|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 12:24:28   
maslinica
lilit znam da je moja drugarica u sedistu vozila dete pozadi, ali je on tada imao vise od godinu, a ove male bebce, moje drugarice voze na prednjem..obrnuto od soferke, kako se i preprouca i uugasen air bag za suvozaca.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 12:32:32   
LillyT
Maslinice, ja cu svakako da je "montiram" pozadi, ne iskljucuje mi se airbeg, niti mi se stalno prenosi tamo vamo sediste. Ja sam pitala da li je potrebno da sedimo pozadi zajedno? Iskreno, ja mislim da nije, sta joj ja mogu dok je mala, samo da je gledam, jer ako sedi u tome ne vidi ona mene. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 12:59:53   
*Alexx*
Loth, jeste, isto kao vaše. LillyT, mislim da ne sme duže od dva sata do uzrasta dok ne počne da sedi???? Nemam pojma. Ali kad stabilno i duže sedi, onda može i u ono obično AS. A ne moraš ti da se voziš pozadi sa bebom, mada je bolje da beba vidi nekog poznatog, da ne bleji u naslon od zadnje kupe. I pripremite se na plakanje. Andrej je plakao kao da ga deru, a onda je jednom sam prelomio i sad se vozi super. Dam mu dudu, pa zvečku i sve bude OK.



< Poruku je uredio Alexx RR -- 25.2.2010 13:00:28 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 13:01:06   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ja kontam da cu stalno da sedim sa bebom nazad kada svi idemo, a kada ja budem vozila onda ce morati da bude sam nazad... Ili staviti bebu na prednje sedite?

Pa nesme beba na prednje sediste uopste do 12-13 godina..bolje nazad kad si samma!Da stavis ga  da sedi dijagonalno od tebe da ga mozes videti i ono tebe!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.2.2010 13:02:52 >

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 13:03:16   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ja kontam da cu stalno da sedim sa bebom nazad kada svi idemo, a kada ja budem vozila onda ce morati da bude sam nazad... Ili staviti bebu na prednje sedite?

Pa nesme beba na prednje sediste uopste do 12-13 godina..bolje nazad kad si samma!


Mislim da može sa tim bebećim AS, da se stavi u suprotan položaj na suvozačevo sedište, samo se moraju isključiti airbagovi. Anck, i kad je beba pozadi, ona je postavljena SUPROTNO od smera kretanja vozila, tako da se ne možete videti.


< Poruku je uredio Alexx RR -- 25.2.2010 13:04:03 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 13:18:52   
lothroniell
Pa mislila sam sa sedistem! user posted image
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ja kontam da cu stalno da sedim sa bebom nazad kada svi idemo, a kada ja budem vozila onda ce morati da bude sam nazad... Ili staviti bebu na prednje sedite?

Pa nesme beba na prednje sediste uopste do 12-13 godina..bolje nazad kad si samma!Da stavis ga  da sedi dijagonalno od tebe da ga mozes videti i ono tebe!



_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 13:27:43   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image user posted image user posted image da znam  ali nesme nikako da bude napred!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 13:50:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: LillyT

Jos samo ovo, a da li vozite dete samo pozadi ili ne? Ne znam da li je potrebno da neko sedi pozadi sa bebom ili da pustimo da bude sama i da se zanima sa necim?

Ja sam uglavnom vozila sama bebu nazad jer nisam znala isključiti airbag naprijed,a ove male AS se smiju staviti naprijed ako isključiš airbag i naravno u suprotnom smjeru od vožnje.
Neće se beba ničim zanimatiuser posted image eventualno okačiš na prozore one igrčkice da gleda i pazi šta joj/mu daješ u rukicu tijekom vožnjeuser posted image
Alexx i kad su djeca veća preporučljivo ih je vaditi iz sjedalice ipak su oni "UPAKIRANI" u nju i ako spavaju uznoje se i svašta nešto,bolje je napraviti malu pauzicu da dijete (ako je veće) protegne nogice.
Eto mi smo tako navikli,meni ga bude žao da toliko sjedi ukočen,recimo 6-7 sati kad idemo na more.
Da,moj Roko nikad nije plakao ni radio neke probleme u sjedalici iako je bio kažem većinom sam nazad,valjda je tako navikao od rođenja.
Sad je već veliki dječak i dobro pazi da smo svi vezani u svojim sjedištima prije nego krenemouser posted image


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 14:01:05   
lothroniell
user posted image Nisam znala za to! Znam da su mi jos u radnji kada sam kupovala sediste rekli da moze i napred ali da mora da se iskljuci airbag... user posted image
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

user posted image user posted image user posted image user posted image da znam  ali nesme nikako da bude napred!


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 14:10:34   
lothroniell
Evo iz zakona!

