|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krečenje
22.12.2014 9:48:57   
Trcosava
Ovo nema veze sa krečenjem, ali mislim da je najprimernije za ovu temu user posted image

Menjali smo raspored i sad jedan zid (doduše sad su tu lmapice i novogodišnji ukrasi user posted image ) je em flekav - štrafte od ormana se vide, em je prazan mnogo.

Ebay je otkrovenje za mene user posted image i pošto se ni mm ni meni ni jedan stiker nije svideo, našla sam sliku (bez ikakvog rama)koja bi legla.
Sjajno bi mi bilo kad bi našla nekog da mi oslika to na zidu, ali ne znam da li ću uspeti... Hmmm vidi vidi to mi nije palo na pamet.

No sveu svemu ova slika mi se đa i mislim da ide uz kompletan nameštaj, a druga je original mm i čim sam je videla znala sam da će da mu se svidi.

E sad, ova prva je nekako malešna, ali nije skupa. Druga koja se đa mm, ima više dimenzija, a najveća je skupa plus poštarina - izašlo bi oko 40€ čini mi se :(

user posted image

user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Krečenje
20.8.2015 10:43:57   
wivern
Nas ocekuje krecenje, i posto smo u stisci sa parama moracemo da krecimo sami.
Sta je najbolje da kupimo za krecenje, da li neko zna?
Ja sam resila da sama iscrtam sablone sa nekim sarama i tako prosaram kuhinju (mislila sam da stavim oblike kafe na neki zid)
Zidovi su nam odlicni jer smo ih pre par godina skroz sredili tako da nam sad treba samo osvezavanje

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Krečenje
20.8.2015 11:41:17   
milicicak
Wiv, mi smo krecili prosle nedelje sami. Kupili smo Maxipol, poludisperzija, kanta od 15l kosta oko 1400 din. Na uputstvu pise da treba da se razredi sa 10% vode,odnosno da se doda 1,5l vode u kantu. Slobodno moze i 3l vode da se doda, bude redje i lakse za krecenje a super pokriva sve.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Krečenje
20.8.2015 12:31:46   
wivern
Ma ja sam krecila sa caletom ranije ali se ne secam sta smo koristili :)
E super, mada cu ja da bojadisem ali to je to.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Krečenje
20.8.2015 12:35:06   
Anoniman
i nas ocekuje krecenje, e sada zanima me koje farbe su bezbedne u user posted image , krecice nam moj tata, ali da znam da ulazim u prostorije ili ne?

(odgovor članu wivern)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Krečenje
20.8.2015 13:05:51   
Trcosava
UM nikad nisam razmišljala o tome, čak šta više prošle godine sam trudna krečila i ribala i bila u prostoriji gde se šmirglali zidovi. Pa nije to azbest pa da ne ulaziš u prostoriju

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Krečenje
20.8.2015 13:33:44   
Anoniman
Trco nemam pojma, negde sam citala da kao ne bi valjalo udisati isparavanja kreca, farbeuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Krečenje
20.8.2015 13:43:08   
jess021
MM danas kreci deciju sobu.
UM, mislim da se tu prvenstveno misli na krec koji je stvarno otrovan, a sad za farbu nisam sigurna, ionako ce sve biti otvoreno, valjda ce brzo izvetriti.
Wiv, mi smo vec nekoliko puta krecili sami, nije lako, ali sta da radis. Najbolje pitas u prodavnici gde kupujes boje koliko vode, da li je dovoljno jednom da se predje... i bitno je da imas dobar valjak.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Krečenje
20.8.2015 13:47:48   
Ana RR
Mi smo isto sami krečili. Izaberemo nijansu i u farbari nam naprave, to je to. Jedan zid u dnevnoj nam je tamno smeđe boje, to je yupol gold čini mi se, nju smo posebno kupili.

