|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Patronažna sestra
12.11.2012 14:16:36   
jacagoga

IZVORNA PORUKA: Irin@

Ima li neka mama iz Zarkova i okoline da mi napise kakve su nase patronazne sestre?

I mene zanima kakva je situacija u tom kraju, ja sam na Belim vodama, posetila me patronazna Nada, deluje mi da je fina zena, ima li neko iskustva?

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Patronažna sestra
13.11.2012 9:52:49   
ana77
I ja sam sa Belih Voda :-)! ja ne znam kako se zove nasa patronazna ali visoka je, krupna i plava i znam da i ona sama ima tri cerke. Ona nam je bila i kad nam se starija cerka rodila. Ovako je ljubazna ali ako bas ne mora da odradi nesto, nece. Mi smo je sad zamolili da nam okupa mladju cerku kad je dosla prvi put, a ona se skoro naljutila, kao nije valjda da ste zaboravili itd. uglavnom je tu da odradi pupak. Formalno je ok ali se trudi da se sto krace zadrzi :-).

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Patronažna sestra
13.11.2012 15:57:04   
jacagoga
ova je plavusa ali nije visoka nosi naocare, rece da ima troje dece, pa videcu ako bude ok neka dolazi u suprotnom kucna prijateljica je babica u Visegradskoj pa cu je zvati

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Patronažna sestra
13.11.2012 16:04:28   
Olga75
patronazne sestre imaju obavezu da dodju pet radnih dana i da dolaze povremeno dok pupak ne otpadne , onda kao dolaze oko treceg i sestog meseca bebinog zivota
to im je radna obaveza
za sve sto mislite da ce vam trebati vise ( a mozda i nece ) mozete da ih zovete privatno , u Su ( provincija ) izlazak od oko pola sata je kosao 1000 dinare , za to vreme patronazna babica okupa bebu ako hocete , istretira pupak , ako treba izmlazanje ( to je samo najmanje pola sata ) pogleda epiziotomiju i tako
moje misljenje je da je , ukoliko nema potrebe bzvz zvati privatno babicu ali svako zna svoje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Patronažna sestra
13.11.2012 21:22:45   
Mache
Verovatno sve zavisi kako se ko snadje.. Ja bih iskreno izbegla ovu drzavnu patronaznu samo zato sto mi je komsinica sa sprata iznad medicinski radnik i mnogo mi je prijatnije sa njom, nego sa nekim nepoznatim.. a i na raspolaganju mi je po potrebi, pa ako zatreba-tu je, ako ne.. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Patronažna sestra
13.11.2012 21:34:29   
New Mom
Ja sam oba puta angažovala i privatnu patronažnu.
Prvi put unapred jer sam čula svašta, pa nisam htela da izvisim. Državna je došla drugi dan (prvi se uvek smatra da je beba zbrinuta pri otpustu), bila 4 dana, pa vikend nije (a KL nije otpao pupak), pa bila još 2 dana. Mene nije pregledala, ni dojke i ranu. Jedino je ispoštovala što je bila još 3 puta - oko 3., 6. meseca i pred rođendan.
Ova druga patronažna (novi stan, drugi rejon, pa došla druga) je bila na upoznavanju, tu konstatovala da pošto je drugo dete nema šta da me uputi, pošto mi je i prvo malo znamo sigurno sve oko kupanja itd., pošto sam toliko dugo dojila da ću se i tu snaći... Pojavila se samo jednom, treći dan i to u 7,15h ujutru, kontatovala da eto već 2 dana i sami funkcinišemo i sve je OK. I za ovih 7 meseci se nije više javila ni pojavila.
Tako da sam na 5 dana opet angažovala privatnu, manje zbog bebe a pre svega zbog sebe, svoje rane, lohija i grudi i dojenja.
Kod prve bebe smo plaćali 1000 dinara (tada 10 evra), ostajala je oko sat vremena (merila bebu, kupala, sređivala pupak, pregledala i sređivala moju ranu, kontrolisala konce, čekala da podojim i uspavam bebu, izmlazala posle toga, pomagala oko grčića itd.), a kod druge smo mi sami častili (nije htela sama da odredi, jer smo se već znali, preporučivali drugima itd.).

