|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 21:32:25   
Duškić
I kod nas isto, pogledala ga i kaze kako hocete on moze i sad da primi ili kad vi hocete. (Isli smo kod nasih u goste) . Petnaest dana nakon prvog rodjendana primio je MMR...
Meni je inace cudno ali nasa pedijatrica (skoro otisla u penziju) nije ni davala cesto da rade krvnu sliku mozda par puta kad su bili bas bolesni ovako ne, bas izbegava i antibiotike, forsira inhalaciju bosiljkom i kad kad neki lek.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 21:38:39   
Sanjica26 RR
Moja deca su sve vakcine primila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 21:47:16   
MamaNecaVo
Milena to bi nam bio 4ti po redu pedijatar.
Dva su napustila DZ i otisli privatno da rade,ovaj poslednji je po prebacivanju kartona u nase naselje.
Inace,nov DZ nema ni 50dece sa otvorenom kartonima tu ali zeni se ne radi.
Pisano je 101 prijava i nikom nista.Konkurs je bio namesten a dama je tu po stranackoj osnovi.

Zato i pitam da li treba nesto od analiza jer na moj pomen da A vuce kandidu mesecima i da mu je imunitet slab te je stalno bolestan,rekla la nastavi sa nistatinom i izasla iz ordinacije.
Bez da je dete pregledala .



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 22:04:25   
Maslacak15
nevena u off topicu smo ali zaista ne mislim da tu iko moze da ti pomogne. Kanida je tu, stalno je prisutna i proliferise pod odredjenim uslovima. Jako puno dece ima epizode u regionu pelena. Vrlo moguce da je tvoj malisa osetljiviji ali ne mislim da je tako lako naci odgovor zasto. Narocito kad su u pitanju kozna oboljenja nauka manje vise tapka u mestu. Znam da te to nezadovoljava ali nazalost je tako. A rekla bi da je u pitanju inace zdravo i pravo dete tako da ne vidim zasto bi to bila smetnja za MMR vakcinu.
Ja bih malo razmislila o nekim trikovima, zameni sampona i kupki koje koristis, krema za njega ako ih koristis i drugih stvari koje uticu na mikrofloru. Ali odosmo skroz u OFF.

Sve da skupis konzilijum iz tirsove nece ti reci zasto dete ima kandidu: prilicno sam sigurna u to ( iako ne sumnjam u njihovu strucnost uopste).

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 22:23:26   
Sanjalicaaa
Ja sam im pre MMR vadila krv. I bez obzira na super krvnu sliku Ika je imao reakciju. Nekoliko dana visoka T, osip, posle 10ak dana ponovo samo osip. Ali dobro, proslo je. Uvek sam za vakcinaciju.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 22:49:50   
isidora88
Nas pedijatar uvek pita kako je dete, pregleda od glave do pete i tek onda daje dozvolu za vakcinu. Jako sam zadovoljna sa njomuser posted image i ne vadimo krv, tj.nijednom do sad bebac nije vadio krv jer hvala bogu nije bilo potrebe.
Nevena promenite onda dom zdravlja, mi idemo na skroz drugi deo grada, ali dobar pedijatar je zlata vredan i ne smeta mi daljina. Poznaje mi i prvo dete, sve zna oko njih bez da je ja podsecam, odlican i savestan lekar i dobar dijagnosticar.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: MPR (MMR) vakcina
13.11.2017 23:29:16   
MamaNecaVo
Maslacak znamo mi sto on ima kandidu.
Hvala na detaljnom pojasnjenju.
Jeste zdrav Bogu hvala ali svako malo na inhalacijama.
Nikako da sastavimo 7 dana da je zdrav potpuno.
Bez da nosic curi,bez da hrci i tome slicno.
Temperatura se javlja od zubica prepodstavljan.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.11.2017 7:58:25   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

nije problem vadjenje krvi kao takvo nego sto se radi o zameni teza. Cilj je da se dete zastiti od zarazne bolesti a ispada da treba da se zastiti od vakcine?!? Tj traze se nekakvi specijalni idealni uslovi kada vakcina moze da se da koju ne ispunjava 80 % dece posto su mala deca po prirodi slinava i non stop prehladjena user posted image . I onda se desavaju situacije kao ovde, dete dve godine ili jiace i nije primilo vakcinu i sad je drama. Ima samo jedan odgovor: treba da primi sto pre.
Tako da nisam sigurna koliko su pametne strategije "cuvanja deteta".

Upravo je ovo poenta, trazenje idealnih uslova za primanje vakcine i nalazenje razloga da se vakcina odlozi. I to sto neki lekari a ponajvise kvazi lekari i kvazi strucnjaci podgrevaju strah roditelja od mogucih komplikacija i nezeljenih reakcija pa se vakcina odlaze i deca krecu u kolektiv nevakcinisana.
Savrsena krvna slika nije garant da dete nece imati reakciju na vakcinu.
Curenje nosa nije nikakav znak da ce dete reagovati na vakcinu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.11.2017 8:52:49   
Peace*
Niste u pravu da isključivo roditelji insistiraju na KS i CRP.
Recimo, ja Luki nisam vadila krv ni pred jednu vakcinu, a Marku jesam skoro pred svaku jer je dr tražila.

off topic: Marko je imao kandidu pod pelenom dokle god je nosio pelene. Tretirali smo rastvorom soda bikarbone i nistatinom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.11.2017 11:14:07   
MamaNecaVo
Hvala P.
Koliko dugo je pio nistatin?
Moj a ga uzima vec godinu dana ali mi nije logicno da dete pije nesto svaki dan dokle god nosi pelenu.
Kandida mu je razorila organizam u smislu imuniteta koji nikako da regulisem i sredim.

