|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
14.3.2018 10:10:23   
mama Jo
Tako je, a i tada uz strucni savet sve moze da se ispravi. Zato i kazu da, ko i postoji bilo kakav i najmanji problem, ako se odmah otkrije moze da se otkloni. Ja sam uvek za potraziti savet strucnjaka ako se vec roditelj brine.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
15.3.2018 11:25:12   
Zemunka85
E Bunny user posted image , mi smo zajedno trudnovale i isto imamo situaciju devojcica, pa decak user posted image .
Hvala za ovu poruku, znaci mi.
Kao sto rekoh, ja sam svesna da sam bez razloga isprepadana ovaj put.
Zapravo, on je rodjen na dan termina sa 3kg, u porodilistu mi je DR ovim recima rekla "Majka, on je malo manji nego sto bi trebalo, tako da ce ici DG hipotonija", zapravo na izvestaju pise da mu je vrednost nekog indeksa (recimo P10) ispod proseka, uzimajuci u obzir - pol (decaci su krupniji), paritet (tj u odnosu na Laru, koja je devojcica, rodjena u 38 nedelji sa 3300) i gestacijsku zrelost (tj terminsko dete). I tako on nepravedno zaradi tu dijagnozu. Plus zelena plodova voda, pa taj visak sto sam imala, pupcanik oko vrata (mada je to i ona imala) i onda ja samo motrim. Jos mi je gore jer sa njom nisam imala pojma sta kad treba i samo se od sebe desavalo. Sada samo ocekujem i dani mi kao godine. Kazem, tako sam i za glavicu brinula vec od mesec dana, no, lepo je spontano ucvrstio. Lara se sa 3,5m lepo okretala u oba pravca i smera ja sam u sat kada je napunio 3,5 i od njega ocekivala on je to uradio opet sam sa 5m i 5d. I ne kasni on ni u cemu, nego eto ja sve ocekujem ranije u strahu "Ako se sad ne desi, da li ce posle". Tako je malo kasnije od nje krenuo i da cici ... i sve. Opet kazem, sve je u dozvoljenim granicama, ali eto ... stalno ga zagledam.
Sada vidim da je L samostalno sela sa 8m, a od 6-8 sam je ja stavljala, tako da imamo mi jos vremena.
Svakako 11.4. idemo kod fizijatra da ja vidim vazi li ta dijagnoza jos ....

IZVORNA PORUKA: Bunnyca

Evo i ja dajem glas za devojciceuser posted image user posted image Moja cerka je samostalno sedela sa 6 meseci, sin ima 8,5meseci i poceo je da sedi sa 8.
Nema veze ni kilaza, ni dijagnoza hiperonus koju on ima, jednostavno nije ga zanimalo sedenje,I evo i dalje kada sedi klati se, vise voli da se prevrce treska i set_a u krevetcu nego da sedii. Doktorka je rekla da do 9 meseca mora samostalno sedeti


PS. Meni onda bude zao njega kako ga ona sije u svemu, pa kazem "Eto, on je "napredniji" u zubima, ima covek 6kom sa 6m", mora majka sina svog da odbrani user posted image
.


< Poruku je uredio Zemunka85 -- 15.3.2018 11:28:01 >

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
16.3.2018 13:08:09   
mama Jo
Zemunka user posted image user posted image
Sve ce to biti u redu sigurno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.3.2018 19:56:15   
Bunnyca
Zemunka, evo moj A je napokon poceo lepo da sedi.Juce napunio 9 meseci.
Al sto kazes evo ima 5 zubica i jede duplo vise nego sestra u njegovom uzrastu.Dakle muskima bitno da je stomacic pun, a za govor i vezbanje, sedenje i ostalo, a to ce polakoooouser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.3.2018 10:57:17   
Tatjana.87
Mi skoro punimo 10 meseci i još ne sedi lepo izdrži par sekundi i neće , sutra konačno idemo na kontrolu pa ću sve da pitam i dr.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.3.2018 15:06:17   
Zemunka85
Bravo Bunny, super!!
Tatjana bas napisi sta su rekli.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.3.2018 13:23:55   
Dragce86
Savet fizijatara je ne stavljati bebu prinudno u sedeci polozaj, ono sa jastucima iza ledja i sl., vec kad sama sedne, to je to. Moraju da razviju lepo misice ledja jer ako se pasivno postave u sedeci, onda krive kicmu :(