< Poruku je uredio New Mom -- 13.11.2012 21:35:03 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mache)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Patronažna sestra
14.11.2012 11:37:59   
Zemunka85
Auuuu ja tek sada saznajem sta je u stvari sve posao patronazne.
Ova nasa nije radila NISTA ali N I S T A!
Nakapa 2kapi joda u pupak i caoooo ...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Patronažna sestra
14.11.2012 11:49:34   
Anoniman
U prvoj trudnoći patronažna je došla još u sedmom mesecu da se upozna samnom i da mi da par smernica šta da pripremim za porodilište i kuću, a evo sad još niko nije dolazio user posted image Ne znam ni da li ću imati istu patronažnu, pošto sam prošli put imala jednu na zameni, ali je bila baš divna.... Kome moja adresa pripada trenutno, nemam pojma...

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 283
   RE: Patronažna sestra
15.11.2012 7:01:56   
jole82
Imam par pitanjca user posted image
Odakle dolazi ta patronazna sestra(opstina)? Odnosno ko je salje i kad? Da li treba ja negde da se prijavim i kad?
Adresa boravka mi je na jednoj opstini(NBg), karton i dz na drugoj(Rakovica), poradjacu se na trecoj(S. venac), a ja zivim na skroz cetvrtoj opstini(Palilula)...user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Patronažna sestra
15.11.2012 8:07:28   
Olga75
napises adresu na kojoj zivis tj tamo gde treba da dodje patronazna , ne znam koliko se to razlikuje od grada do grada ali u SU popunis karton u dz ali popunis i jedan u bolnici p oni salju u patronazu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Patronažna sestra
15.11.2012 8:11:37   
jole82
Hvala Olgauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Patronažna sestra
15.11.2012 8:47:43   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: n i n a

U prvoj trudnoći patronažna je došla još u sedmom mesecu da se upozna samnom i da mi da par smernica šta da pripremim za porodilište i kuću, a evo sad još niko nije dolazio user posted image



Isto, prosli put me bas iznenadila kad je dosla, bila sam 6-i mesec, sad je nema. A posle porodjaja je dosla jednom, 2 dana posto je beba izasla iz bolnice (vec joj je otpao pupak), popricala sa mnom: jesi li pocela sa Ad kapima, sisa li, imas li mleka, bacila pogled na bebu u krevecu i cao zdravo user posted image Dosla jos jednom posle 7 dana, pogledala joj pupak, malo ga kao ocistila i zbrisala... Nikad se nije ponudila da okupa bebu ili pogleda moje grudi... Patronazna nam je user posted image Mada je mene bolelo uvo, kad su mi se grudi upalile, bila mi komsinica-babica, izmasirala i objasnila sta treba da radim, a mama mi je bila tu mesec dana, ave pomagala, ja nisam imala strah, kupala sam je od prvog dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Patronažna sestra
23.11.2012 23:58:48   
Nova mamica
Meni je ovo prvo dete,a zivimo odvojeno od tetki,baki itd tako da nije imao ko da mi daje savete i uci me,sve sam morala sama. Mnogo sam naucila i na ovom forumu citajuci tudja iskustva. Kada sam rodila najgore mi je bilo kupanje bebe tj nisam znala kako se to radi uopste. Pozvali smo patronaznu sestru i ona mi je pokazala sve kako treba i sta. Pitala sam je sve sto me interesovalo,i od tada do danas (a,to je vec 6 meseci) radim sve kako mi je ona rekla. Samo mi je jednom dolazila ali mi je to mnogo pomoglo,tako da je moj savet da iskoristite pravo na patronazu i pitate sve sto vas zanima :)

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Patronažna sestra
25.11.2012 8:43:09   
Tiziana
KAd se budes porodila docice ti sestra u sobu gde ce ti uzeti podatke,trazice ti adresu na kojoj zivis da bi prosledila domu zdravlja na opstini na kojoj zivis i da bi oni poslali patronaznu.(ja sam se poradjala ufrontu,ali verujem da je isti princip u svim bolnicama u Bg) Ne treba da popunjavas nikakav karton u dz,niti da se uopste angazujes po tom pitnju pre porodjaja.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Patronažna sestra
27.8.2013 15:54:09   
Ženica
New Mom, zamolila bih te ukoliko mežeš da mi posalješ telefon privatne patronažne sestre. Ipak nam je neophodna.
Hvala unapred.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Patronažna sestra
27.8.2013 18:25:25   
Malecka074
Molim mame iz N.Sada ako imaju preporuku za patronaznu sestru da posalju informacije u inbox.
Hvala unapred! user posted image

