|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 23:58:41   
Verus
Treba ti donji deo, tj. baza, koji se stavi na samo sediste auto, a bebino auto sediste se "klikne" u tu bazu.
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Neshto mi pade na pamet....jel ovo autosedishte moze ovakvo kakvo je da se fiksira na sedishte pojasom....ili treba josh neki deo?user posted image

user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.2.2010 23:59:40   
Verus
Zasto se sediste stavlja na prednje sediste??  To MORA ici na zadnje. Ako se desi nesreca, a auto ima airbag, moze ubiti dete kada se aktivira..
IZVORNA PORUKA: cicko

Mi smo uzeli Bubu AS- "jaje", ali cini mi se da je malo duze nego ostala. Cena je bila nesto malo manje od 4.000. Gledali smo Bertoni, ali mi deluju bas kracusna. Ovo nase je 0+, i isto ima one proreze sa strane i pozadi za pojas. Napravljeno je po novim standardima (ima ono ECE R44\04), i mi smo ga probali na prednjem sedisto i mogu vam reci da sam se bas preznojala dok ga nisam fiksirala pojasom... Izgleda da bas nisam dobra u tome, jer imam utisak da mi je nestabilno...user posted image .
Da li ja nisam dobro provukla pojas ili sta, nemam pojma... a i stomak mi smeta, brzo se zaduvam, pa se nisam nesto udubljivala.


< Poruku je uredio Verus RR -- 9.2.2010 0:01:23 >

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:00:27   
Anoniman
Josh nije kupljeno....al bice user posted image

Nego me zbunjuje shto u radnjama vidim ovaj deo da se prodaje zasebno...pa rekoh mozda to mora da se uzme da bi se ovo fiksiralo user posted image

user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:02:02   
Verus
Da to je ta baza, to ti treba, bez toga, sediste nije pravilno fiksirano, niti bezbedno...
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Josh nije kupljeno....al bice user posted image

Nego me zbunjuje shto u radnjama vidim ovaj deo da se prodaje zasebno...pa rekoh mozda to mora da se uzme da bi se ovo fiksiralo user posted image

user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:02:44   
micketta
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Treba ti donji deo, tj. baza, koji se stavi na samo sediste auto, a bebino auto sediste se "klikne" u tu bazu.


kuku!
kakva sad baza? jel se ta baza obicno prodaje u kompletu sa auto sedistem ili zasebno?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:06:59   
Verus
Treba da prodaju u kompletu...recimo mm i ja cemo na smenu da vozimo i kupimo bebu iz jaslica (on ce je ujutru odvesti a ja kupiti posle posla).  Umesto da moramo da kupimo 2 sedista,  kupicemo samo 2 baze i jedno sediste.  Svaki auto ce imati bazu instaliranu, tj. ugradjenu iza na sediste-a auto sediste ostaje u jaslicama sa njom.  Pa tako samo doneses sediste i kliknes ga u bazu u autu.  Jedino tako moze da stoji cvrsto i bezbedno....a neko mora da pokaze kako se to pravilno instalira (baza).....

E sad-obicno kada se kupi jedno sediste dobije se jedna baza....a odvojeno se moze kupiti i baza sama po sebi...

Vidi tu sliku sto je Smeshkica gore stavila, tacno se vidi da auto sediste "lezi" u bazi (u poredjenju sa prvom slikom koju je stavila BEZ baze).

Ajme jesam li zakomplikovalauser posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:08:05   
Anoniman
Pa kod nas se ta baza uopshte ne prodaje u kompletu sa ovim malim sedishtima....samo sa velikim....user posted image Ne isplati mi se i to kupovati....s obzirom da tju ih provozati do lekara i nazad....a lekar mi je blizu...user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:09:57   
micketta
jesi user posted image

nista, moracu u radnju da ih priupitam ja u vezi sa tim

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:10:13   
Verus
Svasta! Bas me ljuti kada na takve nacine "deru" roditelje da trose jos vise para....Smeshkice ja ne znam kako se samo sediste moze instalirati da bude dovoljno cvrsto....moras pitati u radnji ili nekoga ko to kod nas vec koristi i radi...ovde se ne sme bez baze, mada ja ne znam koliko ti ljudi u radnjama i znaju uopste??

