|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 23:55:26   
Yula
Macaki, naravno da moras precizno da meris, nemoj da ti padne na pamet da otprilike sipas. I da, trebalo bi da postoji kasika-dozer u kutiji. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 23:56:41   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Ima tema o Cuclama i Flašicama, hajde tamo da ti pokažem moje, i tamo stavi sliku svoje.

Med i zdrave osobe - slažem se. user posted image


Daj link teme user posted image


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 23:58:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Macaki

tash, zasto nisi maretu uvela curetinu? nama je danas bio prvi dan, cisto da zabelezim i ovde.. misllim da bi komotno mogla, pa vec jedete piletinu!


Nije stigla na red, na spisku je onih koje slede. user posted image

Kako proveravaš dal je mleko dovoljno ili previše toplo? Kaneš par kapi na ruku, sa unutrašnje strane (tamo gde bi vene sekla kada bi to htela user posted image user posted image user posted image ), i kada kaneš, ne treba da osetiš, Dakle, ni da je toplije, ni da je hladnije.

Takođe, bolje da staviš više vode nego više mleka, ako se recimo zabrojiš. Ako ima više vode, biće manje sito, dete će pre oogladneti i to je to. Ako staviš više mleka, pa ti se to desi češće, a beba ne pije dovoljno tečnosti, može dehidrirati.
No, ne frustriraj se, veoma je jednostavno. Videćeš.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 23:58:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: Tash

Ima tema o Cuclama i Flašicama, hajde tamo da ti pokažem moje, i tamo stavi sliku svoje.

Med i zdrave osobe - slažem se. user posted image


Daj link teme user posted image



Eno sam maločas pisala tamo, vidi u poslednjih 50.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 0:01:47   
Anoniman
Spavam. Pišemo se sutra. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 0:02:10   
Anoniman
tash, nisam jos otvorila limenku, tako da ne znam da li je unutra. verovatno jeste. user posted image nisam htela jos da ga otvaram jer ga svakako necemo sutra probati. sutra nam je drugi dan curetine.

yula, u kasicu nekoliko doza ad mleka, znaci onako u prahu. ne spremas mleko, pa ga dodajes kasici? onda mi kasica mora biti redja jer ce je mleko jako zgusnuti, jel tako?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 0:05:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash
No, ne frustriraj se, veoma je jednostavno. Videćeš.


nemas ti pojma koliko je mene nekada frustirala sama pomisao na ad mleko! u vreme kada se npr. desavalo da mi se mleko na par dana smanji, kada je K bila malecka..pa sam razmisljala da li joj je dovoljno ili treba da je dohranjujem. sama sebi se cudim kako sam sad bila mrtva hladna kada sam ga kupovala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 2:03:26   
Christabel
Macaki, imas mericu unutra, jedna merica do vrha ravna nozem poravnata na 30ml vode.
Tash, imas kikindske testenine bez jaja i soje La perfetta u plavom pakovanju, i sencanske Sentella u crvenom pakovanju.
Ostalo pisem sutra

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 8:44:06   
Anoniman
La perfetta


Poslala sam im mail. user posted image

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 16:57:39   
Christabel
Ok, mada ja u prodaji nisam nasla u onakvom pakovanju kakvo su stavili na sajt, slikacu ti ako ti bude trebalo, trenutno u kuci nemam nijedne makarone.