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu Ženica)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Patronažna sestra
27.8.2013 21:30:24   
isidora88
ja sam imala divnu patronaznu, bas sam bila zadovoljna, ostajala je oko 45 min, sat vremena, igrala se sa matejom, namestala ga da sisa, meni masirala grudi, pregledala ranu svaki put, radila je sve sto i treba da radi i bila je jako prijatna, mateja joj je bio poslednja beba, otisla je u penziju cim je mateji otpao pupak. inace je drzavna bila. posle je dolazila jedna mlada devojka, i ona je bila jako fina, dosla je kad je mateja imao 3 meseca, donela mi neke brosure o ishrani, neke kremice, ispitivala kako se snalazimo, mateju malo pregledala...
ja sam imala srece ociglednouser posted image
nadam se i sledeci put da ce biti neka fina, a ako ne, nije mi problem, sama cu se snaci, tu je mm, a ako nesto treba imam dr pa cu kod nje

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Patronažna sestra
28.8.2013 14:10:06   
Ženica
Drage mame, ukoliko neka od vas ima preporuku za privatnu patronažnu sestru na teritoriji Beograda, zamolila bih da mi njen kontakt pošalje pp.
Hvala unapred.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Patronažna sestra
20.5.2014 21:21:02   
New Mom
I ovaj treci put mi dopala ta patronazna koja je bila za Kolju. Zvala me je u 8.mesecu da konstatuje da me se seca i da eto, trecerotka sam, pretpostavlja da cu se za sve sama snaci. Na raspolaganju je bas ako mislim da treba al u sustini eto "nece da se namece".user posted image

Rado bih opet angazovala onu privatnu, al ovaj put mi finansije ne dopustaju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ženica)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Patronažna sestra
20.5.2014 21:30:16   
Torbica
Bezobrazluk, pa to joj je obaveza! user posted image
O itekako bi dosla, makar bih je prosetala user posted image tih 5 puta, sram je bilo...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Patronažna sestra
20.5.2014 21:32:17   
New Mom
Prosli put je dosla treci da i konstatovala da se sjajno i sami snalazimo (jer su vec 2 dana prosla), uzela podatke o bebi i to je to. Ni glasa ni traga vise.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Patronažna sestra
20.5.2014 21:39:55   
Torbica
Sta reci? Zalosno! Garant je izlazirala tamo u izvestajima...da je bila. Bas pipava situacija, naravno, do tebe je kako ces se postaviti i da li je takvu uopste zelis u blizini.
Ja sam imala srece sva tri puta. Samo najbolje mogu da kazem. Bile su dve, jer je ova prva posle mog prvog porodjaja otisla na trudnicko. Posle nje je dosla predivna iskusna, i naravno bila i treci put jer je svega 18 meseci razlika medju decacima. Odusevila se kako smo ideju sproveli u delo, jer sam joj pricala da cemo se druziti jos. Sve je po PS-u odradjivala, sat vremena svaki dolazak, i mene i bebu.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Patronažna sestra
5.9.2014 17:59:11   
anita
Evo malo da ozivim ovu temu

U cetvrtak sam zvala patronaznu sluzbu kako bi me upisali u evidenciju trudnica. Karton imam otvoren u zeleznickoj ambulanti a oni iz ambulante ne salju nikakve izvestaje pa sam zbog toga morala sama da se prijavim.
Na broj patronazne sluzbe javila se veoma prijatna gospodja koja je uzela moje podatke i rekla mi je da ocekujem da me patronazna sestra koja je zaduzena za reon u kome zivim pozove oko dogovora.
Jutros sam imala poziv patronazne sestre i dogovorile smo se da dodje u prvu poset_u u ponedeljak.
Videcemo kako ce proci prvi susret.user posted image

< Poruku je uredio anita -- 5.9.2014 18:01:05 >


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Patronažna sestra
5.9.2014 18:09:16   
doktorkakristal
kod nas je dosla devojka koja je isla samnom u srednju mladja dve god od mene,jedino sto mi je pokazala je kupanje bebe posle smo sve sami ,pupak smo isto sami previjali jer smo oboje zdravstveni radnici,dosla je mozda jos dva puta u tih prvih mesec dana svega na pet min da vidi kako smo,mozda sam se i ja postavila tako da mi pomoc nije potrebna i nije mi bila sve to mi je pricala znala sam i sama,posle smo mi otisli kod mojih na tri meseca,mada mi dever rekao da nije ni dolazila,sve u svemu meni nije ni bila potrebna,mogu vam reci iskreno sam na forumu vise saveta dobila nego sto mi je ona rekla

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Patronažna sestra
5.9.2014 18:13:55   
mati
Sa Matijom je bila samo dvaputa, a sada sve po propisu,prvo pet poset_a, pa sa sest meseci...

< Poruku je uredio mati -- 5.9.2014 18:26:13 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 11 [12] 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here