|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
28.9.2009 21:33:21   
mihi
Napiši procenu rizika ono 1: user posted image .

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Triple test
28.9.2009 21:37:43   
ana77
Za Ciro:

Mislim da su ti sve tri vrednosti dosta snizene ali ne znam sta to znaci, pise tamo u prethodnim postovima. Kako to da nemas statistiku na triple testu, to bi trebalo da ti je negde izvuceno pored, pogledaj ponovo.

Ja sam inace imala problematican double tj. povisen HCG i snizen PAPP, pa mi je vrednost za double bila 1:122 (ukupno sa NT 1:768), pa sam morala i na triple test. Prvi rezultat triple testa koji sam radila krajem 15-te nedelje je bio 1:368), a onda sam ga ponovila na savet jedne prijateljice i danas su mi stigli rezultati 1:1319, tako da sam sad konacno mirna da je sa bebom (makar statisticki) sve ok.U medjuvremenu sam isla i na ekspertski ultrazvuk i on je OK.

Moji su rezultati AFP  45.6ng/ml = 1.15MoM
                         uE3  2.36 ng/ml = 0.97MoM
                         HCG 40136 (mlU/ml) = 1.61MoM

Pozdrav!

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Triple test
28.9.2009 21:38:56   
ciro
IZVORNA PORUKA: mihi

Napiši procenu rizika ono 1: user posted image .


pise u prvi kvadrat- Tr.21 risk
                                 at term
                               1:2429
a u drugi- Age risk
                 at term
               1:1518

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Triple test
28.9.2009 21:40:54   
mihi
Dobri su rezultatiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Ovo prvo ti je rizik za Daunov sindrom ili trizomija 21 hromozoma ovo drugo godine i rizik.

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Triple test
28.9.2009 22:06:57   
ciro
MIHI hvala ti puno,punoooouser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Triple test
29.9.2009 20:58:36   
cicko
Molim vas, ako neko zna da mi kaze gde i kako u N. Sadu mogu da uradim triple test, ali da nije u privatnoj laboratoriji? Dobro, znam da mi je potreban uput, ali da li to moze da se pdradi bez ekspert. UZ ili ide u kompletu?

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Triple test
29.9.2009 21:02:47   
Anoniman
Hm, nisam sigurna. Pretpostavljam da ide uz UZ, kao i double, jer se neke stvari čitaju sa rezultata UZ. Ja ga nisam radila pa ne znam detalje, samo razmišljam naglas. 

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Triple test
29.9.2009 21:03:14   
Anoniman
cicko, kao i dabl test, uporedjuju se rezultati UZ i parametri na testu koji uradis. Radi se u betaniji,zakazes ekspertni UZ i tripl test i u istom danu ti odrade. A jel su ti naglasili da treba da ga radis?

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Triple test
29.9.2009 21:07:05   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
, samo razmišljam naglas. 


Culi smo te.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Triple test
29.9.2009 22:05:51   
cicko
Pa da, s obzirom da nisam radila AC preporucili su mi da uradim tripl. Jesam li vec zakasnila? 


IZVORNA PORUKA: Nedja

cicko, kao i dabl test, uporedjuju se rezultati UZ i parametri na testu koji uradis. Radi se u betaniji,zakazes ekspertni UZ i tripl test i u istom danu ti odrade. A jel su ti naglasili da treba da ga radis?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Triple test
29.9.2009 22:08:19   
cicko
I ja sam pomislila da se radi uz ultrazvuk, ali mi se onda namece pitanjekako privatne laboratorije rade testove? U tom slucaju lekari sami prave procenu rizika?user posted image

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Hm, nisam sigurna. Pretpostavljam da ide uz UZ, kao i double, jer se neke stvari čitaju sa rezultata UZ. Ja ga nisam radila pa ne znam detalje, samo razmišljam naglas. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Triple test
30.9.2009 8:53:30   
cicko
Sad sam zvala Betaniju da zakazem triple test i uz. Kaze teta koja se javila da oni ne rade triple test, rade ga samo privatne laboratorije, a za ultrazvuk da vidim u poliklinici.
U privatnoj laboratoriji cena testa je 2700 din. i radi se u 16. eventualno u 17. nedelji.
Nadam se da ce nekome ove informacije biti od koristi.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Triple test
30.9.2009 13:49:16   
Anoniman
cicko, ja sam radila dabl privatno, kao i prvi ekspertni UZ.Isla sam posle samo na drugi ekspertni, a rekli su mi da se tripl radi samo ako je rizicna trudnoca ili ako nesto nije uredu na UZ. Nisam radila ni AC.
A ne znam kako se tripl radi tad, kad bi taj ekspertni trebao da se radi od 20-22 nedeljeuser posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Triple test
30.9.2009 17:28:34   
cicko
Aha, danas mi je bas dr u DZ objasnila da do kraja trudnoce nema vise vadjenja markera, jer sam radila Double test i on je najmerodavniji. Dalje se sve samo prati na UZ. Drugi eksp. UZ se radi u 20.-21. nedelji., a valjda ehokardiografija bebe iymedju 21. i 24. nedelje.