Inace, hvala za savet o obrocima. Nisam te jedino najbolje razumela za mleko pre ili posle dorucka, ali nama je broj obroka za sad fixni i jedino cu flasicu pahuljica koju sad pije za dorucak zameniti nekim konkretnijim doruckom, pa sam se pitala da li da to uradim za dorucak ili veceru. Nama je za sad ovako:
*mleko rano rano ujutro (obicno oko 4-5, li je u zadnje vreme pocela da se budi oko 2, 3 ali to ne pravi problem za sledeci obrok. U stvari, ona se u zadnje vreme budi bar 2-3 puta nocu, a jede samo jednom, ostalo uglavnom nesto kmeci, ne znam sta joj je, valjda zubi...)
* dorucak flasica sa pahuljicama oko 9 ili 10 pola sata nakon sto se probudi
* rucak oko 1-2
*uzina oko 5
*vecera flasica sa pahuljicama oko 7-8
* mleko oko poila 10-10
Jedino bih volela da je raspored od jutra oko 9, pa 13h, 16.30, 18.30, 21.30 ili malo ranije. Eno je opet je vristiala kao nocu, tako place ili od zuba ili kad se probudi i hoce da podrigne ili je nesto sanjala, ne znam... Pisacu kasnije o jogurtu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.8.2012 17:53:08   
Yula
Juce sam ceo dan mislila na Verus, bila sam se prebacila, mislila sam da je juce 1. 08. Sve sam htela ovde nesto u vezi toga da prokomentarisem, ali smo puno zvrljale oko drugih stvari i onda baoravim. Posle Tash rece da je danas tek 1.
Nadam se da ce im put proci fino. Ne znam, ja imam tremu kao da se maltene ja selim user posted image Nije to lak korak, mada, ne znam koliko su oni dugo tamo, ali kako god, nije svejedno.

Nisam citala sta ste pisale, nisam imala vremena, sada cu da iscitam na brzaka ( bas sam u nekom poslu ceo dan, uzas ). Dala sm Lazaru 3 bela grozda, oljustena, smazao je bez problema. Nisam znala da se grozdje tako lako ljusti. Sutra cu mu dati da pojede koliko zeli. Lubenicu i dalje nece da jede, malo je sisa i posle odbacuje. Lososa smo uveli! Jupiiii!
Planiram veceras, ako ne budem pala na nos od umora, da ispisem sta smo sve do saad uveli i sta nam je ostalo.

Ljubim vas sve!



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 9:43:20   
Anoniman
Ja ću grožđe ostaviti za more. user posted image

user posted image
Ovo testo sam kupila. I, da, pisala sam proizvođaču:

Poštovani,
Budite ljubazni da mi preporučite Vašu testeninu koja ne sadrži jaja, mleko i soju. Moje dete od nepune dve godine je alergično na kazein (protein kravljeg mleka), te mu je ishrana malo drugačija od uobičajene. Čula sam pohvale na račun Vaše testenine bez jaja, te sam gledala na Vašem sajtu, ali ne vidim sastav, pa bih Vas zamolila ako možete da mi kažete konkretno koja je iz Vaše linije La Perfetta ta testenina, i ako možete da mi napišete tačan sastav.
Unapred zahvalna,



I dobih odgovor:

Poštovana! Toplo Vam preporučujemo testeninu „La Perfeta“ kao naš brend koji možete kupiti u objektima IDEA Beograd u vašem mestu. Testenina Kikindskog mlina u svom sirovinskom sastavu sadrži pšeničnu krupicu (73 %), vodu (22 %) i kukuruznu krupicu (5 %). Tehnološkim postupkom količina vode u gotovoj testenini se svodi na max 13,5 %. Prema važecoj kategorizaciji testenina pripada grupi obične testenine i ne sadrži jaja u bilo kom obliku, kao ni dodatke (znači ni kazein). Srdačan pozdrav, Radenko Volaš

Tako da... nisam sigurna da ću se usuditi u subotu da krenem, ali od ponedeljka ću probati. I nakon toga neću ništa uvoditi jer u subotu putujemo pa mi se ne igra.

Inače, juče sam mu dala zalogaj jaretine. Hteo je da pljune, ali sam zapretila da ću mu uzeti sladoled ako to uradi. user posted image Posle mu se zacrvenelo oko, češao je, ali se do uveče smirilo... Uopšte nisam mogla da povežem dal se to desilo pre ili posle jaretine, nešto mislim da je češao i pre jer ga je mm u jednom momentu pitao "Šta je sa okom, zašto češeš?", ali kažem, ne znam dal je to bilo pre ili posle jaretine.

