...valjda ...ovo sam se pogubila skoroz..
Nebitno uglavnom radila sam ga u toj ranoj fazi...
Cula sam se sa mojom doktorokom koja je u ovoj nedelji mogala samo da mi da vrednost CRL...koji je iznosio 3cm.
Ona se cula sa geneticarkom i laboratorije koja je rekla "nemojte mnogo da verujete u ovo jer program u kojem ja radim detektuje samo plod veci od 3.8cm, nekazem da je rezultat lazan, ali najbolje je ponoviti kasnije, desava se da program izbaci anomaliju jer nije detetktovao plod u velicini koja je potrebna"

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I kako covek da ne po*izdi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Moja dr nije mogla da izmeri u ovoj nedelji "ono vezano za kicmu" neznam kako se zove...
Sutra idem u "Jovanovu" sa njom na vrhunski UZ ciji aparat to moze da izmeri pa cu da vidim da li sam i koliko baksuz...

Ja stvarno ne mogu da verujem sta me sve nece snaci..zaista...
Bas sam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



cipi, ne brini, bice sve ok, samo je tvoja dr malo pozurila sam double testom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Double test
22.4.2010 12:47:20   
Mari86
sad mi je jasno....user posted image
mada se ja ne razumem mnogo...nadam se da ce sve biti ok..
ti samo hrabro i pozitivno razmisljaj...
mozda je ta iz labaratorije u pravu...
a sad ja nisam razumela kada si ti trebala da radis taj double taj sto si sad radila,mislim kada kasnije?


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Double test
22.4.2010 12:55:41   
Anoniman
Cipi...nemoj da se nervirash... ja mislim da si rano radila double test...a i inache ja nemam poverenja u te matematichke testove.... bitno da je na uz sve ok user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 656
   RE: Double test
22.4.2010 12:56:35   
cipiripi
pa verovatno kad beba bude veca .. pojma nemam...
sutra cu sve ponoviti...ako uspeju da me ubodu negde jer su mi vene otisle u aut od silnih davanja uzoraka krvi...
s*rem im se u te matematicke proracune...
da nemam ovaj problem koji imam sa krvlju lako je meni da odem na amneo ili horionske cupice..ali ovako...to je jako rizicno za mene jer moram da prekinem terapiju sa fraxiparinom zbog te intervencije...
valjda ce biti ok...
i UVEK ALI UVEK kad sam sigurna da se rezultat da mi bude ok on ne bude..a kad se tresem kao je*ena zechica..bude sve dobro...

bez veze..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Double test
22.4.2010 12:57:08   
mihi
Cipiripi ne brini verovatno je sve ok to se dešava u mnogo slučajeva zbog toga što dabl test rade ne stručniu ljudi i laboratorije. Ako ti je neka frka potraži dr Sašu Ljubića radi uJevremovoj specijalnoj bolnici. On će to razrešiti bez problema.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Double test
22.4.2010 13:02:10   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Cipi...nemoj da se nervirash... ja mislim da si rano radila double test...a i inache ja nemam poverenja u te matematichke testove.... bitno da je na uz sve ok user posted image


kao sto ti je smeshkica napisala vazno je da je na uz-u sve u redu... double i triple testovi su samo statisticki podaci... kod mene su oni bili odlicni al je uz pokazao cistu i lekari vise ne obracaju paznju na double i triple testove koje sam radila... samo bez nerviranja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Double test
22.4.2010 13:03:57   
marince1
user posted image Cipi draga,zao mi je sto te sekiraju bzv...

Neznam jesi li citala ranije,meni je triple bio blizub
Ponovim ga u Kragujevcu i bude odlican!!!I hvala bogu,beba je ziva i zdrava!

