|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 19:15:06   
Filadendronka
To je bas rano za skidanje konaca, rana bi mi se sigurno otvorila posto uopste ne mirujem. Videcu za neki dan, moram ici sa sve bebom u Dom zdravlja posto ga nemam gde. 
IZVORNA PORUKA: Tiziana

Trebalo je da odete 10. dan nakon porodjaja da vam izvade te konce. jeste, super, razgradjuju se, ali dok se razgrade prodje vecnost.

ja sam prvi put bas puno isecena jer je bio karlicni porodjaj.kad mi je dr deset__i dan skinuo konce, kao da nikad nisam secena! 



(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 20:38:50   
Tiziana
Ne znam da li je rano ili ne, tek bila sam jaaako isecena da bebi ne bi povredili kukove. nista mi kasnije nije prokrvarilo, rasilo se i slicno, a ja sam imala osecaj da se nisam ni porodila. do tad su mi oci ispadale. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Epiziotomija
4.5.2019 20:47:06   
Filadendronka
Moguce da su ti bili jako zategnuti, mada zavisi i od stanja koze. Dr mi rece da su me “malo” secnuli, a videla sam bar deset_ konaca koji su ispali do danas. Sa druge strane, moja drugarica je rodila dete od 4.300g bez epiziotomije. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 8:53:32   
eca89
E, ovako ja bas nagrabusih. Sestra mi rece, da nemam samo ravni sav, nego i jedan kosi sa desne strane, vjerovatno sam pukla tu sama, pojma nemam.
Fazon je sto oni ne daju nista da se maze rana, sprica, nego su mi samo rekli da pijem protiv bolova i tusiram hladnom vodom ranu, sto vise puta dnevno.Nocas sam spavala bez icega, da se “zraci”. Sad ce mi doci patronazna, pa ce vidjeti. Nije sad da to mene jako boli, ali zateze, sa A., sam sve mogla, sad uopste sjesti ne mogu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 9:13:57   
Filadendronka
Eco, za sedenje je ocekivano, to ce proci dok rana malo zaraste. Meni je ovaj put dosta pomogao povidon jod, bas mi je prijao kad ga stavim direktno na ranu. A potrosila sam celu bocicu octenisepta za svaki slucaj zbog infekcije, cak i u porodilistu iako ne dozvoljavaju. 

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 9:20:52   
lesli
E samo da znate da se ne stavlja i povidon i octani sept istovremeno. Ili-ili. Tako je nama rekla patronazna. Navodno nesto zbog reakcije na kozi...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 9:25:53   
vonavoj
I kod nas ne daju nista,dok se rana ne upali...ja se kunem u flogocid,a ti to sigurno nemas...od njega konci omeksaju,izvlaci gnoj,ma zakon..i za suljeve ..dr posle preporucuju flogocid,umesto da odmah kazu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 10:27:13   
bubulence


IZVORNA PORUKA: eca89

E, ovako ja bas nagrabusih. Sestra mi rece, da nemam samo ravni sav, nego i jedan kosi sa desne strane, vjerovatno sam pukla tu sama, pojma nemam.
Fazon je sto oni ne daju nista da se maze rana, sprica, nego su mi samo rekli da pijem protiv bolova i tusiram hladnom vodom ranu, sto vise puta dnevno.Nocas sam spavala bez icega, da se “zraci”. Sad ce mi doci patronazna, pa ce vidjeti. Nije sad da to mene jako boli, ali zateze, sa A., sam sve mogla, sad uopste sjesti ne mogu.



Ecko, ni ne treba da sedis sa epiziotomijom, ja nisam mogla da sednem mesec dana. Luftiraj ranu sto vise, tusiranje hladnom vodom ali ne previse, ja sam se tusirala posle svakog odlaska u toalet (da piskim) i napravila haos. Rana se rasila, nije mogla dugo da zaraste, dr su zakljucili da je to zato sto je stalno bila mokra od tusiranja a zapravo treba da se susi. Prskala sam oktanisept ali sada cujem, kao sto Von kaze, da je flogocid bolji... 

