|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.1.2014 20:03:36   
doktorkakristal
e svaka li ce glupost da me snadje, na kontroli pre mesec dana je sve bilo ok, tesi me sto ne drzi stegnute pesnice vec otvara rucice, citala da je valjda i to bitno, sad se pitam da li sam pogresila sto sam rano pocela da je uspravno drzim ali ona sama je vristala ako je polozim u narucju, zato je mozda rano pocela da drzi glavicu

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.1.2014 22:08:54   
jole82
Doco ni moja nikako nije htela da se nosa SEM USPRAVNO i to od prvog dana(dakle i u porodilištu)...urlanje urlanje i kako je uspraviš tišina čak i ako je malo položiš kreće da se buni..zvali smo je vaser vagauser posted image
Ona je odmah mogla da drži glavu na stomaku podignutu i da gleda levo desno...al nikako tada nije mogla da odigne glavu kad je na leđima, a kamo li da odigne trup...
Tako da nisi mogla nošenjem uspravno da izazoveš da se ona diže...samo da joj poboljšaš kontrolu glave u svim pravcima
Tačno je to za ručice al mora komplet slika da se gleda...recimo opet ću svoje dete navesti kao primer...dugo je držala rukice u pesnici iako sam joj ja izvlačila i kad je počela da otvarašaku, još dugo joj je palčić ostajao slepljen..prosto takva joj je građa šake...zato sad kad raširi lepezu ima onako izbačen palac skroz od korena,...navodim sve ovo zato što je bitan inidividualni pristu..a sve što ima da se nađe i pročita su generalne smernice...
Kažem ti opet...da je neka katastrofa video bi dr na keca...ovako možda kaže samo da se prati da li će se pojaviti još negde toliki tonus pa onda nešto preduzeti...a možda i detaljnijim pregledom utvrdi i sam još nešto, što ti nisi zapazila...sitno ali za celokupnu sliku bitno...
Mislim sve ti pričam napamet...kad bih mogla da je pogledam rekla bi ti mnogo više, jer to je toliko individualno i kod nekog znači mnogo kod drugog malo i mora dosta stvari tu da se pogleda..
Al držim fige da nije ništa strašno i da se da rešiti..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.1.2014 22:15:11   
serpica
Moj bebac od pre nekoliko dana pokusava da se isparavi dok lezi u lezaljci,i to mu uspeva,toliko se podigne da skoro izgleda kao da sedi.meni je drugarica rekla da je to znak da vec moze da sedi,ja mislim da je rano,ili mozda to zavisi od deteta.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.1.2014 22:22:53   
Ana RR
Jole, mogla bih da ti dovedem Marka na jednu proveru user posted image

Počeo je opet malo da krivi glavu, skrenula nam je pažnju naša dr da će se to dešavati zbog naglog rasta. Radimo malo vežbe izbacivanja iz ravnoteže ali sad je već jako teško nešto raditi sa njim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.1.2014 22:24:54   
jole82
Rano šerpi..prvo već je samim polozajem lezaljke uzdignut i jako bitan faktor je da li je dupe na tvrdom ravnom ili upalo u sedište..da ne objašnjavam sad ali velika je razlika između ta dva početna položaja..
Nema potrebe tako rano da sedi zbog lumbalne kičme i kukića (jezgra su u razvoju)..ništa neće propustiti...u krajnjoj liniji postavi ga na trosedi to bez jastuka oko njega pa će ti biti jasnije kad videš da li će i za koliko minuta da se sroza ili iskrivi...najgore je kad tako beb podrpu sa 16 jastuka i onda jao zamisli moj mali je sa 3,5 meseca sedeo...ma važi...ne zbog takmičenja, nego nije dobro...nema razlog za žurbu sve će stići i bolje da usavrši jedno pa da krene dalje...tako je motorni razvoj zdraviji...
A to što se sam odiže...pa lezaljka mu pomaže..i neka se tako diže nek vežba trbušnjake kad se umori zavaliće se nazad...samo mu nemoj ti suviše visoko podići naslon jer ga time "teraš" da sedi...ako se i u ležaljci krivi i srozava, znači da je položaj visok...to važi i za kolica...
On tako vežba i neka ga...kad bude navežbao(naravno to neće biti za nedelju dana) ti mu lepo podigneš za jedan stepen i ako lepo sedi, ne krivi se i ne srozava ko izduvan balon onda mu je nagib ok..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.1.2014 22:31:38   
Meisje
Mi smo sa 5,5m poceli da je po malo drzimo da sedi uz jastuke i u krilima. Ja sam cula da je znak da moze da picne da sedi kada stavi nozni palac u usta user posted image
Sad je drzim u onom jastuku za dojenje tako da je u polulezecem i u ogradici je na ledjima ili stomaku ali sve vise picinje da sedi i lepo se drzi