Mama misli da sam luda što želim da testiram na kozje, kaže da je to sve užasno opasno, da se ona nikada ne bi igrala sa tako nečim.

Juče nam je bio Lukin drugar, dala sam im čipsa i smokija (onog Markovog u kom nema ništa), i mali mi je ladno rekao "Ja ne smem smoki, moja najstarija sestra je alergična na kikiriki, i mi ne jedemo smoki", u prvi mah rekoh "Ovaj nema kikiriki", posle kontam "Tamara, jbt, jesi normalna!?", pa sam rekla malom da je možda ipak bolje da jede samo čips, i on se složio, i zamolio me da smoki stavim u drugu činiju. Pametnica mala.



< Poruku je uredio Tash -- 2.8.2012 9:44:13 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 9:59:16   
Anoniman
i ja sam bas razmisljala sta li je sa verus. nadam se da ce nam se javiti kada se smeste..

a sta nam je sa ishler? bas ne volim kada se zene ovako dugo ne javljaju.

nama je danas treci dan curetine. dosle smo jutros ovde kod mojih i ja sam ponela mleko.. smuckala sam joj jednu mericu sa 30 ml vode i probala da joj dam. popila je par gutljaja, ma nije ni 5 ml. ovo ce tesko ici. user posted image
inace, resila sam da poslusam yulu, pa sam sinoc navila sat na 5h. medjutim ona se probudila u 4:45, ustala i vikala. dala sam joj da sisa, vratila je krevetic, ali nije htela da spava sama. onda sam je prenela kod nas, zaspala je za minut i spavali smo svi do 7:40. deda nas je probudio telefonom, sva sreca inace bi mm zakasnio na posao. nocas cu da ga navijem na 4:45, pa cemo videti.. za dorucak sam joj dala pahuljice u 8:30, jer njih najbolje jede, a dorucak inace uvek mrljavi. pokusacu posle za uzinu da joj dam vocnu kasu koju sam sinoc skuvala (jabuka, sljiva, dunja i visnja), i to oko 10:30.. pa posle toga da spava. nadam se da ce hteti.. valjda cemo se uobrociti nekad.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 10:58:12   
Anoniman
dosla sam na jednu suludu ideju!!!
da li bih mogla ja da popijem bekino mleko kada njoj ostane, da ne bacam?
unela bih malo mleka, koliko-toliko, a ono je i obogaceno vitaminima.
ne znam samo da li bi moglo da mi steti?
sta kazete, iskreno? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:03:50   
Yula
Koliko puta Lazar mene tako zezne pa se probudi raije i kuka user posted image

Ne brini se, uobocicete se. Kao sto sam ti vec pisala, ja mislim isto da ce to tesko ici tako na flasicu i da bi najbolje bilo da pocnes prvo preko zitarica, a njih ionako voli da jede. Kada se navikne n aukus posle ce biti mnogo lakse, samo i dalje ne kapiram zasto pokusavas da joj das na flasicu ako planiras i dalje da j edojis, jel hoces da ubacis jedno mleko na flasicu a da izbacis podoj i to koji, jutarnji, ili vecernji i kako ces je navici da se uspavljuje bez sike? Mada ako si uspela jedno spavanje preko dana uspeces i ovo.

Sada ce ispasti da prepisujem, ali sam se juce kada sam ugasila komp setila ko mi fali na forumu, ishler, i bas sam se pitala sta li je sa njom, ne znam da nisu negde otisli na odmor, ali ipak je ona trudna... Ako nas cita neka nam se javi.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:05:12   
Yula
Boze, zasto bi ti stetilo? To je mleko samo modifikovano, lakse za varenje, moze samo da ti koristi. Bar sam ubedjena da je tako. Ali jesi blesava skroz user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:24:39   
Anoniman
Jao Macaki, jesi ti probala to mleko? user posted image user posted image user posted image I ja mislim da ne može da ti šteti.

