|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:21:54   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

Imas odgovor o namirnicama u postovima iznad.
Kod nas bundeve nema vec dugo, sveki je nabavila od neke komsinice, vec zamrznuto, ali nema vee sada ce uskoro.


Pa, sve sam i citala, ali... Ja ne mogu najboje da razgranicim da li je bolje da kupim sada sezonsko voce povrce i zamrznem ih, ili da kupujem sveze koje je uvezeno iz neke zemlje ukojoj je sada sezona toga? Kapiras? I kako uopste da znam da li je tamo sigurno sezona toga ili ga gaje u nekom plasteniku/stakleniku. KOliko ostane korisnih sastojaka u tim namirnicama posle zamrzavanja/odmrzavanja i kuvanja pride? user posted image

Da ne zaboravim najvazniju stvar! Danas nam je bio DRUGI dan lososa! Sve je proslo super. Pojeo je 2 prepune kafene kasikice, umesala sam mu u kasicu od prokelja, plavog patlidzana i teletine.

Prokelj inace uvek kupujem zamrznut, reeeetko kada i reeetko gde sam ga nalazila svezeg. Boraniju takodje uvek kupujem zamrznutu kao i grasak, mada boraniju vidjam svezu...

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:22:07   
Anoniman
danas je smlatio uzinu: 4 slive, griz i ovsene pahuljice (nece da ih jede same, pa ih kamufliram u griz), kaze dadilja da je imala utisak da bi jeo jos da je bilo. Mozda mu je samo bilo mnogo vruce prethodnih dana?

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:24:04   
Anoniman
ne mozes biti sigura kada je cemu gde sezona. Ako me pitas dal bih zamrzavala da u bilo kom obliku mogu da nadjem sveze celu zimu rekla bih ti NE!

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:28:21   
Anoniman
teska m je tematika o mleku trenutno, sutra cu komentarisati, mada moj stav je da se mleko pije i da se sve ostalo sprema na vodi, prosto je meni tako lakse.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:31:04   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

danas je smlatio uzinu: 4 slive, griz i ovsene pahuljice (nece da ih jede same, pa ih kamufliram u griz), kaze dadilja da je imala utisak da bi jeo jos da je bilo. Mozda mu je samo bilo mnogo vruce prethodnih dana?


Moguce, a moguce da mu se jednostavno tada nije jelo. Klinci se zaigraju i nekada im se prosto ne jede. Neka ga ona ponudi uvek, a on ako hoce-hoce.

Nego, ja imam jedan problem. U poslednje vreme Laletova kaka deluje nekako nesvareno. Ranije je kakio tvrdje i bilo je kao plastelin, a sada mu je kaka drugacija. Viidm kada kaki u nosu da su to formirane kake u smislu da izgledaju kao kobasicice ( izvinite na detaljisanju ali moram da pojasnim ), ali nisu tvrde, kada ih istresem u wc solju ostane malo zalepljeno i u nosi i jednotavno vidim da hrana izadje manje svarena nego ranije. Premotavam film i cini mi se da je to od kada jede sveze voce i to u vecim kolicinama, a i u poslednje vreme slabije hoce da zvace hranu, malo promulja po ustima i guta! POgotovu voce. Sta da radim? Da li je to nesto sto bi trebalo da me zabrine? Resila sam da mu malo smanjim kolicinu voca, jer sam mu jedno vreme davala za obe uzine voce ili ujutru voce a popodne vocni jogurt... Retko mu dajem hleb i kekseve, dva puta dnavno jede povrce, dva puta voce, ujutru samo zitarice, pa mislim da nema od cega ni da kaki tvrdo, ali opet... Mozda da uzmem neki probiotik? Ovde mi to jos niko do sada nije prepisao, ali videcu da trazim na sledecem vidjenju sa pedijatricom, ili da potrazim sama bez recepta u apoteci. To ne bi trebalo da skodi, zar ne?

