|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 30 [31] 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:02:29   
Filadendronka
Bubice, nije mi dobro kad procitah. Cim si bila na antibioticima znaci da je stanje bilo lose. Nije mi jasno samo kako neko moze da se mesa i savetuje nesto sto ne zna. Ja cu sutra opet da pogledam svoje stanje, a lohije nikako da stanu ni posle sest nedelja od porodjaja. 

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:04:29   
bubulence
Da izvinete, a kako vidite stanje 😁? 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:05:08   
Filadendronka
Da oprostis sa ogledalom 😅😅😅😅

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:06:26   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Da oprostis sa ogledalom 😅😅😅😅



😂😂😂😂😂, pretpostavila sam ali rekoh ajde da pitam. Jer nikada nisam gledala, kontam da bih se onesvestila da vidim nesto strasno... Meni je gledala patronazna i kasnije dr

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:11:20   
Filadendronka

Nikad nisi pogledala, pa kako si izdrzala da ne virnes?!!! 😱😂 Ja sam jos u porodilistu videla sa onim malim ogledalom i to kad sam se prvi put porodila. Tad me okrpili za medalju. Ovaj put nisam pogledala tamo, ali da jesam odmah bih trazila da me “dorade”. Bez sale, prosto to nije onako kako treba da izgleda.  Videcu sa dr na kontroli. A sad samo pratim stanje sa koncima da sve ispadne do kraja. 
IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Da oprostis sa ogledalom 😅😅😅😅



😂😂😂😂😂, pretpostavila sam ali rekoh ajde da pitam. Jer nikada nisam gledala, kontam da bih se onesvestila da vidim nesto strasno... Meni je gledala patronazna i kasnije dr



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:43:39   
kamičak
Sve vezano za ranu od epiziotomije mi je obavljao ginekolog, nikad patronaza. Filadendron, nije da je bitno za temu, zivim u Beogradu.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Epiziotomija
12.5.2019 23:45:51   
Filadendronka

Bitno je za devojke koje se informisu na forumu da znaju u kojoj drzavi ili gradu to nije zadatak patronaze. 
IZVORNA PORUKA: kamičak

Sve vezano za ranu od epiziotomije mi je obavljao ginekolog, nikad patronaza. Filadendron, nije da je bitno za temu, zivim u Beogradu.



(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Epiziotomija
13.5.2019 8:37:34   
bubulence


IZVORNA PORUKA: kamičak

Sve vezano za ranu od epiziotomije mi je obavljao ginekolog, nikad patronaza. Filadendron, nije da je bitno za temu, zivim u Beogradu.


Posto vec vodis racuna sta je bitno za temu, bilo bi lepo da pises u svakoj temi sa smislom a ne radi reda sami da bi nesto napisala... I kako te bre ne mrzi!?

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Epiziotomija
21.7.2019 19:16:18   
MimaKos
Kod mene je sitaucija prvi put bila uzas, zgnojilo pa posle 40 dana dreniranje rane... sa drugim detetom sasvim druga prica, kao od sale, ne vode racuna ni patronazne ni lekari vec sam tretiras ranu u Nisu u porodilistu sto sam ja radila rivanolom.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 8:15:04   
Anoniman
Pozdrav :) prije mjesec dana sam se porodila i radjena mi je epiziomatija e sad na vanjskom djelu gdje su mi bili konci pojavila mi se nesto kao bubuljica,kvrzica ne znam kako da je nazovem u jako crvenoj boji :/ imam osjecaj da me to boli. Ima li neko iskustva slicna ? 

(odgovor članu MimaKos)
  Direktna veza do poruke: 760
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 8:55:23   
MimaKos
Ne diraj to, zakazi kod ginekologa i stavljaj octanisept, ili rivanol, cime god da si obradjivala ranu. Ali zakazi kod ginekologa za svaki slucaj da pogleda.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 10:03:50   
Anoniman
Dva puta sam naprskala octenisept do tada sve odrzavala ranu suhom i cistom. Danas cu opet malo naprskati. I na mjestu gdje mi je sav okolno meso je tvrdo. 

(odgovor članu MimaKos)
  Direktna veza do poruke: 762
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 10:05:34   
Anoniman
Zaboravih reci da je tu gdje je ta sada kvrzica isto kao da je trebao se usiti jos jedan konac bila mi je od pocetka veca rupica. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 763
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 10:16:08   
MimaKos
Zakazi kod ginekologa, da te ne plasimo ovde, jer sok neko ne pogleda ne moze da zna o cemu je tacno rec.. moj savet (iz licnog iskustva) sto pre kod lekara da vidi.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 10:53:48   
vonavoj
Mazi flogocid,izacice gnoj ili konac ako je ostao.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 13:03:45   
Tiziana
Zene idite vadite konce 10. dan od porodjaja. Pustite to stavili su vam razgradive. Dok se oni razgrade, oci ispadnu. 

Vec 100_x_ sam pisala, ja sam se prvi put porodila prirodno, beba izasla karlicno, puuuno su me isekli. Nisam mogla da se sastavim od rane do 10.dana kad mi je dr izvadio konce. od tog trenutka normalno sedim, hodam, nista ne boli, kao da se nisam ni poradjala. on inace praktikuje skidanje konaca tad, nije to bilo samo u mom slucaju. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 16:18:55   
MimaKos
Meninsu skinuli.konce devetog, oba puta, ali je prvip put jer je rana bila ogromna, ipak doslo do ovakvih kvrzica i rana je zagnojila, mesec dana nisam mogla da sedim, isla sam na dreniranje na zivo nedelju dana svaki dan. Zato i kazem, bolje neka ginekolog pogleda, da je ne plasim bezveze


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 21:34:18   
Duškić
Zakazuj. Ja sam prvi put bila katastrofa. Ostavili mi i neki veliki konac koji me je bockao sve vreme i unosio mi nervozu.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Epiziotomija
29.8.2019 21:36:04   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Nikad nisi pogledala, pa kako si izdrzala da ne virnes?!!! 😱😂 Ja sam jos u porodilistu videla sa onim malim ogledalom i to kad sam se prvi put porodila. Tad me okrpili za medalju. Ovaj put nisam pogledala tamo, ali da jesam odmah bih trazila da me “dorade”. Bez sale, prosto to nije onako kako treba da izgleda.  Videcu sa dr na kontroli. A sad samo pratim stanje sa koncima da sve ispadne do kraja. 
IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Da oprostis sa ogledalom 😅😅😅😅



😂😂😂😂😂, pretpostavila sam ali rekoh ajde da pitam. Jer nikada nisam gledala, kontam da bih se onesvestila da vidim nesto strasno... Meni je gledala patronazna i kasnije dr









Fill, dobra si. Mene tek na drugom popravljali.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Epiziotomija
30.3.2020 22:26:07   
Likica111
Ja sam secena oba puta😏 Prvi put mi je ok srasla, ali ova sad rana me jako brine, proslo je 3 meseca i pola je sraslo, a tamo gde je sluzokoza i dalje malkice odvojeno, kao da nece da zaraste... Negde sam procitala da je ulje nevena super, probala i nista se ne desava. Da li neko ima iskustva slicnog, pa da me utesi.. Hahahaha😀



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Epiziotomija
30.3.2020 23:12:05   
princezica1
Pitaj ginekologa koji te je poradjao za savet. Trebalo bi da je zaraslo do sada.

(odgovor članu Likica111)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Epiziotomija
31.3.2020 0:09:01   
degu


IZVORNA PORUKA: Likica111

Ja sam secena oba puta😏 Prvi put mi je ok srasla, ali ova sad rana me jako brine, proslo je 3 meseca i pola je sraslo, a tamo gde je sluzokoza i dalje malkice odvojeno, kao da nece da zaraste... Negde sam procitala da je ulje nevena super, probala i nista se ne desava. Da li neko ima iskustva slicnog, pa da me utesi.. Hahahaha😀





Meni je tako bilo, rasila mi se rana, pukli konci i ostavljeno da zaraste samo, dugo je zjapilo, dugo sam izbacivala preostale konce, zaraslo je otprilike posle 3 meseca, bolelo me je dugo, 7 meseci. Ostao mi je grozsn oziljak, ali ok, ne smeta mi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Likica111)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Epiziotomija
31.7.2020 0:50:36   
Mirko Svirko
Da se pridruzim temi... bila sam  secena. Rana je bila sasvim ok.  Nisam mogla da sedim. Patronazna mj je rekla da kupim Kantarionovo ulje i vatom mazem i bilo je delotvorno.  A da sam gvirnula to jesam. Ih, ne bi izdrzala.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Epiziotomija
31.7.2020 10:38:18   
mama Jo
I ja sam je oba puta imala. Octanisept sam samo koristila.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Epiziotomija
31.7.2020 10:47:12   
physio70
Nije bilo strasno, ponekad pecne kad napravim nezgodan pokret.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 30 [31] 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 30 [31] 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here