|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
2.6.2014 21:24:19   
anci kv

IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Kad se uvodi brokoli? Na kasici pise 4+. Mi dobili juce slatke, slane kasice, sokice od jabuke i caj od kamilice


oko 5.meseca

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
2.6.2014 23:01:18   
dijana1*
Hvala vam na odgovorima user posted image
A zar brokoli nije tezak?
Kostu bas muce gasovi tako da cu malo usporiti. Danas sam ga samo dojila.
A ujutru pije 2.5 ml feruma pa mu napravim sokic od jabuke. Mozda ga on muci user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
3.6.2014 6:15:40   
Misha i Ljisha
i brokoli i karfiol nadimaju, a moguce da je kod Koleta isti slucaj sa jabukom kao kod moje D. Jao i ja kad se setim i ja sam tako korak napred pa dva nazad upravo zbog gasova. Mislim ja da tu nema leka, vec jednostavnu stomacicu treba duzi vremenski period da se navikne na tako neke stvari.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
3.6.2014 6:29:55   
dijana1*
MiLJ evo juce sam ga samo dojila i opet se nocas budio pet puta i sada prducka i stenje. Ali malo samo manje jer je nocas podrignuo posle podoja a inace zaspi uz dojenje pa ne podrigne.
Za manje od dve nedelje puni 6 meseci pa cu probati sa AD mlekom da mu dam uvece posle mog podoja da vidim sta ce biti.
Sinoc je dobio sokic od breskve i kasicu riza -breskva pa cemo to danas probati

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
3.6.2014 6:39:45   
Misha i Ljisha
pisala sam ti ja ponovo u temi za gasove kod beba. Eto moja ima 17 meseci pa je sinoc imala problema jer je pre vecere jela tresnje. Nemoj uvece nista od voca pa ni sokic. E sad i ja sam probala sa AD ali je moja D taman AD uvek bljucnula. A gasove ima i dalje jer se verovatno nije oslobodio jos od prethodnog dana. Kakva mu je stolica, jel redovna? Ponavljam nama je muke resio baby linex (evo i sinoc sam joj dala da mi se ne bi budila nocas zbog gasova i sve ok evo je i dalje spava)

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
3.6.2014 13:32:38   
Biserce
Pirinac odbija, krompir ga muci, a tikvicu mrljavi po malo. Danju sisa na 3h, nocu 3-4puta...huh, sa V je to bilo mnogo lakse, taj je sve makljao:D

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
3.6.2014 14:32:30   
Sanjica26 RR
Slazem se sa MLj oko voca. Dijana pisala sam ti na prethodnoj strani da se voce ne daje uvece.Posebno sto Kosticu muci stomacic.
MLJ dodji u temu 6 do 9.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
4.6.2014 6:47:28   
dijana1*
Prebacila sam se vise na slane kasice i fajem oko 14-15h a slatke cu mu uvesti kada uvedem drugi obrok. Ujutru posle feruma popije sokic od jabuke a za rucak slana kasa. Nego juce je probao sokic od breskve ( kupovni) jaoooo muke moje sinoc on je prevristao jedva sam ga smirila. E sada da li je plakao zbog breskve ili zato sto je spavao samo tri puta po pola sata ne znam. Ali grcio se dosta i cim sam ga izmasirala isprdio se, ispodrigivao i zaspao. Posle se jos tri puta budio i sada cetvrti put.
Bas je osetljivuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
4.6.2014 7:40:01   
Misha i Ljisha
moguce da ga je breskva mucila. Nego znas kako kombinujes namirnice. Ako za rucak das pirinac (on steze stolicu) onda za uzinu das nesto sto otvara npr breskva ili sljiva i sl. Ako za rucak das nesto sto otvara npr nesto sa palentom recimo tikvicu, onda das za uzinu npr visnje. I tako u krug

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 2:11:10   
anci kv

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Hvala vam na odgovorima user posted image
A zar brokoli nije tezak?
Kostu bas muce gasovi tako da cu malo usporiti. Danas sam ga samo dojila.
A ujutru pije 2.5 ml feruma pa mu napravim sokic od jabuke. Mozda ga on muci user posted image

dijana,ako ga muče gasovi,brokoli i karfiol nemoj još neko vreme uvoditi. Probaj breskvu sa bananom da mu daš