< Poruku je uredio Yula -- 30.7.2012 23:33:05 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:31:55   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

ne mozes biti sigura kada je cemu gde sezona. Ako me pitas dal bih zamrzavala da u bilo kom obliku mogu da nadjem sveze celu zimu rekla bih ti NE!


To te pitam BRE! user posted image  user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:36:20   
Anoniman
nece skoditi, ali ja sam primetila identicnu stvar kao i ti, i to od uvodjenja svezeg voca, ista stvar sa nosom. no, da ti budem iskrena, meni ne smeta ovakvo stanje, jer, do pre voca je kako 1x u 2-3 dana, bas tvrdo, i vidlela sam da se muci. Sada to ide nekako glatko, skoro svaki dan. Ne planiram bilo sta da presuzimam. Da jos dodam da ne vidim nesvarenu hranu (sem onog paradajz sosa pre neki dan, on je izgledao nesvareno), ali kaka menja boju u zavisnoti od toga sta jede.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:44:11   
Anoniman
Yula, citaj u razgoorima mama sta je mali mis sada pisala, kakva koincidencija. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.7.2012 23:58:26   
Yula
Hvala ti, procitala sam i da, Lazaru izbijaju zubi! Ja sam mislila da je prvo izbila 4, pa sam onda zakljucila da je to 3! Da bi juce otkrila da je ipak 4 u pitanju jer je pre neki dan izbio i onaj unutrasnji vrhic, odnosno deo zuba, znate kakvi su ovi zubi koji nisu sekutici, zaboravila sam kako se zovu user posted image  I sada preostaje da izbije ceo po sirini. A krenuo i je i levi, a i donje dvojke + puno svezeg voca.

I jeste, nije da su nesvarene, vec nekako su socne user posted image  ako tako mogu da se Odrazim user posted image  Mada, vidim katkada i parcice voca koje je progutao, dok npr. ostalu hranu ne, ali sto ti rece, uglavnom bude obojena od onoga sto je jeo, pa ima boje od zelenkaste preko narandzaste do bordikaste. On kaki jednom do tri puta, ali je to najcesce dva puta, zaista retko tri, kao sto je to danas bio slucaj. I ne smrde nesto posebno, nekada cak ni ne provalimo da se ukakio dok ne zavirimo u pelenu, kao jedan dan na moru pa nam se ojeo bio, mukica user posted image  To je bila ta 3. kaka kojoj se nismo nadali i bas nas je iznenadila.

jbg, pa i ovo je sada off. Mene je blam, na kraju cu dobiti crveni karton. user posted image

< Poruku je uredio Yula -- 30.7.2012 23:59:06 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 0:00:49   
Christabel
dala sam Jovani danas jogurt, nije joj se svideo! Nije ni kakila posle. Da li posle jogurta treba svaki mlecni proizvod posebno da uvodim?
Posto su nama dorucak i vecera jos na flasicu, mozgam sta cu prvo da zamenim za nesto konkretno. Za veceru mi ovako ok, jer mogu da je nahranim u gradu, ali mi brzo onda dodje mleko posle kupanja. Ako promenim dorucak, moracu onda kao Tash uvesti i uzinu, da je drzi do rucka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 8:39:32   
Anoniman
Chris, mislim da sam ja prvo zamenila doručak. Malo će ti to trajati jer ćeš morati da smisliš kada će koji obrok biti ukoliko jede mleko ujutru. Ako doručak ponudiš odmah nakon mleka, neće hteti da jede. Pa, prvo smisli kako bi, pokušaj da napraviš satnicu obroka koju ćeš uskladiti da razmaci među obrocima budu onakvi kakve želiš, i da se to uskladi sa ustaljenim spavanjem. Mislim da je za pravilnu ishranu, pa i za pravilan rast, veoma bitno imati neki red u životu. Recimo, ja biram da ujutru ustanem ranije, ali da deca idu ranije na spavanje uveče. Nikako mi ne prija da mi skaču dugo po glavi uveče, iako su sada obojica pomerili spavanje na 21.30-22h (što mislim da je kasno), ali ih više ne teram u krevet jer nema smisla, samo se ja iznerviram što neće da spavaju, a i to će na zimu svakako biti sat manje. user posted image Moja deca ustaju u 6.30-7h (Luka nekada spava duže). Doručkuju do 8.30, užinaju oko podne, ručaju oko 15h, i večeraju oko 20h. Naravno, Lukin raspored se menja radnim danima kada je u vrtiću. Luka spava uvek u isto vreme, oko 12.30 - 13h.