Ali moj horor dok nisu stigli ti srugi rezultati...
Tako da te razumem user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Double test
22.4.2010 13:05:29   
cipiripi
sve ja to znam...ali...u malom mozgu stoji.... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Double test
22.4.2010 13:11:52   
Iva979
Znam da ti nije neka uteha, ali imam dosta drugarica kojima double nije bio ok (krivica laboratorije user posted image ) pa se posle ispostavi na uz da je sve ok...
Drzi se i nadam se da je sve u najboljem redu user posted image
Nisam znala da moras da prekines terapiju ako ides na hor.č. ili amniouser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Double test
22.4.2010 18:17:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

mozda je to taj NT...neznam...



NT je nuhalni nabor. On treba da je ispod 3mm (ako se ne varam). Ako je viši, ukazuje na decu ometenu u razvoju.

Kontam Snelle. user posted image

Double 1 se radi od 9-11 nedelja...to je prvi double koji sam ja radila...drugi double se radi od 12-15 nedelja..


Prvi put čujem da postoji Double 1 i Double 2. Ne razumem zašto su te cimali na Double 1 ako su znali da može da da netačan rezultat. user posted image

IZVORNA PORUKA: cipiripi


sutra cu sve ponoviti...



ZAŠTO SUTRA? Mislim, sada forsiraš, nemoj me krivo shvatiti, ali, dva dana razlike... šta očekuješ da vidiš? Sačekaj taj Double 2! Zašto te maltretiraju, majku mu!? user posted image

IZVORNA PORUKA: Iva979

Znam da ti nije neka uteha, ali imam dosta drugarica kojima double nije bio ok (krivica laboratorije ) pa se posle ispostavi na uz da je sve ok...



I ja imam dve drugarice koje su imale loše Double, i dobru amnio.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 663
   RE: Double test
22.4.2010 19:19:55   
dacica
cipi-i ja mislim da si ga previse rano radila,ja sam isla u 11ned.kod mog dr.da zakazem,i on jos nije hteo,rekao mi je da je malo i da sacekamo jos malo da poraste-da ce se bolje videti,i zakazali mi u 13+3,eto-ja sam se slogirala,mislila sam da je kasno,ali sad vidim da nije....nemoj da se nerviras,bice ok-vedeces..kisss

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Double test
22.4.2010 19:37:03   
minna
Cipi, ne znam koliko ce ti pomoci da ne brines, ali meni je double bio los, dr mi je rekao da ne panicim i da sacekam da uradim triple i rezultati triple testa su bili super! a isto mislim da ti je rano uradjen, tako da mozes da ga ponovis ali sacekaj jos malo u svakom slucaju user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Double test
22.4.2010 19:39:59   
marince1
Prvi put čujem da postoji Double 1 i Double 2.


i ja

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Double test
22.4.2010 20:06:44   
gagana83
Kakvi kreteni user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Double test
22.4.2010 21:11:23   
tuturutu
Cipiripi nemoj da se nerviras preterano...Ja sam dabl radila u 12. nedelji, pre 6. nedelja i nije bio dobar. Dobila sam slom zivaca i napad panike, pogotovo sto mi je doktor mrtav hladan rekao da dodjem za sest nedelja kada je vreme za tripl...i tako me ostavio da se borim sa svojim ludilom. Nisam mogla da sedim mirna i posle pet dana sam otisla kod druge dr..koja mi je posle ultrazvuka rekla da joj se cini da je beba manja nego sto pise...izmerila me je ponovo i i posle samo pet dana rezultat je bio neuporedivo bolji (prvi put je bio 1 prema 200, drugi put 1 prema 876....jako je vazno da li ti je doktor potrefio tacnu nedelju trudnoce...Ja sam uradila i tripl, on je bio dobar, ali nisam nista zelela da prepustim slucaju, pa sam isla na amnio...dobila sam rezultate pre dva dana i sve je u redu. Potpuno mi je jasno kako se osecas, jer sam ja bila u agoniji sest nedelja, ni na sta drugo nisam mogla da mislim sem na rezultate.

Moj ti je najtopliji savet da ponovis dabl, ali tek za nekoliko dana, jer ti dan za danom ne cini razliku. znam da je to lakse reci nego uraditi, ali probaj da se ne nerviras, jer stvarno je rec samo o statistikama, nikako o tvojoj dijagnozi...do pre dva dana sam prolazila kroz isto i ako ikako mogu da ti pomognem, pitaj sta god zelis...Drzim ti palceve i sigurna sam da je sa tvojojm bebom sve ok...

