|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
19.10.2012 15:26:54   
Anoniman
svaka iole ozbiljna firma izbaci svake godine spisak proizvoda koji su povuceni iz prodaje (ako se secate onog masovnog povlacenja gracovih kolica pre par godina zbog metalnog dela za zakacinjanje koje je seklo deci prste). na FP sajtu ima za njihove prozivodje a negde postoji i sajt (lupicu) EU komisije za zastitu potrosaca - stvarno ne znam tacan naziv, slucajno sam dosla do njega- koji izbaci spisak proizvoda za decu koja su i zbog kog razloga povucena iz prodaje. na kraju, smatram da se uvek moze lepo pitati - ako te bas interesuje kontaktiraces Recaro firmu i pitati.
Ne znaci ti bas nista sto firma koja proizvodi sedista za formulu 1 - najbrzi auto koji ima najvise sansi da ubije svog vozaca pri ko-zna-kolikoj sili u cije se razvijanje utrosi dovoljno novaca da se iskoreni glad u manjoj zemlji - proizvodi i sediste za bebe? vise verujes kompaniji koja proizvodi igracke da ce znati da napravi autosediste?
znam da izgleda da tipujem na skupa sedista - ne, tipujem na ona koja imaju kakvu-takvu garanciju, a sama ica kaze da za neonato nije nista cula, ni dobro ni lose. samo ne vidim zasto toliko potencirate na izvikanosti firme na ustrb sigurnosti. "a sta ako ..." - e pa sta ako je ta firma zaista ulagala, razvijala, pratila, pitala, isprobavala? za razliku od neonato - na netu mozes videti i snimke crash-testova.
no dosta od mene, bar dok ne kupim drugo sediste za drugo dete ili se ovo pokaze nedelotvorno. ico imas sve info koje sam se setila da ti dam, sem saveta da ako ne moras - ne zuris, ni 10 ni 50 hiljada sada nije malo da bi ih bacila na losu kupovinu.

(odgovor članu ica82)
  Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
19.10.2012 15:44:25   
Snelle
Ico, ja mislim, laički, da su nania sedišta prilično dobra. Evo i zašto:

U 2006 godini Team Tex je dobio licencu za ekskluzivnu proizvodnju i distribuciju kompletne linije Ferari auto sedišta.

Moja logika je, naravno da ne moram biti u pravu, da Ferari neće tek tako dati licencu da se sedišta priozvode pod njihovim imenom.

A i ovo je jako bitno:
Svi Nania proizvodi su načinjeni u skladu sa svim bezbednosnim standaradima (ECE R44/04, FMVSS 213, SABS 1340). Kako bi dodatno poboljšali kvalitet proizvoda, kompanija je 2002 uvela i sopstvenu laboratoriju za testiranje sudara.

Mi imamo njihovo sedište i ja mislim da je dobro i kvalitetno odrađeno. Možda uzmeš i njega u obzir, a i cena mu je sasvim pristojna. Ovo je naše.


< Poruku je uredio Snelle -- 19.10.2012 15:45:51 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
19.10.2012 15:53:31   
nela79
A OVO JE NASE
Srazmjeran odnos cijene i kvaliteta, a mozda dobijete cak i malo vise user posted image

< Poruku je uredio nela79 -- 19.10.2012 15:54:45 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
19.10.2012 17:57:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Baš nikad?


Uspela si da me nasmejes.



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
19.10.2012 20:37:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tash

Bilo bi super, samo ljudi na RR nemaju pojma da ta rubrika postoji, pa to smatram kompletnim gubljenjem vremena Tebi ako se ne čita, nemoj čitati. I ja čitam gomilu postova za koje smatram da im nije mesto tamo gde su napisani, pa ne filozofiram. user posted image

Imali smo temu o tome da li želite male oglase i sad ih imamo, izvoli pisati u rubriku MALI OGLASI, kao što znaš zabranjeno je prodavati i reklamirati proizvode po temamauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
20.10.2012 9:22:27   
Anoniman
Napraviću oglas Lu, samo za takvo opominjanje nije zadužena Gae.
A to da je zabranjeno prodavanje, najiskrenije nisam znala da je zabranjeno da forumašica napiše u temi kao info da planira da proda nešto. Mislila sam da je zabranjeno da firme prodaju svoje nove proizvode.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.10.2012 10:20:42   
PoisonEve
Ljudi, dobili smo auto sediste maxi cosi priori, ali je jako tvrdo. Jel imao neko ovakav problem i kako ga je resio?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.10.2012 10:38:51   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ljudi, dobili smo auto sediste maxi cosi priori, ali je jako tvrdo. Jel imao neko ovakav problem i kako ga je resio?


Mi smo imali to sedište, čini mi se (ili Priori ili Tobi). Ali se ne sećam da je bilo tvrdo? Jeste li dobili polovno? Možda je sedište, tj. taj sunđer, propao? Jedino da odeš u neku prodavnicu i pogledaš da li je novo sedište isto tako tvrdo...
Andrej se slatko vozio u tom sedištu dok ga nije prerastao.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.10.2012 11:04:05   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ljudi, dobili smo auto sediste maxi cosi priori, ali je jako tvrdo. Jel imao neko ovakav problem i kako ga je resio?



A mozda ti se samo cini, verovatno je tvrdje od jajeta user posted image
Vivi prvo kako ce dete da reaguje, mozda njoj bude udobno... Pretpostavljam da si skinula navlaku i oprala, primetila bi da je propala?