PREVOZ DECE U VOZILU:
DECA DO 12 GODINA – ne smeju da se prevoze na prednjem sedištu (član 31. stav 1).
ZAPREĆENA KAZNA – novčana kazna u iznosu od 15.000 do 30.000 din ili kazna zatvora do 30 dana (član 331. stav 1. tačka 3), odnosno, u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode – novčana kazna u iznosu od 30.000 do 50.000 dinara ili kazna zatvora do 60 dana (član 331. stav 2). Takođe, izriče se kumulativno i 6 KAZNENIH POENA (član 335. stav 1. tačka 5), kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri meseca (član 338. stav 1. tačka 2).
DECA DO 3 GODINE - prevoze se u bezbednosnom sediŠtu, odnosno korpi (član 31. stav 2). Izuzetno, dete do tri godine, može se prevoziti na prednjem sedištu, ukoliko se prevozi u bezbednosnom sedištu - korpi, koja je okrenuta suprotno pravcu kretanja vozila, kada vozilo nema ili je isključen bezbednosni vazdušni jastuk.
PAŽNJA: Ukoliko se u vreme izvršenja ma kog prekršaja u vozilu izvršioca prekršaja nalazi dete do 12 godina – propisani KAZNENI POENI se uvećavaju za 2 (član 336. stav 4), a zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom – uvećava se za 2 meseca (član 338. Stav 4).
user posted image


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 14:43:40   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Evo iz zakona!

PREVOZ DECE U VOZILU:
DECA DO 12 GODINA – ne smeju da se prevoze na prednjem sedištu (član 31. stav 1).
ZAPREĆENA KAZNA – novčana kazna u iznosu od 15.000 do 30.000 din ili kazna zatvora do 30 dana (član 331. stav 1. tačka 3), odnosno, u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode – novčana kazna u iznosu od 30.000 do 50.000 dinara ili kazna zatvora do 60 dana (član 331. stav 2). Takođe, izriče se kumulativno i 6 KAZNENIH POENA (član 335. stav 1. tačka 5), kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri meseca (član 338. stav 1. tačka 2).
DECA DO 3 GODINE - prevoze se u bezbednosnom sediŠtu, odnosno korpi (član 31. stav 2). Izuzetno, dete do tri godine, može se prevoziti na prednjem sedištu, ukoliko se prevozi u bezbednosnom sedištu - korpi, koja je okrenuta suprotno pravcu kretanja vozila, kada vozilo nema ili je isključen bezbednosni vazdušni jastuk.
PAŽNJA: Ukoliko se u vreme izvršenja ma kog prekršaja u vozilu izvršioca prekršaja nalazi dete do 12 godina – propisani KAZNENI POENI se uvećavaju za 2 (član 336. stav 4), a zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom – uvećava se za 2 meseca (član 338. Stav 4).
user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Da na to sam i mislila ... el eto nisam znala da moze u korpi ( mada ja nesto nebih ..neznam)... e a kako se iskljucuje Air bag user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 15:41:35   
Verus
anck ili ce imati kljucic koji stoji napred gde je airbag, pa ga premestis na off...ili ce imati dugme, negde na kontrolnoj tabli, zavisi od model auta....mada, beba je najbezbednija na zadnjem sedistu...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 15:45:33   
gagana83
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa ovo koje tju ja da kupim deluje dublje.... user posted image

Smeshkice deluje zato što je iz drugog profila slikano i čini ti se da je duboko ali je istouser posted image

Ne brini Smeskice,moje auto sediste izgleda potpuno isto kao ovo sa slike koju si ti postavila.
Ja sam odavno obecala Anck da cu staviti sliku ali iz nekog razloga kad otvorim taj folder sve mi blokira.
Slikacu danas Unu u njemu pa cu vam postaviti slicice.

user posted image
user posted image

Sediste moze da se koristi i u druge svrheuser posted image user posted image user posted image
user posted image
user posted image

Nisam odolela,morala sam da vam pokazem sliciceuser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 15:52:31   
Verus
bubica medenauser posted image

znas da me podseca na malu Suri, od Kejti Holmes i Tom Kruza?  Mozda sam luda al bas mi je Holivud bebauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 15:55:13   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Verus RR

bubica medenauser posted image

znas da me podseca na malu Suri, od Kejti Holmes i Tom Kruza?  Mozda sam luda al bas mi je Holivud bebauser posted image


Haha,to mi je jos neko rekao.
Thanksuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 15:58:43   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: gagana83
 

Sediste moze da se koristi i u druge svrheuser posted image user posted image user posted image
user posted image
user posted image

Nisam odolela,morala sam da vam pokazem sliciceuser posted image





Hihihiihihih bas se sad nasmejah ...ovako je mnogo udobnije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
25.2.2010 16:31:22   
bratzz
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: gagana83
 

Sediste moze da se koristi i u druge svrheuser posted image user posted image user posted image
user posted image
user posted image