MM sve prekrije najlonom, zalepi za parket, oblepi trake oko prozora, ama baš svaki pedalj zaštiti tako da nikad nema posla oko ribanja.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.8.2015 13:48:53 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Krečenje
20.8.2015 15:47:07   
Maraj
Nas ceka krecenje hodnika i sobe za bebu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Krečenje
20.8.2015 16:31:11   
wivern
Jess videcu ja sama da li je dovoljno jednom, u kuhinji sigurno nije user posted image
MM nikada sam nije krecio i on je u blagoj panici kako cemo mi to uraditi. Mislili smo da krenemo za vikend ali nemamo kome da ostavimo Maksu, pa cemo krenuti od prvog septembra, taman kao da idemo u skolu.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Krečenje
21.8.2015 1:00:49   
choopa choops
Pošto je naša kuća tako "dobro" napravljena, za ovih 9godina koiko živimo u njoj smo krečili isto toliko puta user posted image Nekad smo krečili sami, a nekad bi platili molera. Uvijek smo koristili Jupol. Jedino što ne bih više nikad uzela su one vodoperive boje. Glupost totalna. A skupe. Svaka fleka koja je na njima ne može da se skine. Ja sam mislila da se zovu vodoperive zato jer možeš da ih čistiš kako hoćeš, ali očigledno nije tako user posted image
Ja sam isto kao Trca krečila na početku trudnoće jer tad još nisam znala da sam trudna. I to ajde da sam samo krečila, nego sam strugala staru buđavu farbu do glet mase, pa onda prskala zidove sa Ace-om i Domestosom user posted image Kasnije kad sam saznala da sam trudna, bila sam u tripu zbog toga do kraja trudnoće. Tako da, mislim da najobičniji Jupol/farba, ne bi trebalo da ima puno uticaja, jedino ne bi trebalo koristit te otrove što se ponekad stavljaju u farbe (tipa Jubocid, Algicid...)

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Krečenje
21.8.2015 11:08:00   
nata11
Ja obavezno kada krecimo ubacim one mirise. Ima neko malo pakovanje plave boje, miris jabuke, mirise sigurno mesec dana.

_____________________________





(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Krečenje
21.8.2015 11:09:05   
jess021
MM je sinoc okrecio plafon i nije imalo nikakav miris, on kaze da je to disperzija, a ne krec.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Krečenje
29.8.2015 19:42:15   
wivern

IZVORNA PORUKA: nata11

Ja obavezno kada krecimo ubacim one mirise. Ima neko malo pakovanje plave boje, miris jabuke, mirise sigurno mesec dana.

Ohohooo, ovo nisam znala. Informacija zlata vredna.

Da li postoji razlika u valjku da ne kupim neki bzvz valjak. Ili su svi isti?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Krečenje
29.8.2015 19:49:29   
nata11
MM uvek kupi najjeftiniji samo po velicini gleda, e sad da li je neki ekstra kvalitetan neznam iskreno user posted image

_____________________________





(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Krečenje
29.8.2015 19:50:18   
milicicak
Wiv, kupi valjak koji oces, nema razlike :) ja preferiram one cupavije, mm ravnije svako ima svoj ukus...
I mi opet krecimoooo, tj zavrsavamo krecenje nadam se sutra...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Krečenje
29.8.2015 19:52:25   
wivern
Mi tek krecemo krajem sledece nedelje.
Ok, onda samo da kupim razlicite velicine i cupavosti, i udri.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Krečenje
29.8.2015 20:02:16   
milicicak
Neee,ne kupuj razlicite velicine. Tj. kupi dva velika i jedan malecni al vodi racuna da se velicina valjka i drske poklapaju. Mi smo prosli put uspeli da ubodemo vece drske od valjka pa je mm morao da se vraca da menja.
I ja praktikujem da bacam valjak posle krecenja ako smo krecili u neku boju, to koliko god da peres ne mozes isprati

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Krečenje
29.8.2015 20:06:12   
Trcosava
Mi ne bacamo valjke.