IZVORNA PORUKA: Nedja

cicko, ja sam radila dabl privatno, kao i prvi ekspertni UZ.Isla sam posle samo na drugi ekspertni, a rekli su mi da se tripl radi samo ako je rizicna trudnoca ili ako nesto nije uredu na UZ. Nisam radila ni AC.
A ne znam kako se tripl radi tad, kad bi taj ekspertni trebao da se radi od 20-22 nedeljeuser posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Triple test
30.10.2009 12:47:16   
buhla
Ja sad idem po rezultate tripl testa, drzite mi fige!
Mene nervira jedino sto mi nisu na UZ i pred dabl i pred tripl izracunali NT!!!
A muka mi je da idem po raznim dr, od pocetka trudnoce su mi 4 doktora radila UZ, i jedino sam sa prvim bila zadovoljna (ali on je preskup 5000 UZ i to obican, stoji da je on dobar lekar, ali kume sto je mnogo, mnoogo je!)

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Triple test
30.10.2009 12:52:24   
LillyT
Obavezno se javi!!!! Drzimo fige

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Triple test
30.10.2009 14:18:30   
buhla
Tr.21 risk 1:4532
Age risk 1:552

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Triple test
31.10.2009 12:15:50   
MAMINJA
Mene je doc. iz  DZ poslala na tripl test a moj doc. koji mi vodi trudnoću u bolnici nije nista rekao jer je pre dve nedelje obavio merenje nn= 2 mm  u 9 nedelji  i rekao je da je sve kako treba!  Da li milite da trebam da odradim tripl?user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Triple test
31.10.2009 12:19:09   
mihi
Buhla odličan rezultatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Triple test
31.10.2009 12:22:59   
LillyT
Obicno se merenja rade tu negde oko 12 nedelje.
Poslusaj doktora kome vise verujes (ili idi kod treceg da pitas za misljenje). Meni je moj pravi dr (privatnik) rekao da uzivam i da dodjem tek u 20 na UZ (posle double testa, 1:395), dok mi je u DZ rekao da bi me poslao na triple. Ja vise verujem mom dr nego ovom u DZ, pa sam njega i poslusala. Mislim da je stvar u poverenju.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu MAMINJA)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Triple test
31.10.2009 12:32:17   
MAMINJA
Meni je ovo druga trudnoća! Imam devojčicu staru 2.5 godine i tada niko nije ni radio sve te silne testove ako stvarno nije postojao razlog za to! Isti  doc. mi je vodio trudnoću kao i sada , i  radio mi je uz na svakih mesec dana kao i sada. On me je i porodio i u njega imam beskonačno poverenje! Kod njega idem za nedelju dana pa ću ga pitati za tripl!user posted image   Sve me sada tako zbunjuje i stvara mi napetost. Sada non stop razmišljam o tom testu! Kada ti neko ubaci crv sumnje, ništa gore nema!user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Triple test
31.10.2009 12:39:12   
LillyT
Trudnu zenu je izuzetno lako podbuniti i naterati da sumnja u sve. Mene je jako iznervirao dr u DZ, ja sam ipak vise za privatno vodjenje trudnoce. Uglavnom, ako imas poverenja u njega, poslusaj sta ti on kaze. To je najbitnije, a do tada, preusmeri se (koliko mozes) na nesto drugo.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu MAMINJA)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Triple test
31.10.2009 12:46:06   
MAMINJA
Hvala na PODRŠCI! Zaista mi je bilo potrebno mišljene nekoga ko ima sličnu nedoumicu! U provinciji, kada jedan uradi nešto , svi moraju i toliko me nerviraraju kada se ljudi ponašaju kao da smo svi isti! user posted image   Pokušaću da skrenem misli , ipak ja imam jednu princezu koja je neumorna i supruga koji je savršen!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Triple test
31.10.2009 18:55:48   
anajid
Cure ne opterecujte se previse,necu da pametujem puno,ja sam svoju dr pitala za taj test a ona je rekla da nema potrebe da ga radim,jer nisam presla ni starosnu dob niti imamo suprug i ja u porodici ikoga sa nekakvim problemima.U pravu ste da je trudnu zenu lako uzbuniti i ne treba nam puno,ali nedajte se iznervirati ili zabrinuti bas za svaku!Pozzzzz mamama i samo hrabro,bice to sve ok sa nama,pa da uzivamo u svojim bebicama!

(odgovor članu MAMINJA)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Triple test
20.11.2009 23:53:37   
llll

da li neko zna koja je gornja granica za hcg u tripl testu?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here