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.10.2012 11:52:04   
PoisonEve
Da, polovno smo kupili, mada izgleda potpuno novo. Navlaku cu sad da skinem i operem na ruke. Iznutra postoji samo stiropor, nema sundjerauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.10.2012 12:28:17   
*Alexx*
Moguće da nema, ja se stvarno ne sećam. Ali meni uopšte nije bilo tvrdo? Možda ti se samo čini?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.10.2012 23:29:24   
magnetic

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ljudi, dobili smo auto sediste maxi cosi priori, ali je jako tvrdo. Jel imao neko ovakav problem i kako ga je resio?

Mi smo takvo chicco-vo dobili.Sama plastika i tanka presvlaka.Koristili smo ga dok je Dunja bila u skafanderu pa nije osetila,cim je pocela da nosi nesto tanje kupili smo drugo.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.10.2012 23:30:17   
magnetic
Kakva su ona sedista sto ima samo donji deo?

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 9:32:55   
nela79
Magnetic to su booster sjedista, za malo straiju djecu. Ona cini mi se idu do 36 kg tezine. Djete se veze pojasom auta , a samo sjediste sluzi da dijete toliko podigne od sjedista da bi pojas pravilno prelazio preko karlice. Da ga u slucaju , ne daj Boze udesa, nebi sam taj pojas povrijedio.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 9:41:46   
Anoniman
Prekjuče nisam mogla da upalim auto i odvela sam Nevenu taksijem kod lekara. Dz mi je na 5 minuta vožnje od kuće. Meni nikako ne ide u glavu o čemu misle majke koje drže decu u krilima i misle da je to ok i bezbedno. Tih 10 minuta provedenih u taksiju do tamo i nazad su 10 najstresnijih minuta u ovoj godini.

(odgovor članu nela79)
  Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 11:46:23   
magnetic

IZVORNA PORUKA: nela79

Magnetic to su booster sjedista, za malo straiju djecu. Ona cini mi se idu do 36 kg tezine. Djete se veze pojasom auta , a samo sjediste sluzi da dijete toliko podigne od sjedista da bi pojas pravilno prelazio preko karlice. Da ga u slucaju , ne daj Boze udesa, nebi sam taj pojas povrijedio.

Vidim da je od 15-36 kg sto bi mojoj Dunji odgovaralo.Cini mi se da zauzima manje mesta u kolima,pa zato razmisljam da njoj uzmem takvo,a Visnju preselim u Dunjino.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 12:05:36   
nela79
Pa ne znam dal zauzimaju manje mjesta. Ja imam recimo sjediste Bubu od 9-36 kg. U jednom momentu moze da se skine naslon tako da ostaje samo taj dio za sjedenje. Tako da i dalje zauzima isto mjesta na zadnjem sjedistu. Jedino sto su jeftinija od sjedista. Al sad gledam , tvoja curica ima 2 god. Moj Vanja ima 3 ipo i ja jos nebi stavljala samo u buster.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 12:23:31   
magnetic
Pa zapravo mene to i interesuje da li je veca sigur nost sa redovnim sedistima?

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 12:29:21   
nela79
Sigurnost je veca to je sigurno. Cvrsca je podloga za ledja, samim tim dijete je zasticenije. Pojas od auta na sjedistu ima prostor kroz koji se provlaci, tako da se ne usijeca djetetu u rame. Ima toga jos samo ne mogu odmah da se sjetim :)

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 12:33:03   
magnetic
Hvala tiuser posted image .Stvarno ne znam nikog ko ima to buster sediste,pa da sam se mogla informisati da li zadovoljava ili ne.Sada sam sigurna da cu uzeti ono redovno.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.10.2012 12:39:10   
nela79
Ja sam za Matiju uzela OVO
A i Vanjino je iz iste kategorije. Mislim da bi i tebi za stariju curicu sad ovakvo odgovaralo.
Drago mi je ako sam pomogla

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.11.2012 21:35:35   
ica82
Evo mene ponovo na ovoj temi, citaj, citaj, citaj... oci mi ispadose user posted image . Elem izbor je spao na sledeca: Romer, Cibex, Cybex, Bellelli.

E sad mm smatra da N nece hteti da sedi (tj. da ce se vise buniti u Cybex-u) zbog ovog jastuka, Romer nam nije bas prvi izbor zbog cene, mada je meni vec sve jedno, ne mogu vise da istrazujem user posted image , ali i nema isofix, pa bih zamolila one koji se malo vise razumeju da mi napisu ako su nesto pronasli interesantno o Bellelliju ili puste link. Ja jedino sto sam uspela da nadjem (a bas sam se trudila) da jedini u Italiji imaju svoju laboratoriju za testiranje frontalnih i bocnih udara, i preporuke prodavaca (kojima bas ne verujem mnogo, shvatila sam da veze nemaju sa onim sto pricaju. TAko su mi savetovali Brevi, pa sam pronasla da su se na svim testovima lose pokazala). Eto ako imate bilo kakvu info...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.11.2012 22:09:03   
Anoniman
pogledaj i Concord sedista, nisu tako skupa a lepo se kotiraju.
znam da ti stajem na muku, izvini user posted image

(odgovor članu ica82)
  Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.11.2012 22:22:02   
ica82
Na njih nisam uopste naletela user posted image , sad odoh da trazim, gde ih ima? A o Bellelliju nista ne znas?

PS. Nigde ja njihovu cenu ne mogu da nadjem


< Poruku je uredio ica82 -- 3.11.2012 22:30:42 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.11.2012 22:31:13   
Anoniman
ni slovceta! toliko mi je bilo dosta svega da sam prilicno brzo skartirala sedista koja iz najmanjeg razloga nisu odgovarala, tako da sam sigurno nesto procitala cim ih nema kod mene ...
vidi ovde KLIK
KLIK (bem ga, ne znam za koju kilazu ti treba)
KLIK
mislim da su britax i romer jedno te isto, ZNAM da se neko spojio ali, avaj, supalj mozak ...

(odgovor članu ica82)
  Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.
Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here