|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
15.12.2012 15:11:24   
Janncica
da potvrdim samo da i meni receno da se rana pere bebi sapunom...potapka,malo joda za dezinfekciju i nista vise.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Epiziotomija
23.12.2012 0:18:26   
adulence
konci poispadali sad vise nista ne boli....jeeeee ...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Epiziotomija
12.6.2013 12:01:57   
lady_b
Jooooojjj!!! Ja ću da poludim... Rana prestala da boli i juče odem na kontrolu i kaže dr da ima, kako ona reče, neko mrtvo tkivo od epiziotomije i morala je to spaljivati sa nekom tečnosću, i sad me opet bolucka user posted image pa do kad više? Dala mi je da stavljam Neo-penotran Forte vaginalete, i rekla da njih stavljam 7 dana i onda neka mi je sa srećom(šta je time mislila ni sama ne znam)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Epiziotomija
12.6.2013 15:24:39   
majared
Ja danas idem na kontrolu, drzite mi pesnice. Ne boli me, samo s vremena na vreme zigne kao da me neko bocne iglom. Prestala sam da krvarim, imam samo bledi iscedak.
Nego zene, kada ste pocele da se perete sapunom? Do sada sam se prala samo vodom ali mi ostaju komadici vate pa me nervira.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Epiziotomija
12.6.2013 15:29:48   
Hajnalka
meni su rekli da u betaniju ponesem oktanisept sprej,ako mi budu radili epiziotomiju da sa time prskam,a da se rana pere bebi sapunom

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine i u svom srcu do dana svoje smrti.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Epiziotomija
12.6.2013 15:34:27   
minnica
I nama su u školici za trudnice rekli bebi sapunom, ali ja nisam imala epiziotomiju, pa ne bih da pričam napamet. Imaš i te kupke za bebe bez sapuna, jako blage, pa možda možeš s tim.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Hajnalka)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Epiziotomija
2.7.2013 15:43:20   
mali_mis
Meni je babica rekla da dok ne zaraste perem samo sa mlakom vodom, a posle sa bebecim sapunom ili kupkom. A da prskam sa oktaniseptom.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Epiziotomija
2.7.2013 16:22:52   
Cvrčko
Ipak me nisu sekli po ožiljku, nego su radili novi rez-ova beba je gurala na drugu stranu user posted image A tretman do zarastanja mlaka voda i hipermangan rastvor i ni peckanje ni zatezanje, nisam primetila kad su mi konci ispali user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Epiziotomija
2.7.2013 16:24:15   
ivaMark
Meni je dr rekao da nista ne koristim za tusiranje niti nista za mazanje user posted image nisam ga bas poslusala user posted image
Konci su mi skinuti 8 dana posle porodjaja, za unutrasnje nemam pojma koliko ih je i bilo, i ne znam ni da li su pootpadali... videla sam dva puta na papiru nesto kao braonkasto... sad ne znam kako izgleda kada konci otpadaju [sm=zmeden.gifA
A nije me bas najbolje usio.. ostavio je oko 4-5mm neusivenu user posted image pa mi smeta nekada, kao da ves zakaci taj deo, a da ne pricam kako mi smeta kada se keksam...
jooooj.... a i kada se tusiram nemam hrabrosti jos da pipnem kako treba taj deo, nekako je tvrd i kao da nije deo mene...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Epiziotomija
25.10.2013 17:39:42   
Fidelity
Mene su dobro secnuli..Bolelo je samo usivanje sam cin epiziotomije nisam osetila, a mislim da ni usivanje ne bi toliko bolelo da su uradili odmah dok se nisam ohladila od porodjaja. Babice su rekle samo topla voda prva 2-3 dana i da je najbitnije da se rana susi. Nista da se ne prska za zarastanje. Ja sam koristila Eucerinovu kupku za intimnu negu. Tusirala sam se posle svakog odlaska u wc. Na kraju sam mazala kantarionovo ulje da manje zatezu konci. I po kuci sam nosila one mrezaste gacice i pamucne uloske dok god rana nije potpuno zarasla. Nadam se da me na drugom porodjaju nece seci, za prvi sam znala da cu to tesko izbeci.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Epiziotomija
27.10.2013 6:38:05   
Misha i Ljisha
samo da napisem da se moze izbeci masiranjem od 37 nedelje kantarionovim uljem medjicu izmedju vagine i anusa, vezbama i strogo slusanjem babice i doktora. Ako vam kazu okrenite se na levu stranu 15 min i okrenite se na desnu 15 minuta i izdrzite bolove onda se sve izbegne. Zene nekad nemaju muda pa ne izdrze. Naravno kod nekog je neizbezno ali u vecini slucajeva ako je zena "poslusna" moze da se izbegne. Ja znam gomilu zena koje su izbegle. Moja snajka npr. Ja sam nazalost bila kesa pa nisam izdrzala 15 min na levom boku (na desnom jesam) ali sam imala vrlo mali rez tako da me je sve brzo proslo. Rana se nicim ne pere, samo mlakom vodom maximalno 5 puta na dan da se konci ne bi previse nakvasili. Octanisept je ok ali i ne mora. Ne brinite mame sve ce to biti ok.