Mislim da ne trebaš svaki mlečni proizvod da uvodiš posebno, ali bih ja bila oprezna u smislu postepenog povećavanja količine, prosto da bebi ne padne teško za stomačić.

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 11:09:25   
Anoniman
pricate o temama koje me mnogo trenutno interesuju, a to su kaka user posted image i raspored obroka.

taman sam dosla da se pozalim.. konacno je K pocela da ima kaku kakvu smo dugo cekali. user posted image juce me jos dr pita jel sad sve od kada pije probiokidimuno, ja rekoh jeste, sad je ok. jutros nije htela da jede ono sto sam joj spremila (pecena jabuka sa kacamakom) valjda jer nije bilo sveze, juce sam spremila i bilo je u frizideru.. ai inace stalno mrljavi dorucak. i ja joj dam fruktalovu kasicu iz teglice- kajsija i kruska. lepo je jela, dopalo joj se.. ali pred kraj poce da kaki u hranilici, ja je brzo prebacim na nosu (kod nas nema prekidanje, ne smeta joj, odmah nastavlja) i vidim da ima proliv. bilo je i sluzi dosta, posebno pred kraj. krvi nije bilo, tj. nema je uopste jos od onda kada nam se ono desilo. sad se mislim.. nemoguce da jekruska proterala ili da joj nesto u kasici smeta, kad pre, jos je nije svarila.. nemoguce! jutros je pila samo mleko oko 7 sati..a prethodne 3 nedelje nismo nista uvodili, jede samo proverene namirnice. tako da mi je sad ovaj proliv totalna misterija. user posted image pricam sa mm sad na skajpu i on mi kaze pa mozda joj je od zuba. i tacno, u pravu je, ne znam kako se nisam toga ranije setila. vec mesec dana joj nije nicao ni jedan, juce joj napipamo da je krenula donja desna dvojka, pukle joj desni i malo viri. a vec nedelju dana se budi u neko bzvz vreme, izmedju 3 i 4 nocu i place, jedva je uspavamo. zaboravila sam da prijavim da smo joj juce ujutru namazali malo calgel-a. malo mi je bila frka jer sadrzi lidokain, ali nista joj nije bilo. cak joj se dopalo, oblizivala se.
user posted image

sto se tice rasporeda oboka.. ja ne znam kako cu to da uredim ubuduce. user posted image jer K sada sisa 1x dnevno, jednog dana spava 1x, jednog 2x, sto je meni znak da moze da se desi da izbaci jedno dnevno spavanje. ali ipak je sada leti duzi dan, kasnije se smrkava..a kada bude ejdnos pavanja izbacila morace ranije uvece na spavanje. tako da bih ja ipak da za sad ostane ovako, a da od jeseni spava 1x dnevno. jedino bih joj ogranicila vreme spavanja, jer se ona nekada komira preko dana, pa nam je posle nocu zurka.
ja ne znam sta cu sa njenom ishranom.user posted image dorucak mrljavi najstrasnije, sve mislim kako nije gladna i onda joj ga bas kasno dajem, ali opet ga slebo jede. voce odavno nece da jede, jedva joj ga nekako uvalim i to samo ako ga pomesam sa pahuljicama. uzinu izmedju dorucka i rucka nema, posle spavanja je pustim jedno sat vremena pa joj odmah dam rucak. posle popodnevnog spavanja ponovo nece da uzina, i ja joj onda maltene na silu nesto uvalim da bismo mogli da izadjemo da prosetamo, da ne kuka gladna u setnji. za veceru jede nekada pahuljice, a nekada isto sto i za rucak. i to ne znam da li je ok, da 2x jede meso? sto se sisanja tice, sisa rano ujutru ali i to vreme varira od 4-7, zavisi kako kad.. jednom u toku dana ali nikada u isto vreme, nego kad ja skontam da je mozda gladna (ili kada mi se prepune grudi), uvece vecera, kupa se, pa onda sisa pred spavanje...
neki predlog? kada da joj sta od namirnica dajem? kako da joj sredim raspored? kako da joj uvalim voce da jede? sokove inace nema sanse da pije, nikada ih nije volela.. pije samo vodu.