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
3.1.2014 8:07:49   
serpica
Jole sve znam u pravu si,on se dize iz skoro lezeceg polozaja,toliko se napreze i onda se umori i vrati da lezi.Kad ga stavim na pod na stomak on savija nozice i dize dupe uvis kao da hoce da puzi,ja ne mogu da verujem,izgleda je jaci u odnosu na sestreuser posted image nigde ne zurim,kad bude mogao sedece non stop.
Mei moj bebac skida carapice kad podigne nogice i mislim da ce uskoro i prst u ustauser posted image ...
ne znam imamo li temu,ali sta mislite o bandziju za bebe?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 15:30:59   
mati

IZVORNA PORUKA: Meisje

Mi smo sa 5,5m poceli da je po malo drzimo da sedi uz jastuke i u krilima. Ja sam cula da je znak da moze da picne da sedi kada stavi nozni palac u usta user posted image
Sad je drzim u onom jastuku za dojenje tako da je u polulezecem i u ogradici je na ledjima ili stomaku ali sve vise picinje da sedi i lepo se drzi

Ovaj moj sisa u najvece oba palca...
Ne mogu da se setim kad sme da se izdigne malo naslon?


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 15:54:03   
Maslacak15
ja moje nisam podizala uopste dok nisu umeli potpuno samostalno da sednu. Jesam ih drzala u krilu, u sedecem polozaju pomalo uz pruzanje oslonca ( njihovo telo na moje telo od nekog petog meseca ali su se vozili u potpuno ravnoj korpi i nisam ih podizala uza jastuke. Ne mislim da je sad neznam kako stetno ali mislim da im je opterecenje za ledja. Kad su u stanju da sede oni sami sednu. Obojica su naucila da se samostalno zaposednu iz puzanja sa 6,5 meseci. I tad sam ih prebacila u kolica sa sedistem koje je naravno bilo nagnuto prilicno jos neko vreme. Ocu da kazem to sto nisu pridizani uopste nije usporilo njihov proces ucenja da sede. Naprotiv.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 16:37:34   
superm
Slazem se. Ne treba ih forsirati, kada budu spremni, krenuce sami u akciju.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 16:41:48   
Meisje
Mati od toga pocinje,drugi znaci su kad se sam dize..i onda polako,samo na kratko u krilima i pratis bebu..sve je to vezba,pogotovo je treba drzati puno na stomaku jer tako vezba vratne misice

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 18:33:13   
anci kv
Uvek sam za to da dete ne treba forsirati. D nikako nije htela u tzv poluležeći, dreka, buni se. Imam utisak da je iz ležećeg odmah sela, ali gospođa nije žurila, dok nije naučila da se čuva

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 20:41:52   
Maslacak15
Anci a da te pitam : kad mislis da deca inace nauce sama da sednu???? Vidim da malecka ima sedam meseci, onda ona nije lenja nego je ekstra brza i napredna. Ti mislis da ta silna deca sto sede po kolicima sa pet meseci umeju sama da sednu? Jok. Da ostanu u sedecem polozaju kad ih posadis mozda , i to ne duze od par sekundi obicno pre nego sto se preture.Ali da sami sednu nema sanse. Moji decaci su naucili sami da sednu sa 6,5 meseci ali su i ustali sa sedam i prohodali sa 9. I po tome su apsolutni rariteti ( verovatno genetika). Ja mislim da je prosek, da dete ume samo da zauzme sedeci polozaj tek negde sa 8 meseci ako ne i kasnije.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 20:45:03   
doktorkakristal
slazem se,tako moja Dora rado sedi,ali zato na stomak nije htela od pocetka,verovatno da nece ni puzati,uostalom ja sam takva bila,rano sam pocela da sedim i rano prohodala

