|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
20.3.2013 19:06:26   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Snelle

To ćeš najbolje odrediti ako uzorak daš mužu na testiranje. Ako tokom testiranja tm napravi facu kao da je mleko izuzetno grozno i odvratno, onda da, tvoje mleko je definitivno jako, i ima previše masnoće, a malo vode, i zato je dodatak prokuvane vode neophodan user posted image


Snelle nadam se da se salisuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Voda
20.3.2013 19:22:34   
Moiraina
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Moiraina , evo tema o patronaznim sestrama KLIK pa udri hejt tamo user posted image
jesu one svaka na svoju ruku ali svaka njima cast user posted image


Ma joooj ne hejtujem ja nikog, ali priznajem da sam malo u brzini napisala, iznerviralo me ono prejako mleko.
A vezano za temu, ja sam ovakav savet dobila oba puta (ista patronažna): posle SVAKOG podoja ponuditi detetu vodu, mora da popije bar malo, a ako popije više od 30ml, gladno je i treba mu napraviti formulu user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Voda
20.3.2013 19:30:32   
Olga75
taj savet za vodu sam dobila i ja
i tako sam proveravala kad mi je bilo sumnjivo da li dosta siki i bila je istina
prvie dve nedelje ( a ona je bila nedonosce sa produzenom zuticom ) jeste pila vodu ali kad se laktacija uspostavila nije htela
doduse ja sam davala flasicu pa kad krene da pije onako da se cuje otimala sam joj i daval adaptirano kasicicom ali to je druga tema user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Voda
20.3.2013 19:53:00   
pocahontas
da li neko zna, koliko otprilike vode treba da popije beba koja ima 4 podoja, povrce jedan obtok i pahuljice (koje se prave sa vodom)jedan obrok?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Voda
20.3.2013 19:55:01   
Olga75
New Mom je astavila tabelu , trebalo bi malo prosetati stranamauser posted image
podizala sam ja taj post
nadam se da cu ga ponovo naci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Voda
20.3.2013 19:56:35   
Sanja90
Pa posle nemlecne hrane ponudis vodu i to je to,a ako nece tu je sika koja isto sadrzi vodu.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Voda
26.3.2013 13:29:39   
World
moja beba ima 3,5 mjeseca, dojim je i nisam joj davala vodu.. poslednjih nekoliko dana je bila nesto zlovoljna pa sam joj pokusala dati malo vode, pojela je 2-3 kasicice prokuvane cesmovace..... dr nam nije savjetovala nista, nisam je ni pitala, priupitacu na narednoj kontroli... mislim da joj treba vode da bi se bunila bar malo?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Voda
26.3.2013 13:34:00   
Sanja90
Ako je samo dojis nema potrebe da joj dajes vodu,jer u prednjem mleku se nalazi voda koja sluzi da bebi utoli zedj,a zadnje mleko koje je i masnije sluzi da beba dobija na tezini i utoli glad. Malo sam traljavo objasnila ali mislim da mozes da shvatis sustinuuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Voda
26.3.2013 13:45:09   
World
hvala sanja, dobro si objasnilauser posted image

ja sam se vodila tim principom da ne treba, ali eto, racunam ako joj je nekad mozda prevruce, pa cisto da ponudim, nece joj nista biti...

citala sam sve sta su zene pisale, pa otprilike neko ovako neko onako, nema tu neke egzaktne nauke, nego kako ko misli da treba... jedino se protivim seceru i limunu, strasno.. ne znam da li cu djetetu dati secer da jede i kad poraste, a kamoli sad.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Voda
26.3.2013 13:49:12   
Sanja90
Pa zna se da se secer ne daje malom detetu,kao ni limun,kivi,narandze,visnje,jagode(ne znam da li sam neko voce propustila) pre navrsene prve godine zbog alergija,ali da ne idemo u off,dokle god beba iskljucivo sisa ne treba mu voda.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Voda
26.3.2013 13:56:18   
Figaro88
Moj stav je da bebi uvek treba nuditi vodicu izmedju podoja-obroka na flasicu,pogotovo leti.Andrea je pila vodicu i kad je sikila a obavezno posle kada smo presli na ad.Ali nikako secer u vodu,limun i ostalo,samo prokuvana voda.Ja sam se porodila u avgustu,bilo je bas toplo,pila je vodice stalno posle obroka,i nije zbog toga manje ruckala.A kad pitas pedijatre svaki ima drugacije misljenje,pa je onda najbolje raditi ono sto bebcu i mami odgovara....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Voda
26.3.2013 14:11:59   
World
pa ja nesto racunam s obzirom da je zima da joj ne treba... da je ljeto bila bi druga prica...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Voda
26.3.2013 16:20:03   
Sanja90
"Vodaaa,vodaaaa,vatraaa,snijeg,kisaaa i vijeetaar,pomaze Bog domu ovomeee i onomeee i ukucanima i svima prisnimaaa,joooj alah se uvalihhh.......Ja ne mogu ovako radit i dosta tandara i mandara i pu osvecena ti vodica"user posted image user posted image user posted image user posted image
Malo za smeh,uvek se toga setim kad citam ovu temuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Voda
5.5.2013 18:20:21   
Rosita
Vi, mame koje dajete vodu, cujte i pocujte user posted image . Samo me zanima koju vodu dajtee, da li prokuvavate, koliko dajete, kada u odnosu na podoj?. Ja bih samo za pocetak da naviknem dete na ukus vode, recimo enterokind kapi za grceve davala bih u kasicici vode, a to dajem oko 4x dnevno.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Voda
5.5.2013 18:34:23   
Sanja90
Rosita sto bi joj davala vodu? Beba ti je jos uvek mala,a za nju je najbolja sika,jer se u prednjem mleku nalazi mnogo vode,tako da kada beba siki kratko znaci da je zedna,a kada siki dugo onda je gladna jer joj treba masnije ono zadnje mleko,pri tom mleko stiti bebina creva i zeludac,dok voda tu zastitu spira.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Voda
5.5.2013 18:36:25   
branki*
ja sam bozi davala rosu,prokuvanu.pocela sam sa 3 meseca.i sad pije rosu,ali ne kuvam,mada popije i sa cesme.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Voda
6.5.2013 10:37:58   
Rosita
Samo skupljam informacije i iskustva. Hvala :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Voda
6.5.2013 10:41:05   
Figaro88
Rosu,bebi odmenjsu ili bebi humanu,rosu i cesmovacu sam prokuvavala.
Sanja a jesi ti pedijatar,ili si zavrsila neki drugi smer medicineuser posted image ?

