|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 0:46:56   
Anoniman
Ne znam više. Idi na temu voda, ima neki post od NEW MOM, citiran više puta, kreni sa kraja teme.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 126
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 1:43:48   
Yula
To se gleda po kilazi, ako se ne varam. Treba svako zivo stvorenje da pije vodu, smisli nacin kako da joj uvalis bar 300ml dnevno. Ona sisa, sto je opet mnogo bolja varijanta nego da je na ad mleku, a da nece vodu.
Pisale su vec neke majke da bebe veoma cesto odbijaju hranu kada im nicu zubici, verovatno je to u pitanju, a sa keksem i jabukom cese desni, to joj verovatno prija. Mozda je malo stekla averziju prema kasichici u vreme dok se jos navikavala na kasice. Probaj sve varijante, vazno je da jede.

Ijaoj, sada vidim da se na rr reklamira moja ves masina!!! Odlicna je, obozavam je user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Yula -- 17.5.2012 1:44:41 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 11:16:34   
ishler
Ne mogu da vas sustignemuser posted image
Beka me urnise,nocas je ustala u 3h i htela da se igra,jedno 30_x_ bez preterivanja sam je vracala da spava,ustane i tako set_a uz ogradicu,haos pravvi.
Yula jedemo crni luk za sada.Ne znam sta cu sledece.
Macaki moja beka slabo pije vodu,mada je nudim.Super da ste sredili sa hematologom da se vise ne brinesuser posted image
Ja sada imam u glavi sta cu da radim kada krene sve da jede,moracu da citam sve proizvode da ne promaknu jaja,sto je najgore,ne znam da li u pekarama stavljaju jaja u neka testa,pa tako razbijam glavomuser posted image


< Poruku je uredio ishler -- 17.5.2012 11:19:19 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 11:30:45   
Anoniman
Ishler ,svaka pekara mora da ima deklaraciju za svaki proizvod koji se nalazi u njoj. Slobodno traži kad odeš u pekaru, ako prodavačica ne zna šta neka kifla ima ili nema, ti pročitaj sa deklaracije.

Jesam li vam pričala kako moja sestra, dve godine je starija od mene,nije htela da jede ništa do svojih godinu dana. Ništa osim kravljeg mleka nije htela da jede-pije. Moja mama je čupala kosu sa glave kad krene da je hrani, kaže stavi joj zrno graška u usta, ova mulja 15 minuta i na kraju ga pljune. Onda je kašice stavljala u flašicu, i tako joj nudila, ma nikako nije htela da jede. I tek sa god. dana je počela, a ništa joj ne fali, zdravija je od mene koja sam lepo jela kao mala user posted image

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 11:42:17   
Anoniman
Macaki ovaj moj isto neće da pije vodu, a na AD mleku je, morao bi. Kad mu dam vodu u flašici, običnu ili zaslađenu, on je zauka sa gađenjem. Onda sam probala da mu dajem iz staklene čaše. Pošto ne ume još oz čaše da pije, ja mu sipam gutljaj po gutljaj u usta, i on proguta. I tako, par puta dnevno po četiri gutljaja, i neće više. A prvo dete mi je pilo po 1-2 l vode dnevno u tom uzrastu. Neko voli, neko ne voli voduuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 20:42:07   
Anoniman
Ja ipak krenula boraniju. Nije pljunuo kao kupus, nije imao zamerki, rekla bih da mu se cak i svidja. :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 22:14:53   
Yula
Mi sa crnim lukom, mladim. Lazaru mi se danas bas pokvarilo lice! Imao je prilicno osipa, pa se u toku dana popravi pa se opet pogorsa. Nemam pojma sta je u pitanju, desna dvojka smao sto nije izbila a zaista sam nasla vezu izmedju osipa i i ovih gornjih zubica, svaki put se osipao. U svakom slucaju, praticu. Jutros je doduse jeo krusku koju jede vec neko vreme i za sada nije bilo problema, ali ona mi je i dalje pod znakom pitanja...

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 22:26:24   
Anoniman
Eh, da, to nisam navela, i Marku raste donja desna dvojka... već nedeljama... Juče sam imala utisak da je izbila, a danas sam već zbunjena jer kao da nije... user posted image

Ja danas bila u BG, ušla u C&A i ostavila 6500din user posted image (valjda će biti ta toliko dugo obećavana 13ta plata...)


(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 22:54:13   
Yula
Hej, nisam znala da i kod nas ima sada C&A, super! Oni imaju kvalitetnu robu za decu, bas danas moja sveki kupila nesto stvarcica Lakiju, mada ja vise volim H&M, imaju moderniju liniju, onako vise je fancy. Ipak, nemacki kvalitet je neprikosnoven, a nisu mnogo ni skupi, mozda za nijansu od H&M. Ne znam kakvo je stanje kod nas, odnsono da li je odnos cena isti.

