|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.8.2015 18:20:55   
dijana1*
Juce sam Kosti vadila krv i uzeli smo bris grla i nosa, sutra idem po nalaze pa ako bude sve uredu mislila sam da ga odvedem da odma primi MMR.
A u ponedeljak krece u vrtic. Reko da iskoristim sada dok je zdrav, uvek nesto ili boginje i virus ili je vruce a kada krene u kolektiv verovatno ce ponovo biti bolestan i tek onda nema sanse da primi.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 16:40:44   
dijana1*
Danas je Kosta primio vakcinu. Jos da prodje 21 dan i da bude sve ok.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 16:56:19   
dunja RR
Ja sam zaboravila da se upišem - mi smo primili sredinom jula, i sve je prošlo ok, hvala bogu, iako su bile najveće vrućine, ali reših tada da prebrinem i tu brigu.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 17:55:28   
dijana1*
Meni su samo rekli da vodim racuna da 21 dan ne uvodim nista novo sto se tice hrane i higijene.
I pitala sam da li sme u ponedeljak da krene u vrtic zbog kolektiva, kazu da moze.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 19:13:56   
mirkam
Ja ne mogu da vam opisem koliki strah imam od ove vakcine.Još je nismo primili...
Da je bar progovorio,ali on još ni jednu riječ ne izgovara ( osim mama i baba po nekad).
Niti mi se daje niti mi se ne daje.Lijepo nisam pametna user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 19:51:59   
adulence
mirkam pedijatar moje cerke nije hteo da joj da vakcinu dok ne progovori cisto da bih ja bila mirnija a i verovatno da se on ogradi...tako da polako...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 20:53:28   
New Mom
Nikolaj je primio MMR u 13. mesecu. Bez ikakve reakcije. A progovorio je tek posle nekih pola godine u kolektivu (skoro godinu dana posle vakcine). Jednostavnno je takav bio. Sad ne zaklapa, kao neka seka-persa je.

Anastasija je primila sad 10.jula. Bilo sve OK, 26. smo otišli na more. Ona isto ne govori sem: tata, dida (meda), ove (vode) i vav-vav (kuca).Bukvalno. I prohodala je mesec dana kasnije.
Al zašto bih se oko toga uzbuđivala? Evo gledam je večeras, otišla u kupatilo, izvlači iz ćoška onaj plastični stepenik da gospođica stane uz umivaonik i da kao velika opere zubiće. Sama. Ima 15 meseci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 21:27:38   
mirkam
Adulence, nama je dr savjetovao, kada smo primili poslednju vakcinu kada je M imao 11 mjeseci, da sa MMR-om ne zurimo.Doslovno mi je rekao pusti ga da prohoda i da progovori, do dvije godine ce je primiti i nece zakasniti..Frka mi je nevidjena.Razmisljala sam da ga vodim ovih dana kod dr, cisto eto da ga pregleda bzv i da porazgovaramo na tu temu jos jednom.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 22:12:56   
branki*
Mirka,ne zuri sa mmr-om,ipak.sacekaj.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 22:16:00   
Rosita
D nije primio a ima dve i po. I to zato sto nikad nije dovoljno dugi zdrav, a kasnio je zbog alergije. On je bar jedno mesecno minimum bio bolestan od kad ide u vrtic. Htela sam letos al nije bilo vakcine, dr rece od septembra.. pa evo i sad je bolestan. No dobro. Primice.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 22:16:17   
Sanjica26 RR
Mirkam nasa deca su istog uzrasta i mi nismo jos primili. Odlazem najvise zbog cestih bronhitisa. Ne bezim od vakcine. Samo hocu da ojaca malo imunitet. Za svaku prehladu ona dobije inekcije urbazona.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: MPR (MMR) vakcina
26.8.2015 22:25:48   
dijana1*
Mirkam ako nisi spremna i ako te je strah onda sacekaj.
Ja bi Kosti ranije dala ali uvek nesto prehlada, viroza, kasalj.... ali posto krece u kolektiv i ide zima necu da razmisljam. Vec je veliki a i poceo je lepo da prica.
Jos uvek rec po rec ali secam se da je i Vuk tako pa bukvalno za mesec-dva dana propricao.
A Vuk je primio tacno sa godinu dana.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.8.2015 1:00:04   
choopa choops
Ja da sam čekala da Matija progovori, primio bi vakcinu sa tri godine user posted image