Posto je baza za malo sediste?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:11:17   
Verus
user posted image
objasnjavanje mi losa strana, a ja sada citam moj post i bas mi sve zvuci logicno (naravno u mojoj glavi)...samo vidi tu zadnju sliku...videces da ima bazu...
IZVORNA PORUKA: micketta

jesi user posted image

nista, moracu u radnju da ih priupitam ja u vezi sa tim


(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 0:12:31   
Anoniman
Nisam obratila paznju...al s obzirom da je sedishte sa bazom duplo skuplje od ovog bez baze...znaci tu negde oko 3 hiljade je i baza...user posted image

Ja to necu kupovati...svakako tju kad budu 4-5 meseci kupiti redovno sedishte sa umetcima...pa tje se u njemu vozati...a do tada tje itji u ovom bez baza...

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 9:46:27   
Lu
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Neshto mi pade na pamet....jel ovo autosedishte moze ovakvo kakvo je da se fiksira na sedishte pojasom....ili treba josh neki deo?user posted image

user posted image


Naravno da može i ja sam tako radila,nisam imala bazu.
Sa bazom je dosta jednostavnije,dovoljan je samo jedan klik a ovako moraš dobro da pritegneš pojas oko sjedalice,postoje urezi za pojas naravno i slikica dođe kako se postavlja!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.2.2010 13:06:45   
Anoniman
E super.... user posted image Onda netjemo kupovati bazu za ova sedishta....a kasnije svakako idu redovna user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.2.2010 13:34:01   
bebaa
da li se u tom auto sedistu moze izneti beba iz porodilista? Glupo mi je da kupujem onu nosiljku za iznosenje, jer mislim da mi kasnije nece biti potrebna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.2.2010 13:44:27   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: bebaa

da li se u tom auto sedistu moze izneti beba iz porodilista? Glupo mi je da kupujem onu nosiljku za iznosenje, jer mislim da mi kasnije nece biti potrebna.


Da.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.2.2010 13:46:03   
aster
IZVORNA PORUKA: bebaa

da li se u tom auto sedistu moze izneti beba iz porodilista? Glupo mi je da kupujem onu nosiljku za iznosenje, jer mislim da mi kasnije nece biti potrebna.


Ja mislim da može. Čim se koristi od rođenja, ne vidim zašto ne bi moglo i da se upotrebi da se beba iznese iz porodilišta.

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.2.2010 13:48:31   
Lu
Bebaa, naravno da može,zato ti i ne treba ta nosiljkauser posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
24.2.2010 15:39:12   
bebaa
ok, hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 10:48:52   
mejvis
Mi smo dobili chicco- vo sedište od 0-13kg. Isto je bez baze i mislili smo da je ne kupujemo za sada.
Nego meni je ovo sedište nešto mnogo u polusedećem položajuuser posted image  Predpostavljam da su ljudi razmišljali o tome kada su ga pravili...ali ja se nešto plašim da stavim tu malu bebu!?
Možda nešto ispod ledja da se poravna to ulegnuće u sedištu?!

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 10:58:02   
Anoniman
Ja sam planirala da stavljam neshto u sedishte...da poravnam....i meni deluje kao da je jako u sedecem polozaju...iako je beba najvishe oslonjena na kichmu....ipak...user posted image

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 11:02:08   
*Alexx*
Ne preporučuje da beba provede više od dva sata odjednom u tom sedištu, tj. tom položaju. Ja sam u svom sedištu imala uložak koji se stavlja ispod novorođenčeta. Posle sam ga izvadila.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 11:03:06   
Anck Su Nmaun
Pa ja sam bas gore negde pisala o tome... da li neko moze da postavi sliku...
jer sam gledala  i da iznose bebu iz porodilista i da je tako nosaju!

Mislim da beba ne lezi bas tako da upadne jer joj nogice idu gore ..tako nekako.... al nigde nema slikeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 11:06:29   
Anoniman


user posted image

Pa evo slika sedishta....to je od 0-13....i meni deluje kao da sedi beba....ja tju kupiti ovo sedishte...i koristitju ga za iznoshenje...ali tju staviti neshto da izravnam....da beba ne sedi user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 11:12:00   
Lu
Autosjedalica  "jaje"  0-13kg

user posted image
Ovakvu ja imam i ima ovaj podložak ispod remenova,koji se poslije izvadi.
To je predviđeno za novorođenče od prvog dana i nemate se šta brinuti,ne leži beba ni u stomaku ispružena na leđima,uostalom ni u jednoj u AS  nije preporučljiva vožnja duže od dva sata,kao što reče Alexx!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 11:13:21   
Anoniman
Pa ovo koje tju ja da kupim deluje dublje.... user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here