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 8:31:49   
dijana1*
Juce mu nisam dala ferum i noc je bila mnogo bolja. Mozda ga ipak on muci.user posted image ali bez obzira na sve necu zuriti sa daljim uvodjenjem hrane dok se ovo ne smiri.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 9:02:53   
Sanjica26 RR
Tek vidim da Kosta pije to. Zbog cega? Mene je mucio stomak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 11:28:31   
dijana1*
Hemoglobin mu je 96. Kada se vratim u BL ima kontrolu pa cemo videti da li treba jos da pije. Jutrossam mu dala kupovnu kasicu breskva sa rizom i u nju sam stavila ferum. Fino je jeo a danas cemo videte hoce li biti grcica. Ako bude sve ok sutra cu kupiti breskvu i pomesati sa bananom ali cu skinuto kozicu sa breskve.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 18:34:27   
Dani.kv
Nama od juce uveli meso i zumanac

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 20:55:55   
mirkam
Mi smo danas probali blitvu, i fino je prosla user posted image
Ja i dalje cekam da mi napisete vase nedeljne jelovnike, ako nije problem...
Ja forsiram slane kasice (vidjela sam da sa slatkim nece biti problema), ali ne znam da li je rano da mu recimo prijepodne dam slatke a u vrijeme rucka slane, pa koliko pojedeuser posted image . Zato bih voljela da vidim kako , kada i sta dajete vasim bebicama.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
5.6.2014 23:56:50   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Nama od juce uveli meso i zumanac


Dani ko vam je uveo?
Zar nije rano za zumanacuser posted image

Mirkam ja trenutno vise forsiram slane kasice i njih dajem u vreme rucka oko 14 h
A kada dajem slatke onda mu dajem ujutru oko 9-10 h. Ali za desetak dana planiram da uvedem i drugi obrok tako da ce ujutru biti slatka kasica a popodne slana, oztalo podoji.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
6.6.2014 4:15:52   
Dani.kv
Dijana pedijatar nam je u savetovalistu to rekla. Joka je primala vakcinu i na pregledu dat savet. Naravno ja necu meso jos dve nedelje a zumanac ce isto da saceka. Za sad samo povrce i po nekad jabuka. Nan do sest meseci a posle kako bude rekao decji urolog

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
6.6.2014 6:28:37   
dijana1*
Dani meni su doktori sa prvim.detetom napravili haous u glavi. Svako je pricao za sebe sta treba i kako oko bebe a sva misljenja su se toliko razlikovala da je to neverovatno. Da bi se jednom pozalila kako to tako i jedna dr mi kaze, vase je da slusate savete a vi kao majka treba da procenite sta je najbolje za vasu bebu..
E to je ova situacija kod tebe i za zumance. Prati samo svoje bebeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
7.6.2014 12:22:58   
anci kv
dani,uvedi prvo meso a za zumance još pričekaj,nek napune barem 6.meseci

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
10.6.2014 8:53:33   
mirkam
Hejj, sto vas nema danima na ovoj temi?
Mora da bebe fino ruckaju user posted image
Mi probali brokoli juce, danas cemo ponovo. Slaze face uzasne ali jede, sta ce user posted image
I dalje nece vodu da pije, sad se vec polako bas brinem user posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
12.6.2014 15:32:16   
Dani.kv
Mi danas probali kukuruz. Omlatili su pola teglice u letu.
Mirkam meni po vrucini piju vodu a cesto i sokic razblazim vodom i bude Ok

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.6.2014 12:27:17   
Biserce
Ja cu danas blitvu sa krompirom. Do sada smo uveli jabuku, bananu, tikvicu, sargarepu i krompir. I dalje nocu rucka oko ponoci i oko 3 pa u 6, moracu da mu ukinem neki. Jeste li vi podoj zamenile za obrok ili ne jos?

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.6.2014 16:47:55   
dijana1*
Biserce i moj se budi oko pola 1 pa oko 3 i u 6. Oko pola 1 vec par dana mu dam vode i zaspi a oko 3 i 6 podoj. Pa cu uskoro i taj oko 3 da ukinem. A kada dajem slatku kasicu dajem mu ujutru i ne dojim ga posle. A kada jede slanu onda oko 14 h i tada nema podoja. Mada za koji dan planiram da mu uvedem i zvanicno ujutru voce , popodne rucak. Za dva dana prelazimo u temu od 6-9 meseci.user posted image

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 15.6.2014 16:49:12 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.6.2014 18:43:42   
Biserce
Dijana ja ga dojim oko 6 pa u 9 voce, u 12podoj u 15 rucak, u 18podoj i posle kupanja i jos dva puta u toku noci. Danas je jeo bananu(skoro celu) za dorucak, a rucak blitva, krompiric i sargarepa, sve iz nase baste:D

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
15.6.2014 19:46:36   
dijana1*
Tako i ja planiram. Nego nisam uvodila do sada drugi obrok zato sto ga je nocu mucio stomacic..
Mi smo probali do sada bananu, jabuku, breskvu, sargarepu, krompir, tikvice i piletinu. Sve super jede. A povrce i meso domaca radinostuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here