|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 11:22:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

Super za mirodjiju! Sta je sledece na repertoaru?




Verovatno grašak.

Nemam pojma.

Možda ovsene pahuljice... samo, ja to ne znam da spremam... moram opet do Merkatora, da malo proučim.

Čekam da sveki pokolje piliće u sledeću nedelju, i tada krećem piletinu, znam kakva je, sveki ih hranila. A šta ću između... šta mi se nađe u kući. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 12:51:56   
Anoniman
yula, znaci kod vas to definitivno ima veze sa izbijanjem zubica! eto dokaza da nije svaki osip od sumnjive namirnice. blago vama sto klopate kajsije, ja ih obozavam. valjda cus meti d aih jedem dok stignu na pijacu..

mi smo i dalje slinavi i nista necemo da jedemo. od jutros nista nije jela, sad ceom videti da li ce za rucak hteti nesto..
inace, vise kasika ne dolazi u obzir. rucak joj dajem tako sto meso i povrce iseckam na sitne kockice i tako joj dajem, sa hlebicem. a od voca jede samo jabukus vezu iseckanu na kockice i bananu. ostalo povrce joj ponekad uvalim kroz sok, inace u kasi nema sanse. stapni mikser sam prestala da koristim.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 12:55:40   
Snelle
Maro, samo da vas zagrlim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 13:40:05   
Anoniman
snelle user posted image
kako nam je drugarica? kako je protekao rodjendancic? davaj neku sliku, ja vise nemam profil na fb, pa nisam u toku ni sa cim..

beka-bekica je jela za rucak svinjeninu i karfiol na kockice, sa hlebom. uz to je pila vodu. zadovoljna sam, s' obzirom da za dorucak nije usta otvorila. nadam se da je sve zbog toga sto je trenutno malo prehladjena i da ce da se sredi uskoro. a sto se kasike tice, pricam sada sa mamom.. dosle smo do zakljucka da sam joj verovatno nekada povredila desni kasicicom,pa zato bezi od nje. user posted image

ja sam parziluk davala samo jedan dan i obustavila jer nije htela da jede nista. sad razmisljam kako da joj ga uvalim kada vise ne blendam, ne mogu joj dati da ga jede u komadu, bljak je.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 13:58:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Macaki


ja sam parziluk davala samo jedan dan i obustavila jer nije htela da jede nista. sad razmisljam kako da joj ga uvalim kada vise ne blendam, ne mogu joj dati da ga jede u komadu, bljak je.


Deo krompira npr izblendaj sa prazilukom, pa namaži na hleb npr. user posted image
I možeš probati sa viljuškom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 15:52:32   
ishler
Yula
od planiranih namirnica do godinu dana ostao kupus,grasak,paradaiz, krastavac,zelje,i od voca tresnje,visnje.
Ja se nesto ne opterecujem nego povremeno uvedem nesto.
Koliko sam se samo u pocetku opterecivala,bila sam ludauser posted image
Sto se tice osipa ja sam jos pre pisala da je mojoj beki izlazio kod izbijanja zubica,samo sam nekako uvek bila opustena povodom toga....i nissam povezivala sa namirnicama.Nekada je dobro biti opusten,dok se ne obije o glavu.
Juce citam clanak prof iz Tirsove da deca sa ekcemom su jako sklona kasnije alergijama,takodje da deci sa ekcemom ne treba davati hipoalergena mleka jer se time ne sprecava alergija, ali treba da IBEGAVAJU JAJA DO NAVRSENE PRVE GODINE.E tu se iznerviram,znaci moja beka nije trebala da proba ,ali sta je tu je.Ostaje jos ispitivanje pa cemo videtiuser posted image


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 22:36:17   
Yula
Ishler, pa od tebe sam uostalom i cula da vam se osip pojavljivao pri izbijanju zubica, a cula sam to i ranije od drugarica iz reala ( raspitivala sam se jer sam vidjala da i njihove bebe budu "bubuljicave" po licu - ok, nisu to bubuljice, vec taj neki kao osipic ) i zaista sam obratila paznju i povezala ta dva. Ali, moj Lazar je imao osip po licu od pirinca, i on je bio drugaciji, zapravo, kao i ovaj, ali se najvise grupisao sa strane usta i postakjao je sve jaci i crveniji. Gotovo sam 95% sigurna da je to bila alergijska reakcija, jer se bebi prvi dan pirinca pojavila na licu crvena tufna sa plikom ( kao ujed komarca je izgledalo ) unutra. Tako i prvi put kada je jeo pirinac, samo je tada bila na grudima i bila je bas velika, sigurno 5cm precnika! Kako god, uskoro planiram da mu opet dam pirinac, da probamo. Mislim da je on to do sada prerastao.