Nisam odolela,morala sam da vam pokazem sliciceuser posted image





Hihihiihihih bas se sad nasmejah ...ovako je mnogo udobnije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Preslatka je da jeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
1.3.2010 1:42:59   
choopa choops
Moja L se vozila u PP primo Viaggio tri Fix do godine dana user posted image Kad smo izlazili iz porodilista, ja sam naravno rekla muzu da donese AS. Tamo su mi show napravile sestre, babica, i svi prisutni, da kao ne moze ona u to i bla, bla i na kraju smo donijeli korpu iz auta i u tome je vozili do kuce. Nisam imala snage da se s njima raspravljam.
Do sestog mjeseca se nikada nismo vozili u njoj duze od dva sata. A na samom pocetku bi joj stavljala umotanu  pelenu pod guzu, jer je ipak ovo AS malo strmije. Poslije godinu dana smo presli u veci AS od 9-36kg.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
1.3.2010 2:13:53   
choopa choops
Evo pokusacu ja da rjesim nedoumice mnogih koji su pocetnici u svemu ovome sa AS, a sto sam naucila na jednom forumu zahvaljujuci jednoj super teti.
Dakle AS postoje u kategorijama.
0         = od 0-9kg
0+       =od  0-13kg
0/I       =od  0-18kg
I          =od  9-18kg
II/III    =od 15-36kg
I/II/III  =od 9-36kg

Na nekima cete naci oznaku za cca toliko i toliko godina, ali sve je to individualno, jer su sva djeca razlicite visine i tezine.

Postoje tri nacina fiksiranja sjedalice ( za ove manje sjedalice, a velike se najcesce vezu samo pojasom).
1. Samo pojasom od auta koji ide preko AS
2. Pojasom od auta koji se zakaci na bazu za AS (kupuje se najcesce posebno). Na tu bazu se AS kasnije samo klikne.
3. isofix bazom (neko je prethodno objasnio kakva je to baza) koja se montira samo u auta opremljena isofix-om (a i nemaju je sve AS). Na tu bazu se As takodje kasnije samo natakne.

Ko kupi novo sjediste, dobice i knjigicu sa uputstvima za montiranje na sve nacine, a ako ne vecina filmica se moze naci i na Youtube. user posted image

prilikom kupovine treba voditi racuna da As ima  naljepnicu ECE R44.04, te da nije starija od pet godina(nisam sigurna za ovaj podatak, provjericu).  Kazu da treba voditi brigu i o tome da se ipak kupuje od provjerenih proizvodjaca kao sto su Maxi Cosi, recaro/STM, Britax Evolva, Kiddy, Graco, Chicco, PP i td. Ne mora da znaci da su to najbolje, ali ove najbolje prolaze na testovima.

Edit: Tek sad vidim (nisam jos stigla da pregledam sve) da ima cijeli jedan podforum sa djecijom opremom user posted image Ali eto...neka stoji. Ne moze da skodi. A sto ne skodi, znaci da koristi user posted image )





< Poruku je uredio choopa choops -- 1.3.2010 2:16:17 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
1.3.2010 7:15:21   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Evo iz zakona!

PREVOZ DECE U VOZILU:
DECA DO 12 GODINA – ne smeju da se prevoze na prednjem sedištu (član 31. stav 1).
ZAPREĆENA KAZNA – novčana kazna u iznosu od 15.000 do 30.000 din ili kazna zatvora do 30 dana (član 331. stav 1. tačka 3), odnosno, u slučaju izazivanja opasnosti ili prouzrokovanja saobraćajne nezgode – novčana kazna u iznosu od 30.000 do 50.000 dinara ili kazna zatvora do 60 dana (član 331. stav 2). Takođe, izriče se kumulativno i 6 KAZNENIH POENA (član 335. stav 1. tačka 5), kao i zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri meseca (član 338. stav 1. tačka 2).
DECA DO 3 GODINE - prevoze se u bezbednosnom sediŠtu, odnosno korpi (član 31. stav 2). Izuzetno, dete do tri godine, može se prevoziti na prednjem sedištu, ukoliko se prevozi u bezbednosnom sedištu - korpi, koja je okrenuta suprotno pravcu kretanja vozila, kada vozilo nema ili je isključen bezbednosni vazdušni jastuk.
PAŽNJA: Ukoliko se u vreme izvršenja ma kog prekršaja u vozilu izvršioca prekršaja nalazi dete do 12 godina – propisani KAZNENI POENI se uvećavaju za 2 (član 336. stav 4), a zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom – uvećava se za 2 meseca (član 338. Stav 4).
user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Da na to sam i mislila ... el eto nisam znala da moze u korpi ( mada ja nesto nebih ..neznam)... e a kako se iskljucuje Air bag user posted image user posted image user posted image user posted image



Anck,da opet ne bude zabuneuser posted image
Ne u običnoj korpi nego sedištu koje se obavezno veže!
Ako se vozi u onoj korpi za ležanje ili za što već služi, to je isto kao da ga držiš na krilu-OPASNO!user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.3.2010 15:37:17   
Anoniman


user posted image

Ja sam upravo naruchila dva ovakva sedishta.... sutra idem po njih user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.3.2010 22:35:18   
mejra81
Moja Vanja nosi siroko povijanje i kad je stavim u sediste sva se izlomi,ne moze lepo da sedi...mislim lezi...
Kako ste vi stavljali bebe?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.3.2010 22:53:54   
mejra81
Neko?user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.3.2010 22:55:40   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81

Neko?user posted image

Ne znam Mejra,nama siroki povoj nije smetao...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.3.2010 22:57:10   
simke

IZVORNA PORUKA: mejra81

Neko?user posted image

Ni nama nije smetao sirok povojuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here