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 11:25:16   
Sanidej
U bolnici ciste jodom. Octanisept sprej kod kuce i da rana dise. Pila sam i analgetike, brufen

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 11:28:42   
eca89


IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: eca89

E, ovako ja bas nagrabusih. Sestra mi rece, da nemam samo ravni sav, nego i jedan kosi sa desne strane, vjerovatno sam pukla tu sama, pojma nemam.
Fazon je sto oni ne daju nista da se maze rana, sprica, nego su mi samo rekli da pijem protiv bolova i tusiram hladnom vodom ranu, sto vise puta dnevno.Nocas sam spavala bez icega, da se “zraci”. Sad ce mi doci patronazna, pa ce vidjeti. Nije sad da to mene jako boli, ali zateze, sa A., sam sve mogla, sad uopste sjesti ne mogu.



Ecko, ni ne treba da sedis sa epiziotomijom, ja nisam mogla da sednem mesec dana. Luftiraj ranu sto vise, tusiranje hladnom vodom ali ne previse, ja sam se tusirala posle svakog odlaska u toalet (da piskim) i napravila haos. Rana se rasila, nije mogla dugo da zaraste, dr su zakljucili da je to zato sto je stalno bila mokra od tusiranja a zapravo treba da se susi. Prskala sam oktanisept ali sada cujem, kao sto Von kaze, da je flogocid bolji... 



Pa i ja se tusiram i to poslije svake male nuzde, tako su mi rekli, da kao spane otok. Nemam pojma, zeza me taj kosi sto imam, jos sad juce i prekjuce na veliku nuzdu isla, tako da je dodatno nadrazilo.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 11:31:35   
eca89


IZVORNA PORUKA: vonavoj

I kod nas ne daju nista,dok se rana ne upali...ja se kunem u flogocid,a ti to sigurno nemas...od njega konci omeksaju,izvlaci gnoj,ma zakon..i za suljeve ..dr posle preporucuju flogocid,umesto da odmah kazu.



Von, problem je sto ovde toga nema u slobodnoj prodaji. A naglasila mi je dr da ni sa cim ne spricam i  ne mazem, nisam pametna☹️. Poslije prvog sam isto imala, ali je nista u poredjenju sa ovom ranom sad.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 11:52:41   
Tiziana
Eco, idi za 7 dana da ti skinu konce. do tad ce sve zarasti. samo nemoj da cekas duze od toga da ne bi sraslo. Veruj mi, moj porodjaj prvi je bio karlicni, saf mi je bio i na zadnjici, kad sam skinula konce pocela sam da placem od olaksanja kad sam shvatila da me vise nista ne boli i ne zateze.Moj dr inace praktikuje svima da skida konce bez obzira sto se oni kao sami razgradjuju. 


Mozs da stavis Rivanol rastvor, hladice i prijace ti. Ja sam ga stavljala i tad i posle neke intervencije koju sam imala. 

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 12:11:36   
kamičak
Jastuci nesto malo pomazu sto se sedenja tice

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 12:30:05   
BubaBubica


Slažem se za rivanol, ja ga svakako stavljam na uloške posle svakog porođaja a samo prvi put sam imala epiziotomiju, jednostavno hladi i olakšava i onaj osećaj posle porođaja kad peče koža sama od sebe. Dobro me podset_i da kupim i ovaj put.
Eco možda je sada šav malo više spolja pa zato ne možeš da sediš? Ja svakako nisam mogla dugo da sedim jer su šavovi bili skroz do spolja. I sama koža je nadražena pa to otežava. Važno da nije upaljeno, a ja u patronažnu sestru nemam više poverenja. Meni kad se posle mesec dana gnojila epiziotomija jer mi nisu ispali konce a da to nisam znala, ona mi je rekla da je to normalno i da se tako rana čisti. Kad sam došla kod ginekologa zamalo nije pao, rekao je da rana nikako ne treba da gnoji jer onda nešto nije u redu. Vidi i sama ali dr je ipak dr. Slažem se da Tizianom, tkivo je posle sedam dana sraslo a konci samo stežu.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 12:34:01   
bubulence
Ni ja nemam povere ja u patronaznu, jednostavno svaka kaze drugacije... Meni su dolazile 3 i totalno me slude... Od rane, preko dojenja, spavanja, set_anja... 