Jaja su jak alergen i ja licno bih savetovala onim mamama koje imaju neku nutritivnu alergiju, ili njihovi muzevi, da za svaki slucaj ne daju bebama jaja pre prvog rodjendana. Bas pre neki dan u parkicu upoznam jednu nasu zenu, povede se prica o alergijama i ona mi kaze da je njena cerka, sada vec dorasla osoba, imala kao beba alergiju na jaja i prerasla ju je sa godinu dana. Nikada se nije ponovila user posted image

Ja sam odlucila da sa piletinom sacekam dok ne stignemo u SRB, tamo cu kupiti domacu pilu. Vi npr. imate mogucnosti da kupite direktno od seljaka, koji nema masovnu proizvodnju, neku zivotinju i da mu platite da vam je uredi i imate sigurno meso ( svakako odnesete meso na kontrolu tamo gde treba ) u smislu da znate da to prase, tele, pile, curka, jagnje, jare, sta god, nisu kljukani antibioticima. Ja, nazalost, nisam u mogucnosti za takvo sto ovde, ali cu se maksimalno potruditi da dok smo u SRB to izvedem, da mi dete jede kvalitetnije meso. Kako vreme prolazi sve vise imam nadu da cemo ipak dolaziti tu user posted image

P.S. Juce smo isli da ugovorimo tortu za Lazarov PRVI rodjendan! Mislim da ce biti divna, postavicu slike da vidite kako je sve proslo user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 22:47:12   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Yula

Super za mirodjiju! Sta je sledece na repertoaru?




Verovatno grašak.

Nemam pojma.

Možda ovsene pahuljice... samo, ja to ne znam da spremam... moram opet do Merkatora, da malo proučim.

Čekam da sveki pokolje piliće u sledeću nedelju, i tada krećem piletinu, znam kakva je, sveki ih hranila. A šta ću između... šta mi se nađe u kući. user posted image



Pa, cekaj, zar nisi resila da neces zasebno uvoditi svaku od zitarica, ili sam nesto propustila? Mozda ces samo jedan dan uvoditi?
Ja sam postala mnogo opustenija po tom pitanju. Mislim da cu imati veliku frku samo sa piletinom/curetinom, ribom, bobicastim vocem ( maline, jagode, ribizle i slicno ) i kostunjavim vocem. Pa, pazi kada sam dinju dala zivu ( a kako bih i drugacije user posted image ). Dace Bog da nas dobra sreca posluzi i dalje sa uvodjenjem namirnica i da je Lazarov imuni sistem u dobroj meri sazreo.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
21.5.2012 23:12:36   
Yula
Zamolila bih sve vas da procitate ovaj post ispod user posted image

http://www.ringeraja.rs/forum/fb.asp?m=934446

< Poruku je uredio Yula -- 21.5.2012 23:13:25 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 0:01:55   
Anoniman
yula, mislila si na posto koji je pisala milia?

mi smo vecerali user posted image rizolino i sok od jabuke. izgleda da je moja devojcica resila da projede. bas sam se nasekirala sto nece da jede. ali ajde da se ne radujem previse, sutra je novi dan..
probacemo ponovo praziluk!

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 8:47:50   
Anoniman
da deci sa ekcemom ne treba davati hipoalergena mleka jer se time ne sprecava alergija, ali treba da IBEGAVAJU JAJA DO NAVRSENE PRVE GODINE


Moja dr kaže do navršene treće. Kako god, slažu se da se jaja ne daju do određenog uzrasta bez obzira dal je dete alergično ili ne.


Pa, cekaj, zar nisi resila da neces zasebno uvoditi svaku od zitarica, ili sam nesto propustila? Mozda ces samo jedan dan uvoditi?