Ma, htela sam nesto konkretnije detetu da uvedem, ali jbg, nisam znala sta, kuci od novih povrcki imala samo mladi beli luk, i ajde da ne gubim dan, pocnem sa njim. Inace, cini mi se da bebe vole boraniju, moj je bar voli. A i grasak Boga mi. Juce mu spremila kasicu do graska, malo krompira, paradajza i praziluka, ma znas sta, plakao je na kraju kao kisa, hteo jos, a ja nemam! Obicno brzo iskulira, ali sada nije hteo da se smiri, pa sa mu na kraju dala banane malo user posted image Dobra stvar je ta sto sam mu davala kolutice i tada je naucio na zvace, a pre nekog vremena kada sam mu davala nije znao. Sada zvace cak i jogurt user posted image , postalo mu to bas zanimljivo, jos kada vidi da ga ja oponasam i mljackam umre od smeha pa jos vise zvacka hehehe

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 23:08:20   
Anoniman
Baš napisah u temi Dečija garderoba, H&M je moderniji, ali je C&A kvalitetniji.

Jel odvajaš ljuspice graška, ili sve pasiraš?

Žene, idem sa decom i mamom na more 18.06. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 23:11:54   
Anoniman
Pisala sam cene u temi Dečija garderoba.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 23:29:47   
Mariya
Mame, pitaću ovde pošto se vi razumete u alergije. Našla sam na više mesta da je trešnja alergena, pa me interesuje da li je tako, da li dajete vašoj deci trešnje i kako?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
17.5.2012 23:46:41   
Yula
Ja jos uvek ne, beba mi ima nepunih godinu dana, ali sigurno cu mu ih dati da proba u junu, zasto da ne, tada ce vec imati godinicu.Ne znam da li su alergene, ne verujem.

@Tash, super za more! Mi smo trebali ovog leta kada dodjemu u SRB da palimo u Grcku 15-ak dana, ali ko zna sta ce od svega toga biti. Ako ne dodjemo tamo ici cemo svakako ovde. A bas sam volela bebca da vodim u Grcku jer je po njihovim zalivima voda bas topla, sto je super za malu decu.

Good night zene, koma sam, pisemo se sutra, nadam se sa boljim vestima.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
18.5.2012 9:48:39   
Anoniman
juce smo ponovo isli na vadjenje krvi i nosili urin. ja otisla do dr popodne, ona kaze urin joj nisu ni uradili, kazu mali je uzorak. a ja sam ponela sve sto je tog jutra ispiskila. kaze da ponovimo u ponedeljak ili utorak. i to ne iz nose, nego mora direkt u bocicu. jedino su napisali da ima 8-10 Le, ali dr kaze da je to normalno. Le iz prsta su joj 5.0, a pre samo 2 dana kod hematologa su bili 18.5. user posted image ovde izgleda lud zbunjenog. pocinjem da sumnam da li je onda tacno da je hemoglobin 122, ti rezultati izgleda nsita ne valjaju.. uglavnom, dr rece da Le govore u prilog da su tackice na grlu od virusa, pa terapija ne treba.
pitala je za sirup za apetit, rekla mi prvo da kupim Apetito, ali posto smo zakljucile da ne treba da pije nsita na bazi bije, rece neki drugi..ja svratila ua poteku, zena mi kaze da je on za decu preko 3 godine. kaze svi ostali su preko godine dana, ali kao postoje to samo 2 meseca arzlike moze. ali svaki ima u sbei neke biljke, pa na kraju nisam uzela ni jedan.
popodne joj procuri nos, tako da nocas nista nismo spavali. budila se cele noci i plakala, skroz je slinava. da li je od zuba ili je virus, ja pojma nemam. user posted image
juce nam je bio prvi dan praziluka. dala sam joj i junetinu. ali je od cele teglice pojela nekoliko kasicica..
jutros je jela hleb sa pahuljicama. user posted image parcence hleba joj umocim u pahuljice i tako dam. inace da zine na kasiku nema sanse.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
18.5.2012 20:46:41   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash



Jel odvajaš ljuspice graška, ili sve pasiraš?




Izvini tash, zaboravih da ti odgovorim na ovo pitanje. Ne, ne odvajam ljuskice, prvih puta sam gnjecila sve viiljuskom, a poslednji put sam malo izmiksovala. Videcu da ubuduce jedan deo gnjecim a drugi da dam onako ceo, treba da se navikava na krupnije komadice i da zvace. Ovde je i onako taj grasak veoma mlad i sitan.

