|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
22.7.2012 22:28:03   
mufika
Citajuci vasa iskustva, mogu da zakljucim da sam jos dobro prosla. Prodje to svakako, ponekad mislim da jeproblem sto imamo previse vremena za razmisljanje dok cekamo, pa pored lepih misli neizbezno se javljaju i neke ruzne. Uglavnom sam optimista i dobro se nostim sonim sto me snadje, al zato sam ponekad na momente slaba i malo jaucem. Svima user posted image pa nek nam budesa srecom.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Epiziotomija
23.7.2012 8:06:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jovicaa

meni je doktor zavukao gazu i onako lepo protrljao matericu nakon svega, ne znam da li je to nesto slicno reviziji, rekao je da je to uradio da bih manje krvarilauser posted image



Joj jovo, nije ni slično user posted image To je intervencija koja se u 90% slučajeva radi u potpunoj anesteziji-neka vrsta operacije. Bukvalno se skidaju zaostali delovi posteljice, a to ne može da se uradi samo gazom, već se koristi "alat". user posted image

Meni je Mihajlo bio ravno 3kg, a cenili su da bi bio do termina oko 3.600gr... E sad ja ovaj krug ne očekujem bebu veću od 3.800gr, ali videćemo... user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 552
   RE: Epiziotomija
23.7.2012 11:18:40   
tijatija
A ja sam bila u 10 % koja nisam dobila ni lokalnu a ne totoalnu anesteziju ja mislim da se to nepraktiju kod nas u bolnici.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Epiziotomija
30.9.2012 5:24:02   
Kugla12
vidim da ste pisale o tim babicama koje masiraju, mozda je glupo pitanje ali, je li to u opisu njihovog posla ili se morate nekako 'dogovoriti' sa babicom ili sta vec? prvo nisam uopste znala da je moguce izbjeci pucanje ili sjecenje, ali vidim da ima srecnica kojima je to uspjelo...

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 11:15:32   
Tiziana
Meni je tokom drugog porodjaja doktor masirao medjicu i mislim da je to fenomenalna stvar,Niti sam se pocepala,niti su me sekli,ama bas nista,kao da se nisam poradjala! Na prvom su me isekli jako puno jer je beba isla karlicno pa da mu ne bi povredili kukove!

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 11:40:53   
jovicaa
ja ne mogu ni da zamislim porodjaj bez epiziotomije, meni to dodje kao sastavni deo... a poznavajuci svog lekara, kontam da ce me seci po difoltu... bas cu da ga pitam na sledecoj kontroli kakva je praksa u zru.

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.10.2012 11:41:27 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 11:42:01   
twinss
ufff ja vec znam da me ceka epiziotomija user posted image imam sestru bliznakinju < jednojajcanu> i nju su sekli prvi put kad se poradjala 12 savova beba 3.300kg , drugi put malo manje , beba ista. tako da me nikakvo masiranje nece spasiti user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 11:44:27   
twinss
jovice, sugradjanko user posted image i ja sam iz zr-a. a sto si tice prakse u zr sve seku redom za svaki slucaj....user posted image

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 12:03:02   
anajid

IZVORNA PORUKA: twinss

ufff ja vec znam da me ceka epiziotomija user posted image imam sestru bliznakinju < jednojajcanu> i nju su sekli prvi put kad se poradjala 12 savova beba 3.300kg , drugi put malo manje , beba ista. tako da me nikakvo masiranje nece spasiti user posted image


Twinns ne mora to da znaci,ali nekako je svugde praksa da seku prvorotke i kad treba i kad ne treba.user posted image

Uopste nece da se trude da pomognu.Jesam zato ako ce pomoci bebi,ali opet smatram da dosta puta seku i bez veze,jer nece da se smaraju.

(odgovor članu twinss)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 12:14:05   
Tiziana
Po meni je bolje da oni seku nego da se iscepas. Jer oni kad seku znaju gde da seku da to posle lepo zaraste,a kad se cepas cepas se bez reda. NAravno ako moze da se izbegne i jedno i drugo to je najbolje, ali najcesce ne moze.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 15:10:52   
jovicaa
podeljena su misljenja jako oko toga sta je bolje.
a sto se mene tice, posto vec imam jedan oziljak, nadam se da ce me seci opet toliko, kamo lude srece da me ne seku, ali samo da ne bude vise nego prvi put.
jedna od mojih cimerki, posto sam ih se ja namenjala, lezala sam sest dana nije bila secena, a prvorotka je, ne secam se ko ju je porodio.. malo je samo pukla i to dva sava, nista strasno. ona kaze da se vec treci dan osecala super, kao da nije nista bilo.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 15:21:48   
Tiziana
JA drugi put uopste nisam bila secena niti pukla. Sutradan sam sedela u turskom sedu i dojila bebu!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 17:26:54   
tanjicak79
Kada sam se prvi put porađala napravljena mi je samo mala epiziotomija i super je zarasla i nisam imala velikih smetnji zbog nje. Ali naravno da sam u početku izbegavala sedenje i sve što mi je smetalo i zatezalo ranu. Prilikom porođaja su mi rekli da bih možda i mogla da prođem bez sečenja, jer mi je elastična međica, ali ipak nisu hteli da rizikuju, jer sam prvorotka.