Ma nemam pojma. Realno, pičim sad mirođiju, pa ću grašak, pa pasulj, a pošto ću imati praznog hoda do piletine, dok sveki ne pokolje, videću šta ću sa žitaricama. Negde sam pročitala da su česte alergije na pšenično brašno i ječam, malo me to ljulja, verovatno bez razloga, ali prosto mi ne izbija iz glave. user posted image

Juče sam zaboravila da mu dam mirođiju, set_im se tek oko 19h, dala malo. Oko 19.30 primetim da se više češe oko očiju i po čelu. Pogledam bolje - crveno. Ne mislim da je od mirođije, jer češao se ceo dan, samo tada malo intenzivnije. Njemu curi nos, i oko 17.30 sam mu špricala Physiomer u nos, i izmakao mi se, i poprskala sam pored oka i čelo. Pošto je to obična morska voda, nisam oprala. Ne mislim da je alergičan na to, nego mu se možda samo stvorio film na koži koji je počeo da svrbi. meni se dešava da ako ne operem ruke a recimo kanuo mi je sok na ruku, pa se lepi, počne da me nervira, pa počnem da češem. Uglavnom, umila sam ga, i povuklo se. Danas se češe oko ušiju, ali nema ništa. Možda kako se znoji. Ma ne znam više. Obojica sline i kašlju, nisam više pametna. user posted image

Inače, u nedelju je moj brat slavio 18ti rođ, ja se samopozvala , ostavila mužu decu (M se probudio kako sam izašla iz stana i zamislite, mm zna da ga smiri user posted image ), i provela sam se kako davno nisam, ali juče kao da me šleper zgazio! Ispala sam iz forme. user posted image

Apropo Milinog posta - sećam se tog posta. Tada sam bila u gadnom down-u, ona me je izvukla tim postom.

< Poruku je uredio Tash -- 22.5.2012 8:48:51 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 9:07:36   
minavb
Što sam ja bila ubeđena da MAre jede griz?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 9:47:57   
ishler
Macaki
sa cime dajes rizolino,jel sa mlekom?
Yula
i ja se nadam cula sam dosta slucajeva,ne mislim da je to kraj sveta,vrlo sam pozitivna osoba,ono sto mi je stalno u glavi je kako cu joj objasniti da druga deca nesto jedu a ona ne sme.I zbog toga me dusa boliuser posted image
Iinace je jako tvrdoglava i sve istera po svome,tu je na meneuser posted image
Ne brini zubi su uzas mi smo se bas namucili a taj osip se povuce cim izadjeuser posted image
Mozete li mi dati predloge za dorucak i veceru,dajem jednolicno
dorucak(palenta i voce,ili palenta i jogurt,kifla i pavlaka,popara)
vecera(7corn)vidim da joj se smucilouser posted image a ne znam sta da dam da bude lagano,nekako mi je kifla teska,i bilo koje pecivo a lino proizvode ne dajem jer idu sa mlekom
Dajte predlogeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 9:52:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Što sam ja bila ubeđena da MAre jede griz?


Zato što ga jede, ono gore sam napisala zbog ječma, ako na taj deo misliš.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 17:48:46   
Anoniman
Pričitala, umalo se nisam rasplakala user posted image
Verus čini mi se da si ti pisala o detetu od nekih tvojih prijatelja koje je alergično na sve i svašta, da sa tri godine jede svega par namirnica. Reci mi, ako imas informaciju, kako sad stoje stvari, ima li poboljšanja? Kakve su prognoze lekara?
Moj P je slinav, i malo krči, sve ga osluškujem i danju i noću, da mu ne pređe u bronhitis. Pod terapijom je Singulair-om i Flixotide-om, a ipak krči. Sve mi se čini da mu ova kiša i vlaga u vazduhu smetaju. Tako je šugavo kišovito vreme bilo i kad smo dospeli u bolnicu.
E da, PROHODAO je, jeee!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 19:04:47   
Verus
Zile!! Bravo za hodanjeuser posted image

Pisala sam za decaka koji ide kod istog pedijatra, i jede da li 5 ili 7 namirnica, ali ne znam sta je sada sa njim....Ma neces ti tamo stici, to je retko, ne brini se unapred (neko mi to rece ovde, pa ja sad solim pametuser posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 19:26:51   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Što sam ja bila ubeđena da MAre jede griz?


Zato što ga jede, ono gore sam napisala zbog ječma, ako na taj deo misliš.