(odgovor članu Fidelity)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Epiziotomija
27.10.2013 8:40:42   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: majared

Ja danas idem na kontrolu, drzite mi pesnice. Ne boli me, samo s vremena na vreme zigne kao da me neko bocne iglom. Prestala sam da krvarim, imam samo bledi iscedak.
Nego zene, kada ste pocele da se perete sapunom? Do sada sam se prala samo vodom ali mi ostaju komadici vate pa me nervira.


Sapunom i sad jako retko se perem. Voda je sasvim dovoljna. I sa i bez epiziotomije.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Epiziotomija
6.11.2013 23:19:51   
jelenazvezda
evo mene i ovde,meni je tacno 4 nedelje od porodjaja,nisu me puno sekli al mi je rana i deo okolo bas tvrd i bolan ,cak su mi jedan deo i preskocili nekih pola cm i to me bas pecka i boli cak sam primetila i da curi nesto zuckasto,sta da radim .izvinite na opisu al ne znam kako da objasnim drugacije

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Epiziotomija
6.11.2013 23:32:11   
ivaMark
Jelena, videh sta si napisala.. Imala sam i ja tih problema, ne znam da li si citala gore. Tvrdo tkivo... na kraju posle cetiri meseca mi je izvadjen konac koji dr nije dobro povukao ili sta vec, pa je ostao unutra (imala sam spoljne konce koji se skidaju, ne znam kako je kod tebe bilo?

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Epiziotomija
6.11.2013 23:37:54   
dijana1*
Jelena ne bi bilo lose da odes kod dr. Meni je ostao jedan koncic i bas je pravio problem. Dve nedelje me je bolela rana i peckala i nisam mogla ni da sednem ni da hodam. Kada su izvadili taj jedan konac kao da sam se ponovo rodila.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Epiziotomija
7.11.2013 14:39:44   
vonavoj
jelena,ja sam namazala flogocid,i odmah je ispao konac i smirila se upala..probaj!user posted image
tako mi je dr rekao!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Epiziotomija
7.11.2013 20:17:11   
jelenazvezda
hvala drage moje,ma bas me boli na dodir ima dana kad ne mogu bukvalno da sedim,videcu da odem bas me nervira a pritom mi se pojavilo pred porodjaj i nesto na samom ulazu u vaginu velicine zrna pasulja i tvrdo,znaci poludecu

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Epiziotomija
17.12.2013 20:31:14   
dijana1*
Naravno secnuli su me i to dobro:-(
Sestra mi je rekla da se posle istusiram i da operem ranu bebecim sapunom. Usivala me je neka mlada dr. tj. vezbala je na meni. Uffff:-(