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 20:47:04   
Maslacak15
doktorka ali ne ume jos sama da sedne zar ne??user posted image samo to pokusavam da razjasnim da ne bude zabune....Da ne bude jedni o kruskama drugi o jabukama. Poljubi malecku!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 21:40:34   
Modessty
Nikola je počeo da se podiže sa 5 meseci. NE skroz u sedeći , ali je počeo da podiže glavu i da se upinje da se uspravi. Sa punih 6 meseci uveliko sedi i igra se. Kad se umori sam legne ili se izvrne na bok.
Danilo nije hteo uopšte da puzi dok nije prohodao. Prohodao je sa 10 meseci. A sedeo je sa 6 i po, ili tako nešto.

Mislim da to nije uopšte bitno i da ne treba da se opterećujete time. Sva su deca različita. Samo ih pratite i omogućite im da mogu sami da se nauče da se okrenu ili sednu ili šta god.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 21:43:44   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Nikola je počeo da se podiže sa 5 meseci. NE skroz u sedeći , ali je počeo da podiže glavu i da se upinje da se uspravi. Sa punih 6 meseci uveliko sedi i igra se. Kad se umori sam legne ili se izvrne na bok.
Danilo nije hteo uopšte da puzi dok nije prohodao. Prohodao je sa 10 meseci. A sedeo je sa 6 i po, ili tako nešto.

Mislim da to nije uopšte bitno i da ne treba da se opterećujete time. Sva su deca različita. Samo ih pratite i omogućite im da mogu sami da se nauče da se okrenu ili sednu ili šta god.




user posted image i kod mene ista stvar,dize se od 5.meseca sad vec sedi ali se izvrce u stranu nije bas stabilan,dr nam je rekao da sedi ako on to trazi i koliko hoce nista na silu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 21:50:43   
Maslacak15
Pa bas to i ja rekoh. Dize se tako velika fama oko sedenja, a Svi misle nesto razlicito. Po meni dete je savladalo saedenje kad ume da sedne i da napusti sedeci polozaj sasvim samo bez asistencije i pridrzavanja...I sedi pravih ledja bez oslonca. A razlike medju decom su velike, i to se sve desava u nekom normalnim razvoju izmedju 6 - 9 meseci u zavisnosti od deteta.
Inace moji nisu ni pokusavali tako da se dignu iz lezeceg u sedeci. Nego su ultra rano poceli da se okrecu na stomak, vec sa cetiri meseca, bas non stop to me izludjivalo jel su onda kukali sto ne umeju da puzeuser posted image . Onda su poceli da se krecu sa 5 meseci, kombinacijom vojnickog puzanja i dizanja na kolena. I prvo su naucili potpuno cetvoronoske da puze sa 6 meseci, bas kao beba u Tomu i Dzeriju sa bejbisiterkom koja telefonira, da bi odmah posle par dana seli tako iz kuceceg na tur i ostali da sedeuser posted image . I od tada sede rutinski. Ko ne veruje imam video dokumentacijuuser posted image . I interesantno mi je bilo dva deteta, skoro identican motorni razvoj.
Ali bas nista nisam forsirala niti pomagala. Niti sam ih pridizala. Osim malo drzanja u krilu tu i tamo od nekog momenta.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 2.4.2014 22:06:30 >

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 22:04:14   
anci kv
Onda smo apsolvirali sedenje, sedi u kavezu i juri viseće igračke, nema preturanja. Kad hoće prilegne. Ali ne voli na stomak da se stavlja