planram da uvodim sledece:
-curetinu
-tresnje
-papriku
-boraniju (da probamo ponovo)
-paradajz ??? (pod znakom pitanja, nesto mi je frka)
-socivo i pasulj (ova dva malo kasnije)
-kupus

yula, ja imam isti takav kombinovani polu frizider, poluzamrzivac, pa nazalost nemam puno prostora. prva fioka mi je zauzeta cela ksenijinim namirnicama, ja svo povrce kupujem frikomovo i to joj kuvam. takodje tu mi je i njeno meso, spakovano u kesicama. ja sve iseckam na kockice, stavim na posluzavnik, ubacim u zamrzivac, pa kada se stegne prebacim u kesu. meso tak cuvam u kockicama, pa vadim po potrebi. bas sam pre neki dan ostavila zalihu mesa svih vrsta. povrce pomalo izblansiram, kazu da se tako bolje sacuvaju vitamini (mina je pisala), a voce sirovo. zao mi je samo sto odavno nemamo bundevu, a bas smo je brzo i potrosili iako sam puno stavila. zato joj kupujem juvitaninu muskantnu tikvu, prelepa je i K je obozava. znam da ledjeno povrce nije najbolji izbor, ali nemam mogucnosti da svakoga dana jurim sveze povrce koje cu da joj kuvam. jedino ono cega ima stalno: krompir, sargarepa, tikvice, jabuke.. ja sam stavila malo kajsija i breskvi u zamrzivac, ali moracu jos da ostavim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:13:46   
Yula
Sto se tice ishrane, tu zaista nemam nikakav valjani predlog, jer znas i sama, Lazar lepo jede i prakticno svaka kombinacija mu odgovara. Slazem se sa Tashom da bebe i deca treba da imaju redovne obroke i uvek u priblizno isto vreme. Znas ono dorucak npr. od 8h do 9h. Ali mislim da je i dobar san veoma vazan za pravilan razvoj deteta.

Moguce da je proliv od zubica, a mozda je samo i nazebla. Mislim da ne postoje nikakve sanse da bude od toga sto je tog trena jela.

Zamrzavanje: ja kupujem zamrznuto samo grasak, boraniju i prokelj. Ostalo povrce i voce kupujem sveze. E sad, ako npr. imam puno karfiola ili brokolija, a vidim da ce da mi propadne jer ne stizem da ga ubacim u klopu, ja ga lepo zamrznem. Ali to se redje desava, jer kada ga imam ja ga malo vise forsiram dok se ne potrosi, pa onda gledam da malo pauziram sa njim neko vreme. Mozda to nije bas najbolja opcija, ali jbg, pa ne moze bas sve po jusu da bude. Bundevu takodje katkada zamrznem jer ne mogu da potrosim toliko koliko kupim, a ovde se prodaje uglavnom isecena na parcice i to povece. Sada praktikujem da cim je kupim, odvojim jedno manje parce koje mogu da potrosim u narednih par dana,  a ostalom odmah zamrzavam.

