|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 9:54:30   
Trcosava
Ja stvarno ne kapiram gde vi nalazite te doktore???user posted image

Ja se gojim po 1 kg na 4-5 nedelja (zavisi kad idem na pregled - samo tada se i merim) i naravno da zavisi puno i od vremena i kretanja. Pričala mi komšinica da je moja bivša ginekologinja htela da je šalje na dijetu pošto se ugojila do ne znam kog meseca (mislim negde pred kraj) 9 kg!!! Alooo? A žena kao od stene odvaljena, mislim u visinu.

Meni onomad nije ništa govorila, a sećam se da sam na mesec dobijala po 1kg (osim jula valjda, tad nisam ni kg dobila) i zadnja dva meseca čini mi se po 2 kg. U svakom slučaju sve ukupno sam se ugojila 15 do kraja. MEsec i po posle porođaja sam imala 13kg manje.
Ova sad dr ništa nije rekla. Za nekih 5 nedelja sam se ugojila 2 kg, ali ljudi moji kiša pljuštala non stop, nema gde ni da izađeš osim što moram po dete u vrtić. Još sam je pitala jel mnogo, kaže nije.

Drugo je kad mora da se pazi našećer, ali ovako. Ne kapiram ih nikako. NE kažem da trebamo da budemo kao tenk, ali brate mili preteruju ga.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 10:08:48   
wivern

IZVORNA PORUKA: eca89


IZVORNA PORUKA: branki RR

ma,daj,bre,eco,pusti ga..super si,gde je to mnogo,svasta!


Branki, kao beba je mnogo napredna, pa kao da smanjim malo, ja onako gledam u njega, kao tek sad trebam poceti da dobijem, kakva cu biti do kraja, ja onako ostala bez teksta!

Kakva budalastina. Beba je parazit kad moram tako da kazem i ona uzima koliko njoj treba jela ti vise ili manje. Svi sad trube kako ne treba jesti za dvoje jer beba sama uzima sto znaci da ti i ako ne unosis mnogo beba ce isto uzimati kao i da unosis. Jedina razlika je sto ces se kod veceg unosa gojiti i ti. Mrzim bilo kakvu pricu o kilazi trubi se o tome kao da svi moramo biti manekenski tipovi i kao da nam je to jedini problem u zivotu. Zato no sikiriki i opusteno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 10:14:39   
eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ja stvarno ne kapiram gde vi nalazite te doktore???user posted image

Ja se gojim po 1 kg na 4-5 nedelja (zavisi kad idem na pregled - samo tada se i merim) i naravno da zavisi puno i od vremena i kretanja. Pričala mi komšinica da je moja bivša ginekologinja htela da je šalje na dijetu pošto se ugojila do ne znam kog meseca (mislim negde pred kraj) 9 kg!!! Alooo? A žena kao od stene odvaljena, mislim u visinu.

Meni onomad nije ništa govorila, a sećam se da sam na mesec dobijala po 1kg (osim jula valjda, tad nisam ni kg dobila) i zadnja dva meseca čini mi se po 2 kg. U svakom slučaju sve ukupno sam se ugojila 15 do kraja. MEsec i po posle porođaja sam imala 13kg manje.
Ova sad dr ništa nije rekla. Za nekih 5 nedelja sam se ugojila 2 kg, ali ljudi moji kiša pljuštala non stop, nema gde ni da izađeš osim što moram po dete u vrtić. Još sam je pitala jel mnogo, kaže nije.

Drugo je kad mora da se pazi našećer, ali ovako. Ne kapiram ih nikako. NE kažem da trebamo da budemo kao tenk, ali brate mili preteruju ga.