Aaaa, pa ok. mislila sam da ti je frka od psenicnog brasna, ali ako kede griz, moze o sve ostalo od psenice.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 19:41:07   
Yula
IZVORNA PORUKA: Zille

Pričitala, umalo se nisam rasplakala user posted image
Verus čini mi se da si ti pisala o detetu od nekih tvojih prijatelja koje je alergično na sve i svašta, da sa tri godine jede svega par namirnica. Reci mi, ako imas informaciju, kako sad stoje stvari, ima li poboljšanja? Kakve su prognoze lekara?
Moj P je slinav, i malo krči, sve ga osluškujem i danju i noću, da mu ne pređe u bronhitis. Pod terapijom je Singulair-om i Flixotide-om, a ipak krči. Sve mi se čini da mu ova kiša i vlaga u vazduhu smetaju. Tako je šugavo kišovito vreme bilo i kad smo dospeli u bolnicu.
E da, PROHODAO je, jeee!!! user posted image


I ja se cesto set_im te price sto je Verus spominjala...
CESTITAMO za hodanje! user posted image user posted image user posted image Vidis kako je on napredan i sve super prolazi, zaista je jedna mala super beba! Valjda ce i te alergije sto pre proci. Jel se on ne buni kada mu dajes svaki dan maltene isto? Planirate li da idete na more na leto?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 22:16:40   
Anoniman
Moj P je slinav, i malo krči, sve ga osluškujem i danju i noću, da mu ne pređe u bronhitis. Pod terapijom je Singulair-om i Flixotide-om, a ipak krči. Sve mi se čini da mu ova kiša i vlaga u vazduhu smetaju. Tako je šugavo kišovito vreme bilo i kad smo dospeli u bolnicu.


I M. je slinav već par dana, Luka nam je doneo nešto kući, i od danas bzvz kašlje, a na terapiji je Flixotide-om. Ali, mislim da nije bronhitis, kefće kad kašlje, to je beše laringitis? Mrsko mi da idem kod dr, jer nema temp, lepo jede, malo manje, veseo je... samo slinci i kašalj.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.5.2012 23:24:47   
Yula
Nama danas bio 3. dan kajsije, znaci, smatram je uvedenom! Za prvo probanje sam mu je dala svezu, drugi dan kuvanu, jer sam mu taj dan davala kuvanu jabuku i danas svezu, cistu kajsiju, oljustenu, i iseckanu u blenderu, ali na krupnije. Nije bas nesto bio odusevljen, ne voli voce krupno, ali sve je pojeo, majkina izelica user posted image

Od sutra krecemo sa breskvom. One su slicne vocke, ali ne znam sta bih drugo, imam ih kuci a nista drugo od povrca ili mesa nisam pripremila. Kako god, veoma mi je vazno da unosi sveze voce organizam, s obzirom da sa povrcem cemo sacekati jos neku nedelju, dok ne napuni prvu godinicu.

STa nam je jos ostalo da uvedemo:

*svinjetinu
*pasulj
*paskanat
*celer
*beli luk
*visnje
*tresnje
*pirinac
*ribu user posted image ( ne znam kada bi ona mogla atopicarima, zna li ko? )

Jos uvek ne znam kojim cemo to redom uvoditi, valjda kako nam sta natrci pod ruku user posted image
Samo da vam kazem da smo primetili da se malo istanjio od kada smo mu zitarice prebacili kao uzinu, a za veceru jede jogurtice. Od sutra krecemo i sa ad mleko br.3!!! Nadam se da ce to dobro proci, ne bi trebalo da ima problema obzirom da odavno jede jogurtice, maslac i sve ostalo. Mi pijemo Gallia mleko, mislim da to mlekce nema u SRB.

Tasho, Lazaru se potpuno iscistila ledjasca, a lice jos odavno, izgleda da si bila u pravu sto se tice mackanja i oblacenja na neosusenu kozu, ili to, ili je bilo od maslinovog ulja.

I zene, zelim vam da vam decica brzo ozdrave ( Zille, Tash ) i moj L. je nesto veceras poceo da kija, nadam se da se nije razboleo, ovde je vreme katastrofa, preko dva meseca je neko sugavo vreme, kisa, hladno, oblacno... Muka me vise hvata!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
23.5.2012 9:03:12   
Anoniman
Ne znam za ribu.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
23.5.2012 9:29:13   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula

Jel se on ne buni kada mu dajes svaki dan maltene isto? Planirate li da idete na more na leto?