Vi ste pisale da je plavi patlidzan grozan kuvan, moj klinac ne nalazi zamerke i ja sam ga svega u par navrata pekla, uglavnom ga kuvam i on mi dodje u kasici nesto kao krompir, dosta je neutralan po ukusu i socan. Dok pecen malo gorci.


Poruku sam pocela da pisem u 11h i evo tek sada sam dosla da je zavrsim user posted image  

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:18:41   
Anoniman
Macaki, ja bih vama rasporedila ovako obroke:
- u zoru, nagađam 5-6h sisanje
- oko 8h doručak
- oko 11h sisanje
- spavanje
- oko 14h ručak
- tu negde spavanje
- oko 17.30 užina
- oko 20h sisanje


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:27:12   
Yula
A gde joj je vecera Tasho, pa ona samo sto nije napunila godinu?
Inace, mislim da ti je dobar predlog, samo sto bih ja mozda tu popodnevnu uzinicu zamenila vecerom, koja bi bila malo kasnije, a sisanje pred samo spavanje. E, sad, ne znam kada ona leze da pajki jer od toga umnogome zavisi i vecera...

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:33:06   
Anoniman
Ja sam se vodila onim da joj je dr rekao 3 mlečna i 3 nemlečna, i time da je Macaki rekla da joj odgovara da ona spava 2x dnevno. Ako spava dva puta, kontam da to mora biti oko 11h i oko 15h. Bar su moja deca tako. user posted image Užinu bih ja pravila žitarice sa ili bez voća.

Nije meni Marko u tom uzrastu imao obrok čvrste hrane posle pola 6 - 6, ali se zato budio oko 2h noću za mleko. user posted image


< Poruku je uredio Tash -- 31.7.2012 14:34:27 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:44:56   
Yula
A mislim da meni Lazar odavno ima veceru u 19h, sada cak nekada i u 19.30h, zavisi kada je rucao, pre ili posle spavanja. To nam se sve malo poremetilo poslednjih 20-ak dana, ali uglavnom smo u vremenskom okviru za rucak, a on je od 13-15.30h.

Ranije mu je vecera bila u 18h, ali od kada ima dve uzinice sve smo pomerili. Takodje, ranije je jeo zitarice za veceru, a sada je to najcesce bude nesto kao pire od povrca. Katkada zna da bude hleb sa nekim namazom, a veceras ce najverovatnije imati testeninu sa krem sirom i slaninicom.

Danas bio TRECI dan lososa, za sada deluje da je uspesno proslo. Planiram da mu ribu dajem 2x nedeljno i to sredom i petkom, da posti kao njegova baba user posted image  Jedan dan ce jesti jednu, a drugi drugu vrstu. Ne znam kada cu mu uvesti jos koju vrstu, za sada su mu ove dve sasvim dovoljno.

Ti rece da ces da se opustis po pitanju Mareta, da li ribu imas negde na vidiku?

P.S. Jesi li videla da te pratim? Ali, nazalost upadoh na vesti koje i nisu bas vesele. Otplaka i ja turu, jbg.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:48:18   
Anoniman
Mi slabo jedemo ribu, pa ne znam ni kako bih mu je uvela. Razmišljla sam o tome. I dalje ne želim da mu dajem kupovne kašice. U principu, mogla bi sveki da mu peče - naravno nemam pojma šta je to što ona peče jer ja prezirem ribu, dal je smuđ, pastrmka... ne znam zaista. Ja jedino jedem pohovanog soma. user posted image

Jagnjetina i jaretina su isto i nema ih potrebe posebno uvoditi, jel?

Daj mi sliku testa koje daješ Laletu.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:51:59   
Anoniman
P.S. Jesi li videla da te pratim? Ali, nazalost upadoh na vesti koje i nisu bas vesele. Otplaka i ja turu, jbg.