Pa, kao Trco njemu i jest problem sto sam ja za 2mjes.dobila 4kg, a trebala sam samo 2kg, jer je za mjesec normalno 1kg, a moju pocetnu kilažu nije ni gledao, samo od zadnjeg pregleda, ja sam se bas iznenadila, kao tek sad cu poceti da dobijam na kilaži, kao beba ce biti prevelika, a nemam secer, pa kao da malo pripazimuser posted image . Mada, me bas briga, jer ja smatram da nisam puno dobila.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 10:20:39   
Trcosava
Ma 'ajde, a nije ga brinulo kad si gubila na kilaži zbog mučnina? Jaoj jaoj tukla bi ih. Videćeš sad na sledećm pregledu. Relano, jeste puno 4 kg za mesec dana, ali to je jedan mesec. Opet, napominjem da je kod mene igrala bitnu ulogu tempratura (kad su vrućine manje jedemo) i samo vreme. Nidam bilde da idem po kiši i pevam 'i'm singing in the rain'. Ako bi se ti tri meseca gojila po 4kg onda da kaže čovek čekaj, nešto nije ok.

Meni je stomak od starta bio vidljiv. Primetno vidljiv. I sad, valjda što sam niska mi sve ide u stomak pa svi misle da imam još malo do kraja. A ustvari meni sve u stomak ide. Bebac ok napreduje i meni je to dovoljno.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 10:47:45   
eca89
IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Relano, jeste puno 4 kg za mesec dana, ali to je jedan mesec.




Trco, nije 4kg za jedan mjesec nego za 2mjeseca, to je 2kg po mjesecu, pa mu je puno.

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 25.9.2014 11:09:36 >

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 10:56:16   
Mala Elena
Ne znam Eco koliko si imala kg, tj da li si bila mrsavica ? Ja sam se na pocetku gojila po 1 kg, kasnije preko 2 mesecno .Doktorka mi nije nikad nista rekla jer nisam izgledala gojazno !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 10:58:36   
Modessty
eca nemoj se sekirati! Nije to uopšte puno! Ako se ti osećaš dobro nema brige! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 11:02:23   
mati
Eco nemoj da brines... Neka ste zivi i zdravi i da tebi nista ne smeta...
Ja kad a sam vidla Da sam se ugojila 18 do kraja trudnoce nikako mi nije bilo jasno, jer sam imala samo stomak... Ali mi nista nije smetalo.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 11:05:50   
eca89

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Ne znam Eco koliko si imala kg, tj da li si bila mrsavica ? Ja sam se na pocetku gojila po 1 kg, kasnije preko 2 mesecno .Doktorka mi nije nikad nista rekla jer nisam izgledala gojazno !


ME, na pocetku sam imala 63, ali sam smrsala u prva 3mjeseca na 60kg, jer sam povracala, a sada sam u 2mjeseca samo to vratila, ma boli me brigauser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
25.9.2014 12:19:52   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Relano, jeste puno 4 kg za mesec dana, ali to je jedan mesec.




Trco, nije 4kg za jedan mjesec nego za 2mjeseca, to je 2kg po mjesecu, pa mu je puno.


AAAaaaa sorry, pogrešno sam skapirala. Ma teraj ga bre tamo di sunce ne sija. Kreten! To je sasvim ok user posted image pogotovo što si gubila na kilaži

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.9.2014 9:22:21   
Trcosava
E ljudi, ja sinoć stadoh na vagu!!! Dakle uveče! I bih prosto iznenađena. Kaže vaga 70.1.
Pregled imam 2.10. to je pet nedelja od prethodnog pregleda, tad sam imala 69,9??? Prosto mi nemoguće!!!!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.9.2014 9:23:30   
branki*
sto nemoguce,pa mozda se nisi ugojila?mada,najbolje je da se meris uvek na istoj vagi i da tako pratis.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.9.2014 9:28:44   
bubulence
eca ma pusti dr i rucki sta hoces.
Trco moguce je, nekad se gojis manje, nskad vise...
ja sam se juce merila 20+2 ugojila se 4 kg... a pre par dana je bilo 3 kg... uvek se merim na istoj vagi...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.9.2014 9:43:09   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: branki RR

sto nemoguce,pa mozda se nisi ugojila?mada,najbolje je da se meris uvek na istoj vagi i da tako pratis.


Ma ima i toga, plus da oni tamo mene mere občenu, a ja sinoć kao od majke rođena user posted image ali oduzmu oni kao 1kg na odeću

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
26.9.2014 11:23:04   
wivern

IZVORNA PORUKA: bubulence

Trco moguce je, nekad se gojis manje, nskad vise...
ja sam se juce merila 20+2 ugojila se 4 kg... a pre par dana je bilo 3 kg... uvek se merim na istoj vagi...