Lično mislim da ti je beba sita i da zbog toga neće da pije na flašicu, i da kada bi prestala da je dojiš, da bi pila mleko na flašicu kao bela lala.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:27:00   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Ja ću grožđe ostaviti za more. user posted image



Super, taman ce mu tada i biti sezona. Sa kojim ces prvo da krenes, crnim ili belim? Ja sam dala belo.



Inače, juče sam mu dala zalogaj jaretine. Hteo je da pljune, ali sam zapretila da ću mu uzeti sladoled ako to uradi. user posted image Posle mu se zacrvenelo oko, češao je, ali se do uveče smirilo... Uopšte nisam mogla da povežem dal se to desilo pre ili posle jaretine, nešto mislim da je češao i pre jer ga je mm u jednom momentu pitao "Šta je sa okom, zašto češeš?", ali kažem, ne znam dal je to bilo pre ili posle jaretine.


Cekaj, on bi znaci mogao da odreaguje na kozje meso po istom sistemu po kom bi mogao i na teletinu? Hoces li mu dati jaretinu i danas? ja bih probala, mozda zaista nema apsolutno nikkave veze sa mesom.


Mama misli da sam luda što želim da testiram na kozje, kaže da je to sve užasno opasno, da se ona nikada ne bi igrala sa tako nečim.


Ovo se pretpostavljam odnosi na tvoju ideju da ti Torlak napravi rastvor kozjeg mleka za PRICK test? Nisam imala pojma da ti kozni testovi mogu biti toliko opasni. Moracu malo podrobnije o njima da izguglam. Neki kazu na netu isma svasta da se procita, ali na netu imas more iskustava i more preporuka raznih doktora, raznoraznih studija. Ovako odes kod jednog doktora i pitas se koliko je on strucan, informisan, koliko prati najnovija istrazivanja... Mada, ja kada god odem kod naseg, da kazem porodisnog lekara, interniste, uvek ga ispitam o svemu sto me interesuje, konsultujem se sa njim. On je jedan mlad doktor i zaista do sada, bar sto se nas tice, nikada nije pogresio dijagnozu ili dao pogresan lek. Fenomenalan je u njega bas imam veliko poverenje. Posebno mi znaci to sto je Srbin i sto mogu sa njim da razgovaram opusteno bez saplitanja jezika user posted image


Juče nam je bio Lukin drugar, dala sam im čipsa i smokija (onog Markovog u kom nema ništa), i mali mi je ladno rekao "Ja ne smem smoki, moja najstarija sestra je alergična na kikiriki, i mi ne jedemo smoki", u prvi mah rekoh "Ovaj nema kikiriki", posle kontam "Tamara, jbt, jesi normalna!?", pa sam rekla malom da je možda ipak bolje da jede samo čips, i on se složio, i zamolio me da smoki stavim u drugu činiju. Pametnica mala.
[/color][/size][/font][/color]



Jaoj, dusa mala pametna! user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:28:44   
Gejsha
mene interesuje da li ako ja imam sve moguće alergije to i dete može da mi nasledi?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:33:17   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Macaki

yula, u kasicu nekoliko doza ad mleka, znaci onako u prahu. ne spremas mleko, pa ga dodajes kasici? onda mi kasica mora biti redja jer ce je mleko jako zgusnuti, jel tako?


Nisam nikad spremala kašice sa AD mlekom, ali mislim da prvo treba po uputstvu da smućkaš mleko, pa da ga umešaš u kašicu. Ne smatram da je preporučljivo direktno stavljati AD mleko u prahu u kašicu, jer nikad ne znač da li je onda dete unelo dovoljno tečnosti u organizam, može da dehidrira.