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 22:18:29   
serpica
Mi cemo verovatno da se ne preturamo sa godinu danauser posted image ne puzi nabije glavu u pod i tacka okrece se sa ledja na stomak i obrnuto ali da ustaje nema sanse ni da podigne guzicu nece,da li je lenj ili neume ne znam. a sedi sam dve sekunde i odmah u stranu ili se pruzi napred pa imam utisak da ce da padne na glavuuser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 22:24:44   
Maslacak15
pa mali je jos serpi polako, stabilizovace se. Zato i pricam. Ja sam eto dobila dva motoricka speedy gonzalesa, ali su zato dibidus nemuzikalni dok druga deca cupkaju i djuskaju a imaju i drugih mana da ih ne ofiramuser posted image . Ali to se stalno nekako pita "jel sede" "jel sede" kad im vreme nije.... Bitno da se on okrece, sa ledja na stoamk i obrnuto a sve ce doci na svoje mestouser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
2.4.2014 22:25:12   
anci kv
Ma dunda se čuva i to dobro. Sedi sama i kopa petom o podlogu da izuje čarape. Par puta sam je zatekla kako leži na leđima,izdiže zadnjicu i podupire se nogama,kao da radi most, da puzi,ne verujem da će

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
3.4.2014 0:40:10   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Rano šerpi..prvo već je samim polozajem lezaljke uzdignut i jako bitan faktor je da li je dupe na tvrdom ravnom ili upalo u sedište..da ne objašnjavam sad ali velika je razlika između ta dva početna položaja..


Jole mozes li objasniti ovo, mene zanimauser posted image
Mi imamo lezaljkicu u kojoj dupe upadne i u njoj nikako ne voli da bude a imam i nranilicu koja ima nulti polozaj ali gde ide dupe tvrdo je. Podseca na AS jaje samo sam ja stavila cebence da popunim tu rupu. I u njoj obozava da bude.
Meni je ortoped rekao da sa 4 puna meseca mogu da mu podignem naslon kolica na 45 stepeni. Iskreno, meni je to rano i do daljnjeg ce biti lezeci polozaj.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
3.4.2014 7:26:26   
doktorkakristal

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

doktorka ali ne ume jos sama da sedne zar ne??user posted image samo to pokusavam da razjasnim da ne bude zabune....Da ne bude jedni o kruskama drugi o jabukama. Poljubi malecku!

Ma naravno kakvi sama,sedi nam u krilu i kada jede,htela sam reci da njoj konkretno vise taj polozaj odgovara valjda zbog tih tegoba sa kiselinom.Jos nesto ne znam sto se roditelji toliko tri[uju oko tog kad je pocelo da sedi pa kad prohodalo pa kad progovorilo u smislu nekog takmicenja,kad sve to nema apsolutno nikakve veze sa nekom posebnom nadarenoscu ili sta ti ja znam vec cim,prosto sve je individualno

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
3.4.2014 8:29:49   
Maslacak15
Naravno da nema veze, sirok je spektar normalnog razvica. * roditelji su optereceni u vecini slucajeva zato sto je tto prirodno.Svako se raduje kad dete ume nesto novo da uradi, a narocito kad su upitanju tako krupne promene. I ja nevidim nista lose u tome, sto naravno neznaci da je necije tudje dete "losije" ako je nesto savladalo kasnije. Nego mame postanu i osetljive, pa im ne treba mnogo ako dete u nekom segmentu nije brzo a Svi zapitkuju kad ce kace....
Da ne odlutam od teme mislim da je Ona nastala zbog tog nekog pritiska pa su majke zbunjene jer se ocekuje da dete treba da sedi... Odgovor na temu je po meni: kad sedne samo. To u krilu je ok, njima je zabavno vole, promatraju svet i mozes da ih pratis na pravi nacin i modifikujes kad osetis da im je tesko.

Meni se desavao sledeci paradoks pitaju me ljudi sa Pet mesci jel ga stavljas da sedi? Stavljaj, treba po malo... Onda te iste osobe dva meseca kasnije kad mi dete samo ustaje i krece Uz namestaj da hoda: Sta ga pustas, Mali je iskrivice mu se noge i slicno....
Znaci ja treba da zakljucim da je dobro da stavljam dete da sedi Koje nije spremno zrelo i sposobno da se drzi samo, a kad dete samostalno ustaje ja da ga sprecavam? Da ne moze da Ustane nebi stajao.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here