(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 14:08:58   
Filadendronka
Meni je ovaj put povidon olaksao, mada on u sebi nema nista specijalno sto bi doprinelo zarastanju. Nemam objasnjenje, ali od njega mi je bilo bolje. Ako nastavi tako jos dan, dva otidji ipak kod doktora. Mozda da ti secne neki konac odmah. Ja sm nakon prvog proodjaja ta dva krajnja konca sama odsekla i progledala. Videla sam da je taj deo zarastao i skinula, ali ja imam iskustva sa ranama. Ipak ne preporucujem nikome to da radi bez doktora. 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 17:45:33   
Sanidej
Rana od epiziotomije me vise mucila nego ona ogromna na stomaku posle 2 cr. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 19:26:05   
BubaBubica


IZVORNA PORUKA: bubulence

Ni ja nemam povere ja u patronaznu, jednostavno svaka kaze drugacije... Meni su dolazile 3 i totalno me slude... Od rane, preko dojenja, spavanja, set__anja... 


Upravo to.



_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 20:49:39   
Filadendronka
Nije tema o patronaznoj, ali i ja sam bas nezadovoljna. Rekla sam joj da mi je drugo dete i da je necu cimati da ga ona kupa. Naravno mislila sam da ce ipak ostati bar deset_ minuta da porazgovaramo o drugim temama, ali ona je bukvalno samo previjala pupak i nista drugo. Temu epiziotomije nisam ni pokrenula, videla sam da od tog posla nema nista. Neki ljudi prosto samo otaljavaju posao i to je to. Na svu srecu dovoljno sam sposobna da se informisem o svemu sto me zanima i da se ne oslanjam na druge. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 20:53:58   
kamičak
Pa i nije zadatak patronazne sestre da pregleda ranu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 20:58:25   
Filadendronka

Gde ti zivis izvini??? 
IZVORNA PORUKA: kamičak

Pa i nije zadatak patronazne sestre da pregleda ranu.



(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 21:33:53   
Tiziana
Kako ne pregleda, patronazna gleda ranu.

Meni je prvi put bila jedna grozna zena, ali mi je pogledala ranu. Drugi put je bila divna zena, pazljiva, blaga. Ispostavilo se da radi na Halo Bebi. i ona mi je gledala ranu, grudi, sve. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 22:06:04   
Sanidej
Zene, ni meni patronazna nikad nije gledala ranu. Pomogla je oko kupanja bebe, sredila pupak i dala par saveta o dojenju. Ranu mi je pregledao ginekolog na otpustu iz bolnice, pa na kontroli kada su skinuti konci.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 22:08:58   
vonavoj
Pregledala mi je prvi put...posle me pitala da li je sve ok.I to i grudi su im zadatak..ali,uvek ono ali..pupak i kupanje ispadne po njima jedino. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 22:49:48   
BubaBubica


I meni je takođe pregledala ranu. Dugo je dolazila jer je ćerki otpao pupak tek posle 15 dana i to ga je spaljivala nečim da ga isuši i otkači, pa je meni već tad bila rana zagnojena i ona je rekla da je to ok. Ja se tako vukla još toliko kad sam otišla kod ginekologa jer više nisam mogla da stojim duže od 5 minuta koliko me je bolela cela noga od epiziotomije. Otišla bih ja i ranije da me nije i svekrva ubeđivala da to tako treba, ja mlada nisam htela da protivrečim, plus smo živeli tad sa svekijevcima pa kao da se ne svađamo.... Srećom sve se dobro završilo. Posle pete inekcije penicilina su počeli konci da lete ko iz katapulta zajedno sa gnojem. Izvinjavam se na ovakvom opisu ali da se zna da se i to može dogoditi. Meni su konci popucali ali nisu ispali već su ostali unutar rane. A ja sam na mestima gde su bili konci imala gnojave loptice. Ja sam to redovno pritiskala da izlazi gnoj, stavljala rivanol vodku ali se i dalje gnojilo. Srećom nije se inficiralo samo je telo pokušavalo da izbaci te konce gnojenjem ali bezuspešno.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here