Žene kako spremati meso deci? Ja sam ranije sitno seckala pa kuvala, a sad isečem na krupne komade, ispržim teki da porumeni pa dinstam na tihoj vatri dok ne omekš askroz. Pre serviranja iseckam. P više voli ovaj drugi način, a i ja bih ga tako radije jela user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 11:41:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Gejsha

mene interesuje da li ako ja imam sve moguće alergije to i dete može da mi nasledi?


Gejsha ja imam alergije na polen gotovo svog drveća, trava i korova. Kijam u proleće, ceo april mesec i krajem leta, ceo avgust i septembar. Moj muž je alergičan na lipu i topolu, on kija u maju i junu. Prvo i drugo dete nemaju ništa(nadam se da će tako i ostati),ali zato je treće dete nagrabusilo pa ima alergiju na skoro sve namirnice.

Iz ovog mog iskustva mogu da zaključim da nema pravila. Kao naša deca su sklona, ali ne moraju imati.

Al sam ti pomogla user posted image

(odgovor članu Gejsha)
  Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 12:35:27   
Anoniman
Sa kojim ces prvo da krenes, crnim ili belim?


Misliš da ih treba odvajati? Ja mislila da ih dam mešano, odjednom. user posted image


Cekaj, on bi znaci mogao da odreaguje na kozje meso po istom sistemu po kom bi mogao i na teletinu?


A što onda ne reaguje na jagnjetinu? Baš sam juče razmišljala zašto forsiram svinjetinu a ne prasetinu, kada jede jagnjetinu a ne ovčetinu? Ako je već princip razmišljanja da možda ima u sebi još "posledice" sisanja.


Hoces li mu dati jaretinu i danas?


Da.


Ovo se pretpostavljam odnosi na tvoju ideju da ti Torlak napravi rastvor kozjeg mleka za PRICK test? Nisam imala pojma da ti kozni testovi mogu biti toliko opasni.


Ne, to se više odnosilo da čak i da PRICK pokaže negativan rezultat, mama ne bi dala kozje mleko.


IZVORNA PORUKA: Gejsha

mene interesuje da li ako ja imam sve moguće alergije to i dete može da mi nasledi?


Nasledna je sklonost ka alergiji, na šta će koji odganizam da je razvije je individualna stvar.
Moj stariji sin je sa 5 god god razvio blaži oblik alergije na sunce, ali reguliše kremicom i oralnim antihistaminikom (hvala Bog), a mlađi od rođenja ima alergiju na kazein. Ja sam alergična na polete i astmatičar sam.


Žene kako spremati meso deci?


Jagnjetinu meljem, i tako je zamrzavam, u kuglicama. Vadim veče pre, držim u frižideru gde popusti, sledeći dan kuvam najčešće, nekada dinstam na ulju i luku.
Svinjetinu ili dinstam ako je sameljem, ili je prosto kuvam u vodi.
Ove dve vrste mesa sam i pekla u rerni u vatrostalnoj posudi, uz krompir.
piletinu sam za sada samo kuvala jer smo je nedavno uveli. Mogla bih je i peći u tiganju.
Jaretinu planiram isto kao jagnjetinu, a ćuretinu kada napokon dođe na red, kao piletinu.




(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 12:38:21   
Christabel
Macaki, ja mislim da tvoja beba nece to mleko iz dva razloga - jer je navikla da sisa a ne na flasicu, i zato sto je to mleko jako gadno. Ja ga nisam mogla progutati, doduse meni su sva ta ad mleka bljak ali zato moja beba popije bebelaka pred spavanje punu flasicu. Aptamil ADC nikad nije pila u dovoljnim kolicinama ali zato Allernovu jeste. Pitala si za meso moze li i za rtucak i za veceru - mislim da moze ako to ne prelazi okvire nekog preporucenog dnevnog unosa, mislim da je za taj uzrast oko 90-120gr. Moja ne pojede ni upola toliko, ali ja bas to i ne merim na vagi vec otprilike. To pise u nekoj knjizi sto imam o bebinoj ishrani, pa ako te zanima, mogu ti prekucati.