Btw ne znam da li sam pisala gore. Zadnji put smo kupili recimo jupol (ko zna možda je bilo i nešto drugo) sa mirisom limuna i u sebi imalo neki đavo protiv buđanja zidova. meni ni L od limuna nije se osetilo (još sam bila trudna user posted image )

Imamo dva velika valjka, jedan malešni (tanki) i jednu četku jer ćoše ne mož' da okrečiš ni sa jednim valjkom.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Krečenje
30.8.2015 0:03:03   
choopa choops
Krečenje unutrašnjih zidova je jedan od najlakših i najisplativijih tzv. uradi sam zadataka. Krečenjem možete potpuno da transformišete unutrašnji prostor, dajući mu sopstveni pečat. Korišćenje valjka i četkice je sasvim jednostavno, a ideje su svuda oko vas. A da se krečenje ne bi pretvorilo u stresnu situaciju, poslušajte savete iskusnih molera, zasučite rukave i počnite.
Veći uzorak bolji uzorak
Nemojte da očekuje da će uzorak veličine nokta da vam pomogne da zamislite kako će određena boja da izgleda na vašem zidu. Najbolje će biti da koristite veći uzorak koji je bar 0,25 kvadratnih metara.



Birajte kvalitet
Da li se isplati da uložite u kvalitetnu boju? Da, naravno. Jeftinija boja dobro izgleda dok je još mokra, ali ne i kada se osuši. Onda morate da pređete još jednu ruku i još jednu... i potrošili ste puno boje. Takođe, nove boje se brzo suše, neke čak i za 30 minuta, pa za sledeći premaz ne treba da čekate čitav dan.



Koliko vam farbe treba
Pre nego što krenete u kupovinu, metar u ruke. Da biste izračunali koliko vam boje, treba koristite sledeće formule. Za površinu zidova: pomnožite dužinu i visinu najdužeg zida i sve to pomnožite sa četiri. Udvostručite brojku ako želite da zidove premažete dva puta. Ne zaboravite na plafon. Standardno pravilo je da otprilike četiri litre farbe pokriva 37 kvadrata zida.


Priprema
Za početak podove prekrijte debelim najlonom. Nove boje su postojanije i teško se skidaju ako kapnu na pod ili vrata, zato zaštitite podove na vreme. Pre krečenja morate da očistite zidove, naročito u kuhinji, gde ima mrlja od masti i hrane. Ako ne očistite fleke, boja neće da se primi dobro. Na prljavijim mestima koristite sredstvo za odmašćivanje.


Zatim sve isperite vodom. Ako na zidovima imate manje pukotine i neravnine, dobro ih išmirglajte. Zatim ta mesta prebrišite lepljivom krpom, ima je u farbarama, da biste pokupili svu prašinu. Ako nemate lepljivu krpu, obmotajte lepljivu traku oko neke drške i ovim priručnim sredstvom pokupite prašinu. Preporučljivo je da i zidove prebrišete lepljivom ili magičnom krpom ili da ih jednostavno usisate.


Zid bez mrlja
Stara boja, mrlje od dima ili vlage često nakon izvesnog vremena izbiju na površinu zida, iako ste ga u međuvremenu prefarbali. Zato ne bi bilo loše da zid pre krečenja poprskate specijalnim sprejom protiv mrlja (Da bi boja bolje pokrila površinu, iskusni moleri se služe sledećim trikom: u belu boju dodaju sasvim malo smeđe ili crne. U starim kućama zidovi su retko potpuno ravni. Zato je važno da boju nanosite iz različitih pravaca, i to u prvoj fazi vertikalno, a onda pod uglom od 45 stepeni naviše i naniže.

Veličina valjka
Ukoliko krečite veću površinu, idealan je valjak od 35 pa čak i 45 centimetara jer zadržava dosta boje, pa brzo možete da prekrečite veću površinu. Za deo oko vrata i prozora odličan je valjak od 23 centimetra.


Počnite od uglova
Iskusni moleri posao počinju tako što prvo premažu uglove i ivice, a onda premažu zid dok je boja u uglovima još vlažna. Najbolji efekat se postiže udvoje - jedna osoba kreči ivice i uglove, a druga zid.