Sutra nam je treci dan crnog luka, a videcu sta cu od preksutra uvoditi, sve mi se nesto cini da cu krenuti sa svinjetinom, a uskoro cu i tresnje.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
18.5.2012 20:47:50   
Yula
Macaki, bas mi zao sto se malena razbolela, nadam se da ce se sve zaustaviti samo kod curenja nosica. Pozdrav za vas dve!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
18.5.2012 22:39:37   
Verus
Ja odlucila da za koju nedelju dam pirincane cerealije da proba.  Spreman je da jede, a jadan samo gleda. Jesam li luda?  Ja jedem pirinac i ne smeta mu, pa ne znam sto ne bi? 

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
18.5.2012 23:45:12   
Anoniman
verus, samo ga dojis ako se ne varam? zasto zuris, ima tek 4 meseca. mi smo krenuli sa punih 5, pa me je dr iskritikovala, kao kod dojenih beba nema potrebe pre punih 6. kako god odlucis, drzimo vam fige!!! user posted image

moje dete NISTA, ali nista nece da jede. user posted image dok ne projede, ja necu nista novo od namirnica da kuvam. ne mogu ni da znam ima li r-je ili nema kada ona ne pojede ni 2 grama. bas sam se nesto rastuzila. za veceru je pojela dva keksica, tata joj je davao. i pila je malko vodice, to je sva voda koju je danas popila. spremala sam joj sok od dunja, nije htela ni da ga pomirise.
inace, imala je jednu bas retku stolicu danas, zuto-zelenu i sluzavuuuuu, jako sluzavu! pretpostavljam da je na taj nacin izbacila taj sekret iz nosa. valjda nije proliv, desilo se samo jedanput.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
19.5.2012 7:44:45   
Anoniman
Joj Verus ne znam, posebno ne znam zasto zelis cerealije da das, ja biih pre skuvala pirinac.
Macaki, nemoj je terati da jede, nudi, pa kad hoce jesce. Ona sisa, dakle gladna nije, ako je boli grlo, ne moze da jede. Bitno je da pije, da jede ne mora.
Meni je Marko nocas pao sa kreveta, i urlao u toj rupi izmedju kreveta i radijatora, a ja to nisam cula, nego je mm cuo iz dnevne sobe. Eto koliko sam umorna. :(
Danas je treci dan boranije, sutra krecemo mirodjiju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
19.5.2012 7:51:11   
minavb
Oliver, pored alergije, ima i GER. Deci sa GERom se cvrsta hrana uvodi i sa 3 meseca, pa 4 bas nikako nije rano.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
19.5.2012 23:10:48   
Anoniman
Au, da, to sam smetnula sa uma.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
19.5.2012 23:36:54   
Yula
Nama danas bio 3. dan crnog luka, i to prevalismo. Sveki na pijaci nasla kajsije pa smo zato odlucili da sutra krenemo sa njima. Ta prva tri dana cu mu davati kuvane, i ako sve prodje dobro, a verujem da hoce, pocecu da mu dajem sveze. nesto kapiram, ako one vocke koje se ne kuvaju jede bez problema sveze, zasto ne bi mogao i ove? A vec je dovoljno veliki za petnaestak dana puni godinu dana user posted image

Danas smo mu kupili novo adaptirano mlekce koje ce piti ubuduce, ista je firma kao i ovo koje je pio samo je ovo br.3, do trece godine. Ja planiram da Lazar pije adaptirano dok ne napuni 2godinice, a posle ne mora da pije ni jedno, kako hoce, vazno je da jede mlecne prozivode, mada ni sa njima ne treba preterivati.
Koga zanima moze da pogleda ovde, to je link od mleka.

http://www.laboratoire-gallia.com/10mois-plus/produits/gallia-croissance#tab=tableau-nutritionnel

Ima dole tabela gde se uporedjuje ad mleko u prahu sa istim ali tecnim i kravljim, odnos vitamina i minerala. Korisna tabelica.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 8:41:25   
Anoniman
Moje dete je fascinirano mirođijom! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 10:58:01   
ishler
Bravouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 11:05:02   
Yula
Super za mirodjiju! Sta je sledece na repertoaru?

Nama danas drugi dan kajsije. Juce sam mu dala svezu, a danas kuvanu, jer sam mu spremala kuvanu jabuku. Sutra cu mu je dati svezu sa bananom ili avokadom, videcu jos. Inace, Lazaru je poceo da se povlaci onaj osipic po ledjima, a i onaj po licu jos pre neki dan. Jutros mu izbio zubic.

Dokle ste vi stigli Ishler sa uvodjenjem namirnica?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here