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Voda
6.5.2013 10:51:34   
cockic
mi svi pijemo samo flasiranu,i to uglavnom rosu.ali u zadnje vreme i vlasinu ili prolom.deca od rodjenja piju samo flasiranu.sin u vrticu pije sigurno cesmovacu.ali kuci samo flasiranu.pijem je i ja od kad upozna mm,znaci 7 godina.a mm preko 20 godina pije samo flasiranu,cesmovacu ne pije.on me je i navikao na flasiranu.sad cesmovacu nema sanse da popijem.

a deci sam flasiranu kuvala do 3 meseca,od tad samo iz flase sam im davala.ceri grejala jer je pila i ad.ali nisam prokuvavala.mada lose su mi pili vodu kao bebe.sin vodu tek sa 14m poceo da pije,do tad samo sika.a cera od 8m pocela je vodu.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Voda
6.5.2013 10:57:05   
Sanja90
Nisam pedijatar,ali moze se reci da sam bila na casoveuser posted image u stvari ja sam izucavala sve sto je vezano za dojenje od anatomije dojke pa do prestanka dojenja posle prvog deteta,u grupi sam podrska dojenju poznate savetnice za dojenje Tereze Kis Miljkovic koja se vec 15god.bavi tom temom i onome sto je donela svetska zdravstvena organizacija i koja volontira u udruzenju "Roditelj". Sve informacije koje znam su 100% tacne i trudim se da svo svoje znanje prenesem dalje da bi zene bile informisane na pravi nacin,pogotovo novopecene mame,jer na zalost pedijatri sada samo lece decu i ne zele da se bave problematikom dojenja koja je u Srbiji porazavajuca svega 13%,a na majkama je da li ce to poslusati ili neuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Voda
6.5.2013 11:00:01   
Sanja90
e i da,u porodici imam lekare tako da je i to dodatni plususer posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Voda
7.5.2013 23:57:23   
Moiraina
Sanja, ja sam mislila da si ti savetnica za dojenje... Mislim, to si negde i napisala, ali ok... Eto, i ja sam u toj FB grupi user posted image i svašta nešto korisno sam naučila vezano za dojenje i tako...
Nego, ja nemam pojma kako da ovog mog bebca nateram da pije vodu. Kad su bile one vrućine, noćna pelena mu je bila skoro prazna, što se nikada ranije nije dešavalo. Štaviše, ranije je bila pre-pre-prepuna, a tih dana prilično suva user posted image . Brine me što je pre toga bio bolestan (ništa strašno, ali ipak...), slabije je sisao, kašice isto slabo jeo, i opet nije hteo vodu. I od tog slabijeg sisanja meni se dosta smanjilo mleko, sada se tek polako vraćamo u normalu. Slabije je piškio i preko dana, baš me bio strah da ne dehidrira. Jutros je pelena bila manje-više ok... Uglavnom, dajem mu iz čaše sa piskom (probala flašicu - neće), popije tek ponekad par gutljaja (danas npr. nije hteo uopšte). Probala običnu vodu (Rosu) i razblažen sok, neće. Probala kašičicom - pljuje. Čak sam razmišljala da probam na špric, ali kontam, da je žedan - valjda bi pio user posted image . Strah me da mu se ne vrati urinarna infekcija, znam da bi i zbog toga trebalo da uzima više tečnosti, ali eto, redovno mu nudim, pa valjda počne da je pije...

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Voda
8.5.2013 9:59:27   
Rosita
Mo, počeće, držimo pesnice user posted image

Ljudi, a što rosa, ja tu vodu ne podnosim, teška mi, kao da metal pijem. Slično i prolom. Ostale su mi manje više iste.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Voda
8.5.2013 10:02:17   
branki*
nama na institutu za majku i dete rekli -rosauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Voda
8.5.2013 10:30:49   
Sanja90
Sve flasirane vode su u principu iste,preporucuju rosu jer je bila akcija da kupovanjem rose vode pomazete preveremeno rodjenim bebama,i tako ostade rosa kao najboljauser posted image Ja sam mojima davala (posle 6 meseci) aqua viva vodu(ili kako se vec pise) ili prokuvam cesmovacu,ali da napomenem da flasirana voda ne sme ostati otvorena vise od 3 dana.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here