Bubi bice da je to i do wc-a, ne praznimo creva isto svakoga dana user posted image
Trco moguce je da se nisi nista ugojila, nije nemoguce.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
4.10.2014 12:22:22   
Sanjalica1980
Drage moje, zamalo jutro slog da me strefi kada sam stala na vagu.

Sada sam 21nd a vec sam na +8 user posted image

Kao da sam se za nedelju dana ugojila. Malo sada uzmem i slatko da ruckam ali mi se cini da se ipak dosta zdravo hranim.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
4.10.2014 12:57:49   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Mariya
16 nedelja i -0,5kg.
20 nedelja + 2kg (61 kg)
24 nedelje +4kg (63,1 kg)
28 nedelja +5,6 kg (64,6kg)
32 nedelja + 6,6 kg (65,6kg)
35. nedelja +6,9 kg (65,9 kg)
37. nedelja + 8,6kg (67,6 kg)



38. nedelja +9,2kg (68,2kg)
i sa toliko se i porodila

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
4.10.2014 13:04:35   
Mala Elena
Sanjalice , ne brini tako sam i ja ! Ali kad sam otisla pred porodjaj na ctg , sve su trudnice rekle da sam bas vitka! user posted image ne brini

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
4.10.2014 14:17:50   
srculence25

IZVORNA PORUKA: Sanjalica1980

Drage moje, zamalo jutro slog da me strefi kada sam stala na vagu.

Sada sam 21nd a vec sam na +8 user posted image

Kao da sam se za nedelju dana ugojila. Malo sada uzmem i slatko da ruckam ali mi se cini da se ipak dosta zdravo hranim.

ma kakav slog user posted image nosis dve bebice po meni je to dobra kilaza
Sta ja da kazem pre trudnoce 55 kg a na pregledu sa 18 nedelja imala 62 znaci 7 kila
A sad nesto se bojim da stanem na vagu imam utisak da bi mi skocio pritisak user posted image
ME ti si mi bila bas vitka user posted image

< Poruku je uredio srculence25 -- 4.10.2014 14:18:49 >

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
4.10.2014 16:29:59   
Sanjalicaaa
Sanjalice, to uopste, ali uopste nije puno, jos ti nosis dve bebice. Ja sam sa jednom toliko dodala, ali nije se primecivalo. Na kraju trudnoce +15 . I bukvalno sve otislo u stomak, noge, ruke guza nista.
Srculence, isto vazi i za tebe. Stvarno mislim da vam to nije puno

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 4.10.2014 16:31:06 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
5.10.2014 2:12:10   
eleona
Pa sve ste vitke trudnice :-)
Ja sam bila strašno defirmisana u obe trudnoće, u drugoj posebno. I ružna i debela. U prvoj trudnoći 22 kg ukupno, ostalo u bolnici 12,u drugoj skoro 30! Ali sam održavala i ležala
Dosta je otišlo odmah u bolnici , a već sam pre prvog rodjendana imala 56 kg.
Čini mi se da sam mnogo bila otečena, puna vode, a imala sam i dobar apetit

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
18.10.2014 9:16:16   
Štetica
27+3 u plusu 8kguser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu eleona)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
18.10.2014 18:38:10   
plačljiva
JA SAM 31+1 i u plusu 20 kg...Ma neka ide život,mnogo imam veliki apetit,ne gledam šta jedem,prava sam user posted image ...Srećom te sam visoka user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
18.10.2014 20:55:02   
Njica
Pljacljivaaa, tu smo blizu, 18kg i to sam najvise dobila za ovih poslednjih 3 nedeljeuser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Koliko ste se ugojile u trudnoci ?2 deo
18.10.2014 21:00:51   
wivern
Devojke pa to cete skinuti ocas posla, kad izadjemo iz bolnice necemo znati gde udaramo user posted image
Ja sam 38+0 i na +11 sam, ali sam dobila bukvalno 2 kg za 10 dana user posted image
Jedem istom zestinom ali se dosta manje krecem, jer ne mogu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here