A sad kad sam se drugi put porađala, nisu mi pravili epiziotomiju. Samo sam malčice pukla i to iznutra, jer je moja devojčica izgurala oba ramena odjednom. To mi je naravno ušiveno, ali ta unutrašnja rana nije bila ništa i odmah sam mogla da sedim bez problema.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 19:35:13   
mica0
Kod nas to usivanje ne rade sa anestezijom i bas me plasi

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:14:28   
Tiziana
Znaci eto dokaya da se ne radi epiziotimija pod obavezno! Gde si se poradjala tanjicak79?ja mislim da sve ove price o secenju,obaveznom secenju i jos mnoge druge price vezano za razne uzasne i stetne stvari na porodjaju samo zastrasuju zene koje nisu prosle to iskustvo..a nije bas uvek sve tako strasno i nema potrebe da zene sa tolikom strahom od SVEGA idu na porodjaj.

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:19:30   
jovicaa
da, ali puno lekara sece po difoltu, posebno prvorotke, to je cinjenica. eto tanjicak kaze da su je sekli za svaki slucaj
mislim gledaj procentualno na forumu, vecina zena je imala epiziotomiju. retke su babice i lekari koji ce masirati medjicu, kod nas se sve smatra specijalnim tretmanom, pa cak i da te samo lepo zasiju.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:22:28   
jovicaa
a osim toga, kazu da je polozaj lezanja neprirodan i da zato zene pucaju, da nas puste da se porodimo u nekom prirodnijem polozaju manje bi pucale... ali kako oni to da dozvole kad je njima ovako lakse, no
i jos da dodam beograd i ostali gradovi u srbiji su po svim ovim pitanjima nazalost nebo i zemlja, vi u bgu ipak imate vecu moc izbora sta zelite i kako i ipak su naprednija porodilista nego po ostalim gradovima.

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.10.2012 22:25:07 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:27:15   
Tiziana
Sve to stoji, ali na kraju krajeva sve zaraste kao da nije ni bilo.mene su zaista na prvom porodjaju puno isekli i rekli su mi da tako jednostavno mora da bebi ne bi povredili kukove jer je isao karlicno.rez je bio ogroman.5 dan od porodjaja mi je dr skinuo konce,ja sam sisla se gin.stola kao da se nikada poradjala nisam. posle par meseci nisam vise ni pod rukom mogla da napipam gde mi je rez. tako da ok,jeste,sigurno puno seku,ja i dalje mislim da je bolje da to oni urade jer znaju gde treba da seku da to lepo posle zaraste nego da se same iscepamo pa to posle ni na sta ne lici.
sv eu svemu,u tom trneutku ti je bitno samo da sve prodje kako treba i da beba bude ok.ako treba da seku,neka seku!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:29:17   
Tiziana
A svakako da postoji razlika u porodilistima u Bgd i u drugim gradovima, to stoji! I istina je,imamo daleko veci izbor svega, tu si potpuno u pravu i zao mi je da svud anije tako!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:32:26   
jovicaa
pa bice.. ali ne sad kad meni trebauser posted image
tiziana kako ti je konce skinuo posle pet dana, sa epiziotomije? a ja sam se stalno bojala da mi ne propeva epi, nisam znala da to tako brzo zaraste

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:41:25   
Tiziana
Lepo..ovde ti doktori kazu da dodjes pre nego sto konci urastu i skidaju ih.veruj mi, ako imas mogucnosti uradi to.videces kakva DRASTICNA PROMENA!doktor koji je mene vodio,i jos gomilu mojih drugarica,ima tu praksu da skida konce iako su razgradivi,a ja sam na svojoj kozi iskusila i zasto i cpreporuujem svakome ko ima tu mogucnost!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:46:27   
Bebilina
Ni na drugom porodjaju nisam imala epiziotomiju. Glavica obima 38cm je lagano prosla, mali se je kad je telom izlazio cimnuo rucicom i napravio mi malu ranicu koju babica prvo nije htela da sije, al ipak na kraju jeste jer joj se cinilo da ce u startu kozmeticki da bude lepse user posted image
Svejedno nisam imala problema- turski sed od kad me je usila. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 1.10.2012 22:47:21 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:53:48   
jovicaa
vidis kad se meni 10 dan upalila epiziotomija, htela sam da umrem od bolova koje sam osecala, otisla kod doktora i nije hteo da mi skine konceuser posted image e srbijo i bogu si teska!
super bebilina, blago vama zene... ja pretpostavljam da ce me seci po difoltu, videcemo..

< Poruku je uredio jovicaa -- 1.10.2012 22:54:29 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 22:59:29   
Tiziana
Insistiraj na skidanju konaca.ko god hteo da ti ih skine.ja sam yaista prvi put bila puno isecena.kad je dosla patronayna,bila je u fayonu ajoj,pa vas su sekli od triglava do djevdjelije.kad su mi skinuli konce,ma kao da se nisam poradjala! i sedela i leyala i hodala i sve normalno!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Epiziotomija
1.10.2012 23:10:50   
milia
Ja sam u manjem gradu pa su mi masirali međicu, bili vrlo ljubazni, nisam secena ni prvi ni drugi put. Mala rana od 2-3 konca mi je sivena tankim koncem pod lokalnom anestezijom.
Prvi put nisu skidali konce, 2 nedelje su boleli kao da ih je 20, a ne 2. Sedam meseci je trebalo da se potpuno resorbuje čvoric od konca. Drugi put izvadjeni konci peti dan. Raj.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here