|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 20:43:41   
Anoniman
sta se desilo sa ad mlekom?
nece to traje 20-tak minuta .. mozda ih popreko gledam?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 20:47:19   
jance
to je AD mleko koje je majstor pio prvo posle porodilista i nije mi kakio valjda 2 nedelje, uzasno se mucio i svasta jos nesto, a ja glupava mislila da tako treba, pa sam pustila jadnicka da se muci, ma dusa me boli kad se samo setim kako sam mucila jadnu bebu od 2 nedelje dok nismo skontali da to tako NEtreba da bude.. uglavnom, obilazim ih u sirokom luku...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:09:43   
cockic
ja sam malom sa nekih 4 meseca uvela prvo pirincane kase one koje
vec imaju mleko,i ako sam ga dojila.
pa onda jabuka,i posle povrce sargarepa i krompir....

tako cu i sa lenom valjda ce i ona to lepo prihvatiti kao on,sa njim do sad
nisam imala problema sa jelom da moram da ga teram da jede na silu user posted image
sem kad je bolestan.

a zato meni mama kaze da se samnom bas mucila i ako se sad ne vidi da nisam
bila nejesnauser posted image  

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:11:34   
Anoniman
um, pitali smo i mi za to, ali nam je rekao da se to nece desiti. a kad je imala zatvor vec smo joj davali po kasicicu dve kivija. a ne odgovori mi niko tamo na temi o ad mlekima, da li znate koliko kosta hipp u srbiji? i da li se lako nalazi (posto ovde ga nema bas u svim apotekama)?
e, i ja mislim da je ovo sto mi uvodimo zapravo pirincana kasa, nisam bas upoznata sa tim proizvodima ni u srbiji ni ovde user posted image

< Poruku je uredio ksena -- 8.4.2012 21:16:46 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:21:47   
Anoniman
kseno KLIK

aksa nije najjeftinija, ali mislim da je razlika izmedju njih i tempa (npr) oko 50 din max..

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:30:57   
vonavoj
mislim da ima i u ROdicu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:37:49   
Anoniman
u rodicu nema sta nema! zao mi je samo sto je tako daleko, bez kola je tom kruz-treba da promenim 2 autobusa i da se napesacim u medjuvremenu. bas smo na suprotnim delovima grada.
kseno, jel to bas tesko za naci? i sto bas hipp?

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:47:46   
Anoniman
zato sto pije hipp (prethodno je pila aptamil i dobila zatvor) pa da nastavimo sa njim. a posto je skuplje od ostalih, nije bas toliko rasireno. pritom, u grckoj ova mleka za bebe do 6 meseci se prodaju samo u apotekama. znaci, u srbiji se normalno i ona prodaju po supermarketima.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:51:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ksena

zato sto pije hipp (prethodno je pila aptamil i dobila zatvor) pa da nastavimo sa njim. a posto je skuplje od ostalih, nije bas toliko rasireno. pritom, u grckoj ova mleka za bebe do 6 meseci se prodaju samo u apotekama. znaci, u srbiji se normalno i ona prodaju po supermarketima.


Ovde su sva mleka, čini mi se jeftinija nego dole i ima ih po super i hipermarketima i drogerijama poput dm-a i lilija. Samo posebna mleka za bebe sa alergijama se mogu naši samo u apotekama, ostalih ima i u apotekama i običnim radnjama (zaboravih da dodam veće ranje bebi opreme kao Aksa i Leto)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 21:59:42   
Anoniman
da, kao sto vidim ovo od 300 gr je kod vas manje od 500 din, a ovde je kutija od 400 gr 15e!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 22:02:25   
Anoniman
juuu! za ime sveta, pa ni prsuta kod nas ne kosta toliko!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 22:18:44   
vonavoj
BB,zamisli,u ROdicu nema Milupinih pahuljica..eto,steta!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 22:30:48   
Anoniman
da, razlika je bas velika! u aptamilu kad sam gledala, nije bila tolika razlika, ali ovo jeeeee...

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
8.4.2012 22:55:32   
Anoniman
ima, kako nema? ja gledala kod nas pre mesec ipo (bem ga, tad mi je dr*ava dala poslednji put pare)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 8:40:25   
jance
kseno, u Merkatoru imas sve Hipp sigurno, ja sam tamo kupovala, ima cak posebno celu svoju stranicu rafa jednu, nemas brige HIPP 1 i 2 ces naci kod nas bez problema...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 11:17:55   
Sashica82
Jance, ja neki dan uzela Impamil pahuljice. Majko mila, kad sam otvorila malo falilo da se ugušim od smrada. Ulazi mm i pita šta to smrdi na pokvarena jaja! Da li je to samo pakovanje koje sam uzela (inače nije prošao rok trajanja) ne znam. A i struktura mi je nekako čudna, u prahu je. Ne znam, ja svoje odmah bacila i dajem mu od sad šta provereno voli - Milupa i Hipp mlečne, Humana bezmlečne.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 11:36:18   
jance
ja ne znam sta se sa njima desava, neonatolog u Betaniji mi je preporucio Impamil ili Bebelac kad smo izlazili, kamo srece da sam odma Bebelac probala, mozda nebi imala takvo misljenje o Impamilu a ni moje dete se nebi toliko mucilo.
da, sada gledam Sash pa nasi momci za 6 dana pune 6 meseci, pa sam sada razmisljala sta pre da uvodim sa napunjenih 6, mlecne preradjevine ili gluten?
nekako se uvodjenja mlecnih preradjevina manje bojim, sa glutenom mi je malko teze...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 11:41:35   
Lilla
Zasto se toliko bojis glutena? Ovdje se on uvodi od 4 mjeseca. Preporuka je da se uvede izmedju 4 i 6 mjeseci. H je vec vise puta papao pahuljice od banane sa glutenom, i nije bilo nikakve reakcije.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 11:51:55   
Sashica82