Ma ne buni se on, ni ne zna da drugi ukusi postoje. Kad mi ručamo, traži i on. Postavim ga za sto i hranim sa njegovom hranom, ne buni se. Jedino kad ne sedi za stolom onda ide oko stola i pokušava da svuče sve što je na njemuuser posted image
Što se tiče letovanja teško da ćemo uspeti da odemo ovog leta. Finansije su nam problem. A sve se mislim, i da možemo da idemo da li bih ja smela da ga stavim u slanu vodu s obzirom da on ima ekceme po licu, telu. Mislim, baš da mu stavljam so na ranuuser posted image Imamo kuću u Vrnjačkoj Banji i vikendicu u blizini Ljiga, pa ćemo ići i na jedno i drugo mesto. I ta promena će mu prijati, sigurna sam u to.

Tash čula sam jutros na jutarnjem programu da puno asmatičara zove Hitnu pomoć ovih dana, kažu zbog vlage od ove kišetine. Pretpostavljam da nam zato deca reaguju, oni su osetljiviji. A i virus neki vlada, i nama je Laza daoneo iz zabavišta neko čudo, pa smo sv nešto kilavi. Ali ako je zautehu, danas je već mnogo bolje, isakšljava samoi ne krči kao juče user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
23.5.2012 11:08:37   
ishler
Dobar dan
ZiLE bravo za prohodavanjeuser posted image
Yula,tashuser posted image
Mi juce uveli grasak,sada se premisljam da uvedem ovih dana k.mleko zbog kasica jer ne znam vise sta za veceru,sta mislite o tome?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
23.5.2012 17:34:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ishler
Macaki
sa cime dajes rizolino,jel sa mlekom?


pravim ga sa vocnim sokom ili vodicom od kompota. mada primecujem da u poslednje vreme najvise voli samo sa vodom. ako imas svog mleka, mozes da njim, a ako nemas dovoljno (kao ja) mozes sa vodom. mozes da samo malo nakapkas na kraju, cisto da joj bude lepsi ukus. piju one dovoljno mleka preko dana, nije neophodan jos jedan mlecni obrok.

ako su uvela jogurt, mozes slobodno i kiselo mleko, pavlaku.. ako se ne varam vi jogurt pijete?

kada smo bili kod hematologa, ja sam ga pitala da li da joj smanjim mleko, zbog apsorpcije gvozda. rekao je da bi u ovom uzrastu trebalo da ima 3 mlecna i 3 nemlecna obroka u toku dana. kod nas je to manje vise to, mlecnih imamo bar 4 ali dobro..

************

ksenija za dorucak ponovo nista nije htela.. za rucak zamalo da se ponovi scenario. onda sam joj prstom bukvalno ugurala mrvicu kasice u usta. kada je oset_ila i dopalo joj se, samo je otvarala usta i gutala. kao gladna godina. znaci, nisu zubi, nije grlo, samo je u pitanju pristup. npr. gleda dok mi jedemo i mljacka, muka je gledati.. a kada njoj isto to damo, iz ruke, ona okrece glavu. i tako u nedogled.
inace, sinoc sam joj na pola kuvanja (praziluk, mladi krompir i brokoli) dodala malo sunc. ulja i nastavila kuvanje. ispalo je kao da sam dinstala, a ne samo kuvala u vodi.. mnogooooo je ukusnije bilo, mislim da se zato i odusevila. jos sam malo i posolila.
sta mislite o dodavanju ulja u kuvanje? mogu li tako da dodam maslinovo ili samo suncokretovo?
pa razmisljam.. kad je mogla moja drugarica da malom u tom uzrastu daje da jede isto sto i oni jedu, sa sve zaprskom.. sta joj moze biti?
misljenja?

< Poruku je uredio Macaki -- 23.5.2012 17:38:46 >

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
23.5.2012 20:53:19   
Yula
Ne vidim zasto ne bi mogla da dodajes po malo ulja dok kuvas? Ona je sada vec velika, plus nece da jede, ja bih svakako sve poksuala, i so naravno, malo, ali stavljaj. pa, vidis da je vecina zena ovde solila deci kasice ( mada ja to jos uvek ne radim, zato sto uopste nemam naviku, jednostavno zaboravim, a i ovo moje bebce jede kao mecava i bez soli, pa k'o velim, sto da solim ).

Jel' je ti bese ne dojis posle obroka? I kako ona napreduje, po slikama bih rekla fino, zar ne? Kada idete opet na kontrolu kod alergologa?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here