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Epiziotomija
17.12.2013 20:36:12   
jovicaa
dijana nemoj da se plasis ne mora da znaci da te je lose usila, moze da se desi i da te neki iskusni doktor usije lose.. znas kakvi su, a ona se verovatno trudila posto je mlada..
samo opustenouser posted image
kako si prosla, jesi imala epdiural?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Epiziotomija
17.12.2013 23:32:04   
mati

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Naravno secnuli su me i to dobro:-(
Sestra mi je rekla da se posle istusiram i da operem ranu bebecim sapunom. Usivala me je neka mlada dr. tj. vezbala je na meni. Uffff:-(

Jao i ja sam bila iste "srece" da me usiva stazista ili sta vec , samo doktor... Meni su sve vreme u bolnici sestre stavljale rivanol na ulozak, a kasnije sam to nastavila kuci. Ranu, tj celu gospodju, umivam safeguard-om. A nekad isperem hidrogenom pa povidon jodom...


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Epiziotomija
18.12.2013 16:05:08   
dijana1*
Ma samo da izvadim konce. Sa Vukom su mi drugacije sili, sami su ispadali a sada se vade nakon 7 dana.
Jbg boli:-( jos kada bebu dojim materica i gospoja otkidaju :-(
Za sada samo perem bebi sapunom. Nista jos nisam stavljala niti su mi sta dali.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Epiziotomija
18.12.2013 16:14:03   
Leax
Dijana mozes slobodno da koristis oktanisept on je super za takve stvari user posted image Neka ti ga neko od tvojih kupi pa mozes odma poceti da ga koristis. naprskas par puta u toku dana i naravno siri noge da se rana susi.

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Epiziotomija
18.12.2013 17:37:28   
Ivanka 75
Dijana, octenisept je odlican za rane.
Ja sam ga prskala i na epiziotomiju i bebi na pupak, mislim da je mnogo bolji od joda i hidrogena, brze zasusuje ranu.

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Epiziotomija
18.12.2013 19:07:12   
jovicaa
ni nama nicim nisu prskali.. sto je greska po meni, ipak je to rana.
octanisept je super, da se makar jednom dnevno lepo naprskas, ako je rana ok. meni je on jako pomgao u slucaju kada je bolela ili svrbela rana, lepo ohladi i umiri.
a ako je rana upaljena onda obavezno jod i hidrogen, oni su meni sve izvukli kada mi se posle porodjaja sa aleksom kod kuce upalila rana....
jao dijana sad vidim, pa i ja sam drugi put imala te konce koji se vade, to je mucenje jedno. obavezno idi cim budu smeli da se vade, da ti izvade... zato sto oni posle urastaju.

< Poruku je uredio jovicaa -- 18.12.2013 19:11:09 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Epiziotomija
18.12.2013 19:35:16   
Moiraina
Joj meni je to skidanje konaca bilo spas, bar prvi put. Znam sigurno da su mi tada stavili konce koji sami ispadaju ali dr mi je rekao da 10 dana od porođaja dođem da mi ih ipak skine, da meni bude lakše. Ma kao da sam se preporodila kada ih je skinuo!
Drugi put ne znam koje konce su mi stavili, ali opet mi je dr rekao da ćemo da ih skidamo 10 dana od porođaja. E sad ja nisam tada uspela da odem (bolnica, terapije, kontrole, da ne pišem ponovo), jedan mi je pukao nekih 7 dana od porođaja (sva sreća pa je do tada lepo zaraslo), a na skidanje sam otišla tek 3 nedelje od porođaja i do tada je ispao još jedan. Ostala su bila još 2 koja su zatezala užas, 3 nedelje nisam mogla da sednem normalno. I onda je dr skinuo i te preostale, milina.
Kući sam prskala Octenisept-om, sve je prošlo bez upale.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here