Koliko ja znam dete treba da bude 100% zdravo kako bi vakcinu primilo.
Bez ikakvih simptoma prehlade.
Obzirom na vekiki broj kvazi strucnjaka koji dete ne znaju da pregledaju jer su stranacki primljeni a zavrsili privatni fax (u slucaju nase doktorke) ili kvazi strucnjaci koji majci pricaju kako je vakcina suvisna i nepotrebna (nas prethodni pedijatar).

Nazalost u tok slucaju vecina mama mora doci na forum ovog tipa i citati iskustva,pratiti savete i jednostavno procitati bilo sta sto ima veze sa MMR.
Kada su vec uskraceni od svog doktora isto da cuju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.11.2017 11:21:35   
Peace*
Hvala P.
Koliko dugo je pio nistatin?
Moj a ga uzima vec godinu dana ali mi nije logicno da dete pije nesto svaki dan dokle god nosi pelenu.
Kandida mu je razorila organizam u smislu imuniteta koji nikako da regulisem i sredim.


Mislila sam na nistatin krem. Mazala sam nistatin.
Jer je imao na koži, na guzi, baš gadno je bilo... umelo da ide do živih rana.

A stariji sin je pio nistatin, ali je tad već bio belik, tipa, imao je oko 4-5god. Nikakve dijete i ulja ajkule nisu pomogla.
Ne bih ruku stavila u vatru, davno je bilo, ali mislim da je ispio bočicu. Čekaj pronaći ću, garant sam pisala.

Prebaciću se na temu kandide.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: MPR (MMR) vakcina
14.11.2017 11:24:31   
MamaNecaVo
Hvala ti puno!
Nama su dali kanesten ali izbije spolja samo kada mu imunitet bas padne ili pretera sa slatkim.

A nistatina smo ispili bocica i bocica.
Prelazim na tu temu da ne idemo ovde u off

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 15:22:42   
Rosita
Ja imam dva pitanja- kada smo mi primali ovu vakcinu? Odnosno njenu varijantu. Pitam jer sam ja 84 godiste i do 8. G zivela sam u Bosni. Posle je bio rat i dobro se secam da neke vakcine nisam primila u kasnijem uzrastu, kasni razredi osnovne, zbog neke nesredjene dokumentacije u vezi sa izbeglicama. Do skole sam primila sve.
Drugo, skoro sam imala neki razgovor pa se setih- da li trudnica moze biti u bilo kakvoj opasnosti od deteta koje je upravo primilo mmr?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 21:25:26   
MamaNecaVo
Dok sam bila trudna receno mi je da ne idem kod dece od devera par dana zbog primljene MMR vakcine zbog zivih virusa.
Tako nesto.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 21:34:27   
Rosita
Meni to ne pije vodu. Ne verujem da ti virusi primljeni kroz vakcinu mogu biti opasni. Iako mi je jedna osoba vec to rekla.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 21:41:00   
MamaNecaVo
Ni meni.
Ali obzirom da sam cekala prvo dete,nisam znala sta i kako,niti sam razmisljala o tome,pa sam se recenog pridrzavala.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 22:39:26   
Ana RR
Rosi, ja se uopšte ne sećam tih vakcina. Ja sam '80. godište, u Hr živela do '91. Naravno da nemam kalendar vakcinacije a mama se ne seća koje vakcine sam primila. Sećam se samo da smo ovde u Bg u 8. razredu primali neku vakcinu i uz nju pili nešto. Pojma nemam šta je to bilo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 22:54:51   
choopa choops
SRCG u SFRJ za djecu rođenu 1981godine je glasala ovako user posted image :

http://imagizer.imageshack.us/v2/320_x_240q90/924/DJMVjS.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/320_x_240q90/923/Zeb0Tt.jpg



< Poruku je uredio choopa choops -- 16.11.2017 23:00:15 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 23:03:35   
Ana RR
Choopo, ništa nema na linku user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 23:28:47   
mama Jo
Ni ja ne mogu da otvorim, kad stignes bas ponovo postavi, bas me zanima


.... ja sam ''88, brat ''85 i isto mi mama i tata kazu da smo redovno sve vakcine na vreme primili, oni nemaju pojma koje su to vakcine...
Uglavnom kazu da se tada nije dizala buka oko neke vakcine

< Poruku je uredio mama Jo -- 16.11.2017 23:29:45 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 23:41:31   
MamaNecaVo
Ista prica.
Sve vakcine sam primila i pila uz vakcinu nesto u osmom razredu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 23:52:36   
choopa choops
Katastrofa mi je neka sa imageshackom, a još sam smanjila sliku user posted image
IZVORNA PORUKA: choopa choops

SRCG u SFRJ za djecu rođenu 1981godine je glasala ovako user posted image :


https://imagizer.imageshack.us/v2/135x240q90/924/DJMVjS.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800_x_600q90/922/lDT58V.jpg

< Poruku je uredio choopa choops -- 17.11.2017 0:00:11 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: MPR (MMR) vakcina
16.11.2017 23:57:51   
Ana RR
Sitno bre, ženo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: MPR (MMR) vakcina
17.11.2017 0:34:35   
choopa choops
Znači pakao user posted image Noćas kao početnik u surfanju internetomuser posted image
user posted image


< Poruku je uredio choopa choops -- 17.11.2017 0:35:34 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: MPR (MMR) vakcina
17.11.2017 8:06:07   
mama Jo
Jaoj svaka ti cast, 'ladno si pronasla 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here