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Double test
22.4.2010 23:40:13   
cipiripi
Hej drage moje user posted image
Prvo da objasnim ovo "ponovicu sutra"...
moja dr je dala samo parametar CRL, a sutra idem u bolnicu gde imaju odlican UZ koji moze da izmeri i NT i ostalo sta treba...
Verovatno je u nedostatku "tih drugih parametara" potvrdjen veci rizik jer bez njih kao da ih ni nema..a sa druge strane, ova lab ima mashinu koja reaguje na CRL od 3.8cm...a moj bebac je juce bio 3 cm, sto je po svih kriterijumima odlicno...
Znaci sutra mi sledi UZ kod dr gin geneticarke, pa ako ona vidi da je moguce dati sve potrebne parametre a da oni pri tom budu tacni a ne da se nagadjaju onda cu ponoviti double...
A ako ne moze da izmeri sve i ako smatra da je jos rano...cekacemo..necu da radim na silu nista..ja to nisam ni htela..sami su mi predolozili da ponovim..

user posted image

Druga stvar...amneo...veliki je to rizik za mene jer sam na fraxiparinu i morala bi da prekinem terapiju pre intervencije, i da nastavim 6h posle iste da ne bi doslo do pokretanja trombova i krvarenja...
Upravo zbog ovoga mi je zabranjena analiza horionskih chupica...a mali prostor je ostao dozvoljen za amneo i bas ako mora...

Videcemo sta ce sutra matore doce da kazu..imam zakazano u 12 user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 22.4.2010 23:41:25 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu tuturutu)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Double test
22.4.2010 23:53:19   
lesica
Cipi draga!!! Bice to sutra skroz ok,videces user posted image Uostalom,za double ti je ionako pored vrednosti crl-a najbitniji i najvazniji parametar NT jer njegova vrednost ulazi u proracun sa svim ostalim parametrima,a kako tebi to nisu napisali onda ni ne mogu da ti ovi rezultati budu tacni... Zato bez brige i stresa i sutra ces natenane videti svog bebca i shvatiti da je sve u redu.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Double test
22.4.2010 23:56:17   
Anoniman
cipi,bice sve u redu user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 671
   RE: Double test
22.4.2010 23:59:09   
JULIE
Cipi sad iscitah ovo...Ne brini bice sve ok,najbitnija ti je NT a to ces videti sutrauser posted image user posted image Uostalom i ove razmere rizika ti ne znace puno ako je NT okuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Double test
23.4.2010 0:00:36   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image
javljam Vam sutra...i ja se nadam da ce sve biti ok..jer mi je "ONO" totalno glup odnos...prosto neverovatan... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Double test
23.4.2010 14:07:34   
cipiripi
user posted image user posted image Bila sam u Spec. bolnici Jovanova..sve je extra user posted image  za sad...svaka dimenzija odgovora nedelji trudnoce...
Cirkulacija je odlicna, srce takodje, sve se lepo razvija...dala mi je i sliku u boji, postavicu je malo kasnije...
U principu svi smatraju da je double glupost...
Rekla mi je doktorka da dodjem za 10 dana...tad ce mocu da izmeri nosnu kost, NT, i jos nesto..ta tri parametra pored CRl su jako vazna i poslace me kod puzdanih ljudi koji se bave samo tom vrstom testa...
Ja sam ok...pogotovo kad sam videla bebirona...
Mnogo dobra slika..tek sam sad svesna da sam trudna user posted image user posted image user posted image

A ako ne daj boze opet pokaze rizik, mada kaze da nema razloga jer je sve odlicno...radicemo amneo ako bas bas bude sumljivo..
Eto drage moje user posted image

< Poruku je uredio cipiripi -- 23.4.2010 14:08:27 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Double test
23.4.2010 14:09:19   
Iva979
Divno Cipi! Super vesti! user posted image user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here