Radi onako kako ti savjetuje pedijatar, sačekaj da budeš mirna i ti i on user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.8.2015 21:59:27   
mirkam
Ne bjezim ni ja od vakcina (osim od MMR-a user posted image ).
Sacekacemo ipak jos malo, mada cu se svakako ovih dana konsultovati sa pedijatrom.
Inace tek sam danas saznala da postoji jos neka vakcina koja se prima do 2 godine user posted image Pojma nisam imala.Mislila sam po tri doze pentaxima i hepatitisa i mmr i to je to. Ne znam ni koja j to sad vakcina. I to moram da pitam dr.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.8.2015 23:23:05   
dijana1*
Mirkam mozda cetvrta doza pentaxima? Ona se daje godinu dana od primljene trece doze.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: MPR (MMR) vakcina
27.8.2015 23:49:56   
choopa choops
Evo mirkam user posted image

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Evo kalendara vakcinacije za CG, sa zvaničnog sajta, nadam se da je i dalje tako:
user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: MPR (MMR) vakcina
28.8.2015 0:22:57   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikolaj je primio MMR u 13. mesecu. Bez ikakve reakcije. A progovorio je tek posle nekih pola godine u kolektivu (skoro godinu dana posle vakcine). Jednostavnno je takav bio. Sad ne zaklapa, kao neka seka-persa je.

Anastasija je primila sad 10.jula. Bilo sve OK, 26. smo otišli na more. Ona isto ne govori sem: tata, dida (meda), ove (vode) i vav-vav (kuca).Bukvalno. I prohodala je mesec dana kasnije.
Al zašto bih se oko toga uzbuđivala? Evo gledam je večeras, otišla u kupatilo, izvlači iz ćoška onaj plastični stepenik da gospođica stane uz umivaonik i da kao velika opere zubiće. Sama. Ima 15 meseci.



I moj Sava je posle MMR-a ojačao, počeo da stoji, da ne pričam kako pliva user posted image , a sada uveliko brblja, ne priča još ali brblja stalno. Tako da kod nas od MMR-a samo napredak, tako se zalomilo :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.8.2015 22:39:35   
MakiJ
Kod nas nema MMR vakcine ali odloyicemo je dok ne p[rohoda i ne progovori malo vise.
Da mogu ne bi je ni dala detetu

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.8.2015 22:43:37   
Klarita
MakiJ, a zasto moras da das? Ne razumem...mislim nisam zagovornik nevakcinacije, samo mislim da ne moras da das, tj znam dosta ljudi koji nisu.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.8.2015 22:56:44   
MakiJ
Nisam protiv vakcina samo protiv te. Po novom zakonu moras e sad ako ne nemam pojma koje su posledice

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: MPR (MMR) vakcina
31.8.2015 8:18:10   
branki*
ja sam cula da je novcana kazna za nedavanje vakcine 40,50000.licno ne znam nikog ko ju je platio,a poznajem ljude koji nisu detetu svom dali mmr,par njih.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.9.2015 0:45:29   
dejana007
Devojke, ja konacno Nikoli danas dala mmr (kupila u apoteci). Primio oko 19h. Raspolozen je ali ima temperaturu 37.3 i reko mi da ga poljubim boli ga glava. Inace on ima 4,5 godine i ja odlagala vakcinaciju do sad. Zanima me dal je ta temperatura normalna reakcija? Doktorka mi rece tamo od do 10 dana, zato se malo zabrinula. Inace bili na kompetan pregled, dali krv isl. Nije isao u vrtic 4 meseca pre vakcinacije i sad cu ceo mesec da bude u blagoj izolaciji. Ne znam. Plasim se.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.9.2015 7:11:35   
serpica
Dejana ta temp.sigurno nije od mmr-a,ne javlja se odmah po primanju..mozda je samo odreagovao tako,mozda se uplasio,ne znam..i nas ceka mmr jos uvek...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.9.2015 9:04:17   
SunFlower
Mi smo pre 15 dana primili drugu dozu MMR-a, tako da smo ga sa sinom prebrinuli. Nema reakcije, kao ni prosli put. Inace, ovde se MMR prima dve doze u razmaku od DVA MESECA, u drugoj godini zivota.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.9.2015 11:08:03   
dejana007
Danas je 3 dan i nema reakcije. Dete je normalno kao i pre vakcine. Pratim dalje.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

statistika
zvezdica009

Rekli su mi da imam ENDOMETRIOZU

DA (11%)

NE (89%)


Ukupan broj glasova: 121

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here