|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 7:39:43   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Mi smo otisli sa skoro 15 meseci za MMR vakcinu i rekli su nam da je nemaju i da ce biti tek septembra meseca,a nema ni da se kupi....Ne znam sta da radim...



Strasno, koliko ne izvrsavaju svoje obaveze a deca primorana da cekaju.


Ne izvrsavaju svoje a obaveze a zahtevaju da se vakcina primi a nisu u stanju da je nabaveuser posted image
Ovo je zalosno sta rade sa vakcinamauser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 9:16:35   
Modessty
Mila jel ti deca primila Priorix ili onu torlakovu?

Bibilib ako ti treba mogu da potražim u Nišu Priorix pa da ti nekako pošaljem

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 11:40:09   
mila83
Mod,nemam pojma,moram da vidim sta pise u kartoncicu za vakcine.nisam ni znala da moze da se kupi.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 12:32:00   
jovicaa
Ne izvrsavaju svoje a obaveze a zahtevaju da se vakcina primi a nisu u stanju da je nabave
Ovo je zalosno sta rade sa vakcinama



sramota... stvarno.. sa svim je tako nazalost, ne samo sa vakcinama.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 13:59:32   
Modessty

IZVORNA PORUKA: mila83

Mod,nemam pojma,moram da vidim sta pise u kartoncicu za vakcine.nisam ni znala da moze da se kupi.


ako se ne sećaš da si kupovala onda su dobili državne

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 14:03:22   
MakiJ
mi bi u avgustu trebali primiti MMR al videcemo jos

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 14:12:31   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mila jel ti deca primila Priorix ili onu torlakovu?

Bibilib ako ti treba mogu da potražim u Nišu Priorix pa da ti nekako pošaljem


Mod draga hvala punouser posted image u svakom slucaju,ali rekli su mi da nema da se kupi pa ne znam dal je to ista vakcina?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.5.2015 14:14:15   
mila83
Nisam kupovala sigurno.E sad,mozda su oni imali i tu drugu a ne torlak,otkud znamuser posted image nisam jos pogledala u karton vakcinacije.pretpostavljam da je torlak.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.6.2015 2:32:52   
dunja RR
Jole, NM, da li ste davali MMR?

Ja razmišljam da li da dam pre ili posle mora (idemo u Tursku, verovatno ćemo se kupati u bebećim bazenima, ako to ima neke veze .. zato napominjem ).
Da li da sačekam da se vratimo sa mora, taman i vrućine da prođu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.6.2015 9:32:42   
Mariya
Dunja, mada nisi mene pitalauser posted image , ali ja bih sacekala sa mmr posle mora.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.6.2015 10:09:12   
New Mom
Kod nas je u DZ bio haos oko revakcinacije predškolaca, pa još nismo primili MMR.
Zakazani smo za 10.juli, a 26.og idemo na more.
Moj stav je jednostavno da ne želim da putujem niti da najesen krene u kolektiv a da nije vakcinisana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.6.2015 10:11:19   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mila jel ti deca primila Priorix ili onu torlakovu?


Priorix i ide kao "državna" čini mi se od 2012. godine.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.6.2015 8:23:04   
Peace*

IZVORNA PORUKA: New Mom

Kod nas je u DZ bio haos oko revakcinacije predškolaca, pa još nismo primili MMR.
Zakazani smo za 10.juli, a 26.og idemo na more.
Moj stav je jednostavno da ne želim da putujem niti da najesen krene u kolektiv a da nije vakcinisana.


Stalno je frka sa predškolcima.
Tako je Luka primio DT u julu, a MMR sam slučajno čula da su dobili naknadno (niko mi nije javio), i bukvalno sam se pojavila, i primio je. Sad gledam u kalendar, piše 14.1., dakle pola godine kasnije od DT.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.6.2015 9:54:00   
adulence

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jole, NM, da li ste davali MMR?