Izbegnite grudvice
Nikada nemojte da umočite valjak u boju sve do drške da se boja ne bi cedila. Ako niste uspeli da tokom prvog dana završite posao, dobro zatvorite kante, a sutra procedite boju i nastavite sa krečenjem, u suprotnom na zidovima mogu da se pojave grudvice boje i da upropaste sav vaš trud.




Svaki prostor ima svoju boju


Za dobro fizičko i mentalno zdravlje potrebno je da se okružimo i živimo u društvu omiljenih boja, ali nikad onih koje ne volimo. Za svaki prostor koji obavlja određenu funkciju u našim domovima postoji više ili manje prikladna boja.



Ulaz - Na primer, u ulaznim prostorima treba izbegavati tamne boje, a preferirati tople boje, koje pridonose osećaju intimnosti i dobrodošlice.


Dnevni boravak - Za boravak se preporučuju boje koje unapređuju društvenost a da nisu agresivne, na primer nijanse žute i narandžaste, te zelene s tendencijom na žuto.


Kuhinja - U kuhinji su pogodne žive boje poput vatre: žuta, crvena, narandžasta, dok bela boja naglašava boju hrane, a može doneti i svežinu.


Trpezarija - U trpezariji treba izbegavati zelenu koja može dati osećaj sitosti, dok je odlična žuta koja podržava funkciju jetre ili boja narandže koja podstiče apetit. Crvena deluje veselo, no može uzrokovati preveliku brzinu kod jela.


Radna soba - U radnim sobama ne bi trebalo da nedostaje žute komponenta, koja podstiče psihičke aktivnosti i poboljšava radne sposobnosti, ali tu možemo kombinovati i zelenu ili tirkiznu.


Spavaća soba - U spavaćoj sobi crvena je uzrok nesanice, dok plavi tonovi smiruju i deluju opuštajuće.



Saveti za krečenje četkicom i valjkom



- Pre početka farbanja obavezno pokvasite četku i valjak. Višak vlage uklonite trljanjem o karton.
- Prvi potez uvek treba da ide ka gore. U suprotnom, boja će se nakupiti ispod valjka i curiće niz zid.
- Ako želite da napravite dužu pauzu, operite četke i valjke umotajte u plastičnu kesu i ostavite u frižider.
- Stolariju prebrišite mokrom krpom, te ukoliko na nju kapne boja, lakše ćete je oprati.
- Za male prostorije nisu tamni tonovi, jer će vizuelno smanjiti prostor.
- Ako plafon okrečite belom, dobijate iluziju visine, a ako ga okrečite u istoj pastelnoj nijansi kao i zidove, dobijate iluziju širine.
- Ako su zidovi ispali previše tamni, sunđerom ili krpom preko tamne boje nanesite svetlije otiske u istom tonu ili jednostavno u ostatak farbe dodajte belu od istog proizvođača i prekrečite zid.
- Mokri premaz izgleda drugačije - uglavnom je tamniji od suvog.

izvor:blic.rs

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Krečenje
30.8.2015 0:08:58   
choopa choops
A da dodam da mi, ako bi krečili u drugu boju, obovaezno bi prvo nanijeli sloj podloge, pa tek onda farba, da bi bolje primila...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Krečenje
30.8.2015 8:55:27   
kokolom

IZVORNA PORUKA: Unina mama

i nas ocekuje krecenje, e sada zanima me koje farbe su bezbedne u user posted image , krecice nam moj tata, ali da znam da ulazim u prostorije ili ne?


Samo nemojte akrilne farbe za krecenje i nema frke

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Krečenje
30.8.2015 9:38:10   
wivern
Choopo svaka čast, ti si se baš potrudila user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu kokolom)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Krečenje
30.8.2015 14:19:44   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: wivern

Choopo svaka čast, ti si se baš potrudila user posted image

Misliš ovi moleri s blica su se potrudili? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here