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.3.2018 15:13:43   
Tatjana.87
Od ponedeljka idemo na vežbe.
Sada je uh joj pa to je za fizijatra,a pre dve ipo nedelje kada sam pitala tada nije bilo kritično. Menjaju mišljenje kako vetar duva. A ne forsiram ga uopšte sedi meni u krilu,u kolicima ali ovako ni sa čim ga ne podupirem nego koliko želi.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.3.2018 15:27:14   
Bunnyca
A sta kaze pedijatar?Da li je bas jako nestabilan ili?Moj A sedi, ali se pomalo i klati, izdrzi maks 5 minuta i onda vec hoce da ustane

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.3.2018 15:59:01   
Tatjana.87
Šta kaže.. rekla je da ga stavim na krevet i da ga pustim,nakon tri sekunde je shvatila da je to nemoguće. Ja ga držala za rukicu a ona samo govorila da ga pustim i sledeća reakcija je bila uhu huhu pa moraćete kod fizijatra on bi do sada morao sedeti.
Zakazali su nam u ponedeljak ujutru kod fizijatra...

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 29.3.2018 16:00:04 >

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
22.5.2018 10:30:02   
MimaKos
Ljudi, citam postove gore ali ja imam potpuno suprotan problem, moj sin od 4 puna meseca trazi da sedi, uspinje se, radi "trbusnjake" (ne znam kako drugacije da opisem to) i tako se zadrzava u tom polozaju i po 15 sekundi, kad ga drzimo u lezecem polozaju i bukvalno place dok ga ne uspravimo malo! Ne znam sta da radim, mnogo je mali, mene je strah i zbog kukova i zbog kicme pa mu ne dozvoljavam. Inace je jako napredna beba od starta bio, i motoricki i po kg i visini, to nam je i pedijatar rekao, idemo u petak pa cu da pitam sta da radim, ali mi se ovo sa cerkicom nije desavalo, ona je tek oko 6 meseca pocela da se uspravlja u polusedeci polozaj..

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
22.5.2018 11:46:12   
mama ivane
Pedijatar mi je rekao , dete kada bude spremno za sedenje , sedece bez icije pomoci, tako je i bilo deca su mi sama sedela sa 6 meseci bez zatrpavanja jastucima ili naslona , okretali su se vrteli dok nisu uspeli da sednu !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
5.6.2018 22:56:37   
mama Jo
Poceli smo da je na kratko stavljamo u sedeci polozaj jer se toliko sama izdize da je to haos user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
6.6.2018 3:51:38   
MimaKos
Nama doktorka rekla da ga pustimo da radi trbusnjake 😁😁 sam se uspinje po ceo dan

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
6.6.2018 13:17:55   
mama Jo
Malo onda za rukice i da dodje u sedeci polozaj. Tako mi radimo, tako nam je rekla. Bas voli uu sedeci.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
6.6.2018 13:46:38   
MimaKos
Ma sam ih iz mesta radi, kao da kaki, mnogo je smesan, ali mi je rekla na guzu samo jos uvek nikako