Ja razmišljam da li da dam pre ili posle mora (idemo u Tursku, verovatno ćemo se kupati u bebećim bazenima, ako to ima neke veze .. zato napominjem ).
Da li da sačekam da se vratimo sa mora, taman i vrućine da prođu?


ja takodje kao i NM ne bih putovala po inostranstvu a da mi dete nije vakcinisano...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.6.2015 11:01:47   
World
Mislim da je bolje posle mora jer moze imati reakcije na vakcinu, a u tom slucaju bolje da ste kod kuce.. svakako treba proci bar 15 dana od vakcine da dijete bude zasticeno, pa zavisi kad ste to sve planirali..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.6.2015 14:06:00   
Klarita
Evo da se javim i ja po pitanju ove vakcine. Ja sam ZA vakcinaciju, ali sam malo odlozila. Bio je slinav i vreme odvratno, te sam negde u glavi ufiksirala da to zavrsimo u julu. Onda ce vec imati 15m sto je je l' te na sredini kada ja najoptimalnije da je primi, ali ne lezi vraze, MMR vakcine nemauser posted image Vec sam krenula da jurim veze i vezice i vakcinisem dete u Bg, kad se ispostavilo da vakcine ima u Le, ali mi i za to komplikovana veza...vec razradila strategiju, kontaktirala ljude, kad saznam slucajno da u jednoj ambulanti kod Vlasinskog jezera imaju jednu dozuuser posted image Igrom slucaja, glavnom tehnicaru sam nesto pomogla oko deteta i kad je cuo da mom detetu on sada moze pomoci, odmah je pristao da sacuva istu dok ne zavrsim papirologiju sa pedijatricomi organizujem hladni lanac do naseg DZ...tako da...mozete se snaci, ukoliko nema trenutno vakcine...potrebno vam je malo volje, maste i organizacijeuser posted image

Dunja, ja bih konsultovala pedijatra, ali mislim da sa razmakom od 15 dana vec smes da putujes...ne bih ja odlagala...da je ranije OK...ovako ako ces Savu u vrtic u septembru, onda bolje sada, a ako ne planiras vrtic, onda bolje odgodi vakcinu za neki period posle mora

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: MPR (MMR) vakcina
24.6.2015 20:08:05   
branki*
Dunjac,svako na osnovu neceg ima svoje misljenje i stav.licno,ja bih odgodila posle mora.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 9:23:00   
dijana1*
Kosta je imao biginje pa je bio slinav i konacno je zdrav. Planirala sam da mu dam pocetkom.jula a krajem jula idemo na more. Ali me sada kopka i razmisljam isto kao i Dunja da li vrucina moze nesto da utice da dete dobije neku reakciju. I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 15:55:56   
mila83
i ja bih odgodila vakcinaciju posle mora...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 17:45:20   
New Mom

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR
I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?

Dixi, bez uvrede. Ali, wtf?


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 18:08:06   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosta je imao biginje pa je bio slinav i konacno je zdrav. Planirala sam da mu dam pocetkom.jula a krajem jula idemo na more. Ali me sada kopka i razmisljam isto kao i Dunja da li vrucina moze nesto da utice da dete dobije neku reakciju. I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?


Nama obično, poslije svake vakcine, nevezano za godišnje doba, dr kaže da "primirimo" dan, dva. user posted image Mi smo danas primili Pentaxim i HBV, srećom je malo zahladilo, ja joj odmah stavim Frescopad iz frižidera, nema reakcija i dobro podnosi.

< Poruku je uredio choopa choops -- 25.6.2015 18:12:39 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 19:54:06   
Ivanka 75
Dijana, Iva je u sred leta primila MMR, mislim negde početkom jula. Otisli na Zlatibor dan-dva kasnije, a nakon toga i na more. Nije imala reakciju nikakvu.
Sve zavisi od deteta do deteta.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 23:53:52   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR
I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?

Dixi, bez uvrede. Ali, wtf?



NM znas situaciju sa Vukom, tada sam na sve mislila samo ne na vakcine. Kada me naruce ja ga odvedem i to je to. E sada imam vise vremena i vise citam pa me je zbunilo MMR u letnjem periodu - vrucine- dati vakcinu ili ne.
Zato i pitam. Iskreno jedva cekam da je primi i da zavrsim sa tim.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: MPR (MMR) vakcina
25.6.2015 23:59:22   
QueenJ
Jao, kako se približava, sve sam nervoznija... Ne znam ni da li ima razloga. Ili je samo prenaduvana priča. Još moja kuuma tvrdi da joj je sin posle MMR vakcine postao čudan, možda čak i autističan. Na ispitivanjima su...

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: MPR (MMR) vakcina
7.7.2015 10:07:37   
Klarita
Samo da upisem da smo 01.07. primili MMR. Plako je malo, ali nista strasno. Pre vakcine radili smo KKS sa CRP i sve je bilo mirno. Kasnije se ponasao sasvim normalno, nimalo nije bio razdrazljiv, cak sta vise poludeo je od trcanja i skakanja po dvoristu sa gostima jer smo slavili moj rodjendan. Videcemo jos, brojim daneuser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here