U ponedeljak sam pocela da dajem jogurt - dala sam 3 male na vrh, u utorak isto plus jedan gutljaj, juce sam dala 4-5 na vrh (to mu dodje kao 2.5male kasike) i to pomesane sa ruckom jer joj se ne svidja) i pratim stolice. Inace kaki bas cvrsto u lopticama 2-3 puta na dan, sto mi se bas i ne dopada jer se bas zacrveni dok kaki. U utorak je prva stolica bila nesto meksa u odnosu na tu uobicajenu bas cvrstu, a druga opet isto, juce isto tako, danas malo spljeskano, sve u svemu sluzi nema, boja je ista (tamna, cak i maslinasta ali valjda je to od bebelaka), jedino sto nisam sigurna za danas da li je miris isti jer je pelena mirisljava. Davacu jos koji dan jogurt pa cu preci na kiselo mleko, a jogurt cu pokusati sa necim da mesam.

Da li sam vas pitala, treba li sve mlecne proizvode posebno da uvodim po nekoliko dana? Sme li beba da jede pavlaku i koji sir sme da jede? Tash, sta je jeo tvoj Luka, npr?

E, da, i mi jedemo te makarone, bila sam ponela i u Vrdnik ali na kraju zaboravila Jovani da spremim. Imas i raznih oblika

< Poruku je uredio Christabel -- 2.8.2012 12:41:34 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 12:48:33   
Anoniman
Joj puno me pitaš mico.
Luki sam sa 9 meseci bebelak zamenila kravljim mlekom. Jednostavno je ujutru dobio Bebelak, a uveče Kravicu. A za dalje, ja ustvari nemam pojma. Pre prvog rođendana mislim da ništa drugo nije ni probao od mlečnog. Jeo je prepodne voće, posle toga ručak (meso, povrće), predveče žitarice.
Kada smo nešto posle prvog rođendana otišli na more, on je dobio užasan proliv, ništa nije hteo da jede sem štapića, tada je mm počeo da mu daje jogurt, kiselo mleko, pavlaku... ne sećam se ustvari tačno. Po povratku u NS smo odneli stolicu na analizu, ustanovljena je kandida, te je dr zabranila mleko i rekla da ga prebacimo na jogurt, što je tako ostalo narednih oko godinu dana jer više nije hteo da se vrati na mleko sa jogurta.
Razmišljam šta je ustvari uopšte i probao od sireva: trapist, tost-topi, fetu kroz proju, sad nedavno mladi sir. Probao je nedavno i kozji sir. Ali, uglavnom, do nedavno je bilo tost topi najčešće, i po nekada trapist.
Jedno vreme, oko 3će godine je rado jeo kiselo mleko.
I to je to otprilike.

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.8.2012 14:01:54   
Anoniman
pa znate kako mi je palo na pamet - jer to je prakticno jedino mleko koje bih ja smela da pijem. ako mi bude bas gadno precicu na alernovu. user posted image ma ja sam mislila da kad ovako ona mrljavi, pa nece da popije ja popijem. valjda nece da skodi, zbog tih vitamina i bas zbog toga sto je preradjeno, drugacije.. sta znam. user posted image