Valjda me je posebno pogodilo kada sam videla sliku, bolnički krevet koji mi je itekako poznat, i tu je negde uzrasta kao Mare... uh kako me je pogodilo, sva sreća pa su se svi razbežali, sama sam na celom spratu u firmi. Sada kada sam bila sa M u bolnici, imaju jedno dete u izloaciji, mnogo komplikovan slučaj, jadno više ne može da hoda, opala mu /joj je kosa... Tuga. user posted image I onda mi je još dr rekla, kada sam išla da ispravljam onu otpusnu listu da se zabunila verovatno zbog dva teška slučaja na odeljenju, i bila je u BG da traži neki organ za transplantaciju, i nije uspela da se izbori, bila je vidno potrešena, tada je čekala roditelje na razgovor.
I onda... onda razmišljam... hebe mi se bre za mleko!

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:53:37   
Yula
Ne, jagnjetina je od jagnjeta, mladunceta ovce, a jaretina od jareta, mladunceta krave user posted image  user posted image  user posted image  Salim se, jaretina je od mladunceta KOZE. user posted image   A to je ipak razlicito.

Ni ja ne jedem ribu, katkada kada sveki spremi, ali mm i sveki jedu, a zdrava je, pa eto... Ja je za sada dajem iz kupovnih kasica, ali mislim da cu uskoro poceti da kupujem filete ( jbt, jel se tako kaze? file - fileti, ili filei?  ), ali kako onda spremiti, peci na teflonu?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:55:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

Ne, jagnjetina je od jagnjeta, mladunceta ovce, a jaretina od jareta, mladunceta krave user posted image  user posted image  user posted image  Salim se, jaretina je od mladunceta KOZE. user posted image   A to je ipak razlicito.




Ček ček. Jagnje je mlado od čega? A jare je mlado od čega?

Fileti se peku na ulju.


< Poruku je uredio Tash -- 31.7.2012 14:56:49 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 14:59:24   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

.
I onda... onda razmišljam... hebe mi se bre za mleko!



Boze, pa naravno!

Naci cu negde link od paste pa cu ti postaviti, ali malo kasnije, zvrk mi se probudio, moramo da palimo malo napolje.


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 15:00:06   
Anoniman
Mi smo bili na bazenu danas. Svi djuture. Tata,mama i tri sina. Super smo se proveli, P je odusevljen vodom,a mi njegovim ponasanjem. Koza cista,pocrnelauser posted image
Primetila sam da u zadnje vreme P vise reaguje na alergen sluzavom stolicom nego osipom. Ne znam da li je to jako opasno,desava mu se s vtemena na vreme. A i jezik mu je belicast,mzda je kandida. Tash koliko se secam ti si davala Maretu biogaia kapi i proslo ga je.
Eh da,jagnje i jare nisu isto,ali mislim da po hipoalergenosti jesu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 15:00:23   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Yula

Ne, jagnjetina je od jagnjeta, mladunceta ovce, a jaretina od jareta, mladunceta krave user posted image  user posted image  user posted image  Salim se, jaretina je od mladunceta KOZE. user posted image   A to je ipak razlicito.




Ček ček. Jagnje je mlado od čega? A jare je mlado od čega?

Fileti se peku na ulju.



Jaretina - KOZA,  jagnjetina- OVCA. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.7.2012 15:02:53   
Anoniman
Meni dr jeste rekla da su jagnjetina i jaretina hipoalergena mesa, ali ja sam mislila da je to ista životinja različitog uzrasta. Oh bože,, pa ja sam ubeđenja i da su junetina, teletina i govedina ista životinja samo različitog uzrasta, zar ni za to nisam u pravu??? user posted image

Da, davala sam mu Bio Gaia kapi, izbacila šećer iz ishrane i sredilo. Razblaži soda bikarbonu, pa gazon očisti jezik.

Nego, jeste vi žene uvele pastu za zube? Mi peremo zube i dalje bez paste. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Ime za decaka...
Bibilib

Sta vi mislite,koje je najlepse?

Dusan (51%)

Adrijan (23%)

Srecko (26%)


Ukupan broj glasova: 87

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here