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
10.6.2018 20:47:28   
mama Jo
Mi je postepeno stavimo kao bas da sedi izmedju nas, ali na kratko.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
10.6.2018 22:37:15   
MimaKos
Ovaj moj sve izbljuva od napora da sedne.. ali je meni i dalje premalen, 4,5 meseca samo.. strah me kicmu da ne ostetimo..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 6:16:10   
Rosita
Koliko znam, pravilno osvajanje bilo kog položaja je preko boka. Tako i sedenje. I moj N sa 2 m i 10 dana radi trbušnjake i uspravlja se, krupna je beba, juče mi na rođendanu kažu eeeee, vidi, vidi on oće da sediii, ma cvrc, to u kolicima se ne važi, nek jača muskulaturu ok, ali na podu\ u krevecu se osvaja taj položaj.
Ps naš stari, pokojni pedijatar je upravo govorio suprotno, ne za ruke i da sedu nego sešće kad bude spreman.
N je preko noći postao vaš vešt na stomaku i une jako da upre nogon i prevrne se na ledja. Mali je al je kruoan oa uspe.
Izvinite za slovne g.
Beba koja je sama sve radila samq će i da prohoda. Ja sekund nisam starujeg dtavila u hodalicu ili vodila za ruke. Ne. Sve sam, prohodao sa 11 m.

< Poruku je uredio Rosita -- 11.6.2018 6:23:14 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 8:10:26   
mama Jo
To bih se slozila, to sto u kolicima se izdizu isto ne racunam, iako svi govore - vidi, vidi, hoce da sedi...
Ali kada je na ravnom ave vise se izdize gore, iz tog polozaja ce garant jedan dan sama sesti... zato i jeste na ravnoj podlozi najcesce. Ali radimo i te vezbice za rukicu kako nam je dr pokazala...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 11:43:32   
Rosita
Meni je ova šema preko boka nekako i intuitivna. Kako se mi dižemo iz kreveta? Preko boka. Osim ako nismo zaluđeni trbušnjacimauser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 11:47:53   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Meni je ova šema preko boka nekako i intuitivna. Kako se mi dižemo iz kreveta? Preko boka. Osim ako nismo zaluđeni trbušnjacimauser posted image

Da, ovako i ja razmišljam user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 11:49:01   
MimaKos
Ma necu nista da forsiram, neka sedne kada hoce, svakako ni starijoj jastuke nisam podmetala pa necu ni njemu.. kada bude spreman tad

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 13:46:13   
Maslacak15
Mima kos to sto pominjes bljuckanje to je najbolji dokaz da nije spreman za sedenje tj da abdominalni i ledjni misici nisu jaki dovoljno da drze trup pa dolazi do bljuickanja. Ni jedna beba da jos znam nije sela tako sto je ustala trbusnjacima iz ledjnog polozaja iako mnoge to pokusavaju. Narocito sto se u Srbij deca cesto voze unookolo u jajima ili u 0+kolicima pod nagibom od 30 posto i onda skoro odmah pocnu da se pridizu. To nije dokaz nicega osim da vezbaju misice sto i trebaju da rade.
moja obojica decaka su sela sa 6 meseci tako sto su iz cetvoronoznog polozaja znaci sa saka i kolena se spustili pozadi na straznjicu/ malo preko strane. I od tada su se posedali sami i direkt puzali. Mozda ima i drugih resenja, mnoge bebe klasicno propuze tek mnogo kasnije ili nikad, a pre toga sednu ali prilicno sam sigurna da to ide preko boka a ne sa ledja uz pomoc trbusnjaka. Tako je najteze. Postavljanje dece da sede i pridizanje ne ubrzava proces.....

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.6.2018 13:53:50   
MasnaMasnica

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


moja obojica decaka su sela sa 6 meseci tako sto su iz cetvoronoznog polozaja znaci sa saka i kolena se spustili pozadi na straznjicu/ malo preko strane. I od tada su se posedali sami i direkt puzali.
Mozda ima i drugih resenja, mnoge bebe klasicno propuze tek mnogo kasnije ili nikad, a pre toga sednu ali prilicno sam sigurna da to ide preko boka a ne sa ledja uz pomoc trbusnjaka. Tako je najteze. Postavljanje dece da sede i pridizanje ne ubrzava proces.....



Ovo radi moj Dusan, i klati se na kolenima , samo sto nije propuzao.


_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here