yula, mi se ne uspavljujemo na siki vise. namerno sam joj preko dana davala da sisa kada jojuopste nije vreme za spavanje, muzika tresti isl.. ako pocne da se uspavljuje ja je nakon podoja dignem i razbudim. bilo je tesko u prvo vreme, ali sada se uglavnom lako uspava i to tako stoje malo nosim u narucju, neki par minuta do 10, pa je onda spustim na krevet, zagrli me, nekada malo place ali brzo zaspi. juce prepodne je dosta plakala ali zato sto joj je proslo vreme za spavanje, pa je bila nervozna. a danas sam je uspavala bukvalno za minut. ja sam jako zadovoljna!
ja planiram sada da joj dajem da sisa samo ujutru i uvece, preko dana nema potrebe, to su mi svi rekli. ali sam pokusala danas sam flasicom jer ona uopste nije naviknuta da iz nje pije, pa ce nam to biti dodatni problem. prihvatila je tek sa 7 meseci, pre toga nije htela da cuje za nju. jos smo mrali da joj na cucli (tommee tippee) napravimo vecu rupu, sta rupu, rupetinu ne bi li pila vodu uopste. juce kada sam joj ponudila flasicu sa normalnom rupicom popila je vidno manje vode. kad tad ce preci na flasicu, pa sam mislila cisto da je navikavam polako. jer ce to kod nas ocigledno teze ici. jos kada bude trebalo da joj ukinem sisanje pred spavanje i da joj neko da flasicu sa mlekom.. uh,. to ce biti katastrofa.
danas je pojela voce za prepodnevnu uzinu, oko 10:30. oko 11 je zaspala i spavala do 13, onda sam je na silu probudila. necu da dozvolim da predugo spava preko dana, jer onda pomeri raspored obroka, a i nocu luduje. sad oko 14h cu dati rucak.. pa oko 17:30 vocnu kasu za uzinu. pa u 20h veceru. u 21 planiram da bude u krevetu!

tash, ja bih ipak pokusala sa kozjim! pitaj dr sta misli, bas me zanima sta ce reci. mozda ne bi bila prevelika opasnost da pije fermentisane proizvode od kozjeg mleka. a to bi mu tako puno znacilo.. u svakom slucaju da bar uradite pric, da znas kakva je situacija..
sto se tice price o kikirikiju, ja sam se bas rastuzila. user posted image
sto se tice zivotinja koje su nedavno sisale, ja sam mozda naivna, ali ja ne verujem da tog mesa ima, mislim prosto da im se ne isplati to da kolju. znaci, ono sto prodaju kao teletinu ne verujem da je bas tolikoooo mlado, eto to mislim. mada ja uzimam uvek junetinu, teletinu ionako slabije nalazim.

gejsa, ja imam samo alergiju na polen drvaca i na duvan, a moje dete na mleko, jaja, psenicu, kikiriki i ko zna sta sve jos.. a ima i na inhalatorne alergene. ja sam optimista i nadam se da ce sve proci, pa neka joj ostanu te na inhalatorne alergene (kao sto su tash rekli za mareta) ja cu biti prezadovoljna.

zille, hvala na odgovoru, i ja sam tako mislila. ovo mleko kada se napravi nije previse gusto kako sam mislila da ce biti, izgleda kao obicno mleko.
sto se mesa tice, ja i dalje samo kuvam. dzigericu sam probala da spremam na teflonu, ali sada i nju kuvam. ja bih bas volela da ona pocne da jede slicno kao mi, velika je vise za kasice, a i meni je naporno da vise ovako kuvam.

christabel, ti si bila pametna pa si na vreme navikla bebu na flasicu. ova moja divljakusa tesko da ce se navici. ne znam, mzoda da probam da je naviknem da pije iz flasice sa piskom i ruckama? jel ohce da lezi dok pije mleko? ova moja samo skace! nema mira ni sekundu.
iskucaj to sto imas ako ti nije tesko!
sto se jogurta tice, mislim da to sve kodvas ok prolazi. moja K je par dana ok podnosila (sem sto je vise stucala, kao da joj je smetala kiselina) a onda je pocela da dobija crvene pecate oko usta. namazi je malo oko usta namerno, pa vidi hoce li se nesto desavati. ja bih uvodila nedelju dana, a ako bude sve ok, onda opusteno smes kiselo mleko, pavlaku, mladi president sir..
kako dajes jovani makarone? da li joj blendas ili ih jede u komadu? i sa cim joj dajes?

nadam se da nisam nekoga zaboravila user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 2.8.2012 14:04:14 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here