IZVORNA PORUKA: jance

ja ne znam sta se sa njima desava, neonatolog u Betaniji mi je preporucio Impamil ili Bebelac kad smo izlazili, kamo srece da sam odma Bebelac probala, mozda nebi imala takvo misljenje o Impamilu a ni moje dete se nebi toliko mucilo.
da, sada gledam Sash pa nasi momci za 6 dana pune 6 meseci, pa sam sada razmisljala sta pre da uvodim sa napunjenih 6, mlecne preradjevine ili gluten?
nekako se uvodjenja mlecnih preradjevina manje bojim, sa glutenom mi je malko teze...


Ne znam ni sama, mlečne prerađevine najverovatnije. Ma samo kad pomislim na uvođenje nečeg novog, glava me zaboli, jedva se borim i sa ovim što smo već uveli. Juče ručamo, sve super, jede i smeje se, i naleti na neku grudvicu, zagrcne se i SVE povrati. Ma povratio ono što je jeo za doručak, e poludela sam. I na brzinu otvorim Hipp jagnjetinu, zagrejem, spucao sve u roku od odmah.

I sad vidim da imam i novi problem, ako kašica nije skroz glatka, nema šanse da jede kako treba, on meni celo vreme pljucka grudvice, kad mu ja spremam domaću.

Vodu, standardno, i dalje ne pije.

Elem, mlečne prerađevine kreću od sledeće nedelje.

Lilla, znaš kako je kad ti pedijatri (i svi ostali, u stvari) kažu, nemoj to pre tog i tog meseca. Pa ti onda poslušaš jer to tako treba. I ja mislim da bih mogla već da dam gluten, ali ajde de...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 11:54:31   
Ana RR
Kod nas po novom gluten može posle navršenih 6 meseci. Ja sam čekala da napuni 8 i onda uvela. Nekako nisam htela da žurim.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 11:56:48   
vonavoj
jeli smo krompir i sargarepu,sa mojim mlekom,nije bas slavno proslo..samo izbacuje jezik,ali je pojela oko 2 supene kasike,otprilikeuser posted image ..na kraju posto sam joj gurala da jede iako je izbacivala pocela je da prica i naravno sve je letelo napoljeuser posted image ...
moracemo da predjemo na tikvicu!user posted image ..sutra cu joj dati samo sargarepuuser posted image

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 12:18:48   
Lilla
hahaha, tako to oni u pocetku dok malo ne naviknu. Von, probaj da joj pricas dok joj dajes i da se smijes. Mozda zvuci blesavo, ali pomaze. H sad poslije svake kasicice govori glasno MMMMM, jer sam mu ja stalno ponavljala MMMM kako je ovo dobro, mmmm kako je ukusno... user posted image

E da, zaboravih. Nama je kombinacija tikvica-krompir sa malo rizinih pahuljica veeeliki favorit.

< Poruku je uredio Lilla -- 9.4.2012 12:20:50 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 12:41:07   
vonavoj
hehe..i ja se glupiram kao majmun,i gleda crtace dok jede...probacu da ubacim pahuljice!user posted image ...a uskoro uvodimo i tikvicu,pa ce biti raznovrsnije!
i probacu glasnije da vicem mmmmmm....i ja otvaram usta,kao jedem,pricam njamiuser posted image ..a mislim se jadna ti,ne bi ni ja ovo jelauser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 12:48:09   
Lilla
user posted image
Ne bih vala ni ja, ali ga lazem cijelo vrijeme da je dobro. MM se nekad ubaci, laze te sine mama, ali ti to jos ne znas user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 12:55:50   
jance

IZVORNA PORUKA: Lilla

Zasto se toliko bojis glutena? Ovdje se on uvodi od 4 mjeseca. Preporuka je da se uvede izmedju 4 i 6 mjeseci. H je vec vise puta papao pahuljice od banane sa glutenom, i nije bilo nikakve reakcije.


pojma nemam, verovatno zato sto mu se pojavila alergija na bananu pa se bojim svega sto je neki jaci alergen. mada mm mu je dao plazmu pre jedno nedelju dana (ja nisam bila kuci pa su se on i sveki pravili pametni user posted image ) i nista se nije desilo, ali opet bi mozda prvo mlecne preradjevine pa onda ostalo...

kontam da cu kad krenem sa